Golf MK4 Пукане при тръгване

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
morfei1
Мнения: 5670
Регистриран на: Съб 23 авг 2008 18:11
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Re: Пукане при тръгване Голф 4

Мнениеот morfei1 » Нед 23 окт 2011 1:30


...на пролет ще е. Сега не ми се занимава. Важното беше да открия виновника :)




Потребителски аватар
Luciano
Мнения: 8472
Регистриран на: Чет 31 авг 2006 22:16
Автомобил: Golf IV
Двигател: 1.9TDI AHF
Местоположение: София
Контакти:

Re: Пукане при тръгване Голф 4

Мнениеот Luciano » Нед 23 окт 2011 20:59


Tipsy написа:Избирай си един ден и да почваме и твоята кола :)

Аз утре идвам, гледай да си на линия след обяд :deal


Потребителски аватар
morfei1
Мнения: 5670
Регистриран на: Съб 23 авг 2008 18:11
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Re: Пукане при тръгване Голф 4

Мнениеот morfei1 » Пон 24 окт 2011 19:19


При Luciano пукането не се оправи :( . Чудя се моята дали въобще да я разколачвам.... Почвам да си мисля, че проблема може и да е от двойно дестващите газови амортисьори, тъй като те действат в двето посокои и напъват на горе. За разлика от нормалните стокови които са маслени - еднодействащи :roll: . Ако това е истинския виновник, решение няма.... квото и да правим, освен ако не се купят маслени амортисьори, поне предни.

При Tipsy имаше неприятно припукване, дори когато въртеше на место, при Lucano e еднократно и на место не пука. Пробвахме я пукането си се чува пак от бомбето горе при лагерчето. Това с чисто нова лагерче, шйба и капачка за пружината :(

мистерията остава, обаче е факт че стоков амортисьор, дори без шайбата, това пукане го няма.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Пукане при тръгване Голф 4

Мнениеот hooligan_sk » Пон 24 окт 2011 22:18


morfei1 написа:При Luciano пукането не се оправи :( . Чудя се моята дали въобще да я разколачвам.... Почвам да си мисля, че проблема може и да е от двойно дестващите газови амортисьори, тъй като те действат в двето посокои и напъват на горе. За разлика от нормалните стокови които са маслени - еднодействащи :roll: . Ако това е истинския виновник, решение няма.... квото и да правим, освен ако не се купят маслени амортисьори, поне предни.

При Tipsy имаше неприятно припукване, дори когато въртеше на место, при Lucano e еднократно и на место не пука. Пробвахме я пукането си се чува пак от бомбето горе при лагерчето. Това с чисто нова лагерче, шйба и капачка за пружината :(

мистерията остава, обаче е факт че стоков амортисьор, дори без шайбата, това пукане го няма.


Ти ше каеш... мойте бяха стокови, маслени, даже леко омаслени :Mr Green Fun Сега са Боге Турбо, газово - сейм шит :да:


Ombreto1
Мнения: 12
Регистриран на: Нед 28 фев 2010 16:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Пукане при тръгване Голф 4

Мнениеот Ombreto1 » Пет 11 ное 2011 22:13


Аз съм сменил предните с маслени и продължава неприятното пукане :(


Потребителски аватар
dushanov
Мнения: 855
Регистриран на: Съб 19 сеп 2009 12:33
Автомобил: Seat Toledo 2
Двигател: AGN
Местоположение: Стара Загора

Re: Пукане при тръгване Голф 4

Мнениеот dushanov » Съб 12 ное 2011 10:35


Колеги, да вметна моя опит, но за Голф 3! Много ми бяха изтървали тампоните и стърчаха над 1см над ботуша. Амортисьорите ми са здрави. И така смених си тампоните заедно с комплекта лагерчета към тях. Ако има значение марката е Lemforder. След това отидох на преден мост и сега го няма гадното прихлопване. :beer


plmenn
Мнения: 55
Регистриран на: Сря 09 мар 2011 21:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: lom

Re: Пукане при тръгване Голф 4

Мнениеот plmenn » Съб 12 ное 2011 13:00


Въпроса който ме вълнува е колко се стяга първата гайка която е върху лагерчето.Все си мисля че тя трябва само да обере луфта, отгоре е алуминиевата чашка и след това горната гайка се стяга здраво като в случая се явява контра гайка.При стягане на долната гайка се блокира лагечето и то почва да задира и да пука.Нека хората с опит да споделят с какво усилие се стяга въпросната гайка.


the_tupan
Мнения: 882
Регистриран на: Вто 13 окт 2009 13:04
Автомобил:
Двигател:

Re: Пукане при тръгване Голф 4

Мнениеот the_tupan » Вто 29 ное 2011 12:33


Намерих нещо много интересно относно мистериозното пукане при Голф 4 в Autdata 3.24, а именно:



Known fixes and bulletins

Affected vehicles:
All models

Problem:
Knocking noise from front suspention over uneven surfaces.

Cause:
Excessive play between front inner anti roll-bar bushes and bush clamps.

Remedy:
Fit modified front inner anti roll-bar bushes and bush clamps.

Мисля, че накрая мистерията е разгадана. :)


Потребителски аватар
Краси Кунчев
Мнения: 178
Регистриран на: Съб 13 окт 2007 14:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Пукане при тръгване Голф 4

Мнениеот Краси Кунчев » Вто 29 ное 2011 18:27


Зр. колеги. Случайно попаднах на темата, но докато я четях се сетих, че всъщност и при мен го имаше този проблем. Понеже всички търсим един и същи полтъргайст да споделя и аз мнение. Смятам, че това "пукане" напрактика е "скърцане" от утлътненията на вратите. Може всеки от нас да си направи прост експеримент. Първо си намажете гумените уплътнения на вратите с нещо "мазно", след това и мястото на вратата, където лягат. Не забравяйте и багажника. След това всяка врата я отворете леко, пак да е захваната за ключалката, но не плътно(да не е прилепнала гумата). Сега можете да разходите вашите коли из махалата. Не забравяйте да минавате през бордюри, защото моята теория се основава на факта, че в този случай купето се осуква и гумата скърца, когато вратата е затворена добре. Сега щом всички врати са открехнати този шум трябва да го няма. Да кажа за себе си-само си намазах гумите и не чуавам шум.


Потребителски аватар
morfei1
Мнения: 5670
Регистриран на: Съб 23 авг 2008 18:11
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Re: Пукане при тръгване Голф 4

Мнениеот morfei1 » Вто 29 ное 2011 21:26


@the_tupan, сложих чисто нови оригинални тампони на стабилизираща щанга, от новия модел, съответно и скобички за новият модел тампони. Продължи да пука и все още пука :)

@Краси Кунчев, интересно, определено ще трябва да се изпробва :да:


Потребителски аватар
Luciano
Мнения: 8472
Регистриран на: Чет 31 авг 2006 22:16
Автомобил: Golf IV
Двигател: 1.9TDI AHF
Местоположение: София
Контакти:

Re: Пукане при тръгване Голф 4

Мнениеот Luciano » Вто 29 ное 2011 21:57


Това "скърцане" при мен понякога е страхотно чукане на желязо в желязо... :dontknow:


the_tupan
Мнения: 882
Регистриран на: Вто 13 окт 2009 13:04
Автомобил:
Двигател:

Re: Пукане при тръгване Голф 4

Мнениеот the_tupan » Вто 29 ное 2011 22:11


morfei1 написа:@the_tupan, сложих чисто нови оригинални тампони на стабилизираща щанга, от новия модел, съответно и скобички за новият модел тампони. Продължи да пука и все още пука :)


Хм...интересно. Мислех, че след като този проблем е описан в сервизна програма това е неговото решение...
Както и да е. И за мен е малко вероятно тия тампони да са причината. :roll: Аз карам Голф 3, но и при мен го има пукането само отдсясно, а тампоните са нови. Интересното е, че сега със зимните гуми се чува много по- рядко и по слабо отколкото с летните.
Лично в моя случай ме съмняват вътрешните карета, тъй като вече са единствената част по предницата, която не е сменяна, а пукането го имаше и преди и след смяната на всичко останало. Последно смених вътрешни накрайници, но уви не е от тях... :evil:


Потребителски аватар
morfei1
Мнения: 5670
Регистриран на: Съб 23 авг 2008 18:11
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Re: Пукане при тръгване Голф 4

Мнениеот morfei1 » Вто 29 ное 2011 22:31


и аз само вътрешни карета не съм сменял, останалото всичко е сменено, но пък и нямат абсолютно никави признаци да бъдат разбити. Просто ако имаха разбито, щеше да тресе немислимо при ускорение и на предавка :roll: .


Потребителски аватар
hobsy
Мнения: 142
Регистриран на: Пет 16 яну 2009 23:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Монтана

Re: Пукане при тръгване Голф 4

Мнениеот hobsy » Чет 19 яну 2012 17:31


Да съживя малко темата , при мен мистериозното изпукване се оказа от ляво външно каре нищо , че никога не е тракало или издавало звуци но просто беше разбито и в определени моменти като си в покой и тръгваш с навъртян волан изпуква.Жалко , че колата вече не е моя :D а пък майсторите до последно ме обеждаваха да не го сменям това каре.


Потребителски аватар
Luciano
Мнения: 8472
Регистриран на: Чет 31 авг 2006 22:16
Автомобил: Golf IV
Двигател: 1.9TDI AHF
Местоположение: София
Контакти:

Re: Пукане при тръгване Голф 4

Мнениеот Luciano » Вто 06 мар 2012 22:42


При мен вече повече от месец пукането го няма :dontknow:
Как изчезна и какво се намести по тая кола нямам идея. Дано не се връща пак :bishop



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: mitko23 и 42 госта