Въпрос относно арматурно табло - присаждане на MFA

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
icefire
Мнения: 1777
Регистриран на: Сря 04 юли 2007 9:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Мünchen/София

Въпрос относно арматурно табло - присаждане на MFA

Мнениеот icefire » Вто 11 окт 2011 16:51


Колеги, разучавам възможността да си ъпгрейдна таблото с MFA. В момента таблото ми е следното: 1J0 919 861 D. Знам някои от означенията какво са, но за някои имам затрудния:

1J0 = без хромирани рингове
919 = без CAN интерфейс (920 имат CAN)
8 = ??? По форумите пишат, че това било 8 km/h, но какво значи това...
6 = няма MFA (2 = half mfa, 4 = full mfa)
1 = IMMO 2 (всички цифри без 6 значат immo2, 6=immo3)
D = ??? (А=бензин, C=дизел, но какво трябва да е D??)

Имам сега следните въпроси:

1. Какви табла биха били съвместими? Т.е. ако си взема табло с CAN интерфейс (с номер 1J0 920 XXX), то ще сработи ли? Или трябва да търся задължително без CAN?

2. Lowline използва само дисплея на часовника, т.е. де факто е като MFA-то на Голф 3. Само че съм виждал и табла с едно малко черно-бяло екранче по средата. Това пак ли е lowline и каква е разликата с това, което показва само в дисплея на часовника?


Става дума за Бората от гаража.

ПП. Четох из форума и използвах търсачката, затова задавам само въпросите, които са ми останали неясни...

ПП2. Изтрих въпросите, на които вече намерих отговор в статията, цитирана от колегата по-долу. След като ми се изясни всичко, ще напиша тема с цялата систематизирана информация.

Последна промяна от icefire на Пон 31 окт 2011 19:25, променено общо 3 пъти.




Потребителски аватар
icefire
Мнения: 1777
Регистриран на: Сря 04 юли 2007 9:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Мünchen/София

Re: Въпрос относно арматурно табло

Мнениеот icefire » Чет 13 окт 2011 0:19


Първите три горе-долу си ги изясних, но ще се радвам някой ако ми обясни какво да правя с показанието на километража...


pacoarabiata
Мнения: 129
Регистриран на: Сря 10 сеп 2008 9:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Въпрос относно арматурно табло

Мнениеот pacoarabiata » Пон 31 окт 2011 11:10


е никой нищо ли не знае по въпроса?


Потребителски аватар
van4ooo
Мнения: 1404
Регистриран на: Нед 13 юли 2008 19:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Въпрос относно арматурно табло

Мнениеот van4ooo » Пон 31 окт 2011 17:57


Тук може да намерите някои от отговорите http://uk-mkivs.net/forums/t/167146.aspx


Потребителски аватар
icefire
Мнения: 1777
Регистриран на: Сря 04 юли 2007 9:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Мünchen/София

Re: Въпрос относно арматурно табло

Мнениеот icefire » Пон 31 окт 2011 19:15


Благодаря :beer
Темата е много добра, досега не я бях срещал. Ще коригирам грешката си в първия пост, относно предпоследната цифра от таблото.

Само едно не разбрах:
За ъпгрейд към MFA на необходими: Ново табло, лостче с контроли и температурен сензор (ако колата няма). Сензорът ще се свърже с кабел към съответното пинче на буксата зад таблото (тази зелената). Въпросът ми е, необходими ли са други кабели? Фактическата смяна на таблото, като изключим намирането на пина и обучаването на имо-то, plug and play ли е или има преправяне?


Потребителски аватар
Aprilia
Мнения: 1300
Регистриран на: Съб 15 мар 2008 0:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Торино, Италия

Re: Въпрос относно арматурно табло - присаждане на MFA

Мнениеот Aprilia » Нед 13 ное 2011 23:58


icefire написа:Колеги, разучавам възможността да си ъпгрейдна таблото с MFA. В момента таблото ми е следното: 1J0 919 861 D. Знам някои от означенията какво са, но за някои имам затрудния:

1J0 = без хромирани рингове
919 = без CAN интерфейс (920 имат CAN)
8 = ??? По форумите пишат, че това било 8 km/h, но какво значи това...
6 = няма MFA (2 = half mfa, 4 = full mfa)
1 = IMMO 2 (всички цифри без 6 значат immo2, 6=immo3)
D = ??? (А=бензин, C=дизел, но какво трябва да е D??)

Имам сега следните въпроси:

1. Какви табла биха били съвместими? Т.е. ако си взема табло с CAN интерфейс (с номер 1J0 920 XXX), то ще сработи ли? Или трябва да търся задължително без CAN?

2. Lowline използва само дисплея на часовника, т.е. де факто е като MFA-то на Голф 3. Само че съм виждал и табла с едно малко черно-бяло екранче по средата. Това пак ли е lowline и каква е разликата с това, което показва само в дисплея на часовника?


Става дума за Бората от гаража.

ПП. Четох из форума и използвах търсачката, затова задавам само въпросите, които са ми останали неясни...

ПП2. Изтрих въпросите, на които вече намерих отговор в статията, цитирана от колегата по-долу. След като ми се изясни всичко, ще напиша тема с цялата систематизирана информация.

Поред: 8 означава километри в час а 9 означава мили, демек ако имаш последни цифри 846 то това е табло в км/ч ако е 946 то е в мили в час.
На 919 табло (некан) 920 понякога става понякога не, казват че обикновенно става само при дизелите, при бензин граничи с чудото.
2. има само 3 вида, с монохромен черно бял дисплей при часовника (мфа), с малък дисплей червено черен посредата (хаф фис) и с големия дисплей посредата (фул фис)
хаф фис таблата са САМО ПО КАН шина, от тях некан няма
За кола която е 919 и не може да сложиш 920 табло, има едно спасение и то се крие в номера 919 890B, но цената на такова табло в ибей тръгва от 200 евро, слагат се на голфовете които оригинално излизат с МФД навигация от завода и са преди 99-та година :wink:
Друго допълнение, дизелово табло може да стане бензиново със смяна на циферблатите и дъмпа на еку-то на таблото, както и обратното бензиново дизелово по същия начин :wink:


Потребителски аватар
Aprilia
Мнения: 1300
Регистриран на: Съб 15 мар 2008 0:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Торино, Италия

Re: Въпрос относно арматурно табло - присаждане на MFA

Мнениеот Aprilia » Пон 14 ное 2011 0:01


извинете 2-ния пост, ето пример за такова табло
http://www.ebay.de/itm/Golf-4-Tacho-Kom ... 589091d03d

можете да видите и в гаража ми, колата ми е 919 без кан, произведена 98-ма година и съм с фул фис табло, покрай моята кола смея да кажа много малко неща свързани с таблата ми останаха неясни :lol: мога да сменям дъмпове, да чета пин кодове и т.н някой ако има нужда от помощ с удоволствие бих помогнал ако ми е по силите :)


Потребителски аватар
icefire
Мнения: 1777
Регистриран на: Сря 04 юли 2007 9:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Мünchen/София

Re: Въпрос относно арматурно табло - присаждане на MFA

Мнениеот icefire » Пон 14 ное 2011 0:09


Благодаря колега за изчерпателния отговор!
След като пуснах тази тема се отдадох на четене и така събирайки инфо от различни форуми вече ми се поизясниха нещата.

Даже вече си набавих всичко необходимо за upgrade-a :banana

За съжаление, не намерих full-FIS табло, цените им са космически.. така че се задоволих с малкото МФА, като купих табло на съвсем земна цена от колега във форума. Не съм го виждал още, защото то е в БГ, а аз не, но скоро и това ще стане и ще го монтирам.

За таблата 920 - доколкото разбрах може с CAN адаптер да се монтира и такова табло. За съжаление, при бензиновите ДВГ никой досега не го е направил като хората - в най-добрия случай ще остане да свети лампата за Airbag-a, така че, който няма CAN, да си търси само табло с 919 в номера. Иначе не си е работа.. много е сложно и вероятността да не стане е голяма.

Другата разлика м/у двете е, че ако няма CAN, трябва да се пусне едно кабелче от зелената букса то ECU-то за да отчита разхода на гориво. Ако има CAN, това инфо си тече по CAN шината и няма нужда да се прави допълнително.

Колега, а да те питам, ти откъде намери такова табло? В ebay гледам през ден, но такава сума за FIS не мога да отделя.


Потребителски аватар
Aprilia
Мнения: 1300
Регистриран на: Съб 15 мар 2008 0:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Торино, Италия

Re: Въпрос относно арматурно табло - присаждане на MFA

Мнениеот Aprilia » Пон 14 ное 2011 0:18


icefire написа:Благодаря колега за изчерпателния отговор!
След като пуснах тази тема се отдадох на четене и така събирайки инфо от различни форуми вече ми се поизясниха нещата.

Даже вече си набавих всичко необходимо за upgrade-a :banana

За съжаление, не намерих full-FIS табло, цените им са космически.. така че се задоволих с малкото МФА, като купих табло на съвсем земна цена от колега във форума. Не съм го виждал още, защото то е в БГ, а аз не, но скоро и това ще стане и ще го монтирам.

За таблата 920 - доколкото разбрах може с CAN адаптер да се монтира и такова табло. За съжаление, при бензиновите ДВГ никой досега не го е направил като хората - в най-добрия случай ще остане да свети лампата за Airbag-a, така че, който няма CAN, да си търси само табло с 919 в номера. Иначе не си е работа.. много е сложно и вероятността да не стане е голяма.

Другата разлика м/у двете е, че ако няма CAN, трябва да се пусне едно кабелче от зелената букса то ECU-то за да отчита разхода на гориво. Ако има CAN, това инфо си тече по CAN шината и няма нужда да се прави допълнително.

Колега, а да те питам, ти откъде намери такова табло? В ebay гледам през ден, но такава сума за FIS не мога да отделя.

от ибей.де, стиснах зъби и се изръсих като стой та гледай :| само че късмет че ми изпадна табло без пин та на мен ми легна 200 евро с доставката до Италия, с пин и с кабелче за навигация обикновенно с лекота прехвърлят и 250 евро, това което показах даже на малко е свършило :roll: За съжаление е нещо доста рядко същевременно нещо доста търсено.

А иначе лампата за абс-а и еърбега се гасят много лесно с прекодиране във вагком :wink:
Проблема са данните по кан шината, разход, обортомер и това че свети лампата за маслото :wink:
цената на кан адаптора + кан таблото с фис, прехвърлят цената на фул фис без кан :wink:


Потребителски аватар
icefire
Мнения: 1777
Регистриран на: Сря 04 юли 2007 9:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Мünchen/София

Re: Въпрос относно арматурно табло - присаждане на MFA

Мнениеот icefire » Пон 14 ное 2011 0:21


Ами проблемите не са един или два, затова най-добре - който няма CAN - да си търси табло без. Да не говорим, че CAN адаптерът гони 100-те евро... :bishop

Едит: Именно, това исках да кажа. Променил си си поста преди да успея да отговоря :да:

Едит2: Иначе аърбегът се гаси със смяна на soft coding-a, ама тогава и на контакт няма да свети. Тоест пак е кофти решение...


stefstrong
Мнения: 2
Регистриран на: Съб 15 авг 2015 10:37
Автомобил:
Двигател:

Re: Въпрос относно арматурно табло - присаждане на MFA

Мнениеот stefstrong » Пон 31 авг 2015 10:46


Здравейте, видях темата и моля за помощ. Купих голф 2002 година дизел с повредено табло. Обортомерът за километрите работи, когато си иска. Моето табло е 1J0920 806 E. Пробвах няколко табла, но не ми работят ел стъклата и не ми свети при отваряне на врата. Може ли съвет какво табло трябва да търся, за да стане за моя голф и евентуално от къде мога да намеря?



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: BobbyTarantino и 279 госта