Как да разбера кода на двигателя

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Bioside
Мнения: 597
Регистриран на: Чет 01 окт 2009 16:31
Автомобил:
Двигател:

Re: Как да разбера кода на двигателя

Мнениеот Bioside » Чет 02 дек 2010 15:06


icefire написа:Е иди да те закачат на ВАГ-КОМ де... това е единственият сигурен начин. Всичко друго са догадки.



И как колега се разбира кой е кода на двигателя.Имам най новата версия и досега никога не ми е изписала кода.Само номера на компа.Оттам нататък на Бош ли ще гледаме или на Етка,а може би на Тех Док.Кода на двигателя може да се види и от една табелка занитена до държача на предната маска ако разбира се не е сменян двигателя :drunk




Потребителски аватар
joker
Мнения: 5889
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 10:38
Автомобил: Golf 3 Variant _Golf4 Variant
Двигател: 1800 ABS _1900 TDI AHF
Местоположение: Варна

Re: Как да разбера кода на двигателя

Мнениеот joker » Чет 02 дек 2010 15:19


Bioside написа:
icefire написа:Е иди да те закачат на ВАГ-КОМ де... това е единственият сигурен начин. Всичко друго са догадки.



И как колега се разбира кой е кода на двигателя.Имам най новата версия и досега никога не ми е изписала кода.Само номера на компа.Оттам нататък на Бош ли ще гледаме или на Етка,а може би на Тех Док.Кода на двигателя може да се види и от една табелка занитена до държача на предната маска ако разбира се не е сменян двигателя :drunk

Извинявай ама за чий толкова ти трябва кода????Двата ДВГ май са с еднакви детайли и характеристики и различни компютри...щом този работи с този компютър...какво друго има значение????


Потребителски аватар
icefire
Мнения: 1777
Регистриран на: Сря 04 юли 2007 9:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Мünchen/София

Re: Как да разбера кода на двигателя

Мнениеот icefire » Чет 02 дек 2010 15:31


Bioside написа:И как колега се разбира кой е кода на двигателя.Имам най новата версия и досега никога не ми е изписала кода.Само номера на компа.Оттам нататък на Бош ли ще гледаме или на Етка,а може би на Тех Док.Кода на двигателя може да се види и от една табелка занитена до държача на предната маска ако разбира се не е сменян двигателя :drunk


Аз сам диагностика никога не съм си правил и нямам идея къде се гледа. В сервиз на Бош са ми го показвали, че го пише, но явно има разлика каква е колата и с какъв компютър е.


Потребителски аватар
pas1.8mi
Мнения: 5208
Регистриран на: Нед 10 окт 2004 14:08
Автомобил: Passat B5
Двигател: 1.8T AEB 1999
Местоположение: София,Плевен

Re: Как да разбера кода на двигателя

Мнениеот pas1.8mi » Чет 02 дек 2010 18:25


ADZ-а е с 6-пиново степ моторче и чип в ключа!Това е за Пасат Б4! :wink:


Потребителски аватар
Kovach
Мнения: 196
Регистриран на: Вто 13 юли 2010 9:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Как да разбера кода на двигателя

Мнениеот Kovach » Нед 06 фев 2011 11:22


MaRtiNsKi написа:Мисля по спомени,че 1.8 90к.с след 95 година са със новия мотор ADZ :да:

След 94-та година излиза ADZ,наследник е на ABS двигателя :)
Аз съм с такъв двигател,ADZ 1,8 моноинжекция.
По темата:
Най-лесно ще разбереш кода на двигателя,като си погледнеш големия талон на колата :deal .Там пише: (Р.5) ADZ/ABS и номера :012:


Потребителски аватар
Ljubon
Мнения: 3327
Регистриран на: Съб 15 авг 2009 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Как да разбера кода на двигателя

Мнениеот Ljubon » Нед 06 фев 2011 15:35


Kovach написа:Най-лесно ще разбереш кода на двигателя,като си погледнеш големия талон на колата :deal .Там пише: (Р.5) ADZ/ABS и номера :012:

A ако пише "без номер", ко прайм? mhihi


powerstar
Мнения: 84
Регистриран на: Пон 10 яну 2011 18:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Как да разбера кода на двигателя

Мнениеот powerstar » Нед 06 фев 2011 16:05


Иди да я закачат на вг-кома


Потребителски аватар
mania
Мнения: 1749
Регистриран на: Съб 27 яну 2007 11:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Как да разбера кода на двигателя

Мнениеот mania » Нед 06 фев 2011 16:12


Ако нииищичко друго не стане можеш да идеш в ХААС да я закачат на тхните системи. Всичко си излиза, което е правено в чужбина (както знаем има страни, в които записват ремонта на колите и им се прави досие). Подразбира се, че говоря за държавата, от която е внесена. Съответно ти казват код на мотора, реални киломчетр ии пр и пр. Мой познат си купи пасат и така му доказаха, че километрите на таблото са реални.
Така че ако нищо друго не помогне и това можеш да опиташ. Ест има и вариант да ти откажат с думите "не поддържаме тези модели, щото са стари". Случвало ми се е по сервизни причини на предишната ми кола - форд. Но щом наистина ти трябва кода можеш да направиш това. Все пак ако ХААС не могат да ти дадат данни не знам кой би могъл.


Потребителски аватар
Kovach
Мнения: 196
Регистриран на: Вто 13 юли 2010 9:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Как да разбера кода на двигателя

Мнениеот Kovach » Нед 06 фев 2011 17:42


Ljubon написа:
Kovach написа:Най-лесно ще разбереш кода на двигателя,като си погледнеш големия талон на колата :deal .Там пише: (Р.5) ADZ/ABS и номера :012:

A ако пише "без номер", ко прайм? mhihi

Ако пише "без номер" значи няма номер.Квото искаш това прави.Ако щеш разглоби мотора на болчета пак няма да намериш номер.
Дано си разбрал,а не да се чудиш какво да прайш.Щото вече не остава нищо друго,освен да прайш като вятъра mhihi


Потребителски аватар
kcars
Мнения: 245
Регистриран на: Вто 29 апр 2008 21:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Re: Как да разбера кода на двигателя

Мнениеот kcars » Нед 06 фев 2011 18:30


Изображение


Потребителски аватар
Ljubon
Мнения: 3327
Регистриран на: Съб 15 авг 2009 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Как да разбера кода на двигателя

Мнениеот Ljubon » Пон 07 фев 2011 9:49


Kovach написа:Ако пише "без номер" значи няма номер.Квото искаш това прави.Ако щеш разглоби мотора на болчета пак няма да намериш номер.
Дано си разбрал,а не да се чудиш какво да прайш.Щото вече не остава нищо друго,освен да прайш като вятъра mhihi

Колегата, пуснал темата се интересува по какви други признаци да различи какъв е кода на мотора му, при положение, че е записан в талона, че няма номер. Отговорът ти е драскане по темата, защото не даваш никаква полезна информация. :beat_butt2


Потребителски аватар
Kovach
Мнения: 196
Регистриран на: Вто 13 юли 2010 9:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Как да разбера кода на двигателя

Мнениеот Kovach » Вто 08 фев 2011 7:09


При положение че е записано че няма номер...значи няма номер.А и колегата пуснал темата не се интересува от номера а от код на двигател.Щом не е записано в документите на колата, отива в сервиз и там могат да му кажат с какъв двигател е.Какво толкова сложно има бе хора.В кой век живеете :roll:


Потребителски аватар
balrog
Мнения: 94
Регистриран на: Вто 01 сеп 2009 9:25
Автомобил: VW Polo
Двигател: AFT 1998
Местоположение: В.Търново
Контакти:

Re: Как да разбера кода на двигателя

Мнениеот balrog » Вто 08 май 2018 1:24


Здравейте колеги. Темата е доста вратичка, но ако някой може да помогне ще съм благодарен. Един колега писа,че на блока го пише кода,но къде точно трябва да го търся? Заставам пред колата и накъде да се насоча? Благодаря предварително.


jhonikesh
Мнения: 35
Регистриран на: Пон 31 авг 2009 16:54
Автомобил: Golf 4 Variant
Двигател: ASV
Местоположение: haskovo

Re: Как да разбера кода на двигателя

Мнениеот jhonikesh » Нед 13 май 2018 17:21


Колега виж на лявото бомбе където е захваната горната част на амортисьора има една лепенка където пише кода на мотора.Говоря за Голф4.


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8114
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Как да разбера кода на двигателя

Мнениеот Bai Sando » Нед 13 май 2018 18:25


Ако става въпрос за голф 3 с 1.8 моно :wink Точно над сепаратора на картерните газове,от ляво е щеката за маслото
Изображение
А по темата,разликите между 1.8 АБС и АДЗ е в управлението им и,че АДЗ има имобилайзер.
Най лесно се разбира по годината на производство,ако е след 94 е АДЗ и ако има ампулка за имобилайзера в ключа,също. :wink



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 203 госта