Golf 2 1.6d JP - Проблем с предни чистачки - РЕШЕНО !!!!

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
dvanew
Мнения: 243
Регистриран на: Пон 12 дек 2005 12:58
Автомобил: VW Sharan 2005
Двигател: ASZ
Местоположение: Велико Търново

Golf 2 1.6d JP - Проблем с предни чистачки - РЕШЕНО !!!!

Мнениеот dvanew » Вто 03 окт 2006 10:34


Здравейте колеги, проблема ми е в това, че не винаги чистачките се връщат в нормално/долно/ положение, след като съм ги изключил от лоста. Понякога се връщат, понякога не. Другия проблем е, че когато е пуснато на интервали/импулси/ някога си работят както трябва а понякога все едно са на първа степен/без да спират/. Прочетох мисля повечето теми за проблемни чистачки, но не намерих отговор и реших да пусна този пост. Благодаря предварително! Късмет на всички! :) :) :)

Golf 2 1.6d JP-двигател

Последна промяна от hooligans на Пет 17 яну 2020 10:44, променено общо 2 пъти.
Причина: Оправих заглавието.




Потребителски аватар
spirof
Мнения: 420
Регистриран на: Сря 25 яну 2006 19:34
Автомобил: Audi A4 B5
Двигател: ADR 1998
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнениеот spirof » Вто 03 окт 2006 17:58


имах абсолютно същия проблем,които ми късаше нервите
реших го като почистих механизъма за управление на мотора на чистачките
прави се по следния начин
сваляш рамената на чистачките след като развиеш гайките,след това развиваш големите гайки които захващат оста на чистачките,после идва ред на един болт който крепи механизъма в долния край
изважда се за да има по добър достъп до капачката на предавателния механизъм намиращ се до моторчето,
вътре има три пластинки които подават сигнал към електрониката на какво положение се намират чистачките
при мен смазката се беше вкоравила и пречеше на пластинките да контактуват както трябва
успех!!!


Потребителски аватар
joser
Мнения: 1492
Регистриран на: Съб 20 май 2006 17:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот joser » Чет 05 окт 2006 14:11


не е точно по проблема, но не намерих по-подходяща тема да си задам въпроса: някой знае ли кой е номерът на релето за предните чистачки по схемата за голф2? благодаря предварително


Потребителски аватар
van
Мнения: 7
Регистриран на: Сря 04 окт 2006 13:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Монтана

Мнениеот van » Чет 05 окт 2006 16:14


Като си пуснеш чистачките на интервали ти сам определяш интервала колко често да се включват... Значи буташ си лостчето надолу за степен на интервали и ги изключваш следвашото пускане на чистачките ти определя интервала. Примерно като ръми пусни веднъж степеннта на интервала и ги изключи и като ти намокри стъклото достатъчно пак ги пусни и ги остави пуснати, след което те ще се пускат на съчия интервал от време.. :roll:

П.С. Не бях видял че си с Голф II, ама все пак пробвай щото на 3-ките е така...


Потребителски аватар
joser
Мнения: 1492
Регистриран на: Съб 20 май 2006 17:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот joser » Чет 05 окт 2006 16:31


при мен пък проблемът е, че от няколко дни работи само най-бързата степен.. първа не ще. сложила съм нов превключвател, не е моторчето или връзки. остава ми да проверя релето, но не знам кое точно е за чистачките. пак е г2


Потребителски аватар
joser
Мнения: 1492
Регистриран на: Съб 20 май 2006 17:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот joser » Съб 07 окт 2006 13:51


благодарение на lz1msz от форума - разбрах къде е проблемът. а релето е номер 19. още веднъж му благодаря. ех, тия радиолюбители :bowdown


Потребителски аватар
chefito
Мнения: 9527
Регистриран на: Сря 02 фев 2005 12:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот chefito » Съб 07 окт 2006 14:14


Да допълня само:

Като ги махаш ги махни в положение спряни и седящи там където трябва да са. След това колегата е обеснил точно какво да правиш. Накрая при сглобяването гледай рамената да са в същото положение както са били преди да ги сложиш, а след като сглобяваш механизма с зъбните колела гледай пластинките да опират в нулево положение (има едно място на пластмасовото зъбно колело при което няма контакт там ти е нулево положение). По принцип е много просто ако имаш въпроси или затруднения питай. Като добавка използвай хубава грес :)


Потребителски аватар
dvanew
Мнения: 243
Регистриран на: Пон 12 дек 2005 12:58
Автомобил: VW Sharan 2005
Двигател: ASZ
Местоположение: Велико Търново

Мнениеот dvanew » Съб 07 окт 2006 22:02


Благодаря на всички, проблема беше в пластините!!! :lock:


Потребителски аватар
SvetoslavSavov
Мнения: 1
Регистриран на: Вто 01 окт 2019 18:06
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с предни чистачки - РЕШЕНО !!!!

Мнениеот SvetoslavSavov » Чет 16 яну 2020 19:57


Здравейте ,колеги.Посъветвайте ме как да постъпя,смених и двете моторчета (чисто нови)на чистачките на моя туран и лявата отново отказва да работи.Тръгват да работят и двете, правят един два хода спира тази на пасажера а след това и моята отказва.


Потребителски аватар
Duke_BG
Мнения: 439
Регистриран на: Пет 26 яну 2007 12:52
Автомобил: GOLF 4+BORA
Двигател: AGU 180Hp + V5 4 motion
Местоположение: Бургас

Re: Golf 2 1.6d JP - Проблем с предни чистачки - РЕШЕНО !!!!

Мнениеот Duke_BG » Пет 17 яну 2020 15:45


Светославе, кой ти каза да ги смениш ?
провери бушони 3 и 31 като за начало и една диагностика няма да е зле че тия мотори си вървят с електрониката
другото което можеш да направиш сам е да проследиш кафевите кабели къде отиват - от двата мотора някъде се събират заедно и отиват на маса накъде в дясно под кората на чистачките.

ти па намери къде да питаш - в тема за голф 2 задаваш въпроси за електроника в мотори на чистачки :)



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 86 госта