Golf MK4 Масло за скоростите

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
hitman0013
Мнения: 1865
Регистриран на: Пон 11 май 2009 11:22
Автомобил: GOLF 4
Двигател:

Re: Масло за скоростите на Golf 4

Мнениеот hitman0013 » Нед 04 юли 2010 12:31


сваляш предна лява гума, сваляш и кората зад гумата, и там се намира.




Потребителски аватар
hitman0013
Мнения: 1865
Регистриран на: Пон 11 май 2009 11:22
Автомобил: GOLF 4
Двигател:

Re: Масло за скоростите на Golf 4

Мнениеот hitman0013 » Нед 04 юли 2010 12:33


hdjfmr написа:Днес си взех от Юнитреид оригинално литъра е 21лв и в понеделник ще го сменям.Като го сменя ще напиша дали има ефект,но според мен колегата е прав ,че трябва да се сменя на определени километри защото натоварването не е никак малко и маслото си губи своите качества след известно време :D

за тая цена на оригинал си взел минерално трансмисионно масло.За съжаление в магазините им казваш 75в-90 и те ти предлагат каквото имат, не каквото трябва да бъде.Маслото трябва да е пълна синтетика и др. ала бала дето в търсачката излизат.


Потребителски аватар
MK4
Мнения: 1957
Регистриран на: Вто 22 апр 2008 11:01
Автомобил: Seat Leon
Двигател: ARY 2003
Местоположение: София

Re: Масло за скоростите на Golf 4

Мнениеот MK4 » Нед 04 юли 2010 12:46


Колеги някой с Autodata дали може да погледне и 02M кутията колко литра събира да знам колко да купя :)


Потребителски аватар
hdjfmr
Мнения: 346
Регистриран на: Нед 11 мар 2007 21:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Радомир

Re: Масло за скоростите на Golf 4

Мнениеот hdjfmr » Нед 04 юли 2010 20:36


Да ето го:


Потребителски аватар
deversant
Мнения: 1229
Регистриран на: Пон 06 ное 2006 23:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: Масло за скоростите на Golf 4

Мнениеот deversant » Нед 04 юли 2010 22:50


Това с минералното масло дето го изцепи колегата,никак не беше май на място!Незнам дали е чувал,но маслото доколкото съм чел за Г4 не е 75w90 (той като иска да си купува такова).Аз мисля да си взема от vw дилара и да съм си спокоен,защото не на малко места четох за малслото че трябва да е 80w90 mhihi
Та вземате си от вносителя там непише нищо освен vw/audi/skoda.... и се дава по вин номера на колата.
И нещо интересно да споделя,когато отидох да си закупя жената там ми каза така:
-"А каква е пречината да сменяте маслото на скоростната кутия"
-"Ами малко трудно,ми влиза 2-ра предавка"
-"А мислиш ли,че от това ще се оправи???Масло на скоростна кутия,с което е излязла колата не се сменя!Освен ако не е нещо над 400 000км :D " (Един вид искаше да ми каже жената,че това масло е вечно!)
Та незнам за добро или за лошо,но тогава реших да не си купя масло,инак изглеждаше точно като тубата на колегата (по 1Л с цена от 21лв,пък дали е минерално,синтетика,или пълна синтетика това 1овек няма как да знае mhihi ) щото нема как....не съм аз вътре в тубата,че да и знам съдаржанието! :mrgreen:


Потребителски аватар
tisho_psg
Мнения: 1334
Регистриран на: Нед 29 мар 2009 19:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Масло за скоростите на Golf 4

Мнениеот tisho_psg » Пон 05 юли 2010 7:13


deversant написа:Това с минералното масло дето го изцепи колегата,никак не беше май на място!Незнам дали е чувал,но маслото доколкото съм чел за Г4 не е 75w90 (той като иска да си купува такова).Аз мисля да си взема от vw дилара и да съм си спокоен,защото не на малко места четох за малслото че трябва да е 80w90 mhihi
Та вземате си от вносителя там непише нищо освен vw/audi/skoda.... и се дава по вин номера на колата.
И нещо интересно да споделя,когато отидох да си закупя жената там ми каза така:
-"А каква е пречината да сменяте маслото на скоростната кутия"
-"Ами малко трудно,ми влиза 2-ра предавка"
-"А мислиш ли,че от това ще се оправи???Масло на скоростна кутия,с което е излязла колата не се сменя!Освен ако не е нещо над 400 000км :D " (Един вид искаше да ми каже жената,че това масло е вечно!)
Та незнам за добро или за лошо,но тогава реших да не си купя масло,инак изглеждаше точно като тубата на колегата (по 1Л с цена от 21лв,пък дали е минерално,синтетика,или пълна синтетика това 1овек няма как да знае mhihi ) щото нема как....не съм аз вътре в тубата,че да и знам съдаржанието! :mrgreen:

Гаранция на тубата пише дали е синтетика или минерално.Това да не е някаква военна тайна,че да не се знае какво е маслото :screwy


Потребителски аватар
hitman0013
Мнения: 1865
Регистриран на: Пон 11 май 2009 11:22
Автомобил: GOLF 4
Двигател:

Re: Масло за скоростите на Golf 4

Мнениеот hitman0013 » Пон 05 юли 2010 10:15


deversant написа:Това с минералното масло дето го изцепи колегата,никак не беше май на място!Незнам дали е чувал,но маслото доколкото съм чел за Г4 не е 75w90 (той като иска да си купува такова).Аз мисля да си взема от vw дилара и да съм си спокоен,защото не на малко места четох за малслото че трябва да е 80w90 mhihi
Та вземате си от вносителя там непише нищо освен vw/audi/skoda.... и се дава по вин номера на колата.
И нещо интересно да споделя,когато отидох да си закупя жената там ми каза така:
-"А каква е пречината да сменяте маслото на скоростната кутия"
-"Ами малко трудно,ми влиза 2-ра предавка"
-"А мислиш ли,че от това ще се оправи???Масло на скоростна кутия,с което е излязла колата не се сменя!Освен ако не е нещо над 400 000км :D " (Един вид искаше да ми каже жената,че това масло е вечно!)
Та незнам за добро или за лошо,но тогава реших да не си купя масло,инак изглеждаше точно като тубата на колегата (по 1Л с цена от 21лв,пък дали е минерално,синтетика,или пълна синтетика това 1овек няма как да знае mhihi ) щото нема как....не съм аз вътре в тубата,че да и знам съдаржанието! :mrgreen:

хаха купи си минерално 80в-90 и зимата да ти се посмеем малко по улиците, кастрола пълна синтетика 75в-90 дето го продава колегата от ауди форума и е с сумати отстъпка е 32 лева литъра.Сметни кво е за 21 лева от официален представител.


Потребителски аватар
deversant
Мнения: 1229
Регистриран на: Пон 06 ное 2006 23:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: Масло за скоростите на Golf 4

Мнениеот deversant » Пон 05 юли 2010 20:51


hitman0013 написа:
deversant написа:Това с минералното масло дето го изцепи колегата,никак не беше май на място!Незнам дали е чувал,но маслото доколкото съм чел за Г4 не е 75w90 (той като иска да си купува такова).Аз мисля да си взема от vw дилара и да съм си спокоен,защото не на малко места четох за малслото че трябва да е 80w90 mhihi
Та вземате си от вносителя там непише нищо освен vw/audi/skoda.... и се дава по вин номера на колата.
И нещо интересно да споделя,когато отидох да си закупя жената там ми каза така:
-"А каква е пречината да сменяте маслото на скоростната кутия"
-"Ами малко трудно,ми влиза 2-ра предавка"
-"А мислиш ли,че от това ще се оправи???Масло на скоростна кутия,с което е излязла колата не се сменя!Освен ако не е нещо над 400 000км :D " (Един вид искаше да ми каже жената,че това масло е вечно!)
Та незнам за добро или за лошо,но тогава реших да не си купя масло,инак изглеждаше точно като тубата на колегата (по 1Л с цена от 21лв,пък дали е минерално,синтетика,или пълна синтетика това 1овек няма как да знае mhihi ) щото нема как....не съм аз вътре в тубата,че да и знам съдаржанието! :mrgreen:

хаха купи си минерално 80в-90 и зимата да ти се посмеем малко по улиците, кастрола пълна синтетика 75в-90 дето го продава колегата от ауди форума и е с сумати отстъпка е 32 лева литъра.Сметни кво е за 21 лева от официален представител.

Ами ти пък сметни с какво масло ти е карана колата първите 100 000км (с минерално а?) :lol:
И ти нали си тарикат,сега си сложил мега-тунинг маслото(па кастрола бате е маслото с най-много ментета,над 8 съм чувал!В Турция има заводче,много е наблизо...ни са надявай в бг да има кастролче внос от Германия!!!)!Аз предпочитам да си слагам,тва с което е излязло от завода.Затова си вземам от vw (порше и юнитрейд)!!! :applause: 21лв к'во му плащаш!


Потребителски аватар
achodemo
Мнения: 1480
Регистриран на: Нед 05 окт 2008 22:50
Автомобил: GOLF IV
Двигател: AHF ASZ
Местоположение: Габрово

Re: Масло за скоростите на Golf 4

Мнениеот achodemo » Пон 05 юли 2010 21:21


Това с минералното масло дето го изцепи колегата,никак не беше май на място!Незнам дали е чувал,но маслото доколкото съм чел за Г4 не е 75w90


"AUTODATA" казва 75W90 synthetic(или те не са наясно може би :Mr Green Fun ) аз не бих сипъл друго ! Пък нека всеки сам да си решава за 30лв разлика за 2л дето няма да ги смени повече на една 10-12 годишна кола дали да рискува! :screwy

ама иначе някой дават 100 лв за китайско ксенонче щото трябва да са в играта ! ама маслото кой го вижда , нека да е най-ефтинкото !

Сори за спама , със здраве !


Потребителски аватар
hitman0013
Мнения: 1865
Регистриран на: Пон 11 май 2009 11:22
Автомобил: GOLF 4
Двигател:

Re: Масло за скоростите на Golf 4

Мнениеот hitman0013 » Пон 05 юли 2010 21:30


Даааа, говори ми, говори!!!
Прикачени файлове
111111.JPG
22222.JPG


Потребителски аватар
k_garchev
Мнения: 2712
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 13:12
Автомобил: VW Golf 4 2.3V5 4motion
Двигател: AGZ
Местоположение: Пирдоп
Контакти:

Re: Масло за скоростите на Golf 4

Мнениеот k_garchev » Пон 05 юли 2010 21:30


mitko kabelcheto написа:И сега като прочетох темата се сетих,къде е пробката за проверка на нивото,защото преди една седмица,на един приятел му се случи най-неприятното.Пътувал за морето,и му блокирала скоростната кутия в Карнобат.За смяната му взели 750 лв.Оказало се че старата му била без масло,и за това е блокирала.Та.къде се намира пробката за преглед,и лесно ли се проверява за наличност на масло?

Навиваш пълен ляв и поглеждаш между гумата и калника и ще видиш от къде се проверява!Като отвиеш трябва да потече масло!Ще ти е нужен шестограм 17!По-добре отиди в някой сервиз да си го провериш!


Потребителски аватар
hitman0013
Мнения: 1865
Регистриран на: Пон 11 май 2009 11:22
Автомобил: GOLF 4
Двигател:

Re: Масло за скоростите на Golf 4

Мнениеот hitman0013 » Пон 05 юли 2010 21:33


achodemo написа:
Това с минералното масло дето го изцепи колегата,никак не беше май на място!Незнам дали е чувал,но маслото доколкото съм чел за Г4 не е 75w90


"AUTODATA" казва 75W90 synthetic(или те не са наясно може би :Mr Green Fun ) аз не бих сипъл друго ! Пък нека всеки сам да си решава за 30лв разлика за 2л дето няма да ги смени повече на една 10-12 годишна кола дали да рискува! :screwy

ама иначе някой дават 100 лв за китайско ксенонче щото трябва да са в играта ! ама маслото кой го вижда , нека да е най-ефтинкото !

Сори за спама , със здраве !

той колегата си мисли че както при двигателя се сменя маслото, от синтетика към минерално.Понякога е хубаво да си кажем "еми ей го на-набутах се", не е толкова трудно от към израз.Пък и никой няма да ти се смее, на всеки се случва.


Потребителски аватар
hitman0013
Мнения: 1865
Регистриран на: Пон 11 май 2009 11:22
Автомобил: GOLF 4
Двигател:

Re: Масло за скоростите на Golf 4

Мнениеот hitman0013 » Пон 05 юли 2010 21:37


http://volkswagen.msk.ru/forum/index.ph ... &hl="
при мен има кора зад гумата и дори и да сваля гумата пак пречи кората, на канал предполагам че няма да има никъв проблем да се провери нивото и без да се сваля кората.
П.С-като гледам с колко винта е хваната кората и лошо ми става.
И едва ли някой ще прави менте на масло, което се сменя на интервали 10-15пъти по-големи отколкото на моторното, пък и за 2 литра.


Потребителски аватар
achodemo
Мнения: 1480
Регистриран на: Нед 05 окт 2008 22:50
Автомобил: GOLF IV
Двигател: AHF ASZ
Местоположение: Габрово

Re: Масло за скоростите на Golf 4

Мнениеот achodemo » Пон 05 юли 2010 21:48


Аз просто казвам какво са написали хората и смятам информацията за достоверна !Но ме озадачава това дали това масло предлагано от VW дилъра е наистина такова(предвид цената)и чие производство е изобщо ? :roll:


И друго се сетих ,не е необходимо да е точно кастрол , има FUCHS 75в90 25лв/л. разработено за VW в Авто плюс което си е едно добро масло ! Но все пак кастрола си е Castrol , Sony си е Sony , Nokia си е Nokia и т.н. (много се отклоних от темата :mrgreen: )

Последна промяна от achodemo на Пон 05 юли 2010 22:32, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
hitman0013
Мнения: 1865
Регистриран на: Пон 11 май 2009 11:22
Автомобил: GOLF 4
Двигател:

Re: Масло за скоростите на Golf 4

Мнениеот hitman0013 » Пон 05 юли 2010 22:20


и на мен ми предлагаха такова на същата цена в ауто+
обаче:Fuchs TITAN SINTOPOID SAE 75W-90 synthetic gear
Fuchs TITAN GEAR SYN 75W-90 Semi Synthetic Driveline
не видях за кое от двете става въпрос.
Запомнете:за VW/Голф 4 трансмисионното масло е 75в-90 пълна синтетика API:GL4/GL5 и по възможност VW 501 50
За сега всички тези стандарти или спецификации съм видял само на Кастрол TAF-X, това не значи че другите не стават или са по-лоши, както и че няма други с същите тези обозначения.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: angelo999, kazakstaneca и 214 госта