Свързване на фарове за мъгла?

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
dobrev
Мнения: 334
Регистриран на: Сря 06 сеп 2006 6:43
Автомобил: Tiguan
Двигател: TSI2013
Местоположение: Бургас
Контакти:

Свързване на фарове за мъгла?

Мнениеот dobrev » Вто 19 окт 2010 20:36


Здравейте колеги, купих си този модел фарове:
http://pitstopshop.eu/product_info.php? ... cts_id=322
Искам да свържа фаровете за мъгла тъй като оригиналните фарове нямаха тази опция, но имаха ел. регулиране и то става неизползваемо. Въпроса е може ли да използвам кабелите на ел. реглажа, да се свържат за фаровете, като светне на задния стоп светлината за мъгла, да се включват и фаровете за мъгла, колата е Бора.




Потребителски аватар
pedalchobaba
Мнения: 1430
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 14:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Свързване на фарове за мъгла?

Мнениеот pedalchobaba » Вто 19 окт 2010 21:59


Искаш да го направиш като истинско или не ти пука?
Питам, защото сигурно не знаеш, но оригиналните халогени на Голф и Бора минават през едно реле, което най-интересното е, че не е силово, а просто ги гаси, когато включиш дълги. Вързано е много интересно - плюса на бобинката му идва от бушон № 3, а минуса, с който се управлява, през синия контролен светодиод за дългите на таблото. Контактите на релето просто късат веригата. Та като дадеш контакт, релето залепва и затваря веригата от ключа към халогените. Пуснеш ли ги, си светят. Дръпнеш ли дългите обаче, откъм контролния светодиод на таблото към бобинката идва плюс. Стават и два плюса, релето отлепва и къса веригата към крушките.
Колко ягоди брах с това реле, когато монтирах дневните светлини .... но накрая го реших проблема.
Става въпрос за това, най горното реле:
Изображение
Чудех се какъв е смисъла от това реле и в крайна сметка реших, че германците са преценили, че при включени дълги, нали при нас светят и късите в това време, ако работят и халогените, на кафявото кабелче за масата на фара ще му дойде бая консумация за сечението му. Може и да не е така, но се успокоих и престанах да го мисля.


Потребителски аватар
dobrev
Мнения: 334
Регистриран на: Сря 06 сеп 2006 6:43
Автомобил: Tiguan
Двигател: TSI2013
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Свързване на фарове за мъгла?

Мнениеот dobrev » Вто 19 окт 2010 22:13


Разбира се че искам да стане както трябва, сега на лупите имам ксенон, а при мъгла ксенона яко прави стена отпред и явно трябва да се изгася като включа малките лупи предназначени за мъгла.Фаровете като ги купих си дойдоха с реле и кабели към него като включа дългите (макар че е излишно да ги включвам) изключва ксенона предполагам че трябва да е нещо подобно.
Май ще ми трябва и нов ключ който да има опция за халогени?!


Потребителски аватар
dobrev
Мнения: 334
Регистриран на: Сря 06 сеп 2006 6:43
Автомобил: Tiguan
Двигател: TSI2013
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Свързване на фарове за мъгла?

Мнениеот dobrev » Чет 31 мар 2011 9:23


Колеги взех необходимото реле ,но някой ако може да помогне кое къде да свържа, че сам няма да се справя.
ето я и схемата на релето:
http://picbg.net/pic.php?u=13833Bt3Jv&i ... &file=.jpg


Потребителски аватар
pedalchobaba
Мнения: 1430
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 14:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Свързване на фарове за мъгла?

Мнениеот pedalchobaba » Чет 31 мар 2011 9:46


30 - халогени във фаровете +
87 - пин №8 на ключа за фаровете, ако си намерил ключ с вкл. на халогени +
86 - към сивия кабел на бушон № 3 5А от бушонерата +
85 - към белия кабел на бушон № 18 10А от бушонерата +/-


Потребителски аватар
dobrev
Мнения: 334
Регистриран на: Сря 06 сеп 2006 6:43
Автомобил: Tiguan
Двигател: TSI2013
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Свързване на фарове за мъгла?

Мнениеот dobrev » Чет 31 мар 2011 10:05


Жив и здрав да си колега! :beer


Потребителски аватар
dobrev
Мнения: 334
Регистриран на: Сря 06 сеп 2006 6:43
Автомобил: Tiguan
Двигател: TSI2013
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Свързване на фарове за мъгла?

Мнениеот dobrev » Чет 31 мар 2011 13:19


Колега pedalchobaba понеже не съм взел ключ и не мога да разбера кой е кабела на халогените, ще ми посочиш ли на тази снимка:
http://picbg.net/pic.php?u=13833Bt3Jv&i ... &file=.jpg
другите два ги вързах към релето ,но този кабел ме затрудни свалих дори и фара да прозвънявам,но не можах така да го открия кой е.
Благодаря предварително!

п.с. мисля ,че е този (сивия с жълт кант) понеже такъв е на буксата на фара ,но като го прозвъня нищо...


Потребителски аватар
Peteff
Мнения: 1757
Регистриран на: Сря 03 окт 2007 17:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас,Поморие,Salzburg
Контакти:

Re: Свързване на фарове за мъгла?

Мнениеот Peteff » Чет 31 мар 2011 14:06


След като си нямал халогени до сега е нормално и да няма кабел до ключа на фаровете . Трябва да си пуснеш нов кабел , както и да смениш самия ключ на фаровете с такъв който има и позиция за халогени . Или ако не го сменяш ключа за фаровете - да си прекараш кабела до кабела за къси/дълги или там с което искаш да ти светят халогените.


Потребителски аватар
dobrev
Мнения: 334
Регистриран на: Сря 06 сеп 2006 6:43
Автомобил: Tiguan
Двигател: TSI2013
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Свързване на фарове за мъгла?

Мнениеот dobrev » Чет 31 мар 2011 14:32


Колега Peteff не съм съгласен с теб при положение че нямам празен пин на буксата на фара тъй като прозвъних + на крушката за мъгла с буксата, та кабела си го има и той е сив с жълт кант както виждаш имам го същия цвят и на буксата за ключа, но нещо ми се губи .....и нека изчакаме и колегата към който се обърнах да видим той какво, ще каже по въпроса.

ето и още нещо по-въпроса със снимки: http://forums.tdiclub.com/showthread.php?t=206700


Потребителски аватар
Peteff
Мнения: 1757
Регистриран на: Сря 03 окт 2007 17:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас,Поморие,Salzburg
Контакти:

Re: Свързване на фарове за мъгла?

Мнениеот Peteff » Чет 31 мар 2011 18:54


незнам може и нещо да съм недоскиф но на снимката виждам доста празни места на буксата ;) нека колегата помогне все пак


Потребителски аватар
dobrev
Мнения: 334
Регистриран на: Сря 06 сеп 2006 6:43
Автомобил: Tiguan
Двигател: TSI2013
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Свързване на фарове за мъгла?

Мнениеот dobrev » Пет 01 апр 2011 10:14


Peteff написа:незнам може и нещо да съм недоскиф но на снимката виждам доста празни места на буксата ;) нека колегата помогне все пак

ето за тази букса на самия фар говоря ,че няма празно,а посочения кабел е за халогена, но до къде стига не ми е ясно. Няма смисъл да го режа и да го пускам наново искам да стане както трябва, а за целта, ще има голямо търсене :banghead:
http://picbg.net/u/13833/12233/537907.jpg


Потребителски аватар
pedalchobaba
Мнения: 1430
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 14:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Свързване на фарове за мъгла?

Мнениеот pedalchobaba » Пет 01 апр 2011 12:11


Колега, щом имаш този кабел в буксата за фара, потърси дали нямаш окабеляване и за релето. Снопа за него "пада" от инсталацията за към таблото с уредите. Отгоре, надолу към релето, което съм ти посочил на снимката. Кабелите са четири, бандажирани са и цветовете им са:
30 - сиво и жълто
87 - сиво и зелено
86 - сиво
85 - бяло

Ако ключа ти няма позиция за халогени, можеш да вържеш силовия кабел 87 към кабела за включване на допълнителния габарит за мъгла. Той е на деветия пин на буксата за ключа и е бяло и сиво. Така обаче при пускането на халогените ще ти свети и отзад габарита.


Потребителски аватар
dobrev
Мнения: 334
Регистриран на: Сря 06 сеп 2006 6:43
Автомобил: Tiguan
Двигател: TSI2013
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Свързване на фарове за мъгла?

Мнениеот dobrev » Пет 01 апр 2011 13:48


Свалих таблото(километража) и всички кори отдолу, около бушоните , релетата, но за съжаление такъв сноп не можах да видя в този хаос от кабели.Ще го направя някой ден с проследяване (по първобитния начин):самия сноп от кабели на фара влиза в отделението след двигателя(където е филтъра купе). Ще проследя сноповете които са там да намеря кабелите на халогените и от там, ще опитам пак да го открия в купето, ако ли не ще пусна от там друг кабел. И вече като я свърша тази работа тогава ще купя ключ с халогени.

п.с. не ми се чудете колеги ,човек без работа съм :screwy и гледам да си уплътня времето с "жената". :Mr Green Fun


alex1988
Мнения: 9
Регистриран на: Съб 31 окт 2015 18:16
Автомобил:
Двигател:

Re: Свързване на фарове за мъгла?

Мнениеот alex1988 » Нед 27 дек 2015 17:58


Виждам че темата е стара, но се надявам някои да ми помогне.Взех си фарове с халогени ,но нещо имам проблем със свързването на инсталацията разбрах че трябва прекарам нова инсталация защото нямам, но има едно реле 79 което се чудя за какво е


Потребителски аватар
Alex_ace
Мнения: 154
Регистриран на: Пет 16 яну 2009 21:23
Автомобил: Golf 4 1.6
Двигател: AKL
Местоположение: Бургас

Re: Свързване на фарове за мъгла?

Мнениеот Alex_ace » Пон 28 дек 2015 8:12


viewtopic.php?t=172964 разгледай това колега. Инсталация от фара до бушониерата имаш.Остава да пуснеш от ключа до бушоните.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 96 госта