Въздушен филтър за купе - Golf III

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
webster
Мнения: 8
Регистриран на: Нед 31 авг 2008 16:59
Автомобил:
Двигател:

Въздушен филтър за купе - Golf III

Мнениеот webster » Вто 24 авг 2010 8:43


Здравейте.
Свалих си въздушния филтър за купето на голфа (Golf III/1993/1.6@75Hp/без клима), който се оказа че е много зле и в колата мирише на гадно от него. Предвид състоянието му сигурно никога не е сменян. Реших да го сменя, отивам в Ауто плюс и ги питам за въпросния филтър и след известо ровене в компютъра ми показват някакъв филтър за голф, който няма нищо общо с моя - плосък такъв, равен. Обяснявам се аз какъв е моя и стигнахме до извода че нямат таквоз чудо :roll:.

По темата на въпроса - откъде мога да си намеря такъв филтър на поносима цена или дайте идеи нещо да го побългаря, че да стане друг филтър или и аз незнам....

За да е по-ясно за какво говоря слагам снимки на въпросния филтър:
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение

Не съм снимал мястото където се слага филтъра, но то не е равно а е с лека форма на трапец, като долната част на филтъра.




Потребителски аватар
fill
Мнения: 1574
Регистриран на: Пет 29 юни 2007 7:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Въздушен филтър за купе - Golf III

Мнениеот fill » Вто 24 авг 2010 10:13


Не знам къде се продава такъв филтър.
Ще ти кажа как да си го преправиш:
взимаш от някоя морга кутия за филтър ( струва около 20 лв макс ), сменяш кутиите и си купуваш квадратни филтри. :wink:


Потребителски аватар
webster
Мнения: 8
Регистриран на: Нед 31 авг 2008 16:59
Автомобил:
Двигател:

Re: Въздушен филтър за купе - Golf III

Мнениеот webster » Вто 24 авг 2010 10:38


Добре де, ама кутията надолу не е ли едно цяло заедно с вентилатора и натам въздуховодите? Смисъл че трябва да се разглоби цялото табло да се смени, а и незнам дали ще пасне като форма отвори на купето :roll:.

Някой правил ли е такова упражнение?


Потребителски аватар
Iv0o0o0
Мнения: 290
Регистриран на: Чет 04 юни 2009 23:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Въздушен филтър за купе - Golf III

Мнениеот Iv0o0o0 » Вто 24 авг 2010 11:16


и моя беше такъв не упспях да намеря никаде същия и си взех квадратен които пасва в леглото на този


Потребителски аватар
vasstop
Гадфадъ'
Гадфадъ'
Мнения: 17178
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 6:15
Автомобил: Golf 2 syncro
Двигател: 1P 1990
Местоположение: София
Контакти:

Re: Въздушен филтър за купе - Golf III

Мнениеот vasstop » Вто 24 авг 2010 11:21


webster написа:Добре де, ама кутията надолу не е ли едно цяло заедно с вентилатора и натам въздуховодите? Смисъл че трябва да се разглоби цялото табло да се смени, а и незнам дали ще пасне като форма отвори на купето :roll:.

Някой правил ли е такова упражнение?
На две или три пластмасови гайки е от двете страни.
Развиваш ги (ключе 10 или вложка) и го махаш ;)
Филтри - от магазина на Хаджиеви на Красно Село ;)


Потребителски аватар
webster
Мнения: 8
Регистриран на: Нед 31 авг 2008 16:59
Автомобил:
Двигател:

Re: Въздушен филтър за купе - Golf III

Мнениеот webster » Вто 24 авг 2010 11:30


Iv0o0o0 написа:и моя беше такъв не упспях да намеря никаде същия и си взех квадратен които пасва в леглото на този


Кой модел от каква кола пасва на тази кутия и откъде си го купил? А после отгоре с какво го захващаш?


emo-gar
Мнения: 3443
Регистриран на: Съб 16 сеп 2006 23:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София,Lantra 1.5 ,Golf 3-ABS,Vento-R.I.P.

Re: Въздушен филтър за купе - Golf III

Мнениеот emo-gar » Вто 24 авг 2010 13:59


А само "елемента"-т.е. хартията не се ли демонтира от пластмасата?Ако-да,то само правоъгълен елемент търсиш.Пиша това,защото на моята се маха само елемента и не знаейки това се "набутах" 28лв.за рамка с филтър.


Потребителски аватар
Vento
Мнения: 2876
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 10:34
Автомобил: Vento+Golf 2+Golf 3
Двигател: ABS+ABF+ABV
Местоположение: Пловдив

Re: Въздушен филтър за купе - Golf III

Мнениеот Vento » Вто 24 авг 2010 16:31


Кутията няма нужда да се сменя, взема се само една рамка 1H0 819 648 A (18B на скицата), аз я купих оригинална за 12лв. и с нея се защипва вече плоския филтър.
121819200.jpg


Потребителски аватар
DiabloS
Мнения: 41
Регистриран на: Пет 27 ное 2009 6:31
Автомобил: Skoda Octavia 1.8 20V
Двигател: AGN
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Въздушен филтър за купе - Golf III

Мнениеот DiabloS » Вто 24 авг 2010 17:56


Някой може ли да ми каже къде точно се намира този филтър :?:


Потребителски аватар
webster
Мнения: 8
Регистриран на: Нед 31 авг 2008 16:59
Автомобил:
Двигател:

Re: Въздушен филтър за купе - Golf III

Мнениеот webster » Вто 24 авг 2010 18:58


DiabloS написа:Някой може ли да ми каже къде точно се намира този филтър :?:

Намира се от пасажерската страната отпред под пластмасата която е под чистачките. Има 4 пластмасови болта които се махат, сваля се пластмасата и отдолу се вижда филтъра.

Vento написа:Кутията няма нужда да се сменя, взема се само една рамка 1H0 819 648 A (18B на скицата), аз я купих оригинална за 12лв. и с нея се защипва вече плоския филтър.
121819200.jpg

Искаш да кажеш че си купувам тази рамка и тя щрака там заедно с плосък филтър без нищо друго и всичко пасва точно?
А от къде мога да си я купя тази рамка (питам понеже не съм запознат с магазините за части)?


Потребителски аватар
daniel_gpower
Мнения: 182
Регистриран на: Съб 01 дек 2007 19:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Сливен

Re: Въздушен филтър за купе - Golf III

Мнениеот daniel_gpower » Вто 24 авг 2010 21:51


Vento написа:Кутията няма нужда да се сменя, взема се само една рамка 1H0 819 648 A (18B на скицата), аз я купих оригинална за 12лв. и с нея се защипва вече плоския филтър.
121819200.jpg

Точно така. Колегата е прав. Този филтър е невъзможно да се намери нов. Затова си взимаш една рамка от всеки магазин който работи с оригинални части и си готов. В последствие си сменяш само филтриращия елемента.
П.П. от поло 6N е същата рамката, но само рамката.


Потребителски аватар
dushanov
Мнения: 855
Регистриран на: Съб 19 сеп 2009 12:33
Автомобил: Seat Toledo 2
Двигател: AGN
Местоположение: Стара Загора

Re: Въздушен филтър за купе - Golf III

Мнениеот dushanov » Сря 25 авг 2010 0:05


Извинявам, се че ползвам темата на колегата, но какво му пречи на филтъра без тази рамка? Примерно моя голф си има гнездо за филтъра, но няма рамка и пак си стои филтърчето... (само дето клапата за циркулацията го наддига понякога, когато я включа).


Потребителски аватар
Gencho87
Мнения: 337
Регистриран на: Нед 03 яну 2010 18:19
Автомобил: VW Golf MK3 GT
Двигател: AEK 1.6 1995
Местоположение: Разград

Re: Въздушен филтър за купе - Golf III

Мнениеот Gencho87 » Сря 25 авг 2010 15:13


dushanov написа:Извинявам, се че ползвам темата на колегата, но какво му пречи на филтъра без тази рамка? Примерно моя голф си има гнездо за филтъра, но няма рамка и пак си стои филтърчето... (само дето клапата за циркулацията го наддига понякога, когато я включа).


по принцип нищо не му пречи, но ако няма какво да го държи на мястото му по нашите "европейски пътища" влизайки в някой трап може да се размести и да започнат да влизат боклуци в купето, после следва задръстване на радиаторчето вътре, ако има колата клима, от конденза тези боклуци стават на туткал и после миризми и лоша работа на системата. :Mr Green Fun
Всеки сам си решава за себе си, но щом хората са решили, че трябва да има какво да го държи - значи има причина за това. :beer


slavi7575
Мнения: 104
Регистриран на: Нед 07 дек 2008 19:47
Автомобил: Vokswagen Pasat B3
Двигател: PF 1988
Местоположение: Русе

Re: Въздушен филтър за купе - Golf III

Мнениеот slavi7575 » Сря 25 авг 2010 20:19


А за хората на които не им се дават излишни пари за преправяне, едно по-усърдно пране ще свърши работа. Доста мизерия ще излезе вярвайте.


Потребителски аватар
Vento
Мнения: 2876
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 10:34
Автомобил: Vento+Golf 2+Golf 3
Двигател: ABS+ABF+ABV
Местоположение: Пловдив

Re: Въздушен филтър за купе - Golf III

Мнениеот Vento » Сря 25 авг 2010 20:21


:screwy :applause: :screwy Пълна глупост! Ще переш хартиен филтър... :screwy mhihi
АКО 10лв. за нов са ви много, както и рамката за 12лв.... просто си купете Жигулки, явно VW не е вашата марка mhihi :063: :beer



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 180 госта