Bora 1998 1.9TDI - Проблем с имобилайзера

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
dicheto
Мнения: 11
Регистриран на: Съб 20 мар 2010 19:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Radnevo
Контакти:

Bora 1998 1.9TDI - Проблем с имобилайзера

Мнениеот dicheto » Вто 18 яну 2011 10:27


Здравейте колеги,
проблема ми е следният.Сутринта като се качих в колата и дадох на контакт лампата на таблото за имобилайзера не угасна, а продължи да мига и естествено не успях да запаля :).Вкарах и изкарах ключа 3-4 пъти и всичко се оправи.Този проблем ми го прави за втори път.Бихте ли ме посъветвали къде може да е проблема.Търсих подобна тема в търсачката но не успях да намеря.Колата е Бора 98год. 1.9ТDI 110 hp.Благодаря предварително.




Потребителски аватар
IvailoOo
Мнения: 2086
Регистриран на: Пет 26 мар 2010 22:29
Автомобил: Audi A4 B7 Avant
Двигател: 2.0TDI 8v 140 BPW
Местоположение: Балчик

Re: Проблем с имобилайзера

Мнениеот IvailoOo » Вто 18 яну 2011 20:58


Възможно е да е от чипа... много мръсотии правят и не разпознават ключа :banghead: . И аз колко ядове съм брал с това...


dicheto
Мнения: 11
Регистриран на: Съб 20 мар 2010 19:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Radnevo
Контакти:

Re: Проблем с имобилайзера

Мнениеот dicheto » Вто 18 яну 2011 22:32


IvailoOo написа:Възможно е да е от чипа... много мръсотии правят и не разпознават ключа :banghead: . И аз колко ядове съм брал с това...

Аз съм пропуснал да спомена че ключа е оригиналния от тези сгъваемите.Какво ще ме посъветваш да направя?Какво да го правя тоя чип?


Потребителски аватар
IvailoOo
Мнения: 2086
Регистриран на: Пет 26 мар 2010 22:29
Автомобил: Audi A4 B7 Avant
Двигател: 2.0TDI 8v 140 BPW
Местоположение: Балчик

Re: Проблем с имобилайзера

Мнениеот IvailoOo » Сря 19 яну 2011 8:18


До колкото знам след '94-та или и '95-та ( не съм сигурен) на всички VW-та се монтират чипове в ключовете. При 3-ките не е чак такъв проблем ама при Голф 4 / Бора / Пасат б5 нещо се бъгват... същата работа е и при октавиата на бащата и при още няколко такива... но уви.. и аз не съм открил решение на проблема все още :banghead:


dicheto
Мнения: 11
Регистриран на: Съб 20 мар 2010 19:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Radnevo
Контакти:

Re: Проблем с имобилайзера

Мнениеот dicheto » Сря 19 яну 2011 8:55


IvailoOo написа:До колкото знам след '94-та или и '95-та ( не съм сигурен) на всички VW-та се монтират чипове в ключовете. При 3-ките не е чак такъв проблем ама при Голф 4 / Бора / Пасат б5 нещо се бъгват... същата работа е и при октавиата на бащата и при още няколко такива... но уви.. и аз не съм открил решение на проблема все още :banghead:

A ако се отвори самия ключ и се напръска с контактен спрей дали няма да има някакъв ефект.Аз колата я имам от близо година но едва преди около 10-тина дни ми направи този проблем и вчера пак.Може да не го направи повече,ама от къде да съм сигурен че няма да ми го направи някъде където да ме вият чакалите :)


dimitars
Мнения: 282
Регистриран на: Чет 09 мар 2006 20:54
Автомобил: Golf 3
Двигател: AEA
Местоположение: Пловдив

Re: Проблем с имобилайзера

Мнениеот dimitars » Чет 20 яну 2011 19:27


Няма да се оправи.Чипът в ключа контактува с имобилайзера по индуктивен път.По същия начин и се захранва.


Потребителски аватар
pedalchobaba
Мнения: 1430
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 14:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем с имобилайзера

Мнениеот pedalchobaba » Чет 20 яну 2011 19:32


Разглоби пласмасарките, които са около контактния ключ. Като ги свалиш ще видиш, че на черната гривна, дето е около отвора за ключа (което е и антената на имобилайзера) има една букса, в която влизат две тънки кабелчета. Поразмърдай ги там или се опитай да почистиш. С течение на времето се събират гнусотии и контакта се губи.
Ако пръскаш вътре в самия ключ, единстеното което ще направиш е да си прецакаш дистанционното, което няма нищо общо с имобилайзера.


Потребителски аватар
deversant
Мнения: 1229
Регистриран на: Пон 06 ное 2006 23:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: Проблем с имобилайзера

Мнениеот deversant » Пет 21 яну 2011 2:33


pedalchobaba написа:Разглоби пласмасарките, които са около контактния ключ. Като ги свалиш ще видиш, че на черната гривна, дето е около отвора за ключа (което е и антената на имобилайзера) има една букса, в която влизат две тънки кабелчета. Поразмърдай ги там или се опитай да почистиш. С течение на времето се събират гнусотии и контакта се губи.
Ако пръскаш вътре в самия ключ, единстеното което ще направиш е да си прецакаш дистанционното, което няма нищо общо с имобилайзера.

Послушай колегата,една микробуксичка е!Най вероятно е от там!


natcho1
Мнения: 49
Регистриран на: Пет 11 мар 2005 23:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем с имобилайзера

Мнениеот natcho1 » Пет 21 яну 2011 9:09


Когато стигнеш до буксата,вземи мултицет извади я и премери съпротивлението на гривната.След това със сондите на мултицета разклащайки леко двата пина на гривната,виж какво се случва със съпротивлението.Ако се променя трябва да се ремонтира или смени гривната.Ако не се променя има няколко варианта.Но първо направи измерването и напиши резултата.Успех!


dicheto
Мнения: 11
Регистриран на: Съб 20 мар 2010 19:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Radnevo
Контакти:

Re: Проблем с имобилайзера

Мнениеот dicheto » Пет 21 яну 2011 11:30


natcho1 написа:Когато стигнеш до буксата,вземи мултицет извади я и премери съпротивлението на гривната.След това със сондите на мултицета разклащайки леко двата пина на гривната,виж какво се случва със съпротивлението.Ако се променя трябва да се ремонтира или смени гривната.Ако не се променя има няколко варианта.Но първо направи измерването и напиши резултата.Успех!

Благодаря за инфото колега, ще пробвам довечера и ще напиша какво е станало.


dicheto
Мнения: 11
Регистриран на: Съб 20 мар 2010 19:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Radnevo
Контакти:

Re: Проблем с имобилайзера

Мнениеот dicheto » Вто 25 яну 2011 17:26


pedalchobaba написа:Разглоби пласмасарките, които са около контактния ключ. Като ги свалиш ще видиш, че на черната гривна, дето е около отвора за ключа (което е и антената на имобилайзера) има една букса, в която влизат две тънки кабелчета. Поразмърдай ги там или се опитай да почистиш. С течение на времето се събират гнусотии и контакта се губи.
Ако пръскаш вътре в самия ключ, единстеното което ще направиш е да си прецакаш дистанционното, което няма нищо общо с имобилайзера.

Колега да ти кажа пробвах,ама горната част която остава със самия ключ след като се разглоби не успях да я отворя и почистя и свърша другите съвети които ми дадоха по надолу колегите.Реших че щом не мога по-добре да не се мъча и да счупя нещо.Просто проблема за сега го реших че карам с втория ключ.


Потребителски аватар
deversant
Мнения: 1229
Регистриран на: Пон 06 ное 2006 23:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: Проблем с имобилайзера

Мнениеот deversant » Вто 25 яну 2011 17:56


dicheto написа:
pedalchobaba написа:Разглоби пласмасарките, които са около контактния ключ. Като ги свалиш ще видиш, че на черната гривна, дето е около отвора за ключа (което е и антената на имобилайзера) има една букса, в която влизат две тънки кабелчета. Поразмърдай ги там или се опитай да почистиш. С течение на времето се събират гнусотии и контакта се губи.
Ако пръскаш вътре в самия ключ, единстеното което ще направиш е да си прецакаш дистанционното, което няма нищо общо с имобилайзера.

Колега да ти кажа пробвах,ама горната част която остава със самия ключ след като се разглоби не успях да я отворя и почистя и свърша другите съвети които ми дадоха по надолу колегите.Реших че щом не мога по-добре да не се мъча и да счупя нещо.Просто проблема за сега го реших че карам с втория ключ.

Човека ти е написал да разглобиш патрона,а не ключа :да:


Потребителски аватар
BonchoIvanov
Мнения: 5
Регистриран на: Съб 11 ное 2017 3:28
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с имобилайзера

Мнениеот BonchoIvanov » Пон 13 ное 2017 17:53


Здравейте колеги. Имам проблем с имобилайзера на туран 2.0 ТДИ 2003г. Колата си работеше до последно и на следващата сутрин светна Immobiliser Active и всички остали лампи по таблото /като коледна елха е/. На ваг ком изписва 02241 can't decode file not founded. Имам снимки от ваг кома но не мога да ги кача /много са големи/. Мога да ги пратя на мейл.


barutchiev
Мнения: 561
Регистриран на: Пет 29 май 2015 18:12
Автомобил: VW BORA
Двигател: AUS 2000

Re: RE: Re: Проблем с имобилайзера

Мнениеот barutchiev » Пон 13 ное 2017 21:07


Освен, че светят лампите, какво друго има? Пали ли, или пали и гасне? Изпускал ли си ключа? Имаш ли друг ключ, за да видиш лак е? ВагКома активиран ли е? Питам, че съм виждал един китайски /син/ кабел, да дава едни странни грешки.
Използвай за снимките някой безплатен хостинг, за да ги качиш, или ги шерни от някой "облак"


Потребителски аватар
BonchoIvanov
Мнения: 5
Регистриран на: Съб 11 ное 2017 3:28
Автомобил:
Двигател:

Re: Bora 1998 1.9TDI - Проблем с имобилайзера

Мнениеот BonchoIvanov » Вто 14 ное 2017 14:50


Пали и сле секунда две гасне. Имам 2 ключа и с двата прави едно и също.
IMG-ef0de84758343358b19d2b34020e5b18-V.jpg

IMG-af4536cf8cfd5025de9b56e257a5c9a7-V.jpg

IMG-9c3042ec08d4e09ae51bd72eae4e26cd-V.jpg

IMG-4aead66bdf0724f99efcb724303e1608-V.jpg

IMG-1bc61ee8e0fe0903074ffb71a5d02b6a-V.jpg



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: anger и 43 госта