Проблем с парното МК2....Решен

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
4ernata perla
Мнения: 455
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 19:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Проблем с парното МК2....продължава

Мнениеот 4ernata perla » Вто 05 окт 2010 12:52


i.e.i написа:Байпас м/у входа и изхода(с клапан) .Обаче ,ако "върти" течноста през него маркучите трябва да са топли.



Единият е много топъл, другият е по малко и имам чувството че не достига вода до радиаторчето на парното.




Потребителски аватар
hristo stankov
Мнения: 100
Регистриран на: Нед 18 ное 2007 19:35
Автомобил: VW GOLF II
Двигател:
Местоположение: Кърджали

Re: Проблем с парното МК2....продължава

Мнениеот hristo stankov » Вто 05 окт 2010 14:18


Затворен ти е топлия кръг.


Потребителски аватар
келеш
Мнения: 180
Регистриран на: Сря 21 окт 2009 21:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: гр.Стамболийски

Re: Проблем с парното МК2....продължава

Мнениеот келеш » Вто 05 окт 2010 18:03


4ernata perla написа: А този клапан каде точно се намира да погледна дали го имам.

Ето това представлява байпаса за който се говори:
Изображение
Намира се отпред в коша на двигателя.


Потребителски аватар
4ernata perla
Мнения: 455
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 19:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Проблем с парното МК2....продължава

Мнениеот 4ernata perla » Чет 07 окт 2010 2:38


Ами не нямам го това. И другото което е колата не загрява, но често се пуска перката дори и в лошото време през 2 минути и си държи една температура. Незнам вече от какво е. Може ли водната помпа да не върти, термостат ли е. Наи добре да ги смена и тях и така.
Или някои да ме упъти някаде, кадето могат да видят от какво е, че идва зима :( .


Потребителски аватар
LuIS
Мнения: 1235
Регистриран на: Пет 24 авг 2007 9:14
Автомобил: Audi A4 S-Line 2002
Двигател: 1.9 AWX
Местоположение: Раковски

Re: Проблем с парното МК2....продължава

Мнениеот LuIS » Чет 07 окт 2010 6:28


виж радиатора дали е топъл, когато ти се включва перката, ако не е си смени датчика за перката, той е на самия радиатор.


Потребителски аватар
neon
Мнения: 1796
Регистриран на: Вто 04 апр 2006 21:38
Автомобил: S3
Двигател: BAM
Местоположение: София

Re: Проблем с парното МК2....продължава

Мнениеот neon » Чет 07 окт 2010 11:51


slavi7575 написа:Някои модели VW имат байпасен клапан (мисля че така се наричаше) на маркучите на парното. Ако имаш, заради него радиаторчето може би е останало сухо,можеш да го махнеш съвсем спокойно, но ако нямаш..........

:да:
Абе лалугер-вода сипал ли си? Че като те знам какво ти бяха "проблемите с прегряването" на предния Голф няма да се учудя ако и на тоя не си сипал достатъчно вода! :beat_butt2


Потребителски аватар
Dare_16V_9A
Мнения: 702
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 0:56
Автомобил: VW Golf MK2
Двигател: AFN1996 1991
Местоположение: Pernik

Re: Проблем с парното МК2....продължава

Мнениеот Dare_16V_9A » Чет 07 окт 2010 17:41


Колега остави колата да се обезвъздуши сама налей антифриз или вода,остави капачката на разширителния съд отворена парното няма да дойде веднага!остави колата да работи нека загрее хубаво за да отвори големия кръг защото иначе няма да я обезвъздушиш никога като загрее влез пусни парното изфорсирай двигателя и вий дали се променя температурата т.е започва си да духа топъл въздух!Виж също както ти каза колегата дали малкия маркуч дето води кам разширителния съд не е запушен че моя беше и не ме питай в какъв филм се вкарах докато открия къде е запушен!Успех колега :да:


Потребителски аватар
4ernata perla
Мнения: 455
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 19:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Проблем с парното МК2....продължава

Мнениеот 4ernata perla » Чет 07 окт 2010 17:50


Dare_16V_9A написа:Колега остави колата да се обезвъздуши сама налей антифриз или вода,остави капачката на разширителния съд отворена парното няма да дойде веднага!остави колата да работи нека загрее хубаво за да отвори големия кръг защото иначе няма да я обезвъздушиш никога като загрее влез пусни парното изфорсирай двигателя и вий дали се променя температурата т.е започва си да духа топъл въздух!Виж също както ти каза колегата дали малкия маркуч дето води кам разширителния съд не е запушен че моя беше и не ме питай в какъв филм се вкарах докато открия къде е запушен!Успех колега :да:



Е като го остава на отворена капачка да загрее тя водата(антифриза) ще изври навън. интересува ме водната помпа може ли да е от нея.


Потребителски аватар
rosen79
Мнения: 3203
Регистриран на: Чет 04 сеп 2008 8:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем с парното МК2....продължава

Мнениеот rosen79 » Чет 07 окт 2010 17:56


Ако е водната помпа,според мен ще ти загрява.


Потребителски аватар
Dare_16V_9A
Мнения: 702
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 0:56
Автомобил: VW Golf MK2
Двигател: AFN1996 1991
Местоположение: Pernik

Re: Проблем с парното МК2....продължава

Мнениеот Dare_16V_9A » Чет 07 окт 2010 18:01


4ernata perla написа:
Dare_16V_9A написа:Колега остави колата да се обезвъздуши сама налей антифриз или вода,остави капачката на разширителния съд отворена парното няма да дойде веднага!остави колата да работи нека загрее хубаво за да отвори големия кръг защото иначе няма да я обезвъздушиш никога като загрее влез пусни парното изфорсирай двигателя и вий дали се променя температурата т.е започва си да духа топъл въздух!Виж също както ти каза колегата дали малкия маркуч дето води кам разширителния съд не е запушен че моя беше и не ме питай в какъв филм се вкарах докато открия къде е запушен!Успех колега :да:



Е като го остава на отворена капачка да загрее тя водата(антифриза) ще изври навън. интересува ме водната помпа може ли да е от нея.



Е как ще изври бе колега тая перка за какво е?На теб ако всеки път ти ври така и нямаш парно едно е че прегрява а и може да се наложи да сменяваш гарнитурка да не говориме и за по лоши последствия!


Потребителски аватар
4ernata perla
Мнения: 455
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 19:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Проблем с парното МК2....продължава

Мнениеот 4ernata perla » Чет 07 окт 2010 18:08


Ами последния път извря и затворих капачката, възможно ли да е прегрята и да съм за гарнитура глава. Стрелката си седи по средата на таблото за температурата, а борда на маслото показва 98-100 градуса, което е нормално, но перката се включва често дори и в студено време.


Потребителски аватар
znainainai
Мнения: 5287
Регистриран на: Пон 04 дек 2006 21:24
Автомобил: Golf4
Двигател: MK 4 98 AHF
Местоположение: Русе

Re: Проблем с парното МК2....продължава

Мнениеот znainainai » Чет 07 окт 2010 18:14


Аз продължавам да си мисля че е от радиаторчето. Което колегата е извадил от мазата и било "като ново". Знаеш ли колега имам приятел полицай който ми разказа реален случай в практиката му. А именно:
Отива на ПТП със смъртен случай и негов колега казва виж ако си бяха сложили коланите щяха да са живи.
Същият ден второ ПТП със смъртен случай и там отиват и колегата му казва виж КАТО живи са щото са със колани.
Та и твойта работа "като" ново е АМА НЕ Е :!: :!: :!:
Това че е пуснало някакво количество вода не означава че всички тръбички са му отпушени. И като си го монтирал и се е овлажнило може наква гняс да се е отаила и тотално да го е запушила. И ше видиш парно на албанския празник mhihi mhihi mhihi
Ще ти се включва често перката как няма се включва кат върти само големия кръг Понеже нямаш циркулация на малкия (през радиаторчето).


Потребителски аватар
4ernata perla
Мнения: 455
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 19:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Проблем с парното МК2....продължава

Мнениеот 4ernata perla » Чет 07 окт 2010 18:21


Значи колега тва радиаторче което съм го монтирал е свалено преди няколко месеца от кола с перфектно парно, така че в мазето не се е запушило.


Потребителски аватар
znainainai
Мнения: 5287
Регистриран на: Пон 04 дек 2006 21:24
Автомобил: Golf4
Двигател: MK 4 98 AHF
Местоположение: Русе

Re: Проблем с парното МК2....продължава

Мнениеот znainainai » Чет 07 окт 2010 18:25


4ernata perla написа:Значи колега тва радиаторче което съм го монтирал е свалено преди няколко месеца от кола с перфектно парно, така че в мазето не се е запушило.

Ти си знайш колко такива искаш да ти подаря перфектно работили? Провери дали не е запушено нищо не ти коства да му извадиш маркучите и да пуснеш вода да провериш :wink: Ама при положение че входния му е топъл пък изходния не е и има достатъчно количество охладителна течност няма какво друго да е или живееш в зоната на здрача mhihi mhihi mhihi


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6147
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Проблем с парното МК2....продължава

Мнениеот ktamen » Чет 07 окт 2010 18:26


И аз нямах парно, мислех че и моя дунапрен е изчезнал и преди два дни взех отверката да видя какво е положението. Дунапрен не видях, предишния собственик беше облепил и двете ламаринки с качествено тиксо, ама едната ламарина (важната) не затваряше докрай и оставаше около сантиметър през който въздуха минава заобикаляйки радиатора, наложи се да скъся малко жилото (то завършва с нещо като пружина и просто направих още половин навивка) и клапата се затвори докрай. Вече имам парно, въпреки, че не ми се вижда много силно. Мислих за вариант да го направя с вътрешна вентилация (да смуче въздух от купето, а не отвън) ама ми се видя много сложно и се отказах. На мама ситроена парното е три пъти по-яко, всички голфове ли имат толкова слабо парно или моя все още е нещо дефектен.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 179 госта