ПОМОЩ!! МНОГО ВОДА ВЪВ КУПЕТО!!!

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
Spectre™
Мнения: 1631
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: село София
Контакти:

ПОМОЩ!! МНОГО ВОДА ВЪВ КУПЕТО!!!

Мнениеот Spectre™ » Съб 18 мар 2006 21:04


Хора помагайте... Тази сутрин отивам при колата и след снощния дъжд или не занам какво е било гледам пълно със вода... И по специално отзад не от страната на шофьора, а от другата.. Това не ми се случва за пръв път... При миналите дъждове и снегове пак се наводни отзад...
:(
Проверих не е от шибидаха.. И това наводняване става само от едната страна... Какво да правя как да го оправя, от къде може да влиза.. Моля ви помогнете...




Потребителски аватар
Даскала™
Мнения: 5449
Регистриран на: Сря 16 мар 2005 23:41
Автомобил:
Двигател:

Re: ПОМОЩ!! МНОГО ВОДА ВЪВ КУПЕТО!!!

Мнениеот Даскала™ » Съб 18 мар 2006 21:07


Spectre написа: И по специално отзад

Дай точни координати,братчед :gruebel


Потребителски аватар
CCCP_FAN
Мнения: 916
Регистриран на: Вто 12 апр 2005 20:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: ПОМОЩ!! МНОГО ВОДА ВЪВ КУПЕТО!!!

Мнениеот CCCP_FAN » Съб 18 мар 2006 21:10


Spectre написа:Хора помагайте... Тази сутрин отивам при колата и след снощния дъжд или не занам какво е било гледам пълно със вода... И по специално отзад не от страната на шофьора, а от другата.. Това не ми се случва за пръв път... При миналите дъждове и снегове пак се наводни отзад...
:(
Проверих не е от шибидаха.. И това наводняване става само от едната страна... Какво да правя как да го оправя, от къде може да влиза.. Моля ви помогнете...

аз го имам тоя проблем същия само че при мене от дясно отпред си е мокро и зиме и лете аи назад е тръгнало като гледам


Потребителски аватар
Даскала™
Мнения: 5449
Регистриран на: Сря 16 мар 2005 23:41
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот Даскала™ » Съб 18 мар 2006 21:15


Да не би да имате дупки по дюшемето :hmmmm


Потребителски аватар
Spectre™
Мнения: 1631
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: село София
Контакти:

Мнениеот Spectre™ » Съб 18 мар 2006 21:34


Даскала написа:Да не би да имате дупки по дюшемето :hmmmm


На предния ден в колата нямаше капка вода... На другия отивам и гледам езеро.. Кординатите са в краката на пасажера отзад зад предната дясна седалка... МНООГООО ВОДА... чак Scuba ще може да се гмурне... Колата не се е движила тия дни... Няма как водата да е влязла дори и да има дупки отдолу.. за което се съмнявам. :roll: Чудя се да не е от оплътненията... :? Ма никъде не виждам следи от стичаща се вода.. :dontknow:


Потребителски аватар
Ico74
Мнения: 179
Регистриран на: Вто 10 яну 2006 21:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнениеот Ico74 » Съб 18 мар 2006 21:58


да не са ти запушени дупчиците на вратите отдолу дето се отича водата при дъжд


hristian37
Мнения: 1594
Регистриран на: Чет 24 ное 2005 15:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот hristian37 » Съб 18 мар 2006 23:17


Значи колега ще ти кажа за Г2 за Г3 незнам -шибидаха има 4тръбички за оттичане на водата минават през тавана и слизат по всяка една от 4те колони, на мене ми тече задна лява и оттам се стича през багажника -зад шофьорската седалка по нататъка ще го изследвам. Ако ти е с 4врати голфа виж дали задна дясна врата - тапицерията не се мокри


Потребителски аватар
wili98
Щраусолог
Мнения: 7566
Регистриран на: Вто 07 дек 2004 12:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот wili98 » Нед 19 мар 2006 0:56


При мен с полото от кофти сложен найлон на вратата се стичаше по найлона, и влизаше точно в краката на задната седалка..
но полото е с 2 врати...

Не знам как си проверявал шибидаха на колата. и какво.. но според мен са ти запушени маркучетата за оттичане на водата която минава през шибедаха.. ../вече ше го пиша люк, шото не знам как се пише шибедах или шибидах/
та тези маркучета както е обяснил колегата hristian37 често се запушват...
може просто да си бил паркирал, така, че водата да се опитва да слиза по запушеното или прекъснатото маркуче... и хоп готово..


Потребителски аватар
Spectre™
Мнения: 1631
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: село София
Контакти:

Мнениеот Spectre™ » Нед 19 мар 2006 8:33


Значи щом наистина има такива тръбички, може проблема да е от там... А и попринцип колата винаги стои наклонена на една страна, защото я качвам на тортоар.. тоест наклонена от дясната страна.. Затова водата се събира от дясно... Като се затопли млко, ще изследвам хубаво всичко... Помежду другото, не смея да отварям шибидаха/шибедаха щот нещо не работи много читаво.. и трябва да ходя някъде да ми го оправят... За тапицерията съм сигурен, че не е мокра... Ноколо също няма следи от вода, само долу в краката при задната седалка.. Преди го нямаше този проблем.. Значи нещо някъде се езапушило.. Поне така си мисля.. :?


Потребителски аватар
ANNIHILATOR
Мнения: 1427
Регистриран на: Чет 11 авг 2005 9:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Петрич
Контакти:

Мнениеот ANNIHILATOR » Нед 19 мар 2006 9:14


Улицата на която живея все още не е асвалтирана и нямам гараж.От всичките ми проблеми с водата съм стигнал до следните изводи. Много зависи колата в какво положение е.Дали не е наклонена в някоя посока и др. такива. Та при мене освен от найлоните последно останових, че на задна дясна врата незнам си по какъв начин но се пълни през ограничитела за отваряне на вратата. Явно капе точно върху него, гуменото уплатнение не позволява водата да изтече и през болтовете вътре. Онзи ден оплатних със силикон планката дето е водача.Вчера отворих вратат да видя дали съм олучил, и хоп точно от там изтекоха поне 100 мл. Причините са всевъзможни.
За вратите стигнах до едно убеждение. Ако отвориш вратата и някое гумено уплатнение е мокро значи водата се мъче и влиза в купето.


Потребителски аватар
Spectre™
Мнения: 1631
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: село София
Контакти:

Мнениеот Spectre™ » Нед 19 мар 2006 9:25


Определено всеки който има гараж може да се чуства щастливец. Аз за това си мечтая... Ма тука в центърна на София няма шанс да си направиш такъв.., а за платен да не говорим - СКЪПОТИЯ.... :roll:

Помеждувпрочем... на няколко пъти виждам, че точно там където е ограничителя на вратата е мокро.. и има вода... въпроса е как да го оплътня добре.. А и да го направя пак ще си намери от къде да тече..
Добре де ако оплътненията над вратата сас си здрави и тези на шибидаха си действата от къде може да влиза вода...

Сега като се замислих, се чудя може ли от вентилацията да идва проблема... Кутията със въздушния филтър е под кората на предното стъкло... А кората не оплътнява много добре.. Тоест може да влиза вода.. и да си капе директно във въздушния филтър и от там по тръбите.. :? :?:


Потребителски аватар
ANNIHILATOR
Мнения: 1427
Регистриран на: Чет 11 авг 2005 9:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Петрич
Контакти:

Мнениеот ANNIHILATOR » Нед 19 мар 2006 9:39


Колега възможно е и от въздъховода отпред където си писал ти.Аз се съмнявах най-много там отначало като се пълнеше навигаторското място за краката с вода. Там запуших двата отводнителя за водата и я напълних отпред с вода, но не протече. Най често е от вратите, този найлон дето са го измислили е голяма глупост малко да се разлепи и по него почва да се стича и влиза отвътрешната страна на вратата.Уплатнението не позволява водата да изтече пълни се прескача прага и вече си имаш я блато я язовирче.
Моя съвет е първо огледай много добре вратите.Аз тва за ограничитела много лесно го хванах.Чистех си колата и като почнах това място с прахосмукачката и гледам се намокри тапицерията (викам си значи тече от някъде) огледах вратата и гледам това уплатнение мокро. два дни след това развих планката намазах хубаво със силикон и запуши. само че сега винаги там ще се събира вода в това уплатнение.Чудя се дали да не му направя дупчица.

п.п. ватата на пода на навигаторското място беше станала зелена от жабоняк и беше на половина изгнила. За найлоните си взех от онази бронзовата лепенка.Скъпичка ама върши работа.Някой беше лепил и с самозалепващо домакинско фолио, има много варианти, но кой е най добрия :dontknow:


Потребителски аватар
Spectre™
Мнения: 1631
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: село София
Контакти:

Мнениеот Spectre™ » Нед 19 мар 2006 9:49


Определено това ще е първото нещо което ще направя като се затопли... Проверка на всички врати, уплатнениея.. и какво ли още не... :roll: Ще я изсуша хубаво.. и ще я ипръскам с пръструика.. за да видя от къде ще потече.. Не занм къккъв е проблема, но определено трябва дасе реши.. защото ми писна от тази вода.. А и остави това ами ще ми изгние колата.. А това е още по лошо.. Ех гараж, гараж... дали ще доживея.. :) Сигурно водата се е просмукала много надолу, и ще трябва да махам на пода тапицерията, за да видя какво е положението отдолу... Ма идея си нямам как става това.. :banghead:


Потребителски аватар
Spectre™
Мнения: 1631
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: село София
Контакти:

Мнениеот Spectre™ » Нед 19 мар 2006 13:19


Такааа току що се върнах от вън.. Бях при колата.. Долу вече беше станало море... Едвам подсуших изкарах водата... Махнах стелките.. И се заех да изучавам от къде може да е проблема.. Проверих всички уплътнения - здрави са.. около шибидаха е сухо.., седалките не са мокри.. Мокро е само във краката на пътниците от дясно... Този път не видях вода при ограничителя на вратата.. Прозорците си бяха до край затворени... Отворих с триста зора шибидаха... и проверих въпросните канали.. на пръв поглед изглеждат напълно в нормално състояние.., тоест бяха си отпушени..., може проблема да е по надолу във канала.. И при всичкия този оглед пак не разбрах от къде може да влиза тази вода.. :dontknow:


да не са ти запушени дупчиците на вратите отдолу дето се отича водата при дъжд


А това не успях да го открия къде се намира... :gruebel
А сега накъде :?: :37:


Потребителски аватар
i.e.i
Мнения: 2563
Регистриран на: Чет 28 апр 2005 9:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот i.e.i » Нед 19 мар 2006 17:22


Ако е мокра кората на вратата възможно е да влиза м/у стъклото
и уплътнението.Виж има ли луфт и дали има найлон под корите.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 198 госта