Golf4 1.4 16V гори масло

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
plamen et
Мнения: 32
Регистриран на: Пон 03 яну 2011 19:39
Автомобил: Audi quattro
Двигател: 1.8T AEB
Местоположение: Пазарджик
Контакти:

Golf4 1.4 16V гори масло

Мнениеот plamen et » Вто 22 мар 2011 22:22


Здравейте кколеги.Имам голф4 1.4 16в колата гори масло около 300гр. на 1000км та питането е следното.Възможнолие проблема да се реши само със смяна на гумичките на клапаните или ще трябва и сегменти.Ивярно ли е ,че при този двигател де получава износване на буталата и това налага тяхната смяна което излиза доста скъпо.




Потребителски аватар
kosara333
Мнения: 40
Регистриран на: Пон 28 фев 2011 11:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Golf4 1.4 16V гори масло

Мнениеот kosara333 » Сря 23 мар 2011 8:30


Ако действително разхода на масло е само 300 грама на 1000 км. то спокойно само от смяна на гумички на клапаните ще се оправят нещата!
Сегменти се сменят само ако колата е прегрявана!


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Golf4 1.4 16V гори масло

Мнениеот hooligan_sk » Сря 23 мар 2011 10:53


:да:


Потребителски аватар
pkmz
Мнения: 38
Регистриран на: Нед 03 май 2009 16:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново

Re: Golf4 1.4 16V гори масло

Мнениеот pkmz » Сря 23 мар 2011 20:00


Здравей, колега имам същия голф. Ужас направо с тея голфове. Всички рано или късно почват да горят масло. Това с прегляването е така, ама при тия голфове проблема не идва от гумичките на клапаните. Та да си дойдем на голфа. Проблема е от маслените пръстени почти на 90%. Ако имаш чукане на клапаните може и от там да е, но от там неможе да гори толкова много масло. Има вероятност ако и системата за обратни картерни газове също не е изправна и ако и гумичките са заминали, но това е малко вероятно. Все пак може да пробваш и този вариант по евтин е, но гумичките трябва да ти ги сменява специалист и то добър щото може да стане по зле работата. Проблема не е в това, че мотора е 1,4 16V. Това ако некои не знае от golfa-джиите е един от най-добрите мотори на VW и правен най-дълго време. И вероятно не е и от прегряване. Веднага ти казвам как отстраних моя проблем след дълго лутане по кви ли не сервизи, включително и porsche. Намираш някой, които знае какво прави щото повечето в БГ все още не разбират от голф 4 и ти мери компресията на мотора. Не се учудвай ако е висока. Виж дали случайно няма пропадане на некои от цилиндрите повече от 3 bar. Ако има лошо. Ако е добре трябва да установиш кога гори масло колата. когато стигне средата температурата т.е. когато е загряла и тогава ли почва да гори. Или гори и когато е студена. Видимо ли е горенето на масло. Ако колата е загряла и тогава започва да гори масло имаш шанс да не правиш пълен основен ремонт. Сменяваш маслените пръстени и си готов. Ако си сигурен в км. на колата и мотора е пъргав вероятно не е износен прекалено много и само с това става работата. След смяна на гуми на клапани и само пръстените съм минал вече 30 000 км и нито капка. цялата олелия ми излезе 800 лева с ремъцитеиемного добре и си поддържа нормален разход на бензин. Трябва да ти кажа, че гореше по 500 милилтра на 1000 км. Но ако имаш лоша компресия и това е сигурно, че е така тогава по добре си вземи друг мотор по евтино ще ти излезе. По принцип този мотор е едно от най-сполучливите неща тази кола и не вярвай на майстори. Ако колата е на 200 300 000 има живот поне за още 100 000. Много хора казват другите не горят масло и това не е вярно не си признават някой. Като станат на 300 000 всичките почват. Най-късно почва дизела то това е обяснимо. И като имаш предвид, че италианците не сменят масло сети се какво им е на тия пръстени. Мога да ти пратя снимка на моите. Ако има нещо питай! Вероятно не съм уточнил всичко, но е дълга история. Виж на първо време кога гори масло дали след като загрее или и преди това и колко ти е компресията. И има значение как се мери компресията. Чао за сега дано да съм полезен.


Потребителски аватар
plamen et
Мнения: 32
Регистриран на: Пон 03 яну 2011 19:39
Автомобил: Audi quattro
Двигател: 1.8T AEB
Местоположение: Пазарджик
Контакти:

Мнениеот plamen et » Сря 23 мар 2011 20:38


Колега основното ми впечатление е,че колата гори масло при по високи обороти около 3000-4000обр.При пониски обороти пак гори но се налага да соливам мносо по рядко.Това са моите наблюдения мсля,че основно започва да гори масло при загрял двигател.


Потребителски аватар
pkmz
Мнения: 38
Регистриран на: Нед 03 май 2009 16:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново

Re: Golf4 1.4 16V гори масло

Мнениеот pkmz » Сря 23 мар 2011 21:43


Мойта беше със същите симптоми малко вероятно е да са гумички на клапани. Аз оправях и водачи и главата и не стана. После отворих мотора, вече беше 100% сигурно, че горенето идва от долу. Според мен проблема е в пръстените. Трябва некой да ти ги смени. Моя мотор е AHW. При другите има особенност при износването им и по принцип смяната на сегменти води до основен ремонт. Поради тази причина и VW продължават да слагат този мотор. Ако човек случи на добре поддържан мотор може да караш много без да го пипаш. Но аз не уцелих. И лошото е че трудно се познава. Чак като почне да гори яко. Незнам от къде си,но в София няма много майстори, които да рискуват само със смяна на сегменти, повечето искат да се застраховат и правят основен ремонт, а той е много скъп. Но не им се връзвай. Аз съм от София, но мойта я правих в Стара Загора поради тази причина, а и тук много майстори самозванци. В porsche много пари искат иначе могат да я направят. Нека и премерят компресията и също е хубаво да видиш въздушния филтър и тая система за газовете.


Потребителски аватар
by_emo
Мнения: 9
Регистриран на: Съб 03 юли 2010 10:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Golf4 1.4 16V гори масло

Мнениеот by_emo » Пет 25 мар 2011 13:21


Колега plamen et, и аз мисля че само със гумички при теб нещата ще се оправят. Аз карам същия мотор 1.4 16V AHW. При мен разхода е двоен - 600мл. на 1000км. Истината е че колата не пуши и не мирише на изгоряло масло. Не мисля че ще се размина само с гумички но..... . Сподели къде мислиш да сменяш гумички?


Потребителски аватар
plamen et
Мнения: 32
Регистриран на: Пон 03 яну 2011 19:39
Автомобил: Audi quattro
Двигател: 1.8T AEB
Местоположение: Пазарджик
Контакти:

Мнениеот plamen et » Пон 28 мар 2011 12:25


Здравей и на теб колега.Гумичкичките аз лично ще ги сменям в Пазарджик процедурата ще сттрува около 200лв
като това включва почистване на клапани,почистването на леглата на клапаните всчко това се прави на машина
не ръчно,а осввен това и праверка с вакуум дали клапаните затварят правилно.Успех колега в бъдещото начинание. :да:


Потребителски аватар
joker
Мнения: 5889
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 10:38
Автомобил: Golf 3 Variant _Golf4 Variant
Двигател: 1800 ABS _1900 TDI AHF
Местоположение: Варна

Re:

Мнениеот joker » Пон 28 мар 2011 12:33


plamen et написа:Здравей и на теб колега.Гумичкичките аз лично ще ги сменям в Пазарджик процедурата ще сттрува около 200лв
като това включва почистване на клапани,почистването на леглата на клапаните всчко това се прави на машина
не ръчно,а осввен това и праверка с вакуум дали клапаните затварят правилно.Успех колега в бъдещото начинание. :да:

To си е пълен сервиз на главата и заедно с вложките се сменят и водачите.И тъй, като така и така се отваря ДВГ просто е неразумно да не се сменят сегментите,които така или иначе са си слабост на този ДВГ!


Потребителски аватар
vankata_passat
Мнения: 267
Регистриран на: Вто 08 дек 2015 13:30
Автомобил: Vw Passat 1.9 tdi 131 hp
Двигател: AVF
Местоположение: Силистра

Re: Golf4 1.4 16V гори масло

Мнениеот vankata_passat » Сря 02 мар 2016 14:50


Колеги може ли да се смент вложките на клапаните на голф 4 1.4 16в.без да се сваля главата.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12790
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Golf4 1.4 16V гори масло

Мнениеот Zdravko Zankov » Сря 02 мар 2016 15:21


Не.


Потребителски аватар
M3ntata
Мнения: 843
Регистриран на: Нед 07 юни 2015 16:02
Автомобил: Golf MK4 4motion
Двигател: V5 AGZ

Re: Golf4 1.4 16V гори масло

Мнениеот M3ntata » Чет 03 мар 2016 2:45


Аз съм на същото мнение, че този мотор поддържали се е много издръжлив (за ежедневна кола) и с сравнително малко разходи. Имам Г4 с този мотор AXP около 10г вече я караме на 270к км (реални) и нито грам масълце не е изгоряло или изплюло има и газова (обикновенна) Друг е въпроса че се кара газ-спирачка. Не е никак калпав просто не е за голф а за поло!


transform
Мнения: 227
Регистриран на: Нед 03 апр 2011 14:24
Автомобил: Golf 4 1.4 16V
Двигател: AHW 1999
Местоположение: silistra

Re: Golf4 1.4 16V гори масло

Мнениеот transform » Пет 04 мар 2016 10:49


vankata_passat написа:Колеги може ли да се смент вложките на клапаните на голф 4 1.4 16в.без да се сваля главата.
Zdravko Zankov написа:Не.

Това е от книгата за обслужване и ремонт на Голф 4, ако под вложки и капачки се има предвид гумичките на клапаните, то в книгата за двигател 1.4 16V пише, че може:
P1130410.jpg


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12790
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Golf4 1.4 16V гори масло

Мнениеот Zdravko Zankov » Пет 04 мар 2016 11:31


transform написа:Това е от книгата за обслужване и ремонт на Голф 4, ако под вложки и капачки се има предвид гумичките на клапаните, то в книгата за двигател 1.4 16V пише, че може

За можене,може и да стане,но в сервизите не се навиват да го правят.


Потребителски аватар
АлександърИлиев1
Мнения: 1
Регистриран на: Пон 28 ное 2016 12:32
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf4 1.4 16V гори масло

Мнениеот АлександърИлиев1 » Нед 14 май 2017 19:37


От къде мога да си закупя тази книга ?



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 204 госта