Golf MK4 подгряване на седалките

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
batkotivalio
Мнения: 597
Регистриран на: Съб 12 май 2007 20:56
Автомобил: VW Golf TDI
Двигател: AJM
Местоположение: София
Контакти:

Re: Golf MK4 подгряване на седалките

Мнениеот batkotivalio » Чет 28 яну 2016 0:00


Няма разлика в копчетата...




Потребителски аватар
kok12
Мнения: 640
Регистриран на: Сря 08 окт 2008 18:15
Автомобил: Golf 4
Двигател: ASZ
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Golf MK4 подгряване на седалките

Мнениеот kok12 » Чет 11 фев 2016 20:21


И при мен спря да работи подгрева от страната на шофьора.
Ще опитам 1-во със смяна на копчетата и после ще го мисля


Потребителски аватар
calidad
Мнения: 497
Регистриран на: Вто 16 авг 2011 21:02
Автомобил: Golf 4
Двигател: 2.0 AZH 4motion
Местоположение: София-Шумен
Контакти:

Re: Golf MK4 подгряване на седалките

Мнениеот calidad » Чет 11 фев 2016 20:45


колеги аз имам копчетата за регулиране имам буксите, седалките които купих са с подгрев къде или кой може да ми направи инсталацията в София или Шумен ? мерси!


Потребителски аватар
iiskrev
Мнения: 90
Регистриран на: Вто 14 авг 2007 10:18
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: AXZ
Местоположение: София

Re: Golf MK4 подгряване на седалките

Мнениеот iiskrev » Сря 17 фев 2016 16:53


Аз също си купих седалки с подгрев, а инсталацията ми я направи Юлиян Божилов (0896821698) София кв.Военна рампа. Пича е печен и бачка добре. Естествено се занимава и с други жичкаджийски истории и не е длъжен да знае на всяка кола схемата на свързване, така че си носете материалите и схемите!!!


Потребителски аватар
plamski3
Мнения: 870
Регистриран на: Пон 24 окт 2011 20:01
Автомобил: VW Golf 4
Двигател: AKL
Местоположение: Sofia

Re: Golf MK4 подгряване на седалките

Мнениеот plamski3 » Чет 18 фев 2016 10:11


Аз също си монтирах тази екстра преди време. Доста съм доволен и много и се радвам. Особно като е в комбинация с дълбоко RECARO :mhihi

@ calidad : От София съм и ако искаш мога да ти помогна с инсталацията.


Потребителски аватар
kok12
Мнения: 640
Регистриран на: Сря 08 окт 2008 18:15
Автомобил: Golf 4
Двигател: ASZ
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Golf MK4 подгряване на седалките

Мнениеот kok12 » Вто 23 фев 2016 19:34


kok12 написа:И при мен спря да работи подгрева от страната на шофьора.
Ще опитам 1-во със смяна на копчетата и после ще го мисля


Фабрично имам подгряване, опитах със смяна на бутоните, но и това не свърши работа.


Потребителски аватар
plamski3
Мнения: 870
Регистриран на: Пон 24 окт 2011 20:01
Автомобил: VW Golf 4
Двигател: AKL
Местоположение: Sofia

Re: Golf MK4 подгряване на седалките

Мнениеот plamski3 » Сря 24 фев 2016 9:32


При мен също беше спрял за известно време. Оказа се, че реотана беше прекъснат. Изолацията беше здрава, но проводника вътре беше прекъснат. Предполагам, че причината е прегряване.
Ако имаш въжможност откачи буксата на подгрева под седалката и замери колко ома ти е съпротивлението. Два от пиновете бяха маса - кафевите, а на един от другите спрямо кафяв трябва да имаш около 4-6 ома съпротивление. Не си спомням кои пинове точно се мериха, но ако подгрева на втората седалка работи - замери ги там и спрямо тях предцени дали проблема е в реотана. Можеш да прозвъниш инсталацията между битоните и седалката и трети вариант - ако си с два отделни бушона за всяка седалка може тоши на шоф. да е за смяна.


Потребителски аватар
iiskrev
Мнения: 90
Регистриран на: Вто 14 авг 2007 10:18
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: AXZ
Местоположение: София

Re: Golf MK4 подгряване на седалките

Мнениеот iiskrev » Сря 02 мар 2016 14:14


Сложих инсталацията и седалките, но интересно, че почти не усещам да топли на табуретката, а само на облегалката когато е на 5. Или иначе казано: ще ми подпали гърба, а на дупето му е студено. Разбирам от електротехника и преди да монтирам седалките проверих, че всичко им е наред. Свързването между табуретка и облегалка е последователно (поне при мен (с Passat B5 съм))! Защо обаче табуретката грее, едва - едва? На зелената букса ми показа около 3-4 Ohm. И при вас ли е така или?


Потребителски аватар
Никола.Пантелеймонов
Мнения: 33
Регистриран на: Сря 27 апр 2016 6:44
Автомобил: VW Bora V5 4motion
Двигател: AGZ-1999
Местоположение: Добрич

Re: Golf MK4 подгряване на седалките

Мнениеот Никола.Пантелеймонов » Чет 28 юли 2016 21:12


Момчета, имам бора 99г. И съм с подгрее на предни седалки. Проблемът е че самите бутони не светят при никакво положение. Откъде да почвам да търся проблема. Бушонът ми е здрав. Чудя се дали бутоните са здрави, но не знам кое да замеря преди да купувам нови. Ще съм мн благодарен ако помогнете.


Потребителски аватар
batkotivalio
Мнения: 597
Регистриран на: Съб 12 май 2007 20:56
Автомобил: VW Golf TDI
Двигател: AJM
Местоположение: София
Контакти:

Re: Golf MK4 подгряване на седалките

Мнениеот batkotivalio » Чет 28 юли 2016 21:17


Бутоните при голф4 (предполагам, че и при Бора е същото) не светят. Единствено подсветката при включени габарити свети!


Потребителски аватар
Никола.Пантелеймонов
Мнения: 33
Регистриран на: Сря 27 апр 2016 6:44
Автомобил: VW Bora V5 4motion
Двигател: AGZ-1999
Местоположение: Добрич

Re: Golf MK4 подгряване на седалките

Мнениеот Никола.Пантелеймонов » Пет 29 юли 2016 6:17


Точно, че и при габарити не светят. Гледах отдолу седалките видимо вс е ок. Бушона е наред, но искам да знам кое да замеря при бутоните преди да ги сменя.


Потребителски аватар
Никола.Пантелеймонов
Мнения: 33
Регистриран на: Сря 27 апр 2016 6:44
Автомобил: VW Bora V5 4motion
Двигател: AGZ-1999
Местоположение: Добрич

Re: Golf MK4 подгряване на седалките

Мнениеот Никола.Пантелеймонов » Нед 07 авг 2016 11:09


Колеги някакви идеи от къде да започна да диря проблема?


Потребителски аватар
batkotivalio
Мнения: 597
Регистриран на: Съб 12 май 2007 20:56
Автомобил: VW Golf TDI
Двигател: AJM
Местоположение: София
Контакти:

Re: Golf MK4 подгряване на седалките

Мнениеот batkotivalio » Пет 12 авг 2016 23:57


Ами изваждаш буксата от бутона, пускаш габаритите и на едно от крачетата спрямо маса трябва да излизат 12V, които ще запалят диодите в съответния бутон. (за по-сигурно проверяваш дали това е напрежението на габарита, като просто го включваш и изключваш от ключа, ако не се влияе от включването и изключването, значи това не е напрежението на габарита и продължаваш да го търсиш). Ако на буксата няма 12V за габаритите, значи проблема ти е по исталацията, бушони, ключ и т.н., ако идват 12 V, проблема ти е в бутоните... реотаните нямат нищо общо със светенето на бутоните!


Val_g
Мнения: 2
Регистриран на: Пон 29 авг 2016 11:40
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf MK4 подгряване на седалките

Мнениеот Val_g » Нед 11 сеп 2016 12:38


Колеги само да споделя това което стана при мен и благодарение на тази тема и малко от мен и си реших проблема :) при мен отказа едната седалка и да ви кажя имат датчик за температура (термо-двойка) която е със стойност 10Kom и аз какво направих... срязах този датчих и понеже работя с климатици и имам датчици (въздушен датчик който мери температурата на въздуха за климатик) подмуших под плата въпросния датчик и го свързах на мястото на друкия и стана "фабрична" работа ;) надявам се да ви е от полза този пост :) по назад четах колегата е сложил 5 ком но според това което замерих на другата здрава седалка датчика при стойност на околна температура около 20 градуса е 10 ком :)


Bonev65
Мнения: 1
Регистриран на: Чет 16 юни 2016 6:26
Автомобил: Vw Bora sr 1 6 74кв 101к
Двигател: AKL 1999г
Местоположение: Сливен

Re: Golf MK4 подгряване на седалките

Мнениеот Bonev65 » Съб 24 сеп 2016 21:21


Здравейте колеги реших и аз да се включа в темата зщото и аз имам същия проблем шофьорската седалка не загрява.Пасажерската работи но слабо дори на 5 и загрява само големия квадрат на седалката.Прегледах бушониерата но на място 44 няма бушон няма даже и пластини за бушон.Някой би ли ми казал в такъв случай кой бушон отговаря за седалките.И каква може да е причината за слабото греене на пасажерската седалка.И като гледам снмката на сдалката на колегата при мен тези станичните и малките предни и задни не нагряват.Извинявам се неможах да кача снимката дано да ме рзберете.Благодаря
Прикачени файлове
016367009.jpg



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 66 госта