Какви задни пружини за Г2?

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Flatmo
Мнения: 379
Регистриран на: Пон 27 сеп 2004 18:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Какви задни пружини за Г2?

Мнениеот Flatmo » Съб 16 окт 2004 22:25


Положението е следното: колата ни е с червени пружини и газови амортисьори. Задните пружини почнаха вече да здават багажа... освен, че задницата стана с 1см. по-ниска от това което беше като я взехме преди ~ 5г. (в момента гумите влизат около 1см под калника в спряно положение без товар) при най-малката бабунка задните гуми (гумите са 195/50/15 с джанти от опел калибра :) )тръкват в купето... Това по-често става при дясното колело. Амортисьорите ми се струва, че са здрави но това ще подлежи на проверка.
Та да си дода на думата какви пружини да търся за колата? Не искам да слагам обикновените щото ще вирне задницата (предницата е ниска), но не искам да вземам пак толкова къси.
Трябват ми някакви, които са по-къси от стандартните и могат да носят на ~200кг. товар ако се наложи. Кажете какво да търся? Можеби стандартни пружини от GTI?




Потребителски аватар
Jetta16v
Мнения: 85
Регистриран на: Чет 16 сеп 2004 10:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Jetta16v » Нед 17 окт 2004 8:56


:lol: Отиваш по Симеон и си търсиш втора употреба от арабите от пасат комби , гумата ще ти излезе 1-2см от калника, но ще ти намали клиренса отпред. Аз за джетата смених и предните като я повдигнах цялата с 2-3см и сега не удря в тампоните по дупките просото пружините са с 1-2 навивки повече.Успех!


Flatmo
Мнения: 379
Регистриран на: Пон 27 сеп 2004 18:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнениеот Flatmo » Нед 17 окт 2004 10:16


Колега аз ако сложа пружини от пасат сигурно задницата ще подскача като див кон на родео :) все пак при нормално положение задницата тежи не-повече от 400кг. което сигурно е на половината на пасата...
Обаче ми даде идея за пружини от Jeta. Предполагам, че на джетата задницата е по-тежка и трябва да има по-здрави пружини.
Някой интересувал ли се е от такива модификации?


Потребителски аватар
vasstop
Гадфадъ'
Гадфадъ'
Мнения: 17178
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 6:15
Автомобил: Golf 2 syncro
Двигател: 1P 1990
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот vasstop » Нед 17 окт 2004 20:10


По принцип аз се интересувам точно от това да си вдигна предницата с 2-3см защото задните ми амортисьори са с 3 пръста по високи и предницата ми е леко надолу. Ще се радвам да обменим опит.
Моята гола е Г3 1.4 1992'


Flatmo
Мнения: 379
Регистриран на: Пон 27 сеп 2004 18:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнениеот Flatmo » Нед 17 окт 2004 21:17


Проблема с предните пружини се решава по-лесно. Слагаш предни пружини от дизелов голф 3 и си готов.
Все пак колко ти е ниска предницата или колко ти е висока задницата? Не те ли лашка в завой?
При мене положението е обратното, добрече предницата си е ниска по проектиране, че иначе щях да се движа като моторница :)


Потребителски аватар
vasstop
Гадфадъ'
Гадфадъ'
Мнения: 17178
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 6:15
Автомобил: Golf 2 syncro
Двигател: 1P 1990
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот vasstop » Пон 18 окт 2004 11:10


Задницата ми е доста стабилна, особено като седнат двама човека отзад или натоваря малко багаж, няма го ефекта на "клякането" типичен за Голфовете, бе пей сърце. По-скоро предницата ми е нестабилна в завой с висока скорост, но това е ефект от гумите с които карам - 175/70/13
Ще гледам да снимам колата и да ти пусна снимки, виждам че си от Варна и едва ли ще може да го видиш на живо, освен ако не идваш до София :(
Ще последвам съвета ти и ще потърся прижини от Голф3 дизел, по този повод някой да има в излишък две такива?


Потребителски аватар
flash
Мнения: 751
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 11:29
Автомобил: Golf III GT TDI
Двигател: 1z 1994
Местоположение: София/Плевен

Мнениеот flash » Пон 18 окт 2004 15:39


защо от голф III дизел- по-къси ли са или:?:


Flatmo
Мнения: 379
Регистриран на: Пон 27 сеп 2004 18:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнениеот Flatmo » Пон 18 окт 2004 16:07


По-здрави са, т.е. ако сложиш на бензинов Г3 нормални пружини предназначени за дизеловата модификация предницата ще се вдигне с около 1-2см понеже са предвидени за по-тежък двигател.
Същото важи и за Г2. Като отидеш на моргата и питаш за предни пружини само те питат за бензин или дизел и това е.
За задните няма никаква разлика - нито 2/4 врати, нито бензин/дизел.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 191 госта