Проблем с багажник на Голф 4

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
sib3k
Мнения: 33
Регистриран на: Сря 02 фев 2011 0:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: yambol

Проблем с багажник на Голф 4

Мнениеот sib3k » Чет 10 мар 2011 15:49


Проблема е следния затварям багажника заключвам колата и след това не се отваря а мисля че не е от централното за 3ти път ми се случва и след няколко дни сам се оправя и успявам да го отворя някои ми каза че можело нещо вакуум да се получи нз някакви идеи защото е мн неприятно в важен момент да немога да си отворя багажника ..ако има някои с подобен проблем нека да сподели




Потребителски аватар
k_garchev
Мнения: 2714
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 13:12
Автомобил: VW Golf 4 2.3V5 4motion
Двигател: AGZ
Местоположение: Пирдоп
Контакти:

Re: Проблем с багажник на Голф 4

Мнениеот k_garchev » Чет 10 мар 2011 15:51


sib3k написа:Проблема е следния затварям багажника заключвам колата и след това не се отваря а мисля че не е от централното за 3ти път ми се случва и след няколко дни сам се оправя и успявам да го отворя някои ми каза че можело нещо вакуум да се получи нз някакви идеи защото е мн неприятно в важен момент да немога да си отворя багажника ..ако има някои с подобен проблем нека да сподели

Задната чистачка и пръскачката към нея работят ли?


okem
Мнения: 62
Регистриран на: Пон 15 юни 2009 19:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем с багажник на Голф 4

Мнениеот okem » Чет 10 мар 2011 15:52




MenDarK
Мнения: 55
Регистриран на: Пон 30 авг 2010 8:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Асеновград

Re: Проблем с багажник на Голф 4

Мнениеот MenDarK » Чет 10 мар 2011 18:51


Имах същият проблем почистиго(продухайго) и няма да имаш никакви проблеми :)


Потребителски аватар
sib3k
Мнения: 33
Регистриран на: Сря 02 фев 2011 0:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: yambol

Re: Проблем с багажник на Голф 4

Мнениеот sib3k » Чет 10 мар 2011 23:12


Благодаря колеги ще опитам днес се отвори но утре сутринта ще направя каквото ми казахте.


Потребителски аватар
dex91
Мнения: 7
Регистриран на: Чет 06 яну 2011 20:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Plovdiv

Re: Проблем с багажник на Голф 4

Мнениеот dex91 » Чет 31 мар 2011 17:46


колеги и аз имам проблем с багажника ... самоче моя е точно със заключващия механизъм
вратата се затвори колата се заключи и вече 10 дена немога да я отключа .... някой да има идея как мога да я отворя пробвах с централното и в 2те полужения дори и с ключа пробвах но без ефект ... въртя ключа дърпам ръчката и врата дори и ПУК неще да каже


okem
Мнения: 62
Регистриран на: Пон 15 юни 2009 19:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем с багажник на Голф 4

Мнениеот okem » Чет 31 мар 2011 18:09


:039:

Последна промяна от okem на Чет 31 мар 2011 18:54, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
dex91
Мнения: 7
Регистриран на: Чет 06 яну 2011 20:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Plovdiv

Re: Проблем с багажник на Голф 4

Мнениеот dex91 » Чет 31 мар 2011 18:51


ела пробваи да отвориш така багажник :063: :063:


Потребителски аватар
El_Genesis
Мнения: 92
Регистриран на: Чет 09 апр 2009 23:37
Автомобил: Toyota Avensis T25
Двигател: VVTI 2006
Местоположение: Асеновград/Пловдив

Re: Проблем с багажник на Голф 4

Мнениеот El_Genesis » Пон 12 мар 2012 17:34


Здравейте, колеги! И аз имам подобен проблем с отварянето на багажника. Значи като заключа колата с централното, което е фабрично с пилотния ключ се чува, че машинката за заключване на багажника щрака за да го заключи и обратно като отключа не се отключва багажника с централното. Пробвах дори и с ключа да го отключа, но пак не става. Преди 2-3 дни бях на автомивка и измиха колата с водоструйка и тогава последно мисля, че го отварях и затварях. Какъв може да е евентуално проблема? Трябва ли да се сменя механизма за заключване нещо или може би микроключе да бъде? Моля за съвет!


Потребителски аватар
Sashko_Trg
Мнения: 2756
Регистриран на: Вто 10 мар 2009 18:38
Автомобил: Audi A4 Avant
Двигател: 2 0 TDI
Местоположение: Търговище

Re: Проблем с багажник на Голф 4

Мнениеот Sashko_Trg » Съб 12 май 2012 23:58


И при мен стана същото неска с централно на ключа не става и със самия ключ не става защото явно не е оригиналния и май ще трябва да влизам вътре във багажника и някъкси да го отворя. Някакви съвети как ще стане това отваряне ?


Потребителски аватар
rs_guy
Мнения: 124
Регистриран на: Нед 24 юли 2005 20:47
Автомобил: Golf 4 GTI
Двигател: AGU 2000
Местоположение: София/Костинброд

Re: Проблем с багажник на Голф 4

Мнениеот rs_guy » Нед 13 май 2012 1:42


Sashko_Trg написа:И при мен стана същото неска с централно на ключа не става и със самия ключ не става защото явно не е оригиналния и май ще трябва да влизам вътре във багажника и някъкси да го отворя. Някакви съвети как ще стане това отваряне ?


Като нахълташ през багажника свали кората, държи се на 2 винтчета в улеите (дръжките) и после яко дърпане :mrgreen: ако не успееш да отвориш, поне ще си погледнал какво е положението и дали има нещо видимо


Потребителски аватар
7 speed DSG
Мнения: 260
Регистриран на: Съб 19 юни 2010 8:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем с багажник на Голф 4

Мнениеот 7 speed DSG » Нед 13 май 2012 6:43


sib3k написа:... някакви идеи защото е мн неприятно в важен момент да немога да си отворя багажника ..ако има някои с подобен проблем нека да сподели


Ключалката ти е клеясала, като най-вероятната причина за това е теч от течността за задната чистачка, който стига до ключалката - като караш завихряш прах, който полепва по ключалката и в най-скоро време и ключ няма да можеш да вкараш. При миенето на колата, както и при дъжд също остава вода в ключалката по която полепват песъчинки и прах. Трябва да свалиш апаратчето на задната чистачка да го почистиш (много пипкава и гадничка операция), да сложиш нова тръбичка (пълнител от химикалка или сламка :Mr Green Fun ) за водата и течът към задната дръжка/ключалка ще спре :beer


Потребителски аватар
ivan dimitrov76
Мнения: 14
Регистриран на: Пон 13 апр 2009 10:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: burgas

Re: Проблем с багажник на Голф 4

Мнениеот ivan dimitrov76 » Нед 13 май 2012 8:01


Ако врата не се отваря с ключа най вероятно лостовия механизъм се откачил.Отваря се само от вътре като се свали кората на задната врата (развиват се двете болтчета на дръжките после се издърпва кората от горната страна до чистачката и може да си пъхнете ръката и да отворите врата,поне аз не можах да сваля цялата кора докато вратата е затворена)Дано съм ви помогнал


Потребителски аватар
Sashko_Trg
Мнения: 2756
Регистриран на: Вто 10 мар 2009 18:38
Автомобил: Audi A4 Avant
Двигател: 2 0 TDI
Местоположение: Търговище

Re: Проблем с багажник на Голф 4

Мнениеот Sashko_Trg » Нед 13 май 2012 12:21


Едното нещо е че ключа ми не е оригинален и не е можела да се отворя никога с ключа, колкото до тази тръбичка която е за чистене на прозореца може би не е от това защото, аз никога не пръскам задното стъкло. По-скоро е това което казва единия колега, е че вътре механизмите са клеасали, има и още нещо когато отключвам и заключвам колта си слагам охото влизо до ключалката и се чува как механизма се мърда и това чопче се чува как мърда. И се чудя дали самата дръжка може нещо да се е прецакала???


Потребителски аватар
ivan dimitrov76
Мнения: 14
Регистриран на: Пон 13 апр 2009 10:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: burgas

Re: Проблем с багажник на Голф 4

Мнениеот ivan dimitrov76 » Нед 13 май 2012 16:06


Точно става въпрос за дръжката на врата при нея се откача лостчето колега (както съм писал по горе)отваряй и ще го видиш а ключа си отключва и си отключва но ако ти е прецакана дръшката или по точно лостчето ти е излязло не можеш да я отвориш УСПЕХ



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: paci3 и 96 госта