Golf MK4 Активиране на Гонг сигнал при даване на контакт

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
lubo007
Мнения: 1231
Регистриран на: Вто 31 окт 2006 18:56
Автомобил: GOLF 5 TDI
Двигател: BKC
Местоположение: Пловдив

Re: Голф4 2000г.Активиране на Гонг сигнал при даване на контакт

Мнениеот lubo007 » Вто 22 яну 2013 13:02


lubo007 написа:
pEsHkyY написа:
lubo007 написа:не му е мястото тук, но да попитам: когато дам на контакт ми исписжа колко километра ми остава до сервиз (смяна на масло) съпроводено от сигнал. Питането ми - регулира ли се километрите от които започва това исписване при палене наколата (искам примерно от 1000 км. да започва, сега ми е направено от 3000км- и представете си 3000 км секи път като паля пищи :x )
забравих GOLF 4 TDI 99 година


Има изписано бол във форума отностно това, ето и една от темите - viewtopic.php?f=7&t=22028&hilit=service+oil


бол - бол..., колко да е много?!? Има писано, но не и това което аз питам. колата ми е голф с голямото циферблат4е (табло) , не ми пише като на ПОЛО и ГОЛФ 3!!! Знам как да зануля километража на маслото! Остават ми още 2700 км до смяна на маслото, обаче това ми го напомня след всяко палене(първо започна от 3000 to serviz, posle 2900.. posle 2800)!!! Въпросът беше дали мога да го направя да предупреждава първоначално на 1000 км оставащи, вместо на 3000!??? 1000 км ще изтрая д ами пищи, но 3000 ми се вижда бая!



май си отговорих на въпроса сам! като се замисля на маслото му дават 1 година експлоатация и определен робек в километри. аз съм доближил годината а нямам километри и най - вероятно за това ми е светнало по рано

нека някой по отворен да каже дали съм прав




Потребителски аватар
lubo007
Мнения: 1231
Регистриран на: Вто 31 окт 2006 18:56
Автомобил: GOLF 5 TDI
Двигател: BKC
Местоположение: Пловдив

Re: Голф4 2000г.Активиране на Гонг сигнал при даване на контакт

Мнениеот lubo007 » Вто 22 яну 2013 13:03


pEsHkyY написа:Защо ми се караш? :) Можеше първоначално да кажеш, че си с half/full FIS табло. Service Inspection-a си е един и същи на нашите коли (пасат бора голф4). Ако не стане със тези врътки от темата най-просто е да си го зададеш от VAG-COM. Ако му зададеш нулева стойност ще изключиш тази аларма. Ето ти тема за операцията - http://www.ross-tech.com/vag-com/cars/vw_sri.html


благодарско и се извинявам!


Потребителски аватар
fena_vd
Мнения: 329
Регистриран на: Съб 03 фев 2007 20:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Видин

Re: Голф4 2000г.Активиране на Гонг сигнал при даване на конт

Мнениеот fena_vd » Вто 05 мар 2013 17:44


Jonkata_v написа:Да споделя,че и при мен гонг сигнала е активиран....
В началото вписах код 07344 но с този код освен гонга се появи и лампата за ниво течност чистачки и лампата за колани,но тъй като аз нямам датчик за ниво течност чистачки се принудих да заместя седмицата със единица и се получи - 01344....този код при мен е за гонг сигнал и накладки но без лампата за колани.

Имам един въпрос: последните две четворки от кода(01344) - има ли нещо закодирано в тях,защото при мен оригиналния код беше 01142,а пък сега е 01344 - (01 е за лампа накладки,3 е за смяна държава,а на 44 не му разбрах значението)

Искам само да направя едно уточнение, когато третата цифра е 3 часовника на таблото показва само от 1 до 12.Според мен третата цифра трябва да остане на 1 за Европа за да показва и от 13 до 00. Не съм го пробвал, но утре смятам да опитам и ще пиша за резултата.


Потребителски аватар
Jonkata_v
Мнения: 266
Регистриран на: Вто 24 яну 2006 10:55
Автомобил: VW GOLF MK4 Variant+MK4 HatchBac
Двигател: 1.9TDI-90 AGR + 1.9TDI-90 AGR
Местоположение: София

Re: Голф4 2000г.Активиране на Гонг сигнал при даване на конт

Мнениеот Jonkata_v » Вто 05 мар 2013 22:37


Абсолютно вярно е това за тройката,и на мен ми направи впечатление ,че се сменя часовника като се вписва тройка.


Потребителски аватар
fena_vd
Мнения: 329
Регистриран на: Съб 03 фев 2007 20:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Видин

Re: Голф4 2000г.Активиране на Гонг сигнал при даване на конт

Мнениеот fena_vd » Чет 07 мар 2013 12:38


Пробвах, като се пише 1 изчезва гонга.


kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф4 2000г.Активиране на Гонг сигнал при даване на конт

Мнениеот kossis » Сря 24 апр 2013 11:33


Колеги Верно че съм с Пасат 5.5 2001г., но на мене ми трябва при забравени габарити, да писка, след като един майстор ми скапа Акуто.
Питам тука щото тема за 5.5 няма.
Та тогава се сетих че имам и аз тупан и тая лампа за колана я имам, но не е активирана. в ключалките на коланите не ми направи впечатление да отиват кабели-само металната шина си върви до гнездото. Под седалкат има некви кабели и в самата седалка има нещо като издут "балон" -сензор ли е ?

Та коланите не са ми болка, а фаровете.

Иначе за течност на чистачките имам и за накладки имам. Също и за задният капак имам индикация. Ще я закача на Вага и ще видиме, кво е положението. Тупана свири под 4 градуса, както казвате.
Микрото в ключалката е скапано и ще сложа истински бутон с нова аларма.

Какъв да е кода за да писка при забравени фарове ??? Моя в момента е 05125.

Аз имам и Германия с код- 0.

Ето и какво показва Вага-
Изображение


Потребителски аватар
plamski3
Мнения: 870
Регистриран на: Пон 24 окт 2011 20:01
Автомобил: VW Golf 4
Двигател: AKL
Местоположение: Sofia

Re: Активиране на Гонг сигнал при даване на контакт ГОЛФ 4

Мнениеот plamski3 » Съб 02 ное 2013 22:25


Относно горния пост:
зумера за забравени светлини не се настройва от кодирането на таблото. Този сигнал го има на всички коли с изправно микроключе. Ако при отваряне на вратата (шофьорската) ти светва плафона - значи ключето е ок и проблема е в зумера. Ако не свети е ключто.


Пиша относно индикацията за отворен багажник.

Имам тази индикация на таблото, но не свети. Под нея си има диод. Имам и кабелче на 16-ти пин на синята букса. Какъв може да е проблема? Дали се активира от някъде или ?! Лампата в багажника ми свети, когато вратата се отвори.

Благодаря!


kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф4 2000г.Активиране на Гонг сигнал при даване на конт

Мнениеот kossis » Нед 03 ное 2013 14:46


Колега прав си -след като си набих 4 нови алармаджийски бутона-сега имам зумер за фарове.


Но при мене индикацията за отворен багажник се показва на Фис дисплея и се взема от ключалката на същият, от която ми свети и ламбата в багажника.

Не мисля че има специална активация.


Разликата е че при мене свети само ламбата в багажника, и то само когато той се отвори. А при тебе от вратите светва и ламбата в багажника. На Пасат В3 беше така.
:rolleyes :question

Тоест при тебе ключалката в багажника дали работи и команди алармата и тия плафони дето светят ? Ако си работи, проблема не е в нея ! Незнам дали тази функция при тебе изобщо работи -индикира с диод на таблото, да кажат други колеги с Голф 4


Потребителски аватар
pEsHkyY
Мнения: 729
Регистриран на: Вто 06 сеп 2011 14:06
Автомобил: VW Passat B5 1998
Двигател: AFN++++
Местоположение: София

Re: Голф4 2000г.Активиране на Гонг сигнал при даване на конт

Мнениеот pEsHkyY » Нед 03 ное 2013 15:14


При мене лампата в багажника си свети винаги когато се отвори някоя врата и когато се отключи колата съответно :smile


kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф4 2000г.Активиране на Гонг сигнал при даване на конт

Мнениеот kossis » Нед 03 ное 2013 15:18


Явно концепцията при 5,5 е различна относно светенето на палфоните!


Потребителски аватар
Milanov
Мнения: 619
Регистриран на: Сря 23 май 2007 15:03
Автомобил: passat B6
Двигател: TDI
Местоположение: София
Контакти:

Re: Голф4 2000г.Активиране на Гонг сигнал при даване на конт

Мнениеот Milanov » Нед 03 ное 2013 19:01


При пасат 5 и 5.5, в задната врата няма микрета , а плъзгач!
Осветлението на багажника е отделено от основното осветление в купето.
Плъзгача / това е като едно време имаше такива техники който се усилваха така с плъзгане, не знам дали ме разбирате/ има среден край на който се подава маса, а от двете му страни има две пътечки като едната е по къса!
Едната подава маса към компа, другата , която е по къса... съответно се активира по късно, подава маса към плафон.
Отваряйки вратата вие плъзвате плъзгача и той подава маса към двете пътечки, съответно първо на по дългата и компа изписва отворена вратата, НО вратата не е отворена, след като я повдигнете подава маса на плафона!
Немска мисъл!
При разваляне на този плъзгач, моят съвет е да се сложи бутон от аларма, както съм обяснил и за другите врати в една друга доста обширна тема.
Това, че ще се пали плафон и компа едновременно не е проблем.
Предполагам, че и при Голф 4, принципът е същият... все пак са от едно поколение.

По въпроса съм писал и в други теми.


Infernal_fire
Мнения: 278
Регистриран на: Вто 06 апр 2010 15:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Голф4 2000г.Активиране на Гонг сигнал при даване на конт

Мнениеот Infernal_fire » Съб 08 мар 2014 21:24


Здравейте, някой може ли да ми подскаже как става номера и при Vw GOlf 5 1.9TDI BKC 105 к.с.
Имам лампи всичко (подозирам че е спряно нарочно), гонга си писука при студено под 4 градуса, с големия дисплей съм, преди това карах Ауди А3 2005 година, там го имаше докато не сложат коланите 2-мата отпред не спираше да писука, прочетох из нета, че може да е от изкаран бушон, някой има ли идеи как става, с кой кабел трябва да се напpави и коя програма VCDS Или vag com .. ??

Оправих се проблема е бил в кабела и софтуера .


Потребителски аватар
Petyoffy
Мнения: 625
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 13:29
Автомобил: Passat B7
Двигател: CBBF 2012
Местоположение: София

Re: Голф4 2000г.Активиране на Гонг сигнал при даване на конт

Мнениеот Petyoffy » Вто 29 апр 2014 22:25


Колеги, някой пребори ли досадното пищене при скорост над 125 km/h, и активиран гонг?


Потребителски аватар
hvp800
Мнения: 4613
Регистриран на: Вто 29 яну 2013 19:46
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ

Re: Голф4 2000г.Активиране на Гонг сигнал при даване на конт

Мнениеот hvp800 » Вто 29 апр 2014 23:02


Petyoffy написа:Колеги, някой пребори ли досадното пищене при скорост над 125 km/h, и активиран гонг?

Изчети цялата тема открай до край и ще намериш отговора


Потребителски аватар
Petyoffy
Мнения: 625
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 13:29
Автомобил: Passat B7
Двигател: CBBF 2012
Местоположение: София

Re: Голф4 2000г.Активиране на Гонг сигнал при даване на конт

Мнениеот Petyoffy » Сря 30 апр 2014 7:35


Май не зададох въпроса какта трябва. :redface
Четох я няколко пъти, но ... пълно щастие няма. В момента кода е 07342 и всичко е наред, но часовника е от 0 до 12 (което малко ме дразни и ми бърка в очите). Мисълта ми е има ли вариант да е до 24, без да е активна алармата за скоростта?



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 181 госта