Проблем с багажник на Голф 4

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
Sashko_Trg
Мнения: 2756
Регистриран на: Вто 10 мар 2009 18:38
Автомобил: Audi A4 Avant
Двигател: 2 0 TDI
Местоположение: Търговище

Re: Проблем с багажник на Голф 4

Мнениеот Sashko_Trg » Нед 20 май 2012 14:41


Днеска махнах кората на багажника и започнах да си играя за да видя какво става и май се оказа че механизъмчето което отключва и заключва се е прецакало не вдига и смъква докрай петлето. И сега през седмицата 1-во ще напръскам навсякъде с някакъв спрей за смаска и ако не стане ще трябва да сменя това механизъмче !

Става дума за ето това нещо.
Прикачени файлове
6235370553_39f4a7c3c6_z.jpg




icceman
Мнения: 5
Регистриран на: Сря 02 юли 2008 13:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пирдоп

Re: Проблем с багажник на Голф 4

Мнениеот icceman » Нед 23 дек 2012 11:27


При мен се получи същият проблем. Слизам от колата опитвам се да отворя багажника и не става. Чува се как мащинката се движи но не отваря. Става въпрос за VW Bora.


Потребителски аватар
aliyatin.com
Мнения: 538
Регистриран на: Сря 06 апр 2011 8:54
Автомобил: HONDA CR-V
Двигател: 2008
Местоположение: popovo

Re: Проблем с багажник на Голф 4

Мнениеот aliyatin.com » Пон 24 дек 2012 12:06


icceman написа:При мен се получи същият проблем. Слизам от колата опитвам се да отворя багажника и не става. Чува се как мащинката се движи но не отваря. Става въпрос за VW Bora.

Ако е седан-при нас е малко по друг механизма.Моторчето прилича на това-но при Бората самото моторче натиска върху една пластмасова джаджа която се чупи.Та тази джаджа задвижва система от лостове които отключват и заключват.Тази пластмаса е занитена за една ламаринена стойка и се продава за около 80лв.нова!


Потребителски аватар
hitman0013
Мнения: 1865
Регистриран на: Пон 11 май 2009 11:22
Автомобил: GOLF 4
Двигател:

Re: Проблем с багажник на Голф 4

Мнениеот hitman0013 » Пон 24 дек 2012 23:58


А за тези които не ползват често багажника какво ще посъветвате- да го заключат с ключа и да не се влияе повече от централното или да си отключва и заключва всеки път с другите врати?


icceman
Мнения: 5
Регистриран на: Сря 02 юли 2008 13:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пирдоп

Re: Проблем с багажник на Голф 4

Мнениеот icceman » Сря 26 дек 2012 19:16


aliyatin.com написа:Ако е седан-при нас е малко по друг механизма.Моторчето прилича на това-но при Бората самото моторче натиска върху една пластмасова джаджа която се чупи.Та тази джаджа задвижва система от лостове които отключват и заключват.Тази пластмаса е занитена за една ламаринена стойка и се продава за около 80лв.нова!


Днес махнах кората и се оказа, че е счупено точно тази пластмаса.
Искам да попитам дали се продава само пластмасовата част или е заедно сас металната планка.


Потребителски аватар
aliyatin.com
Мнения: 538
Регистриран на: Сря 06 апр 2011 8:54
Автомобил: HONDA CR-V
Двигател: 2008
Местоположение: popovo

Re: Проблем с багажник на Голф 4

Мнениеот aliyatin.com » Чет 27 дек 2012 13:14


icceman написа:
aliyatin.com написа:Ако е седан-при нас е малко по друг механизма.Моторчето прилича на това-но при Бората самото моторче натиска върху една пластмасова джаджа която се чупи.Та тази джаджа задвижва система от лостове които отключват и заключват.Тази пластмаса е занитена за една ламаринена стойка и се продава за около 80лв.нова!


Днес махнах кората и се оказа, че е счупено точно тази пластмаса.
Искам да попитам дали се продава само пластмасовата част или е заедно сас металната планка.

Както писах по-горе пластмасата е занитена за металната планка и се продава като една част!Има си и номер по който може да се поръча ако я няма в наличност!80лв-беше преди година.При комбито самата планка е по-малка моторчето е същото но пласт масата е различна така че не са взаимно заменяеми!


Потребителски аватар
Iritais
Мнения: 53
Регистриран на: Нед 29 юни 2008 12:00
Автомобил: Golf 5 Plus
Двигател: BKC 2006
Местоположение: София

Re: Проблем с багажник на Голф 4

Мнениеот Iritais » Пон 25 фев 2013 10:58


При мен проблемът е малко по-различен – багажникът се отваря, но трябва с ключа да завъртя ключалката, даже може да се каже напъвам с ключа – ключалката има две степени –отключено (тук би трябвало багажникът да се отваря само като се вдигне дръжката – при мен не става, при това положение колкото и да дърпам вратата на багажника си стои затворена и не помръдва), заключено ( тук вратата не се отваря) и третото положение, което не знам дали по принцип си го има – като напъна ключа след „заключено” някъде около ¼ оборот още и при него вече отварям багажника.

Та дали някой може да каже какво трябва да му правя?


Потребителски аватар
aliyatin.com
Мнения: 538
Регистриран на: Сря 06 апр 2011 8:54
Автомобил: HONDA CR-V
Двигател: 2008
Местоположение: popovo

Re: Проблем с багажник на Голф 4

Мнениеот aliyatin.com » Пон 25 фев 2013 20:14


Iritais написа:При мен проблемът е малко по-различен – багажникът се отваря, но трябва с ключа да завъртя ключалката, даже може да се каже напъвам с ключа – ключалката има две степени –отключено (тук би трябвало багажникът да се отваря само като се вдигне дръжката – при мен не става, при това положение колкото и да дърпам вратата на багажника си стои затворена и не помръдва), заключено ( тук вратата не се отваря) и третото положение, което не знам дали по принцип си го има – като напъна ключа след „заключено” някъде около ¼ оборот още и при него вече отварям багажника.

Та дали някой може да каже какво трябва да му правя?

Махаш кората и гледаш къде има счупено!Поне твоята се отваря.Според мен е патрона където влиза ключа! :th_up


Потребителски аватар
karoh
Мнения: 17
Регистриран на: Вто 27 юни 2006 20:42
Автомобил: Golf 4
Двигател: AGR1998
Местоположение: София
Контакти:

Re: Проблем с багажник на Голф 4

Мнениеот karoh » Пет 06 сеп 2013 16:36


Здравейте колеги и при мен е почти същия проблем :neutral
Багажника на голф 4 ми се отваря само с централното защото ключа не влиза целия по всяка вероятност се е напълнило с кал и пясък вътре и затова не влиза :neutral
Едното ми питане е как се сваля самата дръжка на багажника с патрона ?
Втория ми въпрос е багажника ми се отваря само с централното както казах по нагоре ,но проблема е че някой път не иска да се задвижи механизма на багажника :confused
След като я покарам малко багажника започва да се отваря !
Моля за съвет как да отстраня проблема .
Сбалях механизма смазвах почиствах .но проблема пак си остана багажника се отключва когато той си иска :mhihi Явно е с характер :rolleyes


Потребителски аватар
williams_vn
Мнения: 723
Регистриран на: Сря 24 окт 2007 20:05
Автомобил: tuareg G-3 GTIedition
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Проблем с багажник на Голф 4

Мнениеот williams_vn » Пет 06 сеп 2013 17:05


на механизама има една ос която излиза и после няма отваряне ,само принудително и после намествате оста и пак ползвате с удоволствие


Потребителски аватар
karoh
Мнения: 17
Регистриран на: Вто 27 юни 2006 20:42
Автомобил: Golf 4
Двигател: AGR1998
Местоположение: София
Контакти:

Re: Проблем с багажник на Голф 4

Мнениеот karoh » Съб 07 сеп 2013 9:32


При мен механизма се задейства когато той си иска това е проблема :confused


Потребителски аватар
niki1_j
Мнения: 671
Регистриран на: Нед 12 юли 2009 21:22
Автомобил: Golf MK IV
Двигател: ASZ
Местоположение: Sliven
Контакти:

Re: Проблем с багажник на Голф 4

Мнениеот niki1_j » Нед 08 сеп 2013 7:02


Никой не е написал за най-честият проблем при тая ситуация. Кабелите в снопа между багажника и купето с времето се прекъсват точно в гументите маншони и се започва със "странното" поведение :th_up


Потребителски аватар
alex_7656
Мнения: 359
Регистриран на: Нед 10 апр 2005 18:51
Автомобил: Golf IV
Двигател: AUM
Местоположение: София

Re: Проблем с багажник на Голф 4

Мнениеот alex_7656 » Нед 08 сеп 2013 18:21


niki1_j написа:Никой не е написал за най-честият проблем при тая ситуация. Кабелите в снопа между багажника и купето с времето се прекъсват точно в гументите маншони и се започва със "странното" поведение :th_up

Точно казано !
При мен беше точно това.
:th_up


soulspli7ter
Мнения: 129
Регистриран на: Нед 04 сеп 2011 18:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Dobrich

Re: Проблем с багажник на Голф 4

Мнениеот soulspli7ter » Сря 06 ное 2013 8:55


Здравейте колеги, имам следния проблем с колата багажника като се затвори винаги се заключва и трябва да бъде отварян с ключ. Искам да попитам също как мога да разбера дали багажника е вързан към централното и алармата понеже при мен не е сякаш или съм я взел счупена.


Потребителски аватар
BluePower
Мнения: 157
Регистриран на: Нед 31 авг 2008 15:18
Автомобил: Golf 4
Двигател:
Местоположение: Велинград

Re: Проблем с багажник на Голф 4

Мнениеот BluePower » Чет 18 яну 2018 23:35


Здравейте! Проблема е, че не винаги се затваря от първият път. Трябва няколко пъти да я бутна за да се затвори.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 171 госта