голф 4 1.6 бензин гумички на клапаните

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
stevap
Мнения: 144
Регистриран на: Чет 25 фев 2010 15:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пещера

Re: Гумички на клапаните

Мнениеот stevap » Нед 29 май 2011 21:48


Могат колега, въпроса е да намериш някой кадърен да го направи...




Потребителски аватар
Haralampi
Мнения: 3612
Регистриран на: Пет 28 ное 2008 13:44
Автомобил: VW Golf 4 - 2002
Двигател: 1.6 16V - AZD
Местоположение: София

Re: Гумички на клапаните

Мнениеот Haralampi » Нед 29 май 2011 23:28


stevap написа:Което колега, може би означава, че имам сериозен проблем с двигателя щом ми гори масло и след смяна на гумичките... Кода на двигателя АТN


Не съм специалист, но за първи път чувам за проблем с горене на масло при 1.6 16V ... Не е типичен за тези двигатели, макар, че аз визирам най-вече AZD и BCB, но не вярвам ATN да се различава в това отношение. А още повече на толкова малко км, ако са реални....


Потребителски аватар
slavi13
Мнения: 103
Регистриран на: Нед 08 май 2011 19:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: irlandia

Re: Гумички на клапаните

Мнениеот slavi13 » Пон 30 май 2011 0:54


колега, има вероятност да не ги е сменил въобще, ако няма разлика в горенето на масло, ако ги е сменил трябва да даде дори и малка разлика. и след 7.000км, е нормално да се увеличи малко горенето на масло, заради намаляването на вискозитета му, поне при минералните масла това е границата, а също има значение как е караш, ако е настъпваш, пак ще даде разлика. Опитай да и сложиш добавка "стоп смок" и е наблюдавай. ако не, отиваш на сегменти.


Потребителски аватар
stevap
Мнения: 144
Регистриран на: Чет 25 фев 2010 15:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пещера

Re: Гумички на клапаните

Мнениеот stevap » Пон 30 май 2011 8:02


Ами колега няма как да не ги е сменил тъй като ми върна старите, тогава би трябвало сега изобщо да нямам гумички, не усещам да има обаче някаква разлика в горенето преди и сега, може би проблема не е бил в гумичките..., макар че старите ми се видяха износени, каза че не били сменяни никога!!!


Потребителски аватар
Ivan4u
Мнения: 460
Регистриран на: Пон 05 ное 2007 20:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Гумички на клапаните

Мнениеот Ivan4u » Пон 30 май 2011 8:16


Маслото как е , в смисъл - като вискозитет ? Има ли бензин в него извън границите на допустимото ?


Потребителски аватар
PzKpfW
Мнения: 209
Регистриран на: Нед 02 ное 2008 3:48
Автомобил: Golf 6
Двигател: CAYC
Местоположение: София
Контакти:

Re: Гумички на клапаните

Мнениеот PzKpfW » Пон 30 май 2011 12:10


Съвсем в реда на нещата е да са заминали маслените сегменти. Аз на полото си купих оригинални гумички, смених си ги и ефекта е почти никакъв. Следващата стъпка са сегментите. Винаги се сменят първо гумички, защото са евтини и се сменят лесно. Ако няма ефект се сменят сегменти.

Един сигурен симптом на заминали сегменти е поява на черен пушек при първото подаване на газ след дълго спускане по наклон на скорост без да се подава газ. Моето поло изкарва черно-сини облаци отзад в такива ситуации :D


Потребителски аватар
joker
Мнения: 5889
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 10:38
Автомобил: Golf 3 Variant _Golf4 Variant
Двигател: 1800 ABS _1900 TDI AHF
Местоположение: Варна

Re: Гумички на клапаните

Мнениеот joker » Пон 30 май 2011 21:48


Ivan4u написа:Ако не знаеш как могат да се сложат неправилно - ела , ще ти покажем mhihi Гумички се СЛАГАТ/НАДЯВАТ , не се НАБИВАТ . Гумичката на клапана е доста фин детайл и ако дори леко по-силно я удариш с дорника може да се сплеска и живота на гумичката приключва още на операционната маса :Mr Green Fun

:да: :да: :да: това е!!! един път би аз го ядох...когато се доверих на майстора сляпо.


Потребителски аватар
toni82
Мнения: 515
Регистриран на: Пет 27 ное 2009 16:33
Автомобил: golf4 1.6 16v
Двигател: azd
Местоположение: italia

Re: Гумички на клапаните

Мнениеот toni82 » Вто 31 май 2011 18:12


колега да ти кажа моя случай.и аз съм с 1.6 16в азд и на мен ми гореше масло.отначало и аз си мислех че маслото е виновно,смених мнаго марки но без успех после смених и гумичките двапъти и пак нищо.в крайна сметка отворихме двигателя и истината излезе ,мотора е бил прегряван незнайно кога и сегментите бяха станали кашкавалени.реших проблема като купих друг мотор наистина добър.лошото в моя случай е че вече бях купил сегментите по 85лв на бутало ,гарнитура,биелни лагери и сега си ги имам за спомен.незнам колко ти гори колата но ако е над 100 -200 гр на 1000км няма смисъл да си даваш парите за масла и гумички и майстори а се ориентирай за сегменти.то аз като гледам май на 1.4 16в и на1.6 16в сегментите са им много калпави.успех


Потребителски аватар
turrisi
Мнения: 448
Регистриран на: Сря 10 ное 2010 9:44
Автомобил: AUDI
Двигател:
Местоположение: Монтана

Re: Гумички на клапаните

Мнениеот turrisi » Вто 31 май 2011 18:27


да ви кажа...до 1 литър на 10 000...за ДВГ да мислите да сменяте заради това и каквото и да е си се хвърляте в излишни разходи.....1 литър ако се долива...караш и си свиркаш...доливал съм на Рендака и до 2....да ви кажа и сега е по бързо и до сега си патува до Италия....и си е песен...по добре 10 лева за литър на 10 000 от колкото 150 - 200 - 300 кинта за рем...на всеки си знае какво иска от собствената си кола..


Потребителски аватар
toni82
Мнения: 515
Регистриран на: Пет 27 ное 2009 16:33
Автомобил: golf4 1.6 16v
Двигател: azd
Местоположение: italia

Re: Гумички на клапаните

Мнениеот toni82 » Вто 31 май 2011 19:17


е да но ако ти гори 700гр на 1000км май ще помислиш за ремонт :lol:


Потребителски аватар
turrisi
Мнения: 448
Регистриран на: Сря 10 ное 2010 9:44
Автомобил: AUDI
Двигател:
Местоположение: Монтана

Re: Гумички на клапаните

Мнениеот turrisi » Вто 31 май 2011 19:34


мисля че даваха 800гр на 1000км на Шкода 100L(това като инфо)....не се заяждам...700 си е много..на колегата успех...има по запознати от мен...


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6147
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Гумички на клапаните

Мнениеот ktamen » Вто 31 май 2011 22:56


stevap написа:Ами колега няма как да не ги е сменил тъй като ми върна старите, тогава би трябвало сега изобщо да нямам гумички, не усещам да има обаче някаква разлика в горенето преди и сега, може би проблема не е бил в гумичките..., макар че старите ми се видяха износени, каза че не били сменяни никога!!!

Кое им беше износено на гумичките, те не се износват, а се втвърдяват и затова спират да уплътняват. Като смених моите старите изобщо нямаха вид на гума, а бяха твърди като бакелит.
Не е вярно, че каквото и масло да сложиш все ще го гори, качеството на маслото има голямо значение (не говоря само за цифрите) а и за риска да си попаднал на менте. Първия голф (двойка като сегашната) като го взех го карах 12 000км със неговото си масло и като го смених си беше бистро и не бях доливал. Опитах се да го сменя като на ладата с М10Д след 2000км беше като катран и беше на минимума. Сложих читаво масло и пак изкарах 10 000км без да доливам. Задължително си смени маслото с друга марка (желателно и малко по-гъсто) и ако го гори и него тогава отваряй да гледаш сегментите.


Потребителски аватар
stevap
Мнения: 144
Регистриран на: Чет 25 фев 2010 15:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пещера

Re: Гумички на клапаните

Мнениеот stevap » Сря 01 юни 2011 15:43


Колеги , а да ви попитам когато гори масло при изфорсиране на двигателя какъв пушек трябва да изкарва, в момента като я изфорсирам изкарва черен дим, това го забелязах тъй като премахнах катализаторите, преди това не изкарваше пушеци въпреки че гореше масло, сега смених и маслото и марката и ще видя дали пак ще го гори тъй като вече са сменени и гумичките както споменах по-горе...

Последна промяна от stevap на Сря 01 юни 2011 17:13, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
genov1
Мнения: 849
Регистриран на: Пон 09 май 2011 19:52
Автомобил: Passat CC
Двигател: CBBB 2008
Местоположение: Стара Загора

Re: Гумички на клапаните

Мнениеот genov1 » Сря 01 юни 2011 17:13


За мен разход до 3-4 литра на смяна за колите които караме е поносим. Аз доливам 3 литра на смяна което е 30-тина лева. Нека си гори, доливаш масълце от време на време и свиркаш


Потребителски аватар
stevap
Мнения: 144
Регистриран на: Чет 25 фев 2010 15:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пещера

Re: Гумички на клапаните

Мнениеот stevap » Сря 01 юни 2011 17:21


Колега то когато на 10000 км. доливаш 3-4 литра масло при положение че двигателя събира 3,2-3,5 литра няма смисъл да го сменяш, само си доливаш и караш както правят повечето собственици на тези автомобили преди да дойдат в България, а ние после си :banghead: :banghead: :banghead: защо горят и не вървят... Все пак по-голяма част от колите не са поддържани както трябва там, защото там карат и не правят щото като се скапе си купуват нови, както се казват там ги оставят като изморени, а ние ги купуваме като отпочинали :lol: :lol: :lol:



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot], veidar, владислав и 190 госта