дали е от борд компютара

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
dj_nako
Мнения: 1479
Регистриран на: Пон 26 дек 2005 19:09
Автомобил: Golf 5 tsi
Двигател: BMY 2007
Местоположение: Пловдив

дали е от борд компютара

Мнениеот dj_nako » Пет 07 апр 2006 11:07


в понеделник като си карах голф-а 1.4ми абд нямаше никакъв проблем,оба4е като го изгасих двигателя и ми изгасна дисплейчето на километража което се контролира от борд компютара.значи
1) при запален двигател имам цифри на екранчето при изгасен няма!!
2)нямам светлини в купето,нямам централно,нямам запалка,а ток до 21-ви бушон които е за тия работи има.

като извадя + на акомулуатора и го оставя 5 мин се оправя борд комп-а и имам и светлини в купето и централно и даже има си ги и цифричките на екрана.като се се оправи комп-а си има ги и на запелен и на изгасен двигател всичко.

какво да направя?трябва ли да се изчистят грешките на компютара в сервиз или се е корозирала масата на купето.колко струва да ти изчистят грешките в сервиз на фау-ве




Потребителски аватар
Agonize
Мнения: 70
Регистриран на: Вто 21 фев 2006 17:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Agonize » Пет 07 апр 2006 13:30


Виж са аз кво мисля. В борд компа грешките се записват, но това не пречи на работата му... Грешките са си символен код който кибичи в паметта на компира, това дали ги има или не все тая. Ако това което поражда грешката си стои, грешки пак ще се натрупат в компа. Важното е да се разбере какво точно поражда грешката и да се отремонтира. Диагностиката не поправя грешки, тя само установява какви са те и какво евентуално ги поражда. Винаги съществува момента в който може да ти се бъгне компира, но дано не е това, а ако е, дано си патиш само със светлините :)

п.с. Не съм 100% сигурен в това което ти казвам, но си мисля че е така.
п.с.2 И аз няма подсветка на таблото, работят ми ЛЦД-тата за одометър и скоростомер, но циферблачетата никви ги няма, некой да предложи нещо ?


Потребителски аватар
dj_nako
Мнения: 1479
Регистриран на: Пон 26 дек 2005 19:09
Автомобил: Golf 5 tsi
Двигател: BMY 2007
Местоположение: Пловдив

Мнениеот dj_nako » Нед 09 апр 2006 11:09


проблема беше в бушон номер 21.той контролира всичко в купето.също така контролира и екранчето на километража.колата се оправи



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: econt, Google [Bot] и 234 госта