Смяна на тампони на заден мост Г3

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
kristinobal
Мнения: 181
Регистриран на: Чет 18 окт 2007 12:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Смяна на тампони на заден мост Г3

Мнениеот kristinobal » Чет 07 апр 2011 20:45


Колата е Г3 и ми предстой смяна на задния мост, предложете ми някакви и колко пари взима майсторите за смяната им?




Потребителски аватар
megatone
Мнения: 486
Регистриран на: Нед 20 яну 2008 15:05
Автомобил: Golf 3 1.8 ABS
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Смяна на тампони на заден мост Г3

Мнениеот megatone » Чет 07 апр 2011 21:12


на мен ми взеха към 115лв за тампони febi +труд


Golfur
Мнения: 71
Регистриран на: Сря 17 ное 2010 20:00
Автомобил: golf 3 1994
Двигател: 2E
Местоположение: Перник

Re: Смяна на тампони на заден мост Г3

Мнениеот Golfur » Чет 07 апр 2011 21:32


другия вариант е да си земеш мост втора употреба със здрави тампони за 30-40лв и решаваш проблема


Потребителски аватар
fill
Мнения: 1574
Регистриран на: Пет 29 юни 2007 7:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Смяна на тампони на заден мост Г3

Мнениеот fill » Пет 08 апр 2011 7:15


Golfur написа:другия вариант е да си земеш мост втора употреба със здрави тампони за 30-40лв и решаваш проблема

По-лесно ще е да спечелиш от тотото отколкото да намериш втора употреба заден мост със здрави тампони. mhihi
Тампоните са консуматив и си имат някакъв живот. А смяната на мост е малко играчка и не вярвам да ти излезне по-евтино. При мене тампоните ми бяха за смяна и реших да сменя и моста с такъв със стабилизираща щанга.
Нормалната цена за смяна на тампони е към 80-90 лева, това е цена само за работа.


Потребителски аватар
Bucket
Мнения: 297
Регистриран на: Вто 02 дек 2008 21:50
Автомобил: Skoda O2 комби TDI BMM
Двигател:
Местоположение: Вр/Сф

Re: Смяна на тампони на заден мост Г3

Мнениеот Bucket » Пет 08 апр 2011 7:50


100лв за работата :shock
Не е малко труд но колега пробвай сам:
http://volkswagen.msk.ru/forum/index.ph ... pic=121561
Наистина излизат проблеми, но с нормален набор от иструменти и опит в механична работа всеки човек може да се справи :)


Потребителски аватар
al_volante
Мнения: 76
Регистриран на: Сря 12 авг 2009 21:10
Автомобил: golf 3
Двигател: afn 1996
Местоположение: софия

Re: Смяна на тампони на заден мост Г3

Мнениеот al_volante » Пет 08 апр 2011 8:14


пробвай сам,не е толко трудно,с повече псувни и бой с чука става :D ако искаш и решиш да се опиташ свиркай,ще ти кажа точните инструменти и стъпка по стъпка кво се прави,успех :да:


Потребителски аватар
kikogsxr
Мнения: 286
Регистриран на: Чет 13 яну 2011 11:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pernik

Re: Смяна на тампони на заден мост Г3

Мнениеот kikogsxr » Пет 08 апр 2011 8:30


Колега един съвет от мен - отиди си на майстор и си свиркай, защото БЕЗ ПРЕСА НЯМА КАК ДА ГИ СМЕНИШ scare , повечко пари са вярно но това е зарад труда от 80-120 кинта в София, аз ги сменях на бившето ми венто в стара загора и ми взеха 70 кинта за труд и по 15 за тампон. Така, че това не са амортисьори със скоби от левчето да ги смениш mhihi


Потребителски аватар
al_volante
Мнения: 76
Регистриран на: Сря 12 авг 2009 21:10
Автомобил: golf 3
Двигател: afn 1996
Местоположение: софия

Re: Смяна на тампони на заден мост Г3

Мнениеот al_volante » Пет 08 апр 2011 8:43


kikogsxr написа:Колега един съвет от мен - отиди си на майстор и си свиркай, защото БЕЗ ПРЕСА НЯМА КАК ДА ГИ СМЕНИШ scare , повечко пари са вярно но това е зарад труда от 80-120 кинта в София, аз ги сменях на бившето ми венто в стара загора и ми взеха 70 кинта за труд и по 15 за тампон. Така, че това не са амортисьори със скоби от левчето да ги смениш mhihi

:да: обаче нищо не пречи да се пробва да спести 100 лв.(криза е mhihi )а ако се запъне все ше намери някой да му помогне.
п.п.:ПРЕСА за тампони на заден мост? :o


andro_
Мнения: 5389
Регистриран на: Сря 22 мар 2006 19:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Смяна на тампони на заден мост Г3

Мнениеот andro_ » Пет 08 апр 2011 8:51


Може и с чука, може и на сервиз.
При моделите с щангата в моста е по-лесно да се свали целия мост и то от болта, който минава през средата на тампона.
При моделите без щангата е мааалко по-лесно, защото могат да се свалят и впоследствие монтират скобите, които държат моста към купето.
Поне при мен с щангата не беше удобно да се свалят директно скобите. Може да не съм действал правилно, все пак съм само аматьор.
Мостът без щангата е доста по-лек. За другият мост - гледайте да сте двама и на канал.
Цената в сервиза от 100 лв ми се вижда нормална. Който няма желание и инструмент е по-добре, по-хубаво и по-правилно да ползва услугите на сервиз.
Чувал съм, че в някои сервизи не свалят моста ( в смисъл не го вадят на 5 метра от купето mhihi ) - сигурно така се спестява демонтирането на спирачни маркучи и после обезвъздушаване и т.н. Но пък тези сервизи си имат преса за тая работа.

Последна промяна от andro_ на Пет 08 апр 2011 8:54, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19146
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Смяна на тампони на заден мост Г3

Мнениеот stefan4o » Пет 08 апр 2011 8:54


Какви са тия цени, колеги? На мен ми взеха точно 40 лева за труд. Не помня преди колко месеца беше, но не много отдавна. Явно в София цените на тези услуги са бая по-солени :Mr Green Fun


Потребителски аватар
al_volante
Мнения: 76
Регистриран на: Сря 12 авг 2009 21:10
Автомобил: golf 3
Двигател: afn 1996
Местоположение: софия

Re: Смяна на тампони на заден мост Г3

Мнениеот al_volante » Пет 08 апр 2011 9:00


в софия цената на труда в средностатистически сервиз за смяна на тампоните на заден мост на голф 3 в момента е м/у 50 и 60 лв,за комби е около +10 лв(там са 4 тампона)


Потребителски аватар
Kilara37
Мнения: 230
Регистриран на: Пон 19 юли 2010 19:16
Автомобил: Golf 4
Двигател: 1.6 SR
Местоположение: kazanlak

Re: Смяна на тампони на заден мост Г3

Мнениеот Kilara37 » Пет 08 апр 2011 9:05


al_volante написа:пробвай сам,не е толко трудно,с повече псувни и бой с чука става :D ако искаш и решиш да се опиташ свиркай,ще ти кажа точните инструменти и стъпка по стъпка кво се прави,успех :да:

колегата е прав и с чука става,вярно полвин ден работа е но се прави няма смисъл да даваш излишни пари.Има хубави теми със снимки ползвай търсаччката.На мен ми искаха 80лв труд и като нямах с един приятел ги направихме.


Потребителски аватар
megatone
Мнения: 486
Регистриран на: Нед 20 яну 2008 15:05
Автомобил: Golf 3 1.8 ABS
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Смяна на тампони на заден мост Г3

Мнениеот megatone » Пет 08 апр 2011 17:53


al_volante написа:в софия цената на труда в средностатистически сервиз за смяна на тампоните на заден мост на голф 3 в момента е м/у 50 и 60 лв,за комби е около +10 лв(там са 4 тампона)

къде са тези сервизи? :Mr Green Fun


Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Смяна на тампони на заден мост Г3

Мнениеот zfa159 » Пет 08 апр 2011 19:50


Ами аз за Пасат-овски мост взимам 80-тина лв за сваляне и качване + смяна на 4-те тампона,както и за обезвъздушаването после на спирачките,като там на моста са 4 отделни тампона.Принципно няма нещо спецаилно.По-лесно е да се извади големия болт,а не да се сваля лапата за към купето,защото там отворите са елипсовидни и съответно подлежат на разместване и шанса после колата ще прави 4 следи в снега е голям,ако не минете на реглаж,а според дебелите книги този мост не се регулира и никой със стенд няма да иска да ви види колата и да си играе.Аз за това си смъквам двата големи болта и си действам спокойно.
ако тръбите за спирачките не се развият,не е фатално,понеже маркучето може да се смени,както и а се направи нова тръба.Повечето пъти се развиват,ако се използва ключ за спир. тръбички.
Някои хора сменят тампоните и на място,без да се сваля моста,ама на мен не ми е особено удобно.
:beer


Потребителски аватар
kn9453
Мнения: 731
Регистриран на: Съб 24 яну 2009 21:00
Автомобил:
Двигател: AHF 99
Местоположение: Kn

Re: Смяна на тампони на заден мост Г3

Мнениеот kn9453 » Пет 08 апр 2011 23:53


Някои хора сменят тампоните и на място,без да се сваля моста,ама на мен не ми е особено удобно.
:beer[/quote]


...това става само на подемник!
И мен ме уплашиха първо с цени и ме убеждаваха колко е трудоемка работата как е необходима преса и т.н.
"моя" човек ги смени за около 3 часа без преса и без "голЕмия" с няколко голями шайби,и няколко дорника от лагери.При това му бе за първи път на Г4. Е друг е въпроса че не знаехме как точно стоят :oops: .



п.с. сега вече знам :banghead:



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 135 госта