Golf 3 от климатик към климатроник

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
Nio4ak
Мнения: 715
Регистриран на: Чет 10 авг 2006 22:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София кв. Бояна

Golf 3 от климатик към климатроник

Мнениеот Nio4ak » Вто 05 юли 2011 10:35


здравейте колеги
от доста време умувам за Климатроник , търсих из нета но не намерих нищо.
Въпроса ми е какво ми трябва за да монтирам климатроник може ли да взема само вътрешната част и да ползвам старите траби радиатор перки и тн.
колата ми е със оригинален климатик в момента
мерси предварително




Потребителски аватар
Dpop
Мнения: 3400
Регистриран на: Сря 25 окт 2006 15:57
Автомобил: VW
Двигател:
Местоположение: София

Re: Golf 3 от климатик към климатроник

Мнениеот Dpop » Вто 05 юли 2011 11:14


Доколкото съм запознат, това което е в двиг. отсек си остава, като допълнително се извежда датчик за външната температура. Мястото му е в предната броня(пада се под десния фар). В купето на арм. табло ще трябва да се монтира датчик за температурата на въздуха в купето(ако не греша е в дясно от волана, на нивото на радиото) и още един датчик - за слънце в решетката на говорителя от ляво. В климатичното тяло, под арм. табло трябва да се сложат ел. мотори за задвижване на клапите, като централната е с вакум. При положение, че ще се демонтира, по -добре ще е да си намериш и монтираш направо цялото климатично тяло(не знам да може да се извърши операцията без демонтаж). Вентилатора е същият, така че той няма да е необходим. Остава свързването на управлението на климатроника(на мястото на досегашните 2-ве копчета и 3-ри врътки) и би следвало, ако всичко е наред да имаш ъпгрейд.
Май някои колеги са се разубедили viewtopic.php?f=1&t=92678&start=0&hilit=%D0%BA%D0%BB%D0%B8%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%BA+%D0%BA%D0%BB%D0%B8%D0%BC%D0%B0%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%BD%D0%B8%D0%BA , аз лично предпочетох климатик, въпреки че имах възможност за кл-троник.
:D Ако в темата се включи и Стефан ще е най-добре.


Потребителски аватар
znainainai
Мнения: 5287
Регистриран на: Пон 04 дек 2006 21:24
Автомобил: Golf4
Двигател: MK 4 98 AHF
Местоположение: Русе

Re: Golf 3 от климатик към климатроник

Мнениеот znainainai » Вто 05 юли 2011 13:51


Аз съм я правил тая процедура и във двата варианта:
от климатик към климатроник
от климатроник към климатик
По темата
Сменя се частта със радиаторчето на парното понеже на нея са моторчетата за клапите. Редиш си инсталацията слагаш датчиците по места, сменя се още и конзолата около касетофона заради малко по специфичният механизъм на клапата във варианта със климатроник. От дясно трябва да се добави още една клапа ама не е фатално може и без нея само моторчето да е налично че да не бие грешки. Него просто го оставяш на "хвърчащ" монтаж. Този вид монтаж е при положение че не изпускаш фреона :!:
И във общи линии това е.
Просто запазваш климатичната част и добавяш ел. т.е. става климатроник.


Na7sU
Мнения: 10
Регистриран на: Чет 19 апр 2018 14:43
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf 3 от климатик към климатроник

Мнениеот Na7sU » Пон 23 апр 2018 19:34


А като пари общо всичко с частите и майсторлъка понеже сам надали ще се справя можете ли да кажете нещо ориентировъчно?


Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: Golf 3 от климатик към климатроник

Мнениеот Mishonti » Пон 23 апр 2018 19:39


Не виждам смисъл за нещо подобно.


Na7sU
Мнения: 10
Регистриран на: Чет 19 апр 2018 14:43
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf 3 от климатик към климатроник

Мнениеот Na7sU » Пон 23 апр 2018 19:45


е има някой като мен например които си харесват климатроника не че и климатика е зле но просто ако е нещо ленсо и не толкова скъпо що да не си разглезим малко голфа



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 74 госта