отводнителни канали на шибедах (Golf3 CL / ABD)?

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
GTspecial
Мнения: 563
Регистриран на: Съб 02 авг 2008 11:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: отводнителни канали на шибедах (Golf3 CL / ABD)?

Мнениеот GTspecial » Вто 07 юли 2009 0:32


GTspecial написа:
Ixidor написа:
GTspecial написа:Еми сменял съм целия люк.Да ти кажа не е много трудно , но изисква търпение!За да извадиш тази лайсна първо трябва да смъкнеш капака на средната греда,там където ти излиза колана.после отдолу ще видиш болт , след това свали и долната част...като отвиеш 3-те болта (2 държат ръчката за отваряне на предния капак и има 1 болт по-навътре,разкачи и вътрешния пласмасов капак на прага,за да я извадиш)След това и дръжката а тавана и сенника(и двата) и леко дръпни кората(леко!!!) ако имаш достъп до мястото ,където трябва да излиза мъркуча ти си наред...пъхаш там мъркуча и след това по гредата(вземи си 2-ра ръка от морга).Ако не може да се стигнеш до люка(не съм пробвал дали ще се стигне така)продължи малко по-малко да разглобяваш пласмасите , които държът тавана...(като започнеш отпред назад)докато стане... :012:


Колега, забих на средната греда :) Страх ме е да не я напъна...
Ако успея ще има снимкови материали :)


Става с отверката.Избутва се капака от уплатнението (държи се на него).Но първо виж дали не се сваля долни капак (съжелявам , но ме мързи да сляза до колата за да проверя,затова по спомени).Единия(горни или долния) е "връзяхнат" в/у другия .
На 2-рия капак има винтче...

П.С. Драсни едно съобщение ако искаш да направя някоя снимчица.. :да:
П.П.С. Сега се сетих!!! Светлия капак се сваляше без проблеми (само се разкачва от улея на уплатненията)Без да се маха долния...съжелявам за объркването ,но пусти мързел..... :oops:

Ixidor написа:
tisho_psg написа:Ще чета за 5-ти път по-горе,нещо не го схванах съвсем,но може би у мен е грешката :oops:
То се е видяло,че пак ще се правя на майстор и ако отново удрая на камък ще му еб. и шибидаха....


Първо сваляш пластмасовата кора на средната греда (малко е тегаво трябва да се напъне малко - аз първо откачих от горната част). Под нея виждаш болта за лайсната на предната греда. Като го махнеш я издърпваш в посока багажника :) Да свалиш тапицерията на тавана трябва да се свалят предполагам и сенниците и дръжките за ръце на тавана (общо 8 болта май :) ). Не е сложно ама трябва да пипнеш да разбереш :)


Първо свалих ръчките на тавана (4-те броя),след това сенниците,капаците на гредата(средната,м/у вратите).Плафона на осветлението се сваля също!Отваряш багажника и откачваш напречния капак и последно остават задните капаци... :да:




echelebiev
Мнения: 11
Регистриран на: Съб 14 мар 2015 0:48
Автомобил: Голф 3
Двигател:

Re: отводнителни канали на шибедах (Golf3 CL / ABD)?

Мнениеот echelebiev » Сря 18 мар 2015 21:40


Здравейте, малко стара тама но се надявам някой да помогне с идея. Проблема е следния, предния маркуч(пасажерския) се е измъкнал от коляното в долния си край и всичката вода влиза в купето, под стелката локва. Днес два часа лягах/бърках но не успях да го направя, много кофти място. Накрая измъкнах целия маркуч през отгоре и опитах заедно с извивката(коляното) да го вкарам през колоната но и така не става. Накрая се изнервих прекарах си маркуча, който за сега НЯМА да извежда водата запуших дупката отгоре, че го дават валежно тия дни и мисля някакво решение.Според вас как може да се направи без да се разглабя цялото табло.Аз си мислех вариянт с насосване на маркуча и без колена извивки и да се опитам да го прекарам отгоре през гредата до между пантите на вратата.


Потребителски аватар
Иво.Иванов
Мнения: 46
Регистриран на: Пон 21 дек 2015 12:47
Автомобил:
Двигател:

Re: отводнителни канали на шибедах (Golf3 CL / ABD)?

Мнениеот Иво.Иванов » Съб 12 ное 2016 15:14


Здравейте, моята кочина и тя протече през шибидаха, става дума за пасат б4 комби, знам, че е различен от голф, но VW-те са горе долу идентични, та въпросът ми е, на пасат б4 куде излизат маркучите на шибидаха? Не мога да намеря къде излизат тези маркучи, задните ги намерих зад бронята, но предните да не са между калника и подкалника? Извинявайте, че питам за дребни неща, но сега се уча на пасатчето


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13429
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: отводнителни канали на шибедах (Golf3 CL / ABD)?

Мнениеот kris11 » Съб 12 ное 2016 18:39


на Голия като отвориш предните врати се виждат долу ниско Г образните тръбички. На вертикалата на пантите се падат.
На Б4 ките не знам /моите нямаха капандури/.


Потребителски аватар
Иво.Иванов
Мнения: 46
Регистриран на: Пон 21 дек 2015 12:47
Автомобил:
Двигател:

Re: отводнителни канали на шибедах (Golf3 CL / ABD)?

Мнениеот Иво.Иванов » Нед 20 ное 2016 21:29


Извинявайте за безпокойството, намерих ги маркучетата къде излизат, мойте са между колонката и гумата, вътре в предните калници и бяха запушени близо на 15 сантиметра, все пак Благодаря за отговора


Потребителски аватар
drago_tr
Мнения: 2528
Регистриран на: Сря 09 мар 2005 13:28
Автомобил: Passat B5 Audi A4B6
Двигател: AFN AVB
Местоположение: Пловдив, Враца

Re: отводнителни канали на шибедах (Golf3 CL / ABD)?

Мнениеот drago_tr » Съб 27 май 2017 15:46


Да не отварям нова тема и да попитам ,защото залягах отгоре, отдолу, гледах в задните подкалници ама не видях..къде излизат задните маркучи за отвеждане на водата на люка на голф 3.


Потребителски аватар
Иво.Иванов
Мнения: 46
Регистриран на: Пон 21 дек 2015 12:47
Автомобил:
Двигател:

Re: отводнителни канали на шибедах (Golf3 CL / ABD)?

Мнениеот Иво.Иванов » Съб 27 май 2017 21:53


На пасата моите излизат някъде между бронята и купето, ако не са там, виж между колонката на вратата и задната част на колата, поне така мисля аз. Пък може и да са в колонката, не знам, като гледах снимки за Пасат б4, на повечето предните излизат между колонката и предната врата, а моите си излизат между гумата и предната колонка.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 192 госта