Golf 4 с 3 врати - Вода в купето

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
divoto
Мнения: 24
Регистриран на: Сря 17 мар 2010 14:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Golf 4 с 3 врати - Вода в купето

Мнениеот divoto » Сря 29 сеп 2010 12:31


Здравейте колеги.
Става въпрос за Голф 4-3врати с доста вода в купето :( .
Изчетох много за този проблем, но още не ми е ясно неговото решение.
1-вото, което стана е, че мокета под стелката на задните седалки беше много влажен (дори като го натиснах установих, че си има вода под него) . След, което днес установих, че същата влага се е появила и при краката на шофьора.
От къде може да се появила тази вода? Не съм я карал на мивка преди това. Единственото, което съм правил е да сваля механизма за чистачиките да ги раздвижа, защото си знаете, че "боледуват" от това, но се съмнявам, че има от къде покрай уплътнението на пр.стъкло да влезне вода...
Някакво предложение колеги?




divoto
Мнения: 24
Регистриран на: Сря 17 мар 2010 14:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Вода в купето на Голф 4 3вр

Мнениеот divoto » Сря 29 сеп 2010 13:09


Има ли възможност да е от тапите на купето отдоло? Защото минавах през много лоши локви...?


Потребителски аватар
Sashko_Trg
Мнения: 2756
Регистриран на: Вто 10 мар 2009 18:38
Автомобил: Audi A4 Avant
Двигател: 2 0 TDI
Местоположение: Търговище

Re: Вода в купето на Голф 4 3вр

Мнениеот Sashko_Trg » Сря 29 сеп 2010 13:25


Може би някаде каналите дето са покраи двигатела са се запушили. Върви на авто мивка и им кажи да ти набутат водоструйката отстрани там дето са каналите за бодата и да видиш дали отдолу ще протече, ако не протече начи има боклуци по-каналите и няма каде да избива и влиза в купето. Може да видиш отдолу дали не е прогнила някаде. На баща ми на колата (ауди 80 1.8 S) беше станало така и се оказа кората дето са чистачките, ама все пак колата е по-стара и т.н.


Потребителски аватар
ALiGaToR
Мнения: 407
Регистриран на: Чет 28 юли 2005 10:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Вода в купето на Голф 4 3вр

Мнениеот ALiGaToR » Сря 29 сеп 2010 13:34


Ами колега може да е от тях според мен. Обаче трябва да са махнати че да има влязла вода отдолу но пък те са на такова място че да се оттича водата. Мен единствено ми пълнеше вода когато ми се беше разкачил маркуча за пръскалката на задното стъкло. Но тогава тя не пръскаше така че ме съмнява да е от това.
При братовчед ми се беше спукал радиатора за парното и като я оставеше му се пълнеше с вода в краката. И докато не му изтече всичката вода не се усети. Но това е друга тема. Интересно беше че не излизаше пара от духалките.
Аз единствено за това се сещам, но много ме съмнява да е от тези неща.


divoto
Мнения: 24
Регистриран на: Сря 17 мар 2010 14:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Вода в купето на Голф 4 3вр

Мнениеот divoto » Сря 29 сеп 2010 14:12


Еми ще пробвам 1-во съвета на "prostakel" с водоструйката...А тези канали къде са точно?
Ако не е от това освен да я разглобявам отвътре и да махам мокета и да видя как са въпросните тапи. Имате ли представа колко на брой са да си ги закупя преди това направо да ги сменям и силиконирам? Отзад при резервната са две, но колко още има?


Потребителски аватар
Sashko_Trg
Мнения: 2756
Регистриран на: Вто 10 мар 2009 18:38
Автомобил: Audi A4 Avant
Двигател: 2 0 TDI
Местоположение: Търговище

Re: Вода в купето на Голф 4 3вр

Мнениеот Sashko_Trg » Сря 29 сеп 2010 18:08


Отстрани са там на калниците не се виждат мн мн заради тая кора на чистачките и гумата дето е отстрани на процореца. Пробвай да я размърдаж да я отвориш и ще видиш каде е канала за водата и просто ще проследиш и ще видиш ка каде води.


Afanasii
Мнения: 29
Регистриран на: Пет 04 юни 2010 12:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Вода в купето на Голф 4 3вр

Мнениеот Afanasii » Нед 03 окт 2010 9:04


Здравейте.
Имам същия проблем . Golf IV, GTI, 99 г. 1,8 (ако е от значение).

Водата се събира пред предната дясна седалка. Само при по-силни валежи.
Когато карам и вали - няма проблем, няма вода в купето.

Говорих с един майстор, той ми каза, че най-вероятно предното стъкло е за смяна.
ИСкам да ви попитам има ли и други варианти? или къде да отида да ми проверят тези неща, че не ги разбирам много...

Имам и пълно каско. При маркировка ми описаха една люспичка в центъра на стъклото.

Та не знам какво да правя. нещо от каско мога ли да взема? Какво се прави с лепенки винетка/гражданска/тех. преглед ?

Някой има ли представа колко струва стъклото и смяната му? :(


cucurko
Мнения: 48
Регистриран на: Пет 18 яну 2008 14:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Вода в купето на Голф 4 3вр

Мнениеот cucurko » Сря 06 окт 2010 18:17


Имах такъв проблем. Оказа се, че тече от уплътнението между ламарината на вратата и ламарината, която държи механизма на стъглоповдигача. Не знам дали го описах достатъчно, маха се кората на вратата и под нея се вижда ламаринен капак, който е захванат с десетина винтчета към вратата. По краищата му има уплътнител. Нормално вътре във вратата влиза вода, уплътнителят на стъклото не е идеален. Когато уплътнителят от вътрешната страна на вратата(между двете ламарини) се разпадне почва да влиза и в купето. С един маркуч почни силно да мокриш покрива и стъклото от към страната, която тече. Така няколко минути. И накарай някой да гледа вътре дали и от къде тече. Аз оправих пороблема с болкит(праисторическо уплътнение за прозорци) и за всеки случай пробих 2-3 дупчици на гумата между вратата и купето, защото водата се събираше първо на нея и след това в купето. Предполагам някакви силикони също ще свършат работа.

Разбира се проблемът може да бъде и друг.


Потребителски аватар
pr3dat0r
Мнения: 215
Регистриран на: Пон 06 окт 2008 12:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна Golf IV 1.8 GTI - AGU
Контакти:

Re: Вода в купето на Голф 4 3вр

Мнениеот pr3dat0r » Сря 06 окт 2010 18:38


Afanasii написа:Здравейте.
Имам същия проблем . Golf IV, GTI, 99 г. 1,8 (ако е от значение).

Водата се събира пред предната дясна седалка. Само при по-силни валежи.
Когато карам и вали - няма проблем, няма вода в купето.

Говорих с един майстор, той ми каза, че най-вероятно предното стъкло е за смяна.
ИСкам да ви попитам има ли и други варианти? или къде да отида да ми проверят тези неща, че не ги разбирам много...

Имам и пълно каско. При маркировка ми описаха една люспичка в центъра на стъклото.

Та не знам какво да правя. нещо от каско мога ли да взема? Какво се прави с лепенки винетка/гражданска/тех. преглед ?

Някой има ли представа колко струва стъклото и смяната му? :(


Колега искам да те попитам, колата ти има ли климатроник?????


Afanasii
Мнения: 29
Регистриран на: Пет 04 юни 2010 12:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Вода в купето на Голф 4 3вр

Мнениеот Afanasii » Чет 07 окт 2010 9:25


pr3dat0r написа:
Колега искам да те попитам, колата ти има ли климатроник?????


Да , има. И проблема се оказа точно там.
Има едно малко "пластмасово корито" (не знам как по-точно да кажа), което се слага върху филтъра за климатроник и служи за отвеждането на водата и то беше спукано по средата...

това е. Оправиха го вчера, сега чакам да завали по-силно да го проверя.


MGB
Мнения: 33
Регистриран на: Нед 24 май 2009 19:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Вода в купето на Голф 4 3вр

Мнениеот MGB » Чет 07 окт 2010 17:32


Здравейте колеги, значи и при мен влизаше от дясно на шофьора под таблото а и при шофьора. Когато вдигнете предния капак има едни тампони върху които ляга капата(в задна му част). Т а под тия тампони водата мина и покраи амортисьора надолу и влиза някъде в купето. Залепих ги с полеуритан т.е да не се олива покрай амортисьора за сега не влиза, но нека да завали по силно да видим.Дано да съм бил полезен


Потребителски аватар
dj-peycho.markov
Мнения: 2
Регистриран на: Сря 29 ное 2017 19:31
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf 4 с 3 врати - Вода в купето

Мнениеот dj-peycho.markov » Пон 04 дек 2017 10:17


здравей те колеги!
имам теч в колата отпред на шофьорското място,колата е голф 4 2001г. дизел 2+1 врата , доста търсех и разглобявах колата от вътре и теча идва някъде зад една черна планка мисля че сервото над педалите която по ръбовете се вижда че има някакво гумено уплътнение и от там тече, и моля за помощ ако някой има иде къде от вънка би идвала тази вода до там? само да уточня че каналите от пред при чистачките са почистени както също съм залепил добре дупката на жилото за предният капак също така добре изолирах и кутията с кабелите и буксите която е в десния ъгъл под чистачките! и пак си влиза вода от зад тази черна планка мисля че беше с 3 болта. моля за помощ?


mitice
Мнения: 379
Регистриран на: Вто 04 окт 2016 19:59
Автомобил: Golf 3 Europe
Двигател: ABU

Re: Golf 4 с 3 врати - Вода в купето

Мнениеот mitice » Вто 12 дек 2017 1:04


Колеги зад педалите като се наведа има 2 места от който се стича вода и след дъжд СТАВА ЦЯЛА ЛОКВА под стелката ама буквално реки изстисквам с кърпата........... идей от къде тия канали отстрани като сложа вода си изтича отстрани.


Потребителски аватар
petarkolev
Мнения: 1702
Регистриран на: Пет 10 ное 2006 10:16
Автомобил: Jetta II 1.8
Двигател: RP
Местоположение: София

Re: Golf 4 с 3 врати - Вода в купето

Мнениеот petarkolev » Вто 12 дек 2017 8:15


На моята, доста е по старичка, каналите бяха пълни с борови иглички. Това беше преди мнооооо години, още като я взех. С една тънка арматура или тел внимателно понатиснах и всичкия боклук излезе отдолу и оттогава нямам проблеми. Говоря за каналите отдвете страни на кората под предния капак.


mitice
Мнения: 379
Регистриран на: Вто 04 окт 2016 19:59
Автомобил: Golf 3 Europe
Двигател: ABU

Re: Golf 4 с 3 врати - Вода в купето

Мнениеот mitice » Вто 12 дек 2017 11:36


Аз с 1 маркуч избутах квото имаше уж и после течеше вода ама вътре пак се пълни главоломно след дъжд..........



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: fur1ous, Ивайло Димов и 81 госта