Golf 4 1.4 и 1.6 проблеми със скоростите с код DUU, DUW, ERT

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
botor
Мнения: 140
Регистриран на: Пет 20 ное 2009 6:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: gorna

Re: Поражения в скоростна кутия Голф 4

Мнениеот botor » Пон 09 авг 2010 22:30


мда,но лошото на цялата галимация е че не знаеш дали преди тебе не са го отстранили този проблем...така че всеки с такава кутия се надява да не стане с него такава случка...пък егати хората,продават двигател за 500лв,а една скоростна за 600лв :banghead:




Потребителски аватар
qNkOo
Мнения: 257
Регистриран на: Пон 13 окт 2008 16:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Добрич/Пловдив/...

Re: Поражения в скоростна кутия Голф 4

Мнениеот qNkOo » Вто 10 авг 2010 18:23


Тия скоростни кутии може и да стават все по-скъпи, защото все по-често някой чупи... и накрая ще станат неоткриваеми и безценни... Какъв е извода? ПАЗЕТЕ! :)
И аз съм с 020 и моята май ще се окоти скоро, ама кво да прайш, това е живота.


Потребителски аватар
botor
Мнения: 140
Регистриран на: Пет 20 ное 2009 6:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: gorna

Re: Поражения в скоростна кутия Голф 4

Мнениеот botor » Сря 11 авг 2010 18:14


дали не става с по прости и евтини закалени болтове да се заменят нитовете?


Потребителски аватар
my heart iS iCe
Мнения: 5418
Регистриран на: Сря 11 мар 2009 20:29
Автомобил:
Двигател:

Re: Поражения в скоростна кутия Голф 4

Мнениеот my heart iS iCe » Сря 11 авг 2010 18:32


Колега, искам да те попитам? На мен когато карам понякога ми се тресе вибрира скоростния лост?! Това от какво е? :screwy


Потребителски аватар
botor
Мнения: 140
Регистриран на: Пет 20 ное 2009 6:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: gorna

Re: Поражения в скоростна кутия Голф 4

Мнениеот botor » Сря 11 авг 2010 18:54


ами то е нормално да си трепери по малко..даваш газ,отнемаш..все през скоростите минава


Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Поражения в скоростна кутия Голф 4

Мнениеот zfa159 » Сря 11 авг 2010 19:24


Да кажа за нещата от Ем Комплект,които продават за 2-ра ръка. Онзи ден един мой клиент ми донесе компресор за климатик от тях,който си купил с гаранцията,че работи. Въпросния компресор бе доставен 1 ден след поръчката и съответно монтиран от мен на колата и за всеобща "изненада" не работеше.Проблема му беше в един клапан,който седи вътре в компресора и когато се скапа,компресора не вдига налягане.
Съответно човека се раздели с пари за демонтаж на стария,нов филтър-дехидратор (сменя се задължително при смяна на компресор),пари за зареждане и после изпразване на системата (маслото се изхвърля,въпреки,че е ново и не е работило) и въпреки това си остана с неработещ климатик.
Ем Комплект казаха,че поемат отговорност да доставят друг и да го монтират за тяхна сметка,ама човека отива на море и не може да ги чака още 2 дни,докато дойде и се монтира на колата,за да се зареди с фреон.
Сега си го представете със скоростна кутия.
По-добре е да се вземе от колега от форума или от ударена кола,да се разглоби с цел да се направи идеална и тогава да се монтира... понеже онази ако я отворите - няма гаранция.
:beer


novpirat
Мнения: 65
Регистриран на: Съб 01 май 2010 17:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: VT

Re: Поражения в скоростна кутия Голф 4

Мнениеот novpirat » Съб 23 окт 2010 13:02


Колеги, качете снимка или схема, къде са тези нитове, и как да разбера дали не са вече сменени! :)


Потребителски аватар
hitman0013
Мнения: 1865
Регистриран на: Пон 11 май 2009 11:22
Автомобил: GOLF 4
Двигател:

Re: Поражения в скоростна кутия Голф 4

Мнениеот hitman0013 » Съб 23 окт 2010 18:09




novpirat
Мнения: 65
Регистриран на: Съб 01 май 2010 17:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: VT

Re: Поражения в скоростна кутия Голф 4

Мнениеот novpirat » Нед 24 окт 2010 15:33


След като изчетох доста от писаното за скоростните кутии DUU /пак да благодаря на колегата hitman0013 дал линка/ и докато търсех кода и номера, които са- DUU 09089 забелязах че болтовете с които е захваната СК към кожуха на съединителя са различни- два с федер шайба , други с глава уширена като подложна шайба.
Това ме навежда на мисълта, че може би е отваряна, а то се разбра за какво точно там сецепи - прословутите нитове. Та въпросът ми е други колеги с такива кутии да споделят, така ли излизат от завода с различни болтове/Винтове по точно/ или имам основание да се надявам ,че собственника преди мен се е погрижил да обезвреди "бомбата". :screwy
DUU 09089 .jpg
DUU 09089 (1).jpg
Тук се виждат другите глави.
И те май не са поцинковани?!?
DUU 09089 (2).jpg
Такива два с федер шайба и май не са поцинковани като другите болтове по голфа
DUU 09089 (1).jpg
Тук се виждат другите глави.
И те май не са поцинковани?!?


Потребителски аватар
hitman0013
Мнения: 1865
Регистриран на: Пон 11 май 2009 11:22
Автомобил: GOLF 4
Двигател:

Re: Поражения в скоростна кутия Голф 4

Мнениеот hitman0013 » Вто 26 окт 2010 0:08


абе като погледнах и на мен нещо ми капе слабо между двигателя и скоростната кутия, взех тая снимка от руския форум и май че от ограденото там някъде тече.Кво става???И аз ли скъсах нитче?
Най-интересното е че скоростите взеха да влизат по-лесно/не че досега е било много трудно де/
Кутийката ми е DLP , която също е в рисковата групичка.
Прикачени файлове
60689_04.jpg


Потребителски аватар
botor
Мнения: 140
Регистриран на: Пет 20 ное 2009 6:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: gorna

Re: Поражения в скоростна кутия Голф 4

Мнениеот botor » Вто 26 окт 2010 6:30


аз съм с ДУУ.и моята е омаслена отдолу.само със първа имам проблем,другите влизат нормално.


Потребителски аватар
nikson85
Мнения: 1721
Регистриран на: Пет 07 май 2010 20:02
Автомобил:
Двигател:

Re: Поражения в скоростна кутия Голф 4

Мнениеот nikson85 » Вто 26 окт 2010 23:40


hitman0013 написа:абе като погледнах и на мен нещо ми капе слабо между двигателя и скоростната кутия, взех тая снимка от руския форум и май че от ограденото там някъде тече.Кво става???И аз ли скъсах нитче?
Най-интересното е че скоростите взеха да влизат по-лесно/не че досега е било много трудно де/
Кутийката ми е DLP , която също е в рисковата групичка.

имах подобен проблем това е семеринг на скоростната кутия добре че не изгуби много масло.


Потребителски аватар
hitman0013
Мнения: 1865
Регистриран на: Пон 11 май 2009 11:22
Автомобил: GOLF 4
Двигател:

Re: Поражения в скоростна кутия Голф 4

Мнениеот hitman0013 » Пет 29 окт 2010 17:55


nikson85 написа:
hitman0013 написа:абе като погледнах и на мен нещо ми капе слабо между двигателя и скоростната кутия, взех тая снимка от руския форум и май че от ограденото там някъде тече.Кво става???И аз ли скъсах нитче?
Най-интересното е че скоростите взеха да влизат по-лесно/не че досега е било много трудно де/
Кутийката ми е DLP , която също е в рисковата групичка.

имах подобен проблем това е семеринг на скоростната кутия добре че не изгуби много масло.

колко ти излезна да оправиш поразията и знаеш ли какво се сваля-двигател съединител и скоростна разкачат ли се.
Иначе при мен май е семеринг от другата страна към коляновия вал.
А колкото до нитовете на скоростната кутия-колко струва за работа горе долу и ако разкачам чаркалъците какво друго да сменям за да ми е мирна главата в близко бъдеще.


Потребителски аватар
SSS666
Мнения: 83
Регистриран на: Сря 09 дек 2009 0:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Поражения в скоростна кутия Голф 4

Мнениеот SSS666 » Пет 29 окт 2010 18:32


до колкото имам наблюдение май 1.6 четворките имат най често проблем със скоростите явно е слабо място


Потребителски аватар
nikson85
Мнения: 1721
Регистриран на: Пет 07 май 2010 20:02
Автомобил:
Двигател:

Re: Поражения в скоростна кутия Голф 4

Мнениеот nikson85 » Пет 29 окт 2010 18:35


hitman0013 написа:
nikson85 написа:
hitman0013 написа:абе като погледнах и на мен нещо ми капе слабо между двигателя и скоростната кутия, взех тая снимка от руския форум и май че от ограденото там някъде тече.Кво става???И аз ли скъсах нитче?
Най-интересното е че скоростите взеха да влизат по-лесно/не че досега е било много трудно де/
Кутийката ми е DLP , която също е в рисковата групичка.

имах подобен проблем това е семеринг на скоростната кутия добре че не изгуби много масло.

колко ти излезна да оправиш поразията и знаеш ли какво се сваля-двигател съединител и скоростна разкачат ли се.
Иначе при мен май е семеринг от другата страна към коляновия вал.
А колкото до нитовете на скоростната кутия-колко струва за работа горе долу и ако разкачам чаркалъците какво друго да сменям за да ми е мирна главата в близко бъдеще.

когато си ремонтирах съединителя ми го откриха семеринга е кам 20лева може и да е по-евтин незная , но аз сам с абд голф3 1.4 да сваля се скоростната кутия



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: rv_asenov и 184 госта