Голф 3 , 2Е мотора

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
dimovip
Мнения: 1085
Регистриран на: Вто 18 авг 2009 19:16
Автомобил: Passat B5
Двигател: ADR
Местоположение: Бургас

Голф 3 , 2Е мотора

Мнениеот dimovip » Вто 08 мар 2011 8:54


Здравейте колеги,
нов съм във форума и се оглеждам за някое голфче на газ, тъй като имам дизелова кола, ама не ми харесват вече цените на нафтата.И днес попаднах на това: http://www.cars.bg/u283785 .Искам да питам за какво да се оглеждам, понеже тая кола ми е съвсем непозната като мотор и окачване, скъпа ли е поддръжката,гори ли много газ.От разговора по тел. с момчето разбрах, че на бензин не върви заради помпата, и че я е взел от бартер, но не я е карал често, а му трябвали пари и затова я продава.Ще съм благодарен със съвети около тая кола.Знам, че първият пост ще е може би "Използвай търсачката", но така и не успях да се оправя с нея.Не съм чел и правилата на форума, затова ако на линка, който съм постнал не му е тук мястото , ммоля за извинение.




Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19547
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Голф 3 , 2Е мотора

Мнениеот radotom » Вто 08 мар 2011 9:11


dimovip написа:Не съм чел и правилата на форума, ммоля за извинение.

Тсъ! Не си извинен!
Прочети ги! :beat_butt2
mhihi
Иначе 2Е (и производните им) мотори са достатъчно надеждни, с дълъг пробег, малко проблеми. Приятен за каране, с достатъчно добър въртящ момент. За семеен автомобил е много приятен мотор, но не е 'серийна бегачка' - т.е. - не очаквай да късаш всичко и всички на светофарите.
За Г3 като цяло... ами какво?! Резервни части - блъскаш се в тях по пътищата (изпаднали от преди това преминали Голфове! mhihi ). При това на нищожни цени.
Естествено - едва ли вземаш кола, за да я ремонтираш!
Щом тази започва с проблем в помпата... :No
п.п. 2Е не търпи обикновена газова! Трябва си ГИ.


Потребителски аватар
dimovip
Мнения: 1085
Регистриран на: Вто 18 авг 2009 19:16
Автомобил: Passat B5
Двигател: ADR
Местоположение: Бургас

Re: Голф 3 , 2Е мотора

Мнениеот dimovip » Вто 08 мар 2011 9:16


да за газта ще проверя как стоят нещата, помпата като цяло не ме притеснява, тъй като не е милиони, а и тя ще се кара на газ предимно.За бегачките... ами спирам се на този мотор, защото по принцип съм горе долу спокоен шофьор, но искам когато ми трябва да имам достатъчно пауър, че ситуации много.Нещо за разхода дали имаме някакво инфо?А правилата ще ги прочета обезателно, тъй като ако днес го взема тоя гоУф ще си пиша тук редовно.


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19547
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Голф 3 , 2Е мотора

Мнениеот radotom » Вто 08 мар 2011 9:19


Аааа... разхода е огромен!
Поне до сега моя Пассат със същия мотор нищо не е върнал! mhihi
Иначе - всичко зависи единствено и само от 2 неща - десния ти крак и съчмата (гюлето) в главата.
На Пассат комби - 7.8 смесен разход, засечен за 10 000км. (само бензин)


Потребителски аватар
dimovip
Мнения: 1085
Регистриран на: Вто 18 авг 2009 19:16
Автомобил: Passat B5
Двигател: ADR
Местоположение: Бургас

Re: Голф 3 , 2Е мотора

Мнениеот dimovip » Вто 08 мар 2011 9:39


е той на гас ако се кара, и ако е с ГИ дали ще качи повече от 10-11 в града, а и нали борд комп има, ще си правя сметката от там колко да я натискам.


Потребителски аватар
M-I-T-A-K-A
Мнения: 283
Регистриран на: Пет 23 апр 2010 16:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Plovdiv

Re: Голф 3 , 2Е мотора

Мнениеот M-I-T-A-K-A » Вто 08 мар 2011 10:38


Колега аз съм с същия мотор ,с обикновенна газова при това не е ГИ ,зимата при едно наистина спокойно каране смесен разход ми пада под 10 на газ love.vw

лошото е че както каза колегата преди мен това много зависи и от десния крак,защото тя си има какво да я дърпа и аз поне се увличам да я натискам,та това спокойно каране мноооого рядко ми се случва mhihi
Та на въпроса ти ,очаквай разход от 9 до към 12-13 !На бензин литър два на долу!
Много зависи и състоянието на мотора между другото !
Успех с покупката!!!


Потребителски аватар
dimovip
Мнения: 1085
Регистриран на: Вто 18 авг 2009 19:16
Автомобил: Passat B5
Двигател: ADR
Местоположение: Бургас

Re: Голф 3 , 2Е мотора

Мнениеот dimovip » Вто 08 мар 2011 10:47


Тръгвам за огледа... по късно пак ще пиша впечатления.


emo-gar
Мнения: 3443
Регистриран на: Съб 16 сеп 2006 23:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София,Lantra 1.5 ,Golf 3-ABS,Vento-R.I.P.

Re: Голф 3 , 2Е мотора

Мнениеот emo-gar » Вто 08 мар 2011 11:03


Моят съвет е да накараш собственика(продавача) да я подкара на бензин,защото обяснението "помпата нещо.." е стандартно за случая!Ами я си представи няколко "взрива" в смукателния колектор ,нали е "проста" газова!?Допусни един повреден дебитомер...,например.тоя човек я кара с обикновена газова,без да подгрява на бензин(нали помпа няма)-е,какво очакваш? да е правил идеалната поддръжка?То за гориво пари не е имало...Ослушай се добре!Иначе мотора по същество е добър,малко по-лаком,но се понася(на бензин).


Потребителски аватар
dimovip
Мнения: 1085
Регистриран на: Вто 18 авг 2009 19:16
Автомобил: Passat B5
Двигател: ADR
Местоположение: Бургас

Re: Голф 3 , 2Е мотора

Мнениеот dimovip » Вто 08 мар 2011 12:50


Голфа беше дроб.Не го препоръчвам на никой.Първото, което ми направи впечатление беше изметнатата шоф.врата.Не искаше да се отвори и затвори плътно.ОК, ама като я отворих, седнах вътре и понеже тука бая си духа и вятъра бутна вратата, и аз като я хванах за кората, тя ми остана в ръцете..... викам си случва се.Запалих я... какво да видя свети абс-а, и лампата за охладителната течност.вдигам капака... те ще му се напукат маркучите надути до край.отворих капачето на казанчето за антифриза, то само въздух излезе от там а на дъното е беше останало нищо. Гуми нямаше изобщо.Стъпковия мотор беше изключен и колата държеше 1400оборота, като го включих се вдигнаха до 2200.Дебитомера беше без капак отгоре и му се виждаха пластинките, който бяха заплетени на възел .Общо взето лош избор, ако нямаш после още 7-800лв да я оправяш, но не е това което търсих.И се спрях на астра 1.8 90коня.Огледа мина и ще я купувам по късно.Благодаря на колегите за навременните отговори, и пожелавам здраве и успех на всички.


orlin4ooo
Мнения: 388
Регистриран на: Вто 16 ное 2010 22:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Голф 3 , 2Е мотора

Мнениеот orlin4ooo » Вто 08 мар 2011 12:57


Колега този мотор е един от малкото който носи газова уредба без проблеми дори и обикновена само да се следи състоянието на плякалката да е винаги добро за да не гръмне дебитомера. Ако толкова обаче държиш на газ и по нисък разход ти препоръчвам другия перфектен мотор 1.8 Моно . Иначе при мен разхода е не пада под 13-14 но едновременно я настъпвам пък и изпарителя ми е заминал ако го сменя гаранция няма да превиша 12 :)


Потребителски аватар
M-I-T-A-K-A
Мнения: 283
Регистриран на: Пет 23 апр 2010 16:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Plovdiv

Re: Голф 3 , 2Е мотора

Мнениеот M-I-T-A-K-A » Вто 08 мар 2011 16:30


Явно колегата си е харесал Астра :)
Много безавариини километри остава само да му пожелаем!


Потребителски аватар
dimovip
Мнения: 1085
Регистриран на: Вто 18 авг 2009 19:16
Автомобил: Passat B5
Двигател: ADR
Местоположение: Бургас

Re: Голф 3 , 2Е мотора

Мнениеот dimovip » Вто 08 мар 2011 16:40


благодаря колеги


emo-gar
Мнения: 3443
Регистриран на: Съб 16 сеп 2006 23:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София,Lantra 1.5 ,Golf 3-ABS,Vento-R.I.P.

Re: Голф 3 , 2Е мотора

Мнениеот emo-gar » Вто 08 мар 2011 18:49


И пак си помисли:6/100нафта=? 12/100LPG(градско!).Има още "хляб" в дизела,поне според мен.


Потребителски аватар
dimovip
Мнения: 1085
Регистриран на: Вто 18 авг 2009 19:16
Автомобил: Passat B5
Двигател: ADR
Местоположение: Бургас

Re: Голф 3 , 2Е мотора

Мнениеот dimovip » Сря 09 мар 2011 7:52


до 6 на 100 нафта немога да я аваля, минимум 7, 7,5/100 в града.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: madmen, ViceroyF16 и 69 госта