Проблем с ел.стъкла Голф 3

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
kachakov
Мнения: 47
Регистриран на: Сря 02 дек 2009 14:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: loznica

Re: Проблем с ел.стъкла Голф 3

Мнениеот kachakov » Пет 02 юли 2010 21:18


извинявам се ама ще ми обясни ли някой как да разбера проблема дали е в моторчето или в модула с всичко по колата съм на ти ама тия токаджийски истории много ме изнервят :banghead:




Потребителски аватар
ogogin
Мнения: 396
Регистриран на: Чет 13 сеп 2007 3:34
Автомобил: Vw Golf MKV
Двигател: BWA
Местоположение: София

Re: Проблем с ел.стъкла Голф 3

Мнениеот ogogin » Съб 03 юли 2010 1:25


kachakov написа:извинявам се ама ще ми обясни ли някой как да разбера проблема дали е в моторчето или в модула с всичко по колата съм на ти ама тия токаджийски истории много ме изнервят :banghead:


Предполагам, ако дадеш директно ток на моторчето ще разбереш дали работи или не, и съответно къде е проблема, но трябва да го савлиш от колата :)


emo-gar
Мнения: 3443
Регистриран на: Съб 16 сеп 2006 23:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София,Lantra 1.5 ,Golf 3-ABS,Vento-R.I.P.

Re: Проблем с ел.стъкла Голф 3

Мнениеот emo-gar » Съб 03 юли 2010 14:57


Предполагам кабелите в маншоните и водачите на стъклата са в ред!?


Carfan
Мнения: 294
Регистриран на: Пет 19 юни 2009 15:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Проблем с ел.стъкла Голф 3

Мнениеот Carfan » Съб 03 юли 2010 20:32


как се проверяват кабелите в маншона?


kachakov
Мнения: 47
Регистриран на: Сря 02 дек 2009 14:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: loznica

Re: Проблем с ел.стъкла Голф 3

Мнениеот kachakov » Съб 03 юли 2010 21:55


благодаря на отзовалите се колеги но днес се получи нещо странно имах малко свободно време и реших да пробвам отново моторчето /то е свалено заедно с маханизма/ закачих куплонгите натискам бутона и работи нагоре надолу няма проблеми сега проблема поема в друга насока ясно е ,че някъде окъсява също така е ясно ,че мотора има защита която се е била включила сега искам да помоля за съвети как да открия /проследя/ проблемното място защото въднъж щом е станало ще стане пак пък и сега всичко е свалено


emo-gar
Мнения: 3443
Регистриран на: Съб 16 сеп 2006 23:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София,Lantra 1.5 ,Golf 3-ABS,Vento-R.I.P.

Re: Проблем с ел.стъкла Голф 3

Мнениеот emo-gar » Нед 04 юли 2010 16:17


Carfan написа:как се проверяват кабелите в маншона?

Сваляш гофретата,може за удобство да се развие буксата от колоната(сваля се) и :lupe


Потребителски аватар
matzy
Мнения: 38
Регистриран на: Вто 03 мар 2009 10:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Проблем с ел.стъкла Голф 3

Мнениеот matzy » Пон 05 юли 2010 10:45


Колега пиши ако има развитие по въпроса, че има доста хора с този проблем. :banghead:


Потребителски аватар
fresh
Мнения: 228
Регистриран на: Пон 21 май 2007 19:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем с ел.стъкла Голф 3

Мнениеот fresh » Вто 06 юли 2010 7:00


Моето също правеше така колега разглобих го и като теб гледам върти се няма проблем ,хубаво но имаше :) голямото пластмасово колело лагерува на 1 ос ,извадих го с 300 зора ,оста беше ръждясала зашкурих ,малко грес и всичко е 6 :) успех


Потребителски аватар
TURL
Мнения: 495
Регистриран на: Вто 20 фев 2007 22:05
Автомобил: Passat
Двигател: AFN
Местоположение: София
Контакти:

Re: Проблем с ел.стъкла Голф 3

Мнениеот TURL » Пет 30 юли 2010 8:05


ще ползвам темата за едно въпросче, вчера скъсах жило и сега прозореца е подпрян :lol: , та питането ми е само жило мога ли да сменя или целия стъклоповдигач без моторчето? :roll: ПП: става въпрос за предна дясна врата дали от голф е същото?


Потребителски аватар
van4ooo
Мнения: 1404
Регистриран на: Нед 13 юли 2008 19:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Проблем с ел.стъкла Голф 3

Мнениеот van4ooo » Пет 30 юли 2010 14:58


Купи си само жило от някоя железатия,на стругар да направи "контрите,железцата" на жилото с нужния отвор слагаш му броните,зачукваш железцата на жилото и газ.
Само жило(за механизма)в магазините за авточасти маи няма нито в моргите щот то е основния дерт на стъклата а ако има откаде да вземеш наложи двете жила да видиш дали са еднакви.


ivan_6260
Мнения: 4
Регистриран на: Пет 02 юли 2010 11:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Проблем с ел.стъкла Голф 3

Мнениеот ivan_6260 » Вто 03 авг 2010 16:15


здравеите всички.при мен проблема е следния преди около 2 седмици стаклата ми бачкаха пефектно из веднаж спряха да работят и двата прозореца проверих бушона му няма нищо машинките самнявам се и двете на веднъж да се преебат.след няколко дена почна да ми се ебава и шибидаха таи като и тои е електронен ,дясната врата не се отклучва с централното.много гадна рабора някои ако мойе да помогне да пише :(


kachakov
Мнения: 47
Регистриран на: Сря 02 дек 2009 14:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: loznica

Re: Проблем с ел.стъкла Голф 3

Мнениеот kachakov » Пет 06 авг 2010 20:40


matzy написа:Колега пиши ако има развитие по въпроса, че има доста хора с този проблем. :banghead:

развитие няма от както само си проработи досега не ми е давало симптони за проблем


gadgetlp
Мнения: 1
Регистриран на: Вто 18 окт 2011 19:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Tutrakan

Re: Проблем с ел.стъкла Голф 3

Мнениеот gadgetlp » Пет 21 окт 2011 22:07


Здравейте колеги! Като някои от вас и аз си купих Голф 3, и също така като всички вас започнах да се ядосвам с въпросните ел стъкла! Проблема ми е следния: задното дясно стъкло въобще не работи, ходих по майстори, не ми обърнаха внимание и се хванах сам да си оправям проблема. Свалих и разглобих машинката, като подам директно ток на моторчето - работи(жилото движи скобите за стъклото); като закача само модула на куплунга релетата цъкат, с крушка видях и че пуска ток на изводите за моторчето, но като ги събрах пак - НИЩО! Къде да търся проблема? Мойта работа е като приказката "Ток да те убие, бензин да те удави, не ще да пали!".


Потребителски аватар
hipnotic
Мнения: 234
Регистриран на: Сря 14 ное 2007 21:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем с ел.стъкла Голф 3

Мнениеот hipnotic » Чет 10 ное 2011 21:00


Супер тема, ама никой ли не намери решение или не казва.Аз имам същият проблем, задното цъка ама не слиза, а миналата седмица ми спря и пасажерското, една седмица никво го нямаше, а днес изведнъж проработи.Някой да помогне :bowdown


Потребителски аватар
M_POLO
Мнения: 491
Регистриран на: Сря 23 юли 2008 21:14
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: CBAB
Местоположение: София

Re: Проблем с ел.стъкла Голф 3

Мнениеот M_POLO » Вто 21 фев 2012 22:52


Здравейте колеги,
преди 10 месеца си купих голф 3 1.8 АБС и виждам че проблема със ел стъклата е доста срещан. Имам следното питане в големите студове шофьорският прозорец ми беше замръзнал тръгнах да го свалям и се свали някъде 2-3 пръста всичко ок викам той е замръзнал ама уви така си остана вече 2-ра седмица затваря си се ок но се отваря само 2-3 пръста. Онзи ден се позатопли времето и викам дай ще го отворя да видя и от машинката се чува едно като хрущене като се сваля. Та питането мие дали трябва да си търся машинка или не, и дали от задните врати машинките пасват на предните врати или са различни.
ПС Много благодаря на отзовалите се предварително, надявам се да съм успял да обясня :)



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 100 госта