Има ли такова нещо,като ляв и десен носач (голф 4)???

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
deversant
Мнения: 1229
Регистриран на: Пон 06 ное 2006 23:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Има ли такова нещо,като ляв и десен носач (голф 4)???

Мнениеот deversant » Нед 03 окт 2010 19:30


Днес си свалих носачите с триста зора,и като избих тампоните забелязах че и двата носача са еднакви.
А според мен трябва да са огледални,та си мисля че съм с два десни или с два леви!Само искам да добавя,че енинят болт на биалетката се навива докрай (дясната биалетка),а другия не се навива докраи (лявата).Което ме кара да си мисля,че резбата в носача е с наклон.И като се обърне носача наопаки всичко си пасва освен,че биалетката неможе да се навие докрай!Но досега тази кола си е вървяла така имам я от близо 17 000км




Потребителски аватар
morfei1
Мнения: 5670
Регистриран на: Съб 23 авг 2008 18:11
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Re: Има ли такова нещо,като ляв и десен носач (голф 4)???

Мнениеот morfei1 » Нед 03 окт 2010 19:42


В Етка дават само един номер - 1J0 407 151 C и не се дели на ляв и десен. Преди няколко месеца свалях носачите за смяна на тампони, но не обърнах внимание на това че са огледални. Винаги съм си мислил, че са ляв и десен :roll: .

При шарнирният болт обаче разлика има в номера и като ги сменяхq и двато, на кутийката пишеше L и R.


Потребителски аватар
vasko__2
Мнения: 995
Регистриран на: Чет 19 фев 2009 0:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Има ли такова нещо,като ляв и десен носач (голф 4)???

Мнениеот vasko__2 » Нед 03 окт 2010 19:52


Носачите са абсолютно еднакви.Това,че не ти се е навил докрай единия болт значи,че резбата е повредена или е навит накриво болта-тоест пак повредена.Тампоните си имат посока,предполагам си видял.


bmwww
Мнения: 909
Регистриран на: Сря 05 сеп 2012 10:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: Има ли такова нещо,като ляв и десен носач (голф 4)???

Мнениеот bmwww » Пет 11 авг 2017 17:42


А има ли такова нещо като лява и дясна биалетка ? Аз смених вчера биалетките на моята Шкода Суперб и се получи същото като колегата . Долния болт на дясната се нави доста повече спрямо долния на лявата и самата дясна биалетка стои крива в долния тампон защото има едно желязо като втулка на самия тампон на биалетката което при проблемната (дясната) се падна отгоре докато на лявата си е от долу и тя си стои права ! И двете съм ги сложил така както бяха старите . С надписите към гумите и извивката към купето !



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: mrsch66 и 277 госта