Голф 3 2.0i 150кс заслужава ли си?

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
UNDISPUTED__
Мнения: 9
Регистриран на: Съб 19 мар 2011 19:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Враца

Голф 3 2.0i 150кс заслужава ли си?

Мнениеот UNDISPUTED__ » Вто 22 мар 2011 22:13


Искам съвет от собственици на VW Голф3 2.0I 150кс или някой разбирач.Имам предложение да закупя такава кола на цена 2750лв искам да знам дали си заслужа.Колата е много запазена всичко и е сменено.Човекът при тистването първо той я подкара с много жар :) и кара възможно през всички дупки от никъде не чух да клопне.Та искам да знам заслужава ли си за я взимам като разход как е и като подръжка,а трябва и застраховка да и платя тя е към 200лв.Моля изкажете вашите мнения благодаря ви предварително.




Потребителски аватар
M-I-T-A-K-A
Мнения: 283
Регистриран на: Пет 23 апр 2010 16:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Plovdiv

Re: Голф 3 2.0i 150кс заслужава ли си?

Мнениеот M-I-T-A-K-A » Сря 23 мар 2011 9:47


Според мен си заслужава щом е поддържана колата!И въпреки това решението си е само и единствено твое!
Никой неможе да те накара на сила да я вземеш,все пак после ти ще я караш!
Частите са малко по скъпички от на нормален голф,но за сметка на това,са по масивни и здрави!Единствено фрапиращата разлика е в данъка и застраховката от малките мотори!
Успех!!!


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Голф 3 2.0i 150кс заслужава ли си?

Мнениеот hooligan_sk » Сря 23 мар 2011 10:51


Ако не я купуваш за ежедневка я вземи. Цената е добра. И е много важно ти да седнеш да покараш. Само като въртиш геврека се усещат хлабините и тропането. Една колежка ме вози често в сивик 2004г, усеща се като нова кола, а като седна аз да карам - предницата хлабава, хлопа, волана бие на спиране... такаче ти трябва да я покараш :да:


UNDISPUTED__
Мнения: 9
Регистриран на: Съб 19 мар 2011 19:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: Голф 3 2.0i 150кс заслужава ли си?

Мнениеот UNDISPUTED__ » Сря 23 мар 2011 12:52


Аз я карах няма никакво биене или странни шумове запазена и поддържана ще я взема само ако може да направим една врътка при регистрастрацията за да намалим данъка малко :D.А за разхода идеята ми е газом инжекцион малко по скъпичък но се изплаща за година :lol: обмислях и вариянта за метан,но на такава кола не си заслужава заминава и цялата мощност с метанчето


Потребителски аватар
IvailoOo
Мнения: 2086
Регистриран на: Пет 26 мар 2010 22:29
Автомобил: Audi A4 B7 Avant
Двигател: 2.0TDI 8v 140 BPW
Местоположение: Балчик

Re: Голф 3 2.0i 150кс заслужава ли си?

Мнениеот IvailoOo » Сря 23 мар 2011 13:45


Интересно каква врътка имаш предвид ? И то при условие,че ти записват номера на двигателя. Не си мисли,че там са балами...знаят ги наизуст даже моторите :wink:


Потребителски аватар
svedbg
Мнения: 185
Регистриран на: Нед 18 апр 2010 15:46
Автомобил: Golf 3
Двигател: ABF
Местоположение: София
Контакти:

Re: Голф 3 2.0i 150кс заслужава ли си?

Мнениеот svedbg » Сря 23 мар 2011 13:57


Евала убии мотора с газов инжекцион, просто си вземи по икономична кола :)


golf_td
Мнения: 716
Регистриран на: Пон 27 дек 2010 13:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pomorie

Re: Голф 3 2.0i 150кс заслужава ли си?

Мнениеот golf_td » Сря 23 мар 2011 13:59


Ти си знаеш най-добре, моето мнение е че голф 2 са много по-здрави от голф 3 имайки предвид ,че ще я караш в България. Возията може би е по-добра от на голф 2 но не е кой знае какво, за мощността - ок, ама какъв смисъл има от мощна кола пък след това газово... Да ти кажа аз какво направих - купих си ауди б4,93г.лети джанти,стерео,шибедах за 1700 лв без много екстри но доста запазено, е не беше карано от доста време и хвърлих около 500 лв по него (включително и застраховка и акумулатор) и сега смея да твърдя че е перфектна, частите не са много скъпи, застраховката ми е с 20 лв повече от на голфа, а данъка ми е с 10 лв по-голям от на голфа, разхода е единствено по-висок, но честно да си кажа очаквах да е по-голяма ламя като за 2000 кубика. Естествено избора на кола е само твой!


myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 3 2.0i 150кс заслужава ли си?

Мнениеот myrshavija » Сря 23 мар 2011 14:10


hooligan_sk написа:Ако не я купуваш за ежедневка я вземи...
Защо? Да не би да харчи повече от 2Е? Или с повече от литър повече от ABS?
ABF-а е чудесен - може да харчи и малко, а може и да върви доста прилично. За Г3 го препоръчвам като оптимален. Понася всякакви газови също.
Ако искаш да направиш сравнение между този, който си карал и друг - заповядай! в общия случай е добре да имаш база за сравнение.


UNDISPUTED__
Мнения: 9
Регистриран на: Съб 19 мар 2011 19:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: Голф 3 2.0i 150кс заслужава ли си?

Мнениеот UNDISPUTED__ » Сря 23 мар 2011 14:31


Според мен с газав инжекцион мощноста на колата няма да се загуби толкова а разхода на гориво ще бъде значително намален.Още се чудя единственото което ме притеснява е моторът защото тези бързи коли повечето случай са издухани ако и се замери компресията в цилиндрите мисля че ще добия някаква по реална представа


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Голф 3 2.0i 150кс заслужава ли си?

Мнениеот hooligan_sk » Сря 23 мар 2011 15:18


myrshavija написа:
hooligan_sk написа:Ако не я купуваш за ежедневка я вземи...
Защо? Да не би да харчи повече от 2Е? Или с повече от литър повече от ABS?
ABF-а е чудесен - може да харчи и малко, а може и да върви доста прилично. За Г3 го препоръчвам като оптимален. Понася всякакви газови също.
Ако искаш да направиш сравнение между този, който си карал и друг - заповядай! в общия случай е добре да имаш база за сравнение.


Харчи! Харчи си яко каквото и да си говорим. С газ става поносимо, но пък да сложиш газ на кола за кеф... въпрос на вкус :beer

ПП: Говорил съм си на дълго и на широко с човек с Ибиза купра/абф, зимата нормалния разход е 14-15 в Сф, говорим за перфектно запазена кола, по-лека от Голф :да:


tedo90
Мнения: 103
Регистриран на: Нед 31 авг 2008 18:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Голф 3 2.0i 150кс заслужава ли си?

Мнениеот tedo90 » Сря 23 мар 2011 16:08


Добра кола , но наистина ако ще е за по - малък разход ,по-добре нещо друго.


myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 3 2.0i 150кс заслужава ли си?

Мнениеот myrshavija » Сря 23 мар 2011 18:35


hooligan_sk написа:Харчи! Харчи си яко каквото и да си говорим. С газ става поносимо, но пък да сложиш газ на кола за кеф... въпрос на вкус :beer

ПП: Говорил съм си на дълго и на широко с човек с Ибиза купра/абф, зимата нормалния разход е 14-15 в Сф, говорим за перфектно запазена кола, по-лека от Голф :да:
И в този момент изпъкна основната разлика между теб и мен - ти говориш с хора, а аз карам АБФ. Даже и го зареждам, представяш ли си? mhihi
Сега за разхода - много зависи от тежестта на крака. Докарвал съм го над 18/100. Ако не му давам зор е около 11/100 градско. Без каране в центъра. Там горна граница няма, по-скоро се измерва в моточасове.
Обзалагам се, че човекът плюещ газовия инжекцион в същност не кара такъв. А всички, които казват, че АБФ харчи много ... не карат АБФ.
Не казвам, че това е най-добрият мотор. Но е много сполучлив. Определено е по-подходящ от 1.4, 1.6 и 8-клапановите 2-литрови мотори на Г3 от същите години. ABS го конкурира по отношение на разход на гориво и надеждност, но е въпрос на вкус.


Потребителски аватар
mania
Мнения: 1749
Регистриран на: Съб 27 яну 2007 11:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Голф 3 2.0i 150кс заслужава ли си?

Мнениеот mania » Сря 23 мар 2011 20:09


При тройките това е може би най-солучливият мотор, съдейки по надеждност, динамика и общо мнение. Ест, хапва поне 11 градско, но 150 коня... ;) Ако е запазен лапай, н овнимавай да не те метнат - западено ГТИ особено 150 е мнооого рядко срещано. Ако не разбираш вземи някой доверен човек да я погледне и ЗАДЪЛЖИТЕЛНО на лекар за диагностика преди д ая вземеш. Всеизвестно е, че това, че изглежда добре и са и стегнали пластмасите да не тропа по дупките нищо не значи. Тези коли масово се карат от хора с тежък крак.


didkinson
Мнения: 7
Регистриран на: Нед 19 сеп 2010 19:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Veliko Tarnovo

Re: Голф 3 2.0i 150кс заслужава ли си?

Мнениеот didkinson » Сря 23 мар 2011 21:21


Да колегата е прав. То според продавачите в нашата държава всички предишни собственици на колите са я доктори, я зъболекари, я адвокати, които не са изкарвали колата от гаража. Най-добре я закарай в сервиза да огледат всичко и тогава скачай. Двигателя е доста пъргав и мощен, все пак имай едно на ум за високия разход на гориво, данъка, гражданската и дали ще ти е по джоба.


Потребителски аватар
my heart iS iCe
Мнения: 5418
Регистриран на: Сря 11 мар 2009 20:29
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 3 2.0i 150кс заслужава ли си?

Мнениеот my heart iS iCe » Сря 23 мар 2011 21:35


UNDISPUTED__ написа:Искам съвет от собственици на VW Голф3 2.0I 150кс или някой разбирач.Имам предложение да закупя такава кола на цена 2750лв искам да знам дали си заслужа.Колата е много запазена всичко и е сменено.Човекът при тистването първо той я подкара с много жар :)

По надоло в постати не искам да коментирам ! Бая жар е мятала през ауспоха, в това може да си сигурен!
Манталитета на Българите (на всички ни) е такъв! Когато има кола, яко я мачка не жали материала, да видят всички че колата му върви много! И аз ако бях на твое място само заради това не бих я взел!
Аз нямам 2.0 бегачка! А Асматик! И ти казвам, тези коли когато остареят "ЛАПАТ" яко гориво! Ако мислиш да я караш дълги години, не е за тебе! Колкото и да е запазена, разходите са си разходи! Но ти си знаеш, кола при покупка си е късмет! Ако ще на Германеца я карай, няма кой да знае какво е преживяла!
Ако решиш да я взимаш, (закупиш) Да не забравиш да я тестваш колко вдига :063:



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: fur1ous, ViceroyF16 и 63 госта