Golf MK4 скоростна кутия

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: голф 4 скоростна кутия

Мнениеот hooligan_sk » Нед 28 фев 2010 17:54


dokros написа:
hooligan_sk написа:Мойта четворка включва още по добре, с малко пръстче става, даже само до средата го бутвам и то си продължава сам лоста до края на хода :beer


това трябва да мине към рубрика -"стари градски легенди" ,или да си разтягаш локумите във форума на Сеат,където май те мярнах да се титулуваш модератор или нещо от сорта...


Мислиш че лъжа ли? Защо бих го правил? Заповядай да пробваш по всяко време когато имаш път към Сф :) И защо ме наричаш лъжец като не си видял как са скоростите в ТДИ?




Потребителски аватар
dokros
Мнения: 808
Регистриран на: Вто 06 ное 2007 21:25
Автомобил: SEAT TOLEDO 2000
Двигател: 1.9 TDI ALH
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Re: голф 4 скоростна кутия

Мнениеот dokros » Нед 28 фев 2010 22:22


Аман от ТДИ, все техните коли са най-добри ,най-много бягат и най-малко горят ,изобщо всички благости там са събрани ,нещастни са тия ,дето карат бензинки.


sani13
Мнения: 2
Регистриран на: Нед 13 фев 2011 21:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: голф 4 скоростна кутия

Мнениеот sani13 » Чет 17 мар 2011 18:00


Колеги ше ви помоля да ми напишете мнениея , поблема е в това че се чува странен шум като развален лагер от скоростната кутия при движение и в свободна на енерция а в покой няма нищо освен от двигателя.


Потребителски аватар
icefire
Мнения: 1777
Регистриран на: Сря 04 юли 2007 9:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Мünchen/София

Re: голф 4 скоростна кутия

Мнениеот icefire » Чет 17 мар 2011 20:14


Към автора на темата: При мен също имаше проблем с влизането на някои предавки, който се реши след смяната на маслото на СК. На първа наистина не влиза когато се движи с много ниска скорост и е "ни за първа, ни за втора". В такива случаи аз или чакам да спра и тогава си давам на първа или включвам на втора и си потеглям нормално (все пак в движение да потегляш няма проблем). Има и трети вариант - включвам първо на втора и след това първа си влиза съвсем мазно - малко като на руска кола се получава, но действа.

По принцип повечето коли трудно включват на първа в движение, макар и с ниска скорост, така че не считам, че това е проблем ;)


Потребителски аватар
hitman0013
Мнения: 1865
Регистриран на: Пон 11 май 2009 11:22
Автомобил: GOLF 4
Двигател:

Re: голф 4 скоростна кутия

Мнениеот hitman0013 » Чет 17 мар 2011 20:26


това си е защита при 1ва скорост.
Как се стига до капачката за наливане на масло в скоростите-махам предна лява гума но има една кора зад пружината която е доста дълга и е абсурд да се свали.


Потребителски аватар
krasi11
Мнения: 65
Регистриран на: Пет 25 юли 2008 9:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: голф 4 скоростна кутия

Мнениеот krasi11 » Съб 23 авг 2014 7:16


Голф 4 1.4 16V, когато загрее колата трудно влизат скоростите. При студена го няма този проблем! От какво може да е?
:banghead


Потребителски аватар
Haralampi
Мнения: 3612
Регистриран на: Пет 28 ное 2008 13:44
Автомобил: VW Golf 4 - 2002
Двигател: 1.6 16V - AZD
Местоположение: София

голф 4 скоростна кутия

Мнениеот Haralampi » Пон 25 авг 2014 7:33


Лостовият механизъм към скоростната (ако 1.4 16 V беше с такъв?). Смазване отвън помага минимално и само временно, после става и по-зле. Единственото генерално решение е разглабяне и почистване на ябълките/ставите. Ако намериш някой да го свърши както трябва ми драсни... Все го отлагам поради липса на човек, на който да мога да се доверя за това :)


Потребителски аватар
hitman0013
Мнения: 1865
Регистриран на: Пон 11 май 2009 11:22
Автомобил: GOLF 4
Двигател:

Re: голф 4 скоростна кутия

Мнениеот hitman0013 » Пон 25 авг 2014 10:10


Има едни гумени втулки също на избирача отпред точно преди скоростната кутия, ако са прокъсани може и от там да е.


Потребителски аватар
icemans
Мнения: 151
Регистриран на: Пон 30 юни 2008 20:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Golf MK4 скоростна кутия

Мнениеот icemans » Пет 11 мар 2016 23:39


Колеги, прочетох доста теми за тези тампони, но така и не намерих описание за това кой къде се намира и как се сменя. И аз имам проблем с луфт на скоростния лости и малко по-трудно влизане на първа и задна (малко с "чалъм") Колата е Бора, 1.9 TDI, 99г. Чудя се със смяна на тези тампони дали би се получило нещо, но не мога събера достатъчна информация за тях :) Та, някой ако може да сложи някакви снимки на възможните места за тампони. Благодаря ;)



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 204 госта