Проблем със стопове (диодни)

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
Exell
Мнения: 2232
Регистриран на: Пет 29 апр 2005 17:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Все НякъДе

Проблем със стопове (диодни)

Мнениеот Exell » Чет 28 юли 2011 19:39


Та колеги , моля за малко помощ. Имам диодни стопове от години и не съм имал никакви проблеми , днес към обяд забелязах , че като натисна спирачка и на единият стоп светват всички диоди с изключение на 4 бр. Тези 4-ри светват , но мноОоого слабо , едвам забележимо. По-късно през деня след натискане на спирачка всичко беше О.К. , но малко по-късно отново се появи проблема , но този път на двата стопа имаше диоди , които светеха по-слабо от останалите (едва забележимо). От къде да тръгна да търся проблема ? Мерси предварително :? :? :? :? :? На габарит нямам проблеми , както и на стопа за мъгла.

Последна промяна от Exell на Чет 28 юли 2011 20:45, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
icefire
Мнения: 1777
Регистриран на: Сря 04 юли 2007 9:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Мünchen/София

Re: Проблем с стопове (диодни)

Мнениеот icefire » Чет 28 юли 2011 20:14


Провери си буксата на левия стоп - те самите стопове хубаво са афтърмаркет, ама буксата си е VW :Mr Green Fun
Последното краче (мисля, че 9ти пин беше) е масата, там редовно прави утечки и като натиснеш спирачката става мармалад. Виж я, пък ако не е тя, тогава си търси проблема в стоповете ;)


Потребителски аватар
Exell
Мнения: 2232
Регистриран на: Пет 29 апр 2005 17:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Все НякъДе

Re: Проблем с стопове (диодни)

Мнениеот Exell » Чет 28 юли 2011 20:38


Благодаря , утре това е първата ми работа :beer :beer Ще пиша , ако има резултат :wink:


Потребителски аватар
pas1.8mi
Мнения: 5208
Регистриран на: Нед 10 окт 2004 14:08
Автомобил: Passat B5
Двигател: 1.8T AEB 1999
Местоположение: София,Плевен

Re: Проблем със стопове (диодни)

Мнениеот pas1.8mi » Пет 29 юли 2011 15:21


Ако светодиодите са в групи по 4бр е нормално,ако са започнали да се пукат спойки да ти прави този проблем!


Потребителски аватар
Exell
Мнения: 2232
Регистриран на: Пет 29 апр 2005 17:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Все НякъДе

Re: Проблем със стопове (диодни)

Мнениеот Exell » Пет 29 юли 2011 21:06


За съжаление не е от масата. Цяла вечер си играя с тях и временно реших проблема , но ..... размених кабелите (купонзите) и в момента пуснах да светят диодите за мъгла като стоп (даже май стана по-красиво) :) Но това е временно решение , някой , ако има поне някакво предположение нека сподели :beer :beer :beer

pas1.8mi да , по 4 броя са , тоест 3 х 4 - 12 светват при спирачка. Мисля , че проблема е в една пластмаска , която е капсулована и нямам представа какво става вътре. :| :| :| :|


keymaker
Мнения: 822
Регистриран на: Съб 07 юни 2008 20:43
Автомобил: Passat+T4
Двигател: ABS+AAB
Местоположение: София /с. Мусачево -гр.Елин Пелин

Re: Проблем със стопове (диодни)

Мнениеот keymaker » Пет 29 юли 2011 21:50


по описанието ми се стува ,че има проблемен диод във въпросната четворка предполагам са вързани по 4бр.последователно и ако един се изпръцка цялата редичка отива на кино(или при пробив )идва по слаб ток откъдето и слабото светене


Потребителски аватар
surgula
Мнения: 73
Регистриран на: Съб 27 дек 2008 0:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Проблем със стопове (диодни)

Мнениеот surgula » Съб 30 юли 2011 8:42


Колега в капуслованата пластмаса се намира стабилизатор на напрежение и няколко резистора. При мен габаритите дадоха фера и си направих една нова малка платка само за тях и ги изолирах от черната кутия. Схемата е много проста и не е точно като оригиналната, но за момента не ми се занимава да я осъвършенствам. Тя представлява един диод (защитен) и резистор от около 200 ома за всеки кабел, който отива към дадената група диоди. Даже първоначално елементите не бяха на платка, а направо запоени "във въздуха".


Потребителски аватар
Exell
Мнения: 2232
Регистриран на: Пет 29 апр 2005 17:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Все НякъДе

Re: Проблем със стопове (диодни)

Мнениеот Exell » Съб 30 юли 2011 16:34


surgula мерси , след морето ще пробвам и аз по подобен начин :beer :beer


emo-gar
Мнения: 3443
Регистриран на: Съб 16 сеп 2006 23:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София,Lantra 1.5 ,Golf 3-ABS,Vento-R.I.P.

Re: Проблем със стопове (диодни)

Мнениеот emo-gar » Нед 31 юли 2011 9:12


Ако "черната кутия" се отвори все някак си и вътре не е залята със нещо,тогава и с един поялник може да се оправиш.Добре е да ти се намират под ръка резистори(съпротивления),каква стойност?-като отвориш ще се види.Ако са с цветна маркировка,или казваш цветовете,или мериш с мултицет някой от здравите.


Потребителски аватар
surgula
Мнения: 73
Регистриран на: Съб 27 дек 2008 0:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Проблем със стопове (диодни)

Мнениеот surgula » Нед 31 юли 2011 22:48


Отварял съм кутията и от страната на спойките може да се потърси така наречената "студена" ако въобще има такава. От другата страна обаче всичко е залято със смола (черна изолационна) и елементите не могат да се видят какви са. Това е и причината да мина на самоделка захранване. За резистори първо ползвах 600 ома обаче дават малко ток и диодите светят доста по-слабо, след това ги смених, но не помня с колко точно върти ми се нещо от сорта 210 - 250 ома, но не съм сигурен. При интерес мога да се нагъза и да проверя какво съм мацал.


Потребителски аватар
Exell
Мнения: 2232
Регистриран на: Пет 29 апр 2005 17:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Все НякъДе

Re: Проблем със стопове (диодни)

Мнениеот Exell » Пон 21 ное 2011 17:37


За статистиката (търсачката) , понеже забелязвам , че има доста колеги с подобни стопове (и доста се продават) да споделя , че стоповете са оправени от колега във форума. Ако той иска и му се пише може да даде повече подробностти , но проблема беше в "черната кутия" . Изцяло изрязана , изхвърлена и се направи нова платка. :banana :banana :banana :banana :banana :banana

И да благодаря на БоБоБъмбълБиииЙ mhihi mhihi mhihi


Потребителски аватар
bovans
Мнения: 25
Регистриран на: Чет 07 яну 2010 16:14
Автомобил: Wv Bora
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Pavlikeni

Re: Проблем със стопове (диодни)

Мнениеот bovans » Вто 06 мар 2018 9:29


И аз имах проблем с тая черна кутия.
Проблема се реши като я махнах и свързах стоповете директно. Няма проблем засега.
Пробвах и със съпротивления но не палят всичките диоди само 4 бр. не и стига тока.
От начало пробвах на колко волта запалват диодите на всяка група палят на 12v увеличих на 14v и няма проблем.
Незнам дали е правилно това на самия стоп пише 12v: Диоди са стоп,габарит и мъглата, а задна и мигач са на обикновени крушки.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13422
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Проблем със стопове (диодни)

Мнениеот kris11 » Пет 16 мар 2018 19:58


каква черна кутия споменавате ?


Потребителски аватар
Lifeguard
Мнения: 664
Регистриран на: Пон 31 мар 2008 14:50
Автомобил: Passat B5 TDI_Lupo SDI
Двигател: AHU_AKU
Местоположение: Русе

Re: Проблем със стопове (диодни)

Мнениеот Lifeguard » Пет 16 мар 2018 22:47


Платка с разни елементи,която е нещо като управление на светодиодите.Залята е цялата със смола и не се виждат елементите.И аз я изхвърлих навремето и свързах директно през резистори с определено съпротивление.Иначе изгаряха светодиодите.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13422
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Проблем със стопове (диодни)

Мнениеот kris11 » Съб 17 мар 2018 21:04


Lifeguard написа:Платка с разни елементи,която е нещо като управление на светодиодите.Залята е цялата със смола и не се виждат елементите.

Интересни ламБи :screwy , не съм попадал на такива. На стоп и габарит са ми в 1 цокъл и при китайски светодиодни ми изникна проблем .Наложи се да сложа разделителен диод в ламБите за да разделя 2 те вериги/стоп и габарит. За стопа на едната пъпка директно подават напрежението, а за габарит на другата пъпка през резистор пак на същите светодиоди да светят по-слабо. пак има платчица, но нищо не е залято и може да се бае/.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: speedvw и 85 госта