Vw Vento-плюсове и минуси.

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
delqnRaichev
Мнения: 1
Регистриран на: Пон 24 окт 2011 11:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Vw Vento-плюсове и минуси.

Мнениеот delqnRaichev » Пон 24 окт 2011 11:23


Здравейте,всички от форума!Скоро ми предстои вземане на книжка и се чудя каква кола да взема.Имам бюджет около 2000-3000 лева.Разглеждах обяви за венто и ми хареса като цяло колата и разбрах,че не й е толкова скъпа поддръжката.Ако можете кажете ми основните плюсове и минуси на колата и заслужава ли си да взема такава или да се оглеждам за друг модел. :) :) :) :?: Благодаря предварително.




Потребителски аватар
plamen-roni
Мнения: 682
Регистриран на: Чет 22 окт 2009 20:19
Автомобил: SEAT EXEO TDI
Двигател: CAGC-2010
Местоположение: Варна

Re: Vw Vento-плюсове и минуси.

Мнениеот plamen-roni » Пон 24 окт 2011 17:47


Кажи,с какъв двигател е тази кола?Иначе си е голф с раница,но лично мое мнение е че е за по олегнали хора,такива който са с деца и т.н.Предполагам,че щом ще вземаш книжка скоро си на 18-20год.Но пак ти казвам това е мое мнение.Лично аз бих се огледам за голф 3 1.8 -ААM 75 к.с или 1.8-ABS 90 к.с.Понасят и много добре АГУ.А защо не и някоя GTI 115 к.с.И задължително на майстор или някоя по разбиращ от теб да я погледне. :beer


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19111
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Vw Vento-плюсове и минуси.

Мнениеот stefan4o » Пон 24 окт 2011 17:50


Реално колегата по-горе ти е написал - голф с раница. Аз като по-улегнал семеен човек го предпочитам пред който и да е хеч в класа му. Возията му е една идея по-добра от на Голф Мк3. Багажникът му е по-голям и като че ли това са му плюсовете. Другото е като при голфа. :wink:


Потребителски аватар
icefire
Мнения: 1777
Регистриран на: Сря 04 юли 2007 9:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Мünchen/София

Re: Vw Vento-плюсове и минуси.

Мнениеот icefire » Пон 24 окт 2011 17:57


viewtopic.php?f=5&t=255975#p2789530
Всичко, що е за Г3 изписано, се отнася и за Вентото. Дали искаш хечбек или седан - ти си избираш. Приятно четене...


Потребителски аватар
joro_dexter
Мнения: 270
Регистриран на: Вто 04 окт 2011 20:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Vw Vento-плюсове и минуси.

Мнениеот joro_dexter » Пон 24 окт 2011 18:01


Здравей, честно казано аз имам добри впечатления от Вентото. карах 6 години голф 2 1.6 с АГУ , гореше ми около 8/100км ГРАДСКО !!! ;) след това минах на голф 3 1.6 75к.с. също на газ , разхода ми беше 12-14/100км.От 1 месец карам венто , 1.8 - ААM 75 к.с. и съм много по доволен от колкото от голфовете!!! Вози си хубаво , върви си доста добре, а и външния вид е доста по приятен за окото , отколкото голфа. :wink:
Р.р. И един приятелски съвет : не се хвърляй на кола с мнго екстри !!! Помни , че купуваш кола на старо и колкото повече екстри има, толкова повече пари ще хвърляш за да ги поддържаш в изправност. Това си е лично мое мнение / :012:
Аз лично смятам , че Климатик , хидравлика и централно заключване са напълно достатъчни екстри за кола настаро!!! и все пак избора си е лично твой . Вземи си кола , която ти харесва на теб и неслушай околните!!! :) пожелавам ти успех и дано случиш на читав автомобил! :bishop


Потребителски аватар
snupeca
Мнения: 11200
Регистриран на: Чет 03 юли 2008 8:26
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: ALH
Местоположение: Смолян
Контакти:

Re: Vw Vento-плюсове и минуси.

Мнениеот snupeca » Пон 24 окт 2011 18:02


Здрасти и от мен колега.
Аз ще кажа че за 3 години "съвместен живот" с въпросната гадинка mhihi нещата от които мога да се оплача са малко - основно тенекийте и задното окачване. Карах 1.6ABU на газ, за вървене не беше нищо особено, имайки предвид малкия мотор и газовата, но пък от към возия, външен вид и особено багажно пространство е пред доста автомобили. Иначе една 90-ка TDI на това купе би легнала идеално за първа кола според мен (естествено съм пристрастен) mhihi
В крайна сметка всичко е късмет :)
Ей това животно ме търпя толкова.. :mrgreen:
Прикачени файлове
Снимка0520.jpg


Потребителски аватар
AE86
Мнения: 1076
Регистриран на: Вто 27 окт 2009 12:22
Автомобил: Jetta mkII
Двигател: PN 1989
Местоположение: Русе

Re: Vw Vento-плюсове и минуси.

Мнениеот AE86 » Пон 24 окт 2011 18:24


Тъй като карам Джета мога да ти кажа мои наблюдение спрямо голф и голф с раница (джета).С купето си по-устойчив във завой,Има багажник (скоро пренесох цяло теле отзад),вентото е добър вариант за първа кола.Ако си се спрял на бензин 1.6 е добър избор,а ако е дизел 1.9 тди също.И двата двигателя са пъргави.Карал съм вентота на приятели - Приятни са за каране.Може да съм изкривен нещо,но купето си е купе. Успех и дано се похвалиш скоро :да:


Потребителски аватар
joker
Мнения: 5889
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 10:38
Автомобил: Golf 3 Variant _Golf4 Variant
Двигател: 1800 ABS _1900 TDI AHF
Местоположение: Варна

Re: Vw Vento-плюсове и минуси.

Мнениеот joker » Пон 24 окт 2011 19:02


Една особеност на Венто...има най-големия по обем багажник от седаните(по-голям от Пасат),но окачването отзад е като за хечбек(а би трябвало да е за комби!) и по мнение на собствениците доста страда при редовно товарене на багажника!


Потребителски аватар
-=Maverick=-
Мнения: 55
Регистриран на: Вто 15 фев 2011 21:06
Автомобил: Vw Vento
Двигател: AAA
Местоположение: Пловдив

Re: Vw Vento-плюсове и минуси.

Мнениеот -=Maverick=- » Пон 24 окт 2011 19:18


Ето ти и един съвет от човек каращ 1.6 венто-Не си купувай 1.6 :Mr Green Fun ,разгледай за някое 1.8 или 2.0 но недей,просто не си заслужава, моето е на газ и повече от 15" джанти немога да си позволя защото то и сега гори 12л/100км,докато при по-големите мотори това би било друга гледка :)


Потребителски аватар
mladen201
Мнения: 95
Регистриран на: Съб 01 яну 2011 23:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: Vw Vento-плюсове и минуси.

Мнениеот mladen201 » Пон 24 окт 2011 19:43


Къде пратихте човека на 115 коня , 2.0 кубика ... Още е начинаещ. Трябва му не толкова мощна кола но той сам ще направи изборът си. Имам голф 1.4 и знам как е .. Гори ми много!


tdi90 turbo
Мнения: 153
Регистриран на: Пон 23 авг 2010 19:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Харманли-Осло

Re: Vw Vento-плюсове и минуси.

Мнениеот tdi90 turbo » Пон 24 окт 2011 19:48


айде и един съвет от мен,имах преди вентото г3 хечбек за околко година,сега в момента съм с венто 1.9 тди,с климатроника разхода при нормално каране-4 до 5,5 извънградско и градско съответно,зимата съм я засичал само град 6,5 но при моето си каране а той е бавно,иначе обслужването не е скъпо,ремъци ролки масло и филтри-250лв,предни накладки-32лв,задно феродо сменях наскоро -25лв,амортисйори задни нови каяба-140лв двата и така,много добре вози и с 14 зимни, и с 15 летни,багажника е огромен,фаровете светят идеално,имал съм коли карам през ноща като сляп,за 15 годишна таратайка е супер това е от мен,за 3 хилки можеш да намериш добро тди,но най вероятно без клима,успех с изборът :да:


Потребителски аватар
GTI 16V ABF
Мнения: 752
Регистриран на: Пон 28 фев 2011 21:29
Автомобил: VW Corrado
Двигател: 2.8 VR6 - AAA

Re: Vw Vento-плюсове и минуси.

Мнениеот GTI 16V ABF » Пон 24 окт 2011 19:57


Колега имам Венто 1.8 ABS и мога да ти кажа че това е двигагеля за този модел :bowdown като цяло Вентото е много добър избор има чаркуляци под път и над пъти за нищо пари :lol: :drunk


Потребителски аватар
kasabov_g
Мнения: 81
Регистриран на: Пет 15 юли 2011 15:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Vw Vento-плюсове и минуси.

Мнениеот kasabov_g » Пон 24 окт 2011 21:55


Имам VW VENTO и VW GOLF.Двигатели 1.8 ABS.Предимство: Vento е с голям обем на багажника. Комфорт: Vento вози плавно и по меко от Golf.Недостатък:Симпатичен и удобен автомобил по скоро подходящ за женени с деца.Избор на двигател:Евтина поддръжка,надеждни,лесно се газифицират 1.8 ABS,1.8 ADZ,1.8 ANP всички изброени мотори са 66 kw/90к.с 1.8 ААМ 75 к.с също е не лош двигател.Относно Дизелови агрегати:Надежно но по скъпо 1.9 ТDI.Удоволствие е да се кара TDI
Венто и двигател 1.6 ABU са неподходяща комбинация,стои далеч.


Потребителски аватар
dushanov
Мнения: 855
Регистриран на: Съб 19 сеп 2009 12:33
Автомобил: Seat Toledo 2
Двигател: AGN
Местоположение: Стара Загора

Re: Vw Vento-плюсове и минуси.

Мнениеот dushanov » Пон 24 окт 2011 22:27


На много места чета, че Вентото вози по-добре от Г3. Не знам как и на какво... Точно днес карах 2 г3 и 2 вентота. Една и съща друсия. Даже мога да дам + за г3, че е по-стабилен. Оабче си похлопват по 1 и същ начин. Това не знам как става! :)
А отделно за колегата чиято е темата. При положение, че е нов шофьор, не е ли по-добре да вземе хечбек? Много по-лесно се паркира от колкото седан. Никой не се сеща за това. Нека се научи на едното... после може и Це да изкара. Лично мое мнение! :beer


Потребителски аватар
balamata
Мнения: 507
Регистриран на: Пон 28 май 2007 20:46
Автомобил: Renault Laguna
Двигател: F3P720
Местоположение: Плевен

Re: Vw Vento-плюсове и минуси.

Мнениеот balamata » Вто 25 окт 2011 7:39


Аз само ще вметна,че на Вентото е голям багажника,но когато ще го тъпчеш със сакове и куфари.А на голфа си качвам спокойно от големите хладилници с фризер.На малкия детското обзавеждане също го прекарах плоскост по плоскост и т.н.Та в такива случаи хечбека си е предимство.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 32 госта