Golf 4 1.4 и 1.6 проблеми със скоростите с код DUU, DUW, ERT

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
barutchiev
Мнения: 561
Регистриран на: Пет 29 май 2015 18:12
Автомобил: VW BORA
Двигател: AUS 2000

Re: RE: Re: Golf 4 1.4 и 1.6 проблеми със скоростите с код DUU, DUW, ERT

Мнениеот barutchiev » Съб 18 мар 2017 23:29


celeronhater написа:Пичове, май и моята тръгна. Колата придърпва към 2000 оборота и скоростите влизат по- трудно. В движение е, но искам да я направя, ако не е на сол вече. Карам си я засега, но се опасявам от проблемите описани в темата.

Как бихте ми препоръчали да процедирам? Кажете ми сервиз в София или някой колега, който има опит с ревизиране на проблемни кутии за 1.4 98г. Благодаря ви!!!

Придърпва?? Шум,тракане или нещо подобно има ли.Влизането на скоростите зависи от много неща.Придърпването също.

Изпратено от моят GT-I9301I с помощта на Tapatalk




celeronhater
Мнения: 7
Регистриран на: Пон 04 юни 2012 6:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: RE: Re: Golf 4 1.4 и 1.6 проблеми със скоростите с код DUU, DUW, ERT

Мнениеот celeronhater » Нед 19 мар 2017 0:42


barutchiev написа:
celeronhater написа:Пичове, май и моята тръгна. Колата придърпва към 2000 оборота и скоростите влизат по- трудно. В движение е, но искам да я направя, ако не е на сол вече. Карам си я засега, но се опасявам от проблемите описани в темата.

Как бихте ми препоръчали да процедирам? Кажете ми сервиз в София или някой колега, който има опит с ревизиране на проблемни кутии за 1.4 98г. Благодаря ви!!!

Придърпва?? Шум,тракане или нещо подобно има ли.Влизането на скоростите зависи от много неща.Придърпването също.

Изпратено от моят GT-I9301I с помощта на Tapatalk


Благодаря за бързия отговор! Тресе се цялата, все едно рано съм сменил скорост. Освен това няма много мощност особено в по-стръмни райони и винаги около 1500-2000 започва да се тресе и трябва да връщам на втора. Освен това доста по-трудно влизат 1 и 2 скорост, както и задна. Преди малко покарах 15тина км. до вкъщи и нямах никакви проблеми като това придърпване ту се появява, ту изчезва. От няколко месеца го усещам и се чудя дали ако е скоростната кутия нямаше да е умряла досега. Откъде да започна търсенето и може ли да ми предложите колега от форума или извън него, който има опит с нашите голфчета. Благодаря Ви !


barutchiev
Мнения: 561
Регистриран на: Пет 29 май 2015 18:12
Автомобил: VW BORA
Двигател: AUS 2000

Re: RE: Re: RE: Re: Golf 4 1.4 и 1.6 проблеми със скоростите с код DUU, DUW, ERT

Мнениеот barutchiev » Нед 19 мар 2017 9:13


Според мен това не са симптоми въобще на кутията.Аз имах точно описаните от теб симптоми,преди да сменя съединителя.Нямаше отлепяне.Излизах от подземния гараж на МОЛ-а в Пловдив сигурно 5 минути.Нямаше катерене [emoji1] .
Не се хвърляй в тези скъпо струващи ремонти,преди да чуеш онова "тряс" последващо от силно постоянно стържене [emoji1]
Провери си съединителя.Къде отделя?


celeronhater
Мнения: 7
Регистриран на: Пон 04 юни 2012 6:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: RE: Re: RE: Re: Golf 4 1.4 и 1.6 проблеми със скоростите с код DUU, DUW, ERT

Мнениеот celeronhater » Вто 21 мар 2017 18:46


Здрасти, високо отделя съединителя, ама той си отделя високо още откакто си я взех от Германия. Ще го погледнем и ако е за смяна ще започна от там. Благодаря !


barutchiev
Мнения: 561
Регистриран на: Пет 29 май 2015 18:12
Автомобил: VW BORA
Двигател: AUS 2000

Re: Golf 4 1.4 и 1.6 проблеми със скоростите с код DUU, DUW, ERT

Мнениеот barutchiev » Вто 21 мар 2017 18:54


И моя като я взех видео отделяше горе и вървеше.Изведнъж обаче започна с подобни мизерии.Просто това според мен не са симптоми на отиваща си кутия.Провери и в какво състояние са ти тампоните на двигателя и по-специално този м/у двигателя и кутията.Не се вкарвай в излишни страшно скъпи ремонти и това без нужда.


Потребителски аватар
vladaeca
Мнения: 130
Регистриран на: Пон 24 юли 2006 13:08
Автомобил: VW Passat B5 4Motion
Двигател: ADR 98
Местоположение: София
Контакти:

Re: Golf 4 1.4 и 1.6 проблеми със скоростите с код DUU, DUW, ERT

Мнениеот vladaeca » Пет 12 май 2017 8:18


Моля препоръчайте сервиз за оправяне на скорости. Скоростите работят, но се проби ризата от горната част.
Без никакви симтоми по превключването или звуци, тръгнах и след няма и 5 минути замириса на масло спрях и видях, че тече.
Миля, че на време я хванах преди да стане мармалад.
Дупката в корпуса е малка наподобява шупла/люспа. Заваряват ли се подобни дупчици?


barutchiev
Мнения: 561
Регистриран на: Пет 29 май 2015 18:12
Автомобил: VW BORA
Двигател: AUS 2000

Re: RE: Re: Golf 4 1.4 и 1.6 проблеми със скоростите с код DUU, DUW, ERT

Мнениеот barutchiev » Пет 12 май 2017 8:41


Заваряват се.Аз каква дупка съм виждал да закърпват.....и нямаше ядове след това.За препоръка не мога да ти кажа.От къде си?


Потребителски аватар
ivanovkbg
Мнения: 850
Регистриран на: Вто 27 мар 2012 12:43
Автомобил: Passat B6
Двигател: BKP 2007 4Motion
Местоположение: София

Re: Golf 4 1.4 и 1.6 проблеми със скоростите с код DUU, DUW, ERT

Мнениеот ivanovkbg » Пет 12 май 2017 12:08


vladaeca написа:Моля препоръчайте сервиз за оправяне на скорости. Скоростите работят, но се проби ризата от горната част.
Без никакви симтоми по превключването или звуци, тръгнах и след няма и 5 минути замириса на масло спрях и видях, че тече.
Миля, че на време я хванах преди да стане мармалад.
Дупката в корпуса е малка наподобява шупла/люспа. Заваряват ли се подобни дупчици?


Колега, за майстор в София не мога да предложа, но бих ти дал един съвет.
Моята се счупи, уж я хванах на време и я направих, в последствие или 6 месеца по-късно се оказа, че майстора е забравил да я огледа старателно(в случая короната) и счупи зъб от короната, който явно е бил зачупен от скъсания нит.
Мисълта ми беше да настояваш да я огледат много внимателно преди да я сглобят, за да не се стигне до моя случай-един път близо 500лв за ремонт и после още 400 за кутия втора употреба.


Потребителски аватар
vladaeca
Мнения: 130
Регистриран на: Пон 24 юли 2006 13:08
Автомобил: VW Passat B5 4Motion
Двигател: ADR 98
Местоположение: София
Контакти:

Re: Golf 4 1.4 и 1.6 проблеми със скоростите с код DUU, DUW, ERT

Мнениеот vladaeca » Нед 04 юни 2017 20:40


ivanovkbg написа:
vladaeca написа:Моля препоръчайте сервиз за оправяне на скорости. Скоростите работят, но се проби ризата от горната част.
Без никакви симтоми по превключването или звуци, тръгнах и след няма и 5 минути замириса на масло спрях и видях, че тече.
Миля, че на време я хванах преди да стане мармалад.
Дупката в корпуса е малка наподобява шупла/люспа. Заваряват ли се подобни дупчици?


Колега, за майстор в София не мога да предложа, но бих ти дал един съвет.
Моята се счупи, уж я хванах на време и я направих, в последствие или 6 месеца по-късно се оказа, че майстора е забравил да я огледа старателно(в случая короната) и счупи зъб от короната, който явно е бил зачупен от скъсания нит.
Мисълта ми беше да настояваш да я огледат много внимателно преди да я сглобят, за да не се стигне до моя случай-един път близо 500лв за ремонт и после още 400 за кутия втора употреба.


Послушах те колега и се отказах да оправям старата кутия въпреки, че пораженията не бяха сериозни.
Та какво се случи дупка в корпуса малка, но след свалянето на кутията, установихме пукнатина около 10см и малката дупка, която се виждаше преди свалянето. Взех решение и купих друга здрава кутия за 400лв, + труд за сваляне/качване 100лв., разглабяне и смяна на нитовете в новата кутия с болтове общо 150 лв, болтове от Порше БГ за 200лв, за всеки случай два лагера - 40лв., масло 60лв та утре ще я взимам и съм се подготвил психически за 1000лв ремонт. Пари на заем ще ги връщам месеци, така че голфчето за 30000км. до сега ми излезна над 6000лв. :scare3 Това прави по 20ст. на КМ. Пак е по добре от такси :)


Потребителски аватар
todor.todorov19
Мнения: 2
Регистриран на: Сря 13 сеп 2017 9:15
Автомобил:
Двигател:

Скорости 1.6 :(

Мнениеот todor.todorov19 » Сря 13 сеп 2017 9:20


Здравейте!
Счупих скоростите на 4ка 1.6, та въпроса ми е от какво друго да сложа, че да излезне по евтино? Дали ще паснат от някоя 3ка или пък Поло ??

Поздрави,
Тодор.


Потребителски аватар
SNikolov4
Мнения: 72
Регистриран на: Чет 29 сеп 2016 10:04
Автомобил: Golf 4
Двигател: AKL 2000

Re: Golf 4 1.4 и 1.6 проблеми със скоростите с код DUU, DUW, ERT

Мнениеот SNikolov4 » Нед 17 сеп 2017 20:08


Здравейте, моля за съвет след около 400 км София-->Бургас усетих, че скоростите влизат доста грубо а 2-ра си е жив късмет да влезе, След около 30 км каране започна да се чува звук като стържене ... Колата така или иначе ще се води възможно най-рано до сервиз, но ще се радвам ако някой преживял същото сподели..
P.S. 1.6 AKL DUU


barutchiev
Мнения: 561
Регистриран на: Пет 29 май 2015 18:12
Автомобил: VW BORA
Двигател: AUS 2000

Re: Golf 4 1.4 и 1.6 проблеми със скоростите с код DUU, DUW, ERT

Мнениеот barutchiev » Нед 17 сеп 2017 20:35


Първото, което трябва да направиш е проверка на маслото в СК


Потребителски аватар
ivanovkbg
Мнения: 850
Регистриран на: Вто 27 мар 2012 12:43
Автомобил: Passat B6
Двигател: BKP 2007 4Motion
Местоположение: София

Re: Golf 4 1.4 и 1.6 проблеми със скоростите с код DUU, DUW, ERT

Мнениеот ivanovkbg » Нед 17 сеп 2017 21:58


Здравей, колега.
Аз го преживях този филм, само че такова стържене/виене го имаше втория път, след като вече веднъж бях я правил. Това стържене се появяваше от време на време, точни обстоятелства нямаше-нито определена скорост, нито натоварване - просто когато си реши и започваше да стърже, после спираше до един хубав ден, когато в огледалото за задно виждане видях, че оставям диря от масло. След преглед на подемник се оказа, че тече от маслото от кутията. Свалихме и я отворихме и се оказа, че е пробила кожуха, а това се получи, защото се е счупил зъб от короната, който пък майсторите са пропуснали да видят, че е зачекнат, когато слагахме болтовете. В този случай кутията нямаше как да се направи, защото вътре всичко беше каша и си закупих кутия втора употреба ERT за 400лв.

Иначе при първото чупене на така прословутите нитове. При нормално каране с не повече от 80км нещо изчатка изведнъж. Спрях, огледах, но бях твърде далеч от града в който живея,а пътна помощ не беше решение, реших да своя глава да продължа на ход. Чуваше се едно чаткане постоянно, но бавно успях да се прибера. Свалихме кутията и се оказа, че е скъсала един от нитовете на короната. Е, тогава майсторите не видяха, че е зачекнала и зъб от нея, та я направих както трябва - смених всички лагери и семеринги, сложих болтове на короната и изкара точно 6 месеца, докато не се случи по-горе написаното от мен.

Моят съвет е:
- Ако ще я правиш, задължително потърси читав майстор, дори и да ти струва малко повече, това може да ти спести много.
- Ако я правиш, задължително сменяй всичко, което е за смяна в нея. Не прави компромиси, няма да я отваряш всеки ден.
- Ако си решил направо да търсиш друга втората употреба и имаш възможност-отвори я (пак при доверен майстор) и сложи болтове, вместо нитове, за да ти е мирна главата.

Иначе, като цени, мога да кажа следното за Бургас:

- За първото правене ми излезе 500лв - сменях 2 или 3 лагера, семерингите, ново масло и слагане на болтове, вместо нитове.
- За вторият ремонт дадох само 400лв за кутията втора употреба, майсторлъка(тоест свалянето и слагането) го пое сервиза.


Потребителски аватар
SNikolov4
Мнения: 72
Регистриран на: Чет 29 сеп 2016 10:04
Автомобил: Golf 4
Двигател: AKL 2000

Re: Golf 4 1.4 и 1.6 проблеми със скоростите с код DUU, DUW, ERT

Мнениеот SNikolov4 » Пон 18 сеп 2017 21:40


Днес я закарах на сервиз, думите на маистора след 1 обиколка бяха: - Всеки момент ще ти изпада дефиренцала :D Утре ще се разбере дали ще се ремонтира или нова.. Да попитам понеже след четене на цялата тема не намиерих отговор за този ремонтен комплект от 150 лева, няма ли по-нормална цена на него, или трябва да се търси стругар. Впрочем проблемни са само 1ва 2ра и съотвено задна, при другите скорости няма проблем.
Ъп: Избирача на скорости и вилките са заминали, нитовете са здрави.


Потребителски аватар
ivanovkbg
Мнения: 850
Регистриран на: Вто 27 мар 2012 12:43
Автомобил: Passat B6
Двигател: BKP 2007 4Motion
Местоположение: София

Re: Golf 4 1.4 и 1.6 проблеми със скоростите с код DUU, DUW, ERT

Мнениеот ivanovkbg » Вто 19 сеп 2017 19:53


Така и така ще отваряш кутията - сменяй и нитовете да ти е мирна главата и да не даваш повече пари за тази кутия.
Моите болтове ги правихме на струг, излязоха ми към 80лв..



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 88 госта