Golf MK4 подгряване на седалките

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
ZvEr4O_MaN
Мнения: 270
Регистриран на: Съб 05 апр 2008 19:39
Автомобил: Vw Passat B6 CR 2009
Двигател: CBAB
Местоположение: Русе

Re: Golf MK4 подгряване на седалките

Мнениеот ZvEr4O_MaN » Вто 21 апр 2015 18:33


Ще поразпитам тук там и да ми замерят всичко дали е ок или някъде нещо има.
Благодаря на включилите се.След като имам развитие ще дам инфо.




afdata
Мнения: 77
Регистриран на: Съб 31 окт 2009 19:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Veliko Tyrnovo

Re: Golf MK4 подгряване на седалките

Мнениеот afdata » Пон 31 авг 2015 8:32


Здравейте колеги.Да попитам моят пасат има зелена букса под седалката това означава ли, че седалките са с подгрев?Ако не са прекъснати нагревателите трудно ли ще бъде да се направи инсталация за да заработи поне на шофьора?Лампата ми е за айрбега свети, ако това е от значение.Сменян ми е салона и не са свързали нещо като хората сигурно.


Xpu100
Мнения: 162
Регистриран на: Сря 22 апр 2009 10:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Golf MK4 подгряване на седалките

Мнениеот Xpu100 » Вто 19 яну 2016 17:28


Пичове, имам един общ въпрос: датчикът за тежест в шофьорската седалка го има само при коли, които имат подгряване на седалките, нали така?
В пасажерската седалка е ясно, че го има почти винаги, за да може да се види дали е седнал голям човек или е монтирано детско столче и в този случай да не отваря еърбега, за да не убие детето, но се приема, че колата обичайно се кара от човек над 35 кг и кантар (датчик за тежест) в шофьорската седалка при кола без нагреватели на седалките няма?

Къде трябва да допра двете клемички в зелената букса та да видя дали нагревателят е окей (мултиметърчето затваря веригата и писка)? Или то си има само 2 пина?


Потребителски аватар
rmk
Мнения: 740
Регистриран на: Чет 10 юни 2004 19:37
Автомобил: KIA Sportage 3
Двигател: 1.6 GDI
Местоположение: София

Re: Голф 4, подгряване на седалките

Мнениеот rmk » Сря 20 яну 2016 13:19


rmk написа:Жълтата букса е за еъбега, зелената е за нагревателя.
Облегалката и седалката са два отделни кръга и са вързани паралелно към буксата, тоест ако едното изгори другото си остава.
В зелената букса има 4 пера: 2 големи - за нагревателите, 2 малки - за датчика за тежест.

Ето колега, писал съм горе, двете по-дебели пера в зелената букса са за нагревателя.
Другите две пера в зелената букса в началото колеги писаха, че били датчици за заетост и се активирали в ваг-ком и ненам си какво - оказа се, че си е най-обикновен терморезистор, който при мен не работеше.


Xpu100
Мнения: 162
Регистриран на: Сря 22 апр 2009 10:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Golf MK4 подгряване на седалките

Мнениеот Xpu100 » Сря 20 яну 2016 16:07


Колега, знаеш ли колко килоома трябва да е този терморезистор?


Потребителски аватар
iiskrev
Мнения: 90
Регистриран на: Вто 14 авг 2007 10:18
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: AXZ
Местоположение: София

Re: Golf MK4 подгряване на седалките

Мнениеот iiskrev » Сря 20 яну 2016 16:26


Изчетох цялата тема, но до колкото разбрах никъде не стана ясно този датчик за маса ли е или е някакъв термодатчик. Така или иначе колата ми няма подгрев и решавам аз да си правя. Да си купя подгряващи "тапицерии" примерно от Е-маг за по 15-20лв, два бутона, кабели и предпазители. Нещо друго необходимо ли ми е? Ще унищожа закупените тапицерии и ще ги вградя под тапицерията на седалките ми. Колега е написал за какво са всичките пинове на бутоните още в първата страница. Всичко е ясно с изключение на едно: тъй като няма да ползвам термо датчик (датчик за маса) дали е възможно на пин N3 който е "Вход от датчикът за тежест" също да подавам постоянно +12V все едно винаги има седнал човек?
P.S. мисля че във всички седалки има датчик за тежест, но той не се използва от подгрева на седалките, а за аербеците, тъй като при евентуален удър (недай Боже) пасажерските еърбеци да не се отварят, ако там не стои никой.


Потребителски аватар
batkotivalio
Мнения: 597
Регистриран на: Съб 12 май 2007 20:56
Автомобил: VW Golf TDI
Двигател: AJM
Местоположение: София
Контакти:

Re: Golf MK4 подгряване на седалките

Мнениеот batkotivalio » Сря 20 яну 2016 21:44


Xpu100 написа:Колега, знаеш ли колко килоома трябва да е този терморезистор?

Стойностите варират спрямо температурата, ако прочетеш по-напред в темата (просто не помня колко беше) ще видиш какви стойности заместват (имитират) неработещ терморезистор.



П.С. На 5-та страница от темата съм описал при мен как съм решил въпроса...


Xpu100
Мнения: 162
Регистриран на: Сря 22 апр 2009 10:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Golf MK4 подгряване на седалките

Мнениеот Xpu100 » Сря 20 яну 2016 23:32


Те, че варират спрямо температурата, е повече от ясно. Терморезистор обичайно се казва колко ома е при 25 градуса. Дали графиката му е линейна и винаги една и съща - не знам, а ме вълнува горещо. Може да има терморезистори, които при 25 градуса са 10 кило ома, при 20 - 12, а може да има и такива които при 20 вече са 18. От изчетено по немски форуми, бих опитал с 10 kOhm терморезистор (при 25 градуса). Колегата на първа страница е сложил обикновено съпротивление с 47 kOhm, което ще кара копчето да пуска непрекъснати 12 волтови импулси до нагревателите, иначе казано си пържиш задника.


Потребителски аватар
iiskrev
Мнения: 90
Регистриран на: Вто 14 авг 2007 10:18
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: AXZ
Местоположение: София

Re: Golf MK4 подгряване на седалките

Мнениеот iiskrev » Чет 21 яну 2016 11:25


Скоро ще си правя подгрева на седалките, и до тогава ще избера дали да сложа терморезистор 6,8kOhm или 10kOhm. Ако някой може да предостави информация какъв точно (като омове при 25 градуса) и с какви харектеристики е оригиналния терморезистор нека го направи. Много ще му бъдем благодарни!!!
Единственото нещо, което не разбрах в цялата тема, която изчетох втори път е следното: от букса N3 на копчето излиза кабел, който вързваме към едното краче на терморезистора, който е в седалката. Въпроса е другото краче къде го вързваме?


Потребителски аватар
rmk
Мнения: 740
Регистриран на: Чет 10 юни 2004 19:37
Автомобил: KIA Sportage 3
Двигател: 1.6 GDI
Местоположение: София

Re: Golf MK4 подгряване на седалките

Мнениеот rmk » Чет 21 яну 2016 21:00


Другото краче - на маса.


Потребителски аватар
iiskrev
Мнения: 90
Регистриран на: Вто 14 авг 2007 10:18
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: AXZ
Местоположение: София

Re: Golf MK4 подгряване на седалките

Мнениеот iiskrev » Съб 23 яну 2016 11:28


Това което писахме по горе вероятно ще е полезно за някой, но аз реших и си купих направо две предни седалки. Лошото е, че не са със същата тапицерия, и ще трябва да вадя реотаните и да ги слагам под моята тапицерия. Единия подгрев обаче е прекъснат някъде вътре. И както се казваше в една наша реклама „Как да го свържа бе младеж“?


Потребителски аватар
3versk1
Мнения: 11
Регистриран на: Вто 08 фев 2011 21:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България,Димитровград

Re: Golf MK4 подгряване на седалките

Мнениеот 3versk1 » Вто 26 яну 2016 17:21


Здравейте, искам да попитам дали има разлика в схемата на свързване на подгревите на седалки 1998 и 2002, защото старите ми бяха свързани по един начин(мисля,че си беше последователно),а новите седалки от всички нагреватели кабелите са свързани в едно малко преди голямата зелена букса и съответно ми се подгрява само седлото и страниците, а облегалката не се усеща да подгрява

1j0 963 556 C - окабеляването
Прикачени файлове
1.JPG
Това са нагревателите на седалките от 2002

Последна промяна от 3versk1 на Вто 26 яну 2016 20:09, променено общо 2 пъти.


Потребителски аватар
vankata_pz_
Мнения: 31
Регистриран на: Пет 01 окт 2010 17:36
Автомобил: golf IV
Двигател: 1.8 T AGU
Местоположение: Пазарджик / София

Re: Golf MK4 подгряване на седалките

Мнениеот vankata_pz_ » Вто 26 яну 2016 17:56


Здравейте,колеги! Да споделя и моя опит със седалките. При мен също не работеше датчика в шофьорската седалка. Та един комшия който разбира от тези работи реши да пробва да свърже копчето на шофьорската седалка да ползва данни от датчика на пасажерската.. и О, чудо - седалката тръгна. Обаче не се бяхме сетили, че ще има проблеми след това... И те бяха, че датчика на дясната седалка мери че тя е студена(когато няма никой на нея) и подава сигнал на шофьорската да нагрява и естествено ми подпалва дупето..Веднъж я оставих за по дълго време и ми допари толкова, че не можех да седя и замириса на изгоряло.. от тогава ми работи само облегалката :D и тези страничните възглавнички(та ясно е че изгорих единия реотан..) Та се налага като искам да работи постоянно да пускам и двете седалки на една и съща степен и така си работи нормално...


Потребителски аватар
rmk
Мнения: 740
Регистриран на: Чет 10 юни 2004 19:37
Автомобил: KIA Sportage 3
Двигател: 1.6 GDI
Местоположение: София

Re: Golf MK4 подгряване на седалките

Мнениеот rmk » Сря 27 яну 2016 10:11


Моят голф беше от 1999 година и облегалката и седалката бяха свързани независимо (едното ако изгори, другото си бачка).


Потребителски аватар
3versk1
Мнения: 11
Регистриран на: Вто 08 фев 2011 21:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България,Димитровград

Re: Golf MK4 подгряване на седалките

Мнениеот 3versk1 » Сря 27 яну 2016 17:32


А това означава,че не са свързани последователно, а защо не топли облегалката , разлики в копчетата дали има някакви :)



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 208 госта