Колко ми струва голф 3 за 50000 километра или три години

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
gti---
Мнения: 267
Регистриран на: Вто 03 авг 2010 12:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Колко ми струва голф 3 за 50000 километра или три години

Мнениеот gti--- » Чет 02 дек 2010 23:52


saro777 написа:Я да питам що таксетата са се нови.....???? Ще драскам и тука.....Покупката на автомобил е пряко свързано с въпроса колко км смяташ да минаваш (средно) дневно, месечно, годишно....Ако ще се кара много се купува нов автомобил-за това мисля нема спор. Ако обаче ще се кара до "работата" на 5км от къщи и че въртиме 200-250-км месечно се взима старо вагенче, кърпи се, праи се ремонтче и требе да въри...После ако нещо му се счупи - праиш, ако не въри-праиш, ако има голем разход -праиш, ако не те пускат на ГТП-праиш, ако нема газ слагаш...и се в тоя ред на мисли всичко опира до смятането, щото то и 3000лв да извадиш, то и тези пари си имат цена. Ма като немаш и 20х и ги земеш да си се возиж 8000км/г егати и покупката, по-добре си ползвай таксета - излиза по евтино. А сега сериозно..Няма автомобил, който да не иска подръжка и внимание, защото на пътя освен за своята сигурност и ситурността на хората които возиш се мисли и за сигурността на останалите участници в движението. Старата и амортизирана кола иска многократно по-големи усилия(пари) за подръжка, което донякъде е компенсирано с по евтините части за нея...и обратно -новата кола освен консумативи при определен пробег и застраховки за друго не се мисли..........

брат не ми говори за таксита,а на твоя въпрос таксетата са се нови щото си имат некъв лимит мисля че беше или 3 или макс 5 години за старост
а за моето мнение бачкал съм сервиз за корейски,имал съм сервиз за корейски не искам и да чувем корейските кенефи.. нямат оправия човек а най лошото е че имам чуството че са програмирани// заклевам се ако исакте ми вярвайте че имаше седмица на киа спортаге начи ние сме вкарали 3 в сервиза да ги видиме що кихат при което гледаме неква се движи по пътвя съвсем нормално и аха да завие и изкиха и направо пича обарна да я кара към сервиза




Потребителски аватар
niks76
VW експерт
VW експерт
Мнения: 5312
Регистриран на: Нед 25 юни 2006 19:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Париж

Re: Колко ми струва голф 3 за 50000 километра или три години

Мнениеот niks76 » Пет 03 дек 2010 0:58


saro777 написа:Я да питам що таксетата са се нови.....???? Ще драскам и тука.....Покупката на автомобил е пряко свързано с въпроса колко км смяташ да минаваш (средно) дневно, месечно, годишно....Ако ще се кара много се купува нов автомобил-за това мисля нема спор. Ако обаче ще се кара до "работата" на 5км от къщи и че въртиме 200-250-км месечно се взима старо вагенче, кърпи се, праи се ремонтче и требе да въри...После ако нещо му се счупи - праиш, ако не въри-праиш, ако има голем разход -праиш, ако не те пускат на ГТП-праиш, ако нема газ слагаш...и се в тоя ред на мисли всичко опира до смятането, щото то и 3000лв да извадиш, то и тези пари си имат цена. Ма като немаш и 20х и ги земеш да си се возиж 8000км/г егати и покупката, по-добре си ползвай таксета - излиза по евтино. А сега сериозно..Няма автомобил, който да не иска подръжка и внимание, защото на пътя освен за своята сигурност и ситурността на хората които возиш се мисли и за сигурността на останалите участници в движението. Старата и амортизирана кола иска многократно по-големи усилия(пари) за подръжка, което донякъде е компенсирано с по евтините части за нея...и обратно -новата кола освен консумативи при определен пробег и застраховки за друго не се мисли..........

а погледни и другата монета-купиш си нова кола и някои вземе 4е без да иска те удари(не говоря за тотал щета)ама удряна кола си остава удряна.в слу4ая кое ще ти е по леко :да прежалиш 5-6000евро или да гледаш 20000 и да знаеш 4е не е същата кола като по рано?


Потребителски аватар
saro777
Мнения: 22
Регистриран на: Пон 12 май 2008 19:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Колко ми струва голф 3 за 50000 километра или три години

Мнениеот saro777 » Пет 03 дек 2010 1:12


брат не ми говори за таксита,а на твоя въпрос таксетата са се нови щото си имат некъв лимит мисля че беше или 3 или макс 5 години за старост
а за моето мнение бачкал съм сервиз за корейски,имал съм сервиз за корейски не искам и да чувем корейските кенефи.. нямат оправия човек а най лошото е че имам чуството че са програмирани// заклевам се ако исакте ми вярвайте че имаше седмица на киа спортаге начи ние сме вкарали 3 в сервиза да ги видиме що кихат при което гледаме неква се движи по пътвя съвсем нормално и аха да завие и изкиха и направо пича обарна да я кара към сервиза
http://www.econ.bg/law/procedures/article134660/%D0%B8%D0%B7%D0%B4%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D1%80%D0%B0%D0%B7%D1%80%D0%B5%D1%88%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5-%D0%B7%D0%B0-%D1%82%D0%B0%D0%BA%D1%81%D0%B8%D0%BC%D0%B5%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%B2-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B2%D0%BE%D0%B7-%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D1%8A%D1%82%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B8

Значи не съм сигурен, че има лимит за таксета.....да ама има и той е 10 години...това от една минута търсене...

Не мога да разбера и човекът-колега с "новата кола " и ударът - те затова и се застраховат при удар дори тотал се изплащат и нема проблем......


bnick
Мнения: 1549
Регистриран на: Съб 15 май 2010 16:27
Автомобил: Passat B8
Двигател: ACDF 2019
Местоположение: София

Re: Колко ми струва голф 3 за 50000 километра или три години

Мнениеот bnick » Пет 03 дек 2010 17:13


niks76 написа:а погледни и другата монета-купиш си нова кола и някои вземе 4е без да иска те удари(не говоря за тотал щета)ама удряна кола си остава удряна.в слу4ая кое ще ти е по леко :да прежалиш 5-6000евро или да гледаш 20000 и да знаеш 4е не е същата кола като по рано?


Именно за това е новата кола. Ще ми е по-лесно да прежаля 20-30к, отколкото да съм труп в такава за 5к. Отделно кола за 20-30к няма как да не е застрахована, за разлика от такава за 5к. На старата гумените неща станали на пластмаса, пластмасата се напукала и изпекла, за другите неща да не говоря, айде нема нужда. mhihi Със здраве :beer


gti---
Мнения: 267
Регистриран на: Вто 03 авг 2010 12:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Колко ми струва голф 3 за 50000 километра или три години

Мнениеот gti--- » Пет 03 дек 2010 18:03


bnick написа:
niks76 написа:а погледни и другата монета-купиш си нова кола и някои вземе 4е без да иска те удари(не говоря за тотал щета)ама удряна кола си остава удряна.в слу4ая кое ще ти е по леко :да прежалиш 5-6000евро или да гледаш 20000 и да знаеш 4е не е същата кола като по рано?


Именно за това е новата кола. Ще ми е по-лесно да прежаля 20-30к, отколкото да съм труп в такава за 5к. Отделно кола за 20-30к няма как да не е застрахована, за разлика от такава за 5к. На старата гумените неща станали на пластмаса, пластмасата се напукала и изпекла, за другите неща да не говоря, айде нема нужда. mhihi Със здраве :beer

за твое сведение специално от корейските коли, има такива които не могат да минат нормата при удар с 50 няма шанс за уцелели, кво ми говориш нова кола карай си новата па като те срещне некоя волга ще те питам после кой жив и кой не е


Потребителски аватар
niks76
VW експерт
VW експерт
Мнения: 5312
Регистриран на: Нед 25 юни 2006 19:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Париж

Re: Колко ми струва голф 3 за 50000 километра или три години

Мнениеот niks76 » Пет 03 дек 2010 18:18


bnick написа:
niks76 написа:а погледни и другата монета-купиш си нова кола и някои вземе 4е без да иска те удари(не говоря за тотал щета)ама удряна кола си остава удряна.в слу4ая кое ще ти е по леко :да прежалиш 5-6000евро или да гледаш 20000 и да знаеш 4е не е същата кола като по рано?


Именно за това е новата кола. Ще ми е по-лесно да прежаля 20-30к, отколкото да съм труп в такава за 5к. Отделно кола за 20-30к няма как да не е застрахована, за разлика от такава за 5к. На старата гумените неща станали на пластмаса, пластмасата се напукала и изпекла, за другите неща да не говоря, айде нема нужда. mhihi Със здраве :beer

аз карам предния модел пасат за разлика от теб и на краштестовете стария Б5.5 е доста по сигурен от по новия си брат- а пък за нова кола и то нисък клас даже и не трябва да говорим..............
мисля 4е всеки е наясно с политиката на концерните 4е 4итави коли ве4е не се правят-пе4албата им идва от продажба на резервни 4асти
п.с и говорих за кола със нетотална щета ,а да ти поправят колата :idea: имах предвид десетинагодишни коли които са си стари и струват около 5000евро и по лесно може да я хвърлиш а за по скъпите е малко по трудни4ък същия жест


bnick
Мнения: 1549
Регистриран на: Съб 15 май 2010 16:27
Автомобил: Passat B8
Двигател: ACDF 2019
Местоположение: София

Re: Колко ми струва голф 3 за 50000 километра или три години

Мнениеот bnick » Пет 03 дек 2010 18:33


niks76 написа:аз карам предния модел пасат за разлика от теб и на краштестовете стария Б5.5 е доста по сигурен от по новия си брат- а пък за нова кола и то нисък клас даже и не трябва да говорим..............
мисля 4е всеки е наясно с политиката на концерните 4е 4итави коли ве4е не се правят-пе4албата им идва от продажба на резервни 4асти
п.с и говорих за кола със нетотална щета ,а да ти поправят колата :idea: имах предвид десетинагодишни коли които са си стари и струват около 5000евро и по лесно може да я хвърлиш а за по скъпите е малко по трудни4ък същия жест


http://www.youtube.com/watch?v=6t1e_OcAc8Q - Б6
http://www.youtube.com/watch?v=e3MTkingLEo - Б5,5

Виж разликите. С останалото съм съгласен :beer


Потребителски аватар
sodata1
Мнения: 212
Регистриран на: Пет 08 яну 2010 16:19
Автомобил: BMW
Двигател: 330XD
Местоположение: София

Re: Колко ми струва голф 3 за 50000 километра или три години

Мнениеот sodata1 » Пет 03 дек 2010 18:40


За една година моята кола ми е седнала 5000лв,вярно беше за моргата буквално,но сега и се радвам и ще продължавам да си я правя,защото си ми харесва и е VW нищо,че е почти на 20 години : vw fen


Потребителски аватар
freestyler911
Мнения: 2609
Регистриран на: Съб 29 мар 2008 14:20
Автомобил: VW polo
Двигател: AEX 1996
Местоположение: София

Re: Колко ми струва голф 3 за 50000 километра или три години

Мнениеот freestyler911 » Пет 03 дек 2010 21:18


3 години =

1.Тампони макферсън - 36 лева (с лагерчето)
2.Акумулатор - 115 лева
3.Антифриз + термостат - 70 лева.
4.Жило съединител - 82 лева.
5. Ролки ремъци - 160 лева.
6.Машинка за ел стъкла - 100 лева.
7.Пластмаси за релсите на седалките - 8 лева.
8. Филтри - 50 лева.
9. Масло - 100 лева.
10.Гарнитура капак клапани - 35 лева.
12.Гарнитура за картер (силикон) - 15 лева.
13.Болтове за капак на клапани - 10 лева (за бира за стругаря)
14.Данък = 35 лева.
15.ГО - 360 лева.
16.Винетка - 180 лева.

Труда си е от мене. Аз си ремонтирам и поддържам. Да речем че 1/5 от парите които бих дал за "майстори" съм ги инвестирал в инструменти


1365 лева. Мисля че си е добра цена.


Потребителски аватар
nikson85
Мнения: 1721
Регистриран на: Пет 07 май 2010 20:02
Автомобил:
Двигател:

Re: Колко ми струва голф 3 за 50000 километра или три години

Мнениеот nikson85 » Пет 03 дек 2010 22:53


това с маслата и филтрите, ремъци, свещи, няма нужда да се смята, тъй като те са консумативи. смята се шасията и двигателя и някои тунинги.


gti---
Мнения: 267
Регистриран на: Вто 03 авг 2010 12:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Колко ми струва голф 3 за 50000 километра или три години

Мнениеот gti--- » Съб 04 дек 2010 1:16


аз като гледам вече си пак за антифриз щото се сменя на 2 годинио пропуснал си и спирачна течност: ) и техническите прегледи и смяна на гумите :) и изправяне джанти :)


emo-gar
Мнения: 3443
Регистриран на: Съб 16 сеп 2006 23:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София,Lantra 1.5 ,Golf 3-ABS,Vento-R.I.P.

Re: Колко ми струва голф 3 за 50000 километра или три години

Мнениеот emo-gar » Нед 05 дек 2010 11:08


Колеги,като попрочетох из темата,без да съм подробен,стигам до извода че метода на оценка на една кола по вложените в нея средства през годините е крайно погрешна!Ако искаме да си изясниме ,дали една кола е "добра",то тогава да си спомниме колко пъти ни е оставила безпомощни на пътя.Иначе не наблягате на основния разход-ГОРИВО!,за него се "бъркаме" всеки ден!Иначе ако вземем да смятаме :гуми,Г.О.,застраховка,глоби от КАТ....няма значение марката..!В тоя стил-моята се движи без проблем над 2 год.(просто дизелче),имаме и бензинка-над 4г.-с дребен проблем в обезвъздушаването на водния кръг(макар,че един майстор я набеди за "глава") и още една резерва имаме-"японче" едно дизелно,е там вече съм вложил капитала и душата си!! и отказът му да тегли "семейния катун" беше повод да се закупят 2бр.VW.И като капак,най-ефтино ще се продаде(ако изобщо се продаде)именно "японеца",от другите най много 1/2 от покупната цена.Никой купувач не се интересува от мечтите и мерака на бившия собственик,просто "давам толкова..ако искаш..",освен ако не попаднем на себеподобен "манияк",там вече парите са само илюстрация на мечти.Аз лично съм забелязъл,че се купуват "стокови" изпълнения,от "наточените" клиентите странят,дори и да са на близки цени.Това установих при покупката на мойте возила.


tarikat89
Мнения: 411
Регистриран на: Нед 15 юни 2008 13:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Колко ми струва голф 3 за 50000 километра или три години

Мнениеот tarikat89 » Нед 05 дек 2010 17:17


хич не е скъпо с колата.. сметнете си километрите дето сте минали с колата и ако трябва да ги минавате с рейсове или таксиса тогава какво става :lol:


Потребителски аватар
nikson85
Мнения: 1721
Регистриран на: Пет 07 май 2010 20:02
Автомобил:
Двигател:

Re: Колко ми струва голф 3 за 50000 километра или три години

Мнениеот nikson85 » Нед 05 дек 2010 17:46


tarikat89 написа:хич не е скъпо с колата.. сметнете си километрите дето сте минали с колата и ако трябва да ги минавате с рейсове или таксиса тогава какво става :lol:

зависи без винетката и без гражданската и ремонтите става горе долу същото само, че не чакаш по спирките и отиваш на работа когато ти е кеф. :да:
зора ни е ремонтите , и документите на автомобила.


tarikat89
Мнения: 411
Регистриран на: Нед 15 юни 2008 13:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Колко ми струва голф 3 за 50000 километра или три години

Мнениеот tarikat89 » Нед 05 дек 2010 19:06


eмиии има велосипеди :D страшно евтина поддръжка..не ви трябват документии и данъци и всякакви такси да се плащат ..аа и горят изключително малко в градски условия 0/100kм :D пък са и полезни за здравето



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 40 госта