Дръжката на прозореца

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
slav
Мнения: 464
Регистриран на: Пон 10 апр 2006 19:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Любимец

Дръжката на прозореца

Мнениеот slav » Пон 10 апр 2006 19:51


Здравейте. Значи проблема е такъв. Трябва да сваля кората на шофьорската врата за да пооправим машинката на централното. С търсачката намерих всичко по свалянето на кората но не разбрах как да сваля врътката за прозореца. Гледал съм на Пасат има една пласмасова лента и отдолу болт, но на голфа не е така. Как става свалянето, че ми се струва че ще я счупя. Колата е Г3.




wotson
Мнения: 93
Регистриран на: Пет 17 мар 2006 13:35
Автомобил: vw touran
Двигател: BKD 2006
Контакти:

Мнениеот wotson » Пон 10 апр 2006 20:15


има пласмасов пръстен м/у кората и дръжката (не се върти свободно около оста си)който се издърпва назад в посока противоположна на лосчето което хващасш 4е да отваряш прозореца
начи това служи като шплент


Потребителски аватар
slav
Мнения: 464
Регистриран на: Пон 10 апр 2006 19:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Любимец

Мнениеот slav » Вто 11 апр 2006 8:25


Благодаря за бързия отговор, но много интересно е че при мен и четирите пласмасови пръстена на всичките врати се въртят свободно около оста си. Пък и не виждам начин да ги издърпам от местата им без да сваля дръжката след като нямат процепи. Според мен няма начин и четирите да са повредени нещо ..... абе няма начин немеца да не е измислил нещо много лесно ама като не ми идва как ще е .... Колата е 93 година ако има значение.


Потребителски аватар
tankishev
Мнения: 437
Регистриран на: Пон 19 сеп 2005 17:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот tankishev » Вто 11 апр 2006 15:11


... колегата wotson ти го е обяснил най-добре ... при мен (Голф 3) също се въртеше свободно, но като вкарах една отверка м/у дръжката и тапицерията и натиснах пръстена в посока обратна на дръжката се освободи.... принципно там има един палец който пречи да се върти пръстена(идеята е винаги да се освобождава по описаният горе начин) ... ако се е счупил трябва да нацелиш в коя посока да натиснеш пръстена :wink:

... ПС ... пръстена не се вади ... той се натиска отстрани успоредно на тапицерията така че да се "хлъзне" по нея ...


Потребителски аватар
slav
Мнения: 464
Регистриран на: Пон 10 апр 2006 19:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Любимец

Мнениеот slav » Вто 11 апр 2006 18:22


Много благодаря и на двамата колеги. Вярно е, че това е начина. Току що го пробвах и стана. Нищо че пръстените отгоре се въртят свободно отдолу механизма не мърда. Иска наистина средно усилие в противоположната посока и стана. Еййй тоя немец - как да се сети човек че е толкова просто. Още веднъж благодаря на колегите, и дано темата да е полезна и на някой друг. Можете да я заключите.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 226 госта