Кой е по-удачният избор 1.8ми+газ или 1.9ТДИ

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
Jetman
Мнения: 435
Регистриран на: Пон 28 авг 2006 8:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Кой е по-удачният избор 1.8ми+газ или 1.9ТДИ

Мнениеот Jetman » Пон 28 авг 2006 9:33


Привет на всички фенове на марката! Скоро мисля да инвестирам в покупка на МПС, но нямам никакъв опит и затова се обръщам за съвет към вас. Спял съм се на VW Golf 3 94-96 година. Колата ще се кара както градско, така и извън града и проблема е, че не мога да реша на дизел ли да се спра или на газ? Преоритета ми е колата да е максимално икономична, защото ще се кара всекидневно. Въпреки, че изчетох доста от темите във форума още се колебая дали ТДИ или 1.8ми+газова, защото освен икономията надежността на двигателя също е изключително важна тъй като говорим за кола на 11-12 години. Ще се радвам да чуя компетентните мнения на собственици и на двата вида двигатели!
Благодаря ви предварително!




Потребителски аватар
Immortal
Мнения: 435
Регистриран на: Съб 08 апр 2006 21:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Immortal » Пон 28 авг 2006 9:34


ТДИ е по-икономичния автомобил и по-скъпия,но на 11-12 години си е чиста гробница!


Потребителски аватар
ACCELERATOR
Мнения: 2979
Регистриран на: Съб 23 окт 2004 19:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Враца
Контакти:

Мнениеот ACCELERATOR » Пон 28 авг 2006 9:46


Почти същата тема, малко по-надолу, само че там е ТДИ с/у 1.6 101к.с. :wink:


Потребителски аватар
Rabbit_TDI
Мнения: 8410
Регистриран на: Сря 07 юни 2006 17:32
Автомобил: A6 C5
Двигател: BFC
Местоположение: Карлово/Натрапник в София
Контакти:

Мнениеот Rabbit_TDI » Пон 28 авг 2006 9:58


Не е изобщо същата тема.Въпреки че карам ТДИ ти препоръчвам 1.8 моно+газ.Имаи предвид обаче че както ТДИ това решение е много добро и съответно ако колата е читава си я карат хората или и искат висока цена.Иначе предимствата на 1.8 моно-еееевтина спрямо ТДИ,по-малко са карани,според АБилд това е най-добрия мотор за Г3,нафтата няма да поевтинее а напротив.Лошото е че са рядкост особено след 95-лошото в случея е че трудно се намират екземпляри с повечко екстри пък и по-запазени,както видяхме цените на газта са вдигат по некви "необясними причини".Доброто на ТДИ е че е "адски весел"мотор,няма да караш боилер в багажника,а и има надежда за биодизел.Бех те посаветвал да гледаш и за двата варианта щото при кола на старо е въпрос на късмет(в смисал каква кола ще намериш ,а не да купуваш на сляпо),но просто обръщаи повече внимание на 1.8 моно.Освен това ако искаш колата да ти варви наистина добре от сега се премири че зимата ще караш основно на бенц особено в града.


Потребителски аватар
wili98
Щраусолог
Мнения: 7566
Регистриран на: Вто 07 дек 2004 12:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот wili98 » Пон 28 авг 2006 10:40


стига бе хора..
всеки сам си прави изводите...
търсачката работи.. пишеш разход.. и гледаш..
ей ти дизел ей ти АГУ..
стига с тези вечни спорове.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: stardreamer и 54 госта