проблем с таблото на голф 3

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
s_gigov
Мнения: 56
Регистриран на: Нед 01 юли 2007 17:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

проблем с таблото на голф 3

Мнениеот s_gigov » Пон 05 сеп 2011 18:03


От скоро забелязах че като завъртя да запаля и ми се нулира часовника и междинния километраж и нещо леко избръмчава в таблото а като я угася стрелките не се връщат , направи ми впечетление и че централното не работи от както се показа този проблем.Размърдах клемите на акумулатора но няма ефект.Голфа е 3 тди 95 година




HOFFMANN
Мнения: 126
Регистриран на: Пон 08 мар 2010 17:50
Автомобил: Golf 3 GT
Двигател:
Местоположение: Червен бряг

Re: проблем с таблото на голф 3

Мнениеот HOFFMANN » Вто 06 сеп 2011 15:42


колега пробвай с друг акомулатор,имах такъв проблем с бензинов голф,нивото на електролита беше паднало доста и дори отказа да пали от един път,след доливане и зареждане поизкара няколко месеца акомулатора


Потребителски аватар
kasabov_g
Мнения: 81
Регистриран на: Пет 15 юли 2011 15:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Горна Оряховица

Re: проблем с таблото на голф 3

Мнениеот kasabov_g » Вто 06 сеп 2011 16:10


След,като илиминираш всички външни фактори провери за лоша споика или хлабава връзка вътре в самото табло.


Потребителски аватар
_Stoev_
Мнения: 3
Регистриран на: Чет 13 май 2010 0:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Plovdiv

Re: проблем с таблото на голф 3

Мнениеот _Stoev_ » Нед 10 юни 2012 20:34


Здрасти, Колега! При мен днес стана същия проблем с голфа... Та искам да те попитам как се оправи и какво се оказа? :|


goodyy
Мнения: 27
Регистриран на: Сря 09 юли 2008 8:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: проблем с таблото на голф 3

Мнениеот goodyy » Пон 11 юни 2012 9:53


Таблото има постоянен плюс и плюс при контакт. Това,което избръмчава са спирачките на стрелките. Постоянния плюс захранва паметите и часовника. Като се изгубят и двата плюса(както е при вас след изкл. от контакт) паметите остават без захранване и се активират автоматично спирачките на всички уреди по таблото. Проверете внимателно всички бушони. Проверете също дали акумулатора си държи напрежението.
Интересно е в този случай да изгасиш в движение. Всичко стрелки замръзват където са си.


Потребителски аватар
juli7707
Мнения: 16
Регистриран на: Нед 30 авг 2009 10:43
Автомобил: Golf 3
Двигател: 2E 1993
Местоположение: Blagoewgrad

Re: проблем с таблото на голф 3

Мнениеот juli7707 » Пет 02 ное 2012 11:40


Здравейте искам и аз да попитам как се оправя километража имам същия проблем след като съм изминал 20лм .градско и загася колата след 5мин. я запаля пак ми изчезват километрите и ми се нулира часовника винаги на 12.00ч. проверих всички бушони както сте писали сложих друго табло и работи въпроса ми е ако е от таблото мож ели да се оправи или да търся друго благодаря предварително


Потребителски аватар
gecata5767
Мнения: 57
Регистриран на: Сря 07 май 2008 22:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Сливен

Re: проблем с таблото на голф 3

Мнениеот gecata5767 » Вто 04 дек 2012 16:30


Колеги никой ли няма справил се с този проблем и при мен е така от днес,като подам контакт всичко си работи часовника,бензина си показва,температурата си показва и когато варти стартера сащо но когато запали колата часовника изчезва и километража а бензина и температурата замразват в това полжение при което са били при контакт.Колата е Голф 3 1,4 АЕХ 96 :(


Потребителски аватар
vladovelin
Мнения: 1323
Регистриран на: Чет 27 дек 2007 11:18
Автомобил: Golf3 GTI
Двигател: 2E 1994
Местоположение: Пазарджик

Re: проблем с таблото на голф 3

Мнениеот vladovelin » Вто 04 дек 2012 16:54


Преди три години се справих с подобен проблем-при стартиране часовника ми отиваше на 12ч.
Като ми го направи това два-три пъти и си купих нов акумулатор, а пет годишния отиде на вторични и проблема изчезна.


Потребителски аватар
gecata5767
Мнения: 57
Регистриран на: Сря 07 май 2008 22:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Сливен

Re: проблем с таблото на голф 3

Мнениеот gecata5767 » Вто 04 дек 2012 17:04


За протокола акумулатора ми е на 1 година,но наистина това го направи и тогава когато го поставях още като нов и минах около километар и се оправи но сега цял ден карам и няма :(


Потребителски аватар
Jovany
Мнения: 479
Регистриран на: Вто 19 юли 2005 18:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: проблем с таблото на голф 3

Мнениеот Jovany » Вто 04 дек 2012 20:24


1 към 1 същия проблем при служебната ми кола Fiat Doblo 1.6 бензин/метан. Проблема се реши с нов акумулатор.
Само за пояснение че стария беше оригинален на година и половина.


Потребителски аватар
gecata5767
Мнения: 57
Регистриран на: Сря 07 май 2008 22:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Сливен

Re: проблем с таблото на голф 3

Мнениеот gecata5767 » Вто 04 дек 2012 22:12


Още като закупих новия акумулатор ми направи тоя проблем при монтажат му,понеже аз си го сменях пред нас като я запалих с новия акумулатор забелязах че часовника и километража не работят изобщо цялото табло не работи,като я изгасих се появи часовника и километража като подадох контакт стрелката за бензина и водата си отчитаха но като я запалих пак спряха буквално замразват в това положение при което са на контакт, реших че компа се е бъгнал и трябва да се изчисти грешката и трагнах кам сервиза и минах няколко стотин метра и всичко трагна и така до днес докато не сложих преди това сваления за 20 дни акумулатор,карах я цял ден палех я и гасих доста ама така и несе оправи изчетох доста теми но отговор не намерих :(


Потребителски аватар
ivanbl
Мнения: 293
Регистриран на: Пон 27 окт 2008 22:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пазарджик
Контакти:

Re: проблем с таблото на голф 3

Мнениеот ivanbl » Вто 04 дек 2012 23:33


значи при теб проблема се появява при смяна на акумулатор, т.е. акумулатора не е виновен.... а самото действие "смяна".... та провери си клемите и кабелите които влизат в клемите.... да не би някой плюсов кабел да е зле закрепен.... единственото нещо което пипаш при смяната са клемите и кабелите... там проверявай


Потребителски аватар
ivanovkbg
Мнения: 850
Регистриран на: Вто 27 мар 2012 12:43
Автомобил: Passat B6
Двигател: BKP 2007 4Motion
Местоположение: София

Re: проблем с таблото на голф 3

Мнениеот ivanovkbg » Сря 05 дек 2012 18:02


При смяна на акумулатор часовника и дневния пробег се нулират!
Вижте клемите на акумулатора да не се окислени или омаслени.


Потребителски аватар
Anonymous88
Мнения: 316
Регистриран на: Съб 31 мар 2012 2:35
Автомобил: VW Vento - VW Golf IV- VW Golf IV
Двигател: 1z 1996 - AJM 2000 116++ - ALH
Местоположение: Враца

Re: проблем с таблото на голф 3

Мнениеот Anonymous88 » Сря 05 дек 2012 18:32


Здравейте Колеги!
за да не пускам нова тема ще попитам тук ако колегата няма нищо против!

моя проблем е следния: всичко по таблото си работи(Отчита правилно) таблото ми не показва Трипа и стрелката на Горивото се мърда(люляе) когато колата е в движение! от време на време ми показва [0000] - [0000] и след малко каране се оправя също така само си се сменя (показва оборотите или някои от др-те 7/8 да ги наречем функции. не мога да си настройвам часът и копчето за зануляването не ми работи.Но някой път като вкл. на контакт на левия дисплей ми покаже инспекцията и след това запаля проблеми никакви показва си ми Трипа мога да го занулявам мога да си настроя часът след няколко паления пак се пре**е!
Таблото ми е TRW без MFA а колата Венто 1.9 тди 1з 96г.
Благодаря предварително!


Потребителски аватар
Jovany
Мнения: 479
Регистриран на: Вто 19 юли 2005 18:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: проблем с таблото на голф 3

Мнениеот Jovany » Сря 05 дек 2012 19:51


Anonymous88 написа:Здравейте Колеги!
за да не пускам нова тема ще попитам тук ако колегата няма нищо против!

моя проблем е следния: всичко по таблото си работи(Отчита правилно) таблото ми не показва Трипа и стрелката на Горивото се мърда(люляе) когато колата е в движение! от време на време ми показва [0000] - [0000] и след малко каране се оправя също така само си се сменя (показва оборотите или някои от др-те 7/8 да ги наречем функции. не мога да си настройвам часът и копчето за зануляването не ми работи.Но някой път като вкл. на контакт на левия дисплей ми покаже инспекцията и след това запаля проблеми никакви показва си ми Трипа мога да го занулявам мога да си настроя часът след няколко паления пак се пре**е!
Таблото ми е TRW без MFA а колата Венто 1.9 тди 1з 96г.
Благодаря предварително!

Според мен колега проблема при теб е съвсем друг. Не е в акумулатора. От това което чета е по скоро в таблото-слаби връзки студени спойки и др.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: fur1ous, stoian55 и 68 госта