Golf 2 1.6 карбуратор - проблем с оборотите?

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
mitko ludia
Мнения: 54
Регистриран на: Вто 05 окт 2010 21:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: silistra

Re: проблем с оборотите на голф 2 1.6 карбуратор

Мнениеот mitko ludia » Съб 23 окт 2010 18:15


днес погледнах от какво може да е и извадих капака отгоре над плочката
там имаше скоч който запушва 2 допълнителни дупки
и ако те неса запушени не пали
а бензина лесно се оправи само смених филтъра(допълнително слаган и това е




mitakas86
Мнения: 20
Регистриран на: Съб 04 ное 2017 0:32
Автомобил:
Двигател:

Re: проблем с оборотите на голф 2 1.6 карбуратор

Мнениеот mitakas86 » Нед 05 ное 2017 0:41


Здравейте, темата е малко стара, но дано някой се отзове. Имам същия голф 2 със същия проблем, оборотите са много ниски и на газ, и на бензин. По светофарите гасне като за световно. Тресе се и вибрира, трепери и накрая... замлъква! С малката разлика, че на газ гасне почти всеки път и върви на тласъци като даваш газ, а на бензин върви гладко на скорост, но на свободна претриса няколко пъти и ако не помпя педала на газта си загасва много често, а на газ -винаги. Сменени са всички консумативи, елиминирал съм вероятността за проблем в ел инсталацията и запалителната система. Може ли карбуратора да е затлачен? Чудя се дали да не се хванем с един приятел и да се опитаме да го почистим. Човекът обаче има опит само с жигулови карбуратори, а няколко майстори вече ми казаха, че с карбуратори не се занимават... А тоя Пиербург май бил доста сложен и капризен, както и труден за центровка.. Моля за съдействие. Благодаря!


Потребителски аватар
beuchat
Мнения: 1931
Регистриран на: Вто 20 май 2008 21:01
Автомобил: 1990 Golf 2
Двигател: 1.6 EZ
Местоположение: Ямбол

Re: проблем с оборотите на голф 2 1.6 карбуратор

Мнениеот beuchat » Нед 05 ное 2017 10:13


Не е чак толкова труден,просто всеки втори е "майстор" и предпочита да вземе на някой 30 лева да му изчисти грешките за 5 минути,отколкото да си играе 2 часа с карбуратора за тия пари,отделно от това,че и толкова разбират.За оборотите има един винт за ключ 13ка,намира се в задната част на карбуратора точно зад вилката избутваща дросел клапата.От там се регулират оборотите на празен ход.
Изображение


Потребителски аватар
Vasseto
Мнения: 2635
Регистриран на: Вто 06 сеп 2005 17:09
Автомобил: Passat B7 Passat B5_5 Jetta V
Двигател: CFFB AVF BXE
Местоположение: Пловдив

Re: проблем с оборотите на голф 2 1.6 карбуратор

Мнениеот Vasseto » Нед 05 ное 2017 10:55


До този болт има едно маркучле за вакуум. Засмучи с уста и това на снимката с греста трябва да се прибере. Ако не се прибира то мембраната е скъсана и колкото и да въртиш болта няма да стане нищо. Ако е здрава точно от там се правят оборотите на загрял мотор.


mitakas86
Мнения: 20
Регистриран на: Съб 04 ное 2017 0:32
Автомобил:
Двигател:

Re: проблем с оборотите на голф 2 1.6 карбуратор

Мнениеот mitakas86 » Нед 05 ное 2017 20:28


Благодаря колеги, ще го пробвам това! Иначе днес взех някакъв аерозол за почистване на карбуратори, пръскал се във въздуховода при работещ двигател. Може и да е ала-бала, но не мисля, че би навредило. Ще пиша какво се е оказало. Много съм Ви признателен, че се отзовахте.


mitakas86
Мнения: 20
Регистриран на: Съб 04 ное 2017 0:32
Автомобил:
Двигател:

Re: проблем с оборотите на голф 2 1.6 карбуратор

Мнениеот mitakas86 » Съб 11 ное 2017 0:21


Въртях болта и нямаше особен ефект. Закарах колата на майстор да смени мембраната. Той обаче каза, че причината не е в нея. Проблемът бил в лостчетата на самия карб, били за смяна. Посъветва ме да си намеря същия карбуратор като моя, само че проблемът е че има малко останали живи такива, и то читави! Само лостчета и да съм намерел, имало огромна вероятност да не са същите. Какво мислите? А какъв е филмът със смяна на карбуратора с Кейхин? Благодаря! :rolleyes


mitakas86
Мнения: 20
Регистриран на: Съб 04 ное 2017 0:32
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf 2 1.6 карбуратор - проблем с оборотите?

Мнениеот mitakas86 » Пет 16 фев 2018 20:30


Здравейте!
Нагодих що-годе оборотите с въртене на болта. Просто е трябвало да си поиграя повече.Така карам вече 2-3 месеца, и е задоволително. Малко са височки и разхода се вдигна с 1-2л/100км, но по-добре така, отколкото да ми гасне на всеки светофар.Опитах да намеря читав карб от този модел но без успех - всички са морги и са по-зле и от моя.
Сега се появи нов проблем. На студен двигател пали, карам 100-200 метра, после мистериозно изгасва, и след това няма палене. Сменям на бензин, пак пали много трудно. Чак ме е страх да не прецакам стартера от толкова въртене. След 5-10 минути мъки най-накрая запалва. Акумулатора го проверих, има си предостатъчно ток. Дави ли се, какво прави, не знам. Някой имал ли е същия проблем?


lubo_Y10
Мнения: 233
Регистриран на: Пон 04 май 2009 19:29
Автомобил: lancia y10 golf 3
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Golf 2 1.6 карбуратор - проблем с оборотите?

Мнениеот lubo_Y10 » Пет 16 фев 2018 20:41


Щом и на двете горива има проблем значи търси по токовете.


mrsch66
Мнения: 289
Регистриран на: Чет 22 мар 2012 18:38
Автомобил: jetta 2
Двигател: ez 1986
Местоположение: praha

Re: Golf 2 1.6 карбуратор - проблем с оборотите?

Мнениеот mrsch66 » Пет 16 фев 2018 21:55


На газ карбуратора го ползваш като тръба да не би да е студено с ниско ниво на антифриза и да замръзва изпарителя иначе колегата е прав може да има проблем с електро .


mitakas86
Мнения: 20
Регистриран на: Съб 04 ное 2017 0:32
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf 2 1.6 карбуратор - проблем с оборотите?

Мнениеот mitakas86 » Съб 24 фев 2018 17:42


Значи, паля първо на газ, след това мъча на бензин. Просто оборотите са настроени на газ и 99% само на газ я карам, затова имам навик само на газ да я паля. Според моя майстор, мембрана на изпарителя (евтин турски на повече от 10г.) е изпуснала и изпарителя затова се обледенява, замръзва и няма палене на газ. И наистина, като пипнах оня ден изпарителя, ръката ми залепна на него. А на бензин не иска да запали, защото изпарителя вече бил замръзнал. Не ми стана ясно само каква е връзката на изпарителя с бензина? :rolleyes

Освен това, не е настроен карба на това гориво (бензин), пуска прекалено много, и се дави (само при палене, след като е пробвано на газ).

Докато сменя изпарителя ме посъветваха да паля първо на бензин, да поработи 5-10 мин, и после да сменя на газ. Или да паля на газ, но да чакам поне 5 мин преди да тръгна. :a045

Тъй -като не ми се чака, паля на бенз, потеглям, и след малко прехвърлям на газ (поне 5 мин - да позагрее).

Не съм елиминирал на 100% вероятността за проблем и някъде по токовете. Като я закарам другата седмица за смяна на изпарител ще накарам майстора да ги провери.

Искам да ви поискам съвет - нов турски изпарител, или "рециклиран" ловато със сменени мембрани?

Благодаря предварително!!!


mrsch66
Мнения: 289
Регистриран на: Чет 22 мар 2012 18:38
Автомобил: jetta 2
Двигател: ez 1986
Местоположение: praha

Re: Golf 2 1.6 карбуратор - проблем с оборотите?

Мнениеот mrsch66 » Съб 24 фев 2018 19:35


Още веднъж повтарям на газ ползваш карбуратора като тръба за смесване на газта с въздуха оборотите на газ ги докарваш с изпарителя но преди всичко това се прави реглаж на карбуратора на бензин да пали нормално на студено,да има нормални обороти и колата да върви нормално и повече не го бараш а газ си играеш с изпарителя да имаш ниски обороти и вървеж в високите.За реглаж в Тубата има клипове от братушките кое къде и как се прави пиши Пиербург и модела дето е на горния капак и сядай с бирата и чипса да се учиш. Успех.


Потребителски аватар
vit_autosofia
Мнения: 2541
Регистриран на: Нед 20 фев 2005 8:13
Автомобил: Мерцедес W210 2002г
Двигател: 2700CDI
Местоположение: Орланденбург
Контакти:

Re: Golf 2 1.6 карбуратор - проблем с оборотите?

Мнениеот vit_autosofia » Пон 26 фев 2018 16:20


Елементарен карбуратор за настройка


Потребителски аватар
beuchat
Мнения: 1931
Регистриран на: Вто 20 май 2008 21:01
Автомобил: 1990 Golf 2
Двигател: 1.6 EZ
Местоположение: Ямбол

Re: Golf 2 1.6 карбуратор - проблем с оборотите?

Мнениеот beuchat » Пон 26 фев 2018 17:07


Затова ли никой не може да ги вкарва в пътя тия карбове :mhihi ?


mrsch66
Мнения: 289
Регистриран на: Чет 22 мар 2012 18:38
Автомобил: jetta 2
Двигател: ez 1986
Местоположение: praha

Re: Golf 2 1.6 карбуратор - проблем с оборотите?

Мнениеот mrsch66 » Пон 26 фев 2018 19:44


Просто частите за тях така и не поевтиняха а нещо като се развали от периферията се изолира защото и без него пак ;работи; малко са хората дето наистина ги познават и могат да ги правят останалите нямаха време да се научат а направо почнаха да се учат на инжекциони а не познаваш ли нещо няма как да го поправиш.


lubo_Y10
Мнения: 233
Регистриран на: Пон 04 май 2009 19:29
Автомобил: lancia y10 golf 3
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Golf 2 1.6 карбуратор - проблем с оборотите?

Мнениеот lubo_Y10 » Пон 26 фев 2018 21:00


След новите обяснения си коригирам мнението; изпълнявай точ в точ какво ти е казал майстора и колегата с двете 66. Стова твое палене на газ заледяваш изпаритела с последващо давене на мотора. карб. Пиербург не го знам но знам Санк петербург /ДААЗ/ на жигулитата /3 броя общо 25год./ и там има само 2 центровки; ниво в поплавковата камера и винта за качеството развит на 1.5 оборота.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: dmw1606 и 77 госта