голф 3 1,4 гасне в движение

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
daniel golf 3
Мнения: 130
Регистриран на: Вто 09 мар 2010 10:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: kostinbrod

голф 3 1,4 гасне в движение

Мнениеот daniel golf 3 » Нед 01 яну 2012 12:40


Честита нова година колеги!Имам голф 3 1,4 ми абд мотор.от доста време имам един проблем,но на последък се задълбочи.гасне ми в движение,както си карам и забива муцуна и започва да мига лампата на маслото...много често след като съм карал и угася,при опита за следващо палене няма никой.вдигам капака няма ток на кабелите на свещите,а захранване има на бубината.смених бубина,кабели датчик на хол,свещи,релета,но проблема продължава да го има.след няколкократно завъртане на стартер тока си идва сам и все едно не е имало проблем...Моля помогнете!някой имал ли е такъв проблем?




Потребителски аватар
daniel golf 3
Мнения: 130
Регистриран на: Вто 09 мар 2010 10:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: kostinbrod

Re: гасне в движение голф 3 1,4

Мнениеот daniel golf 3 » Нед 01 яну 2012 16:18


Не съм колега и аз за него се сещам.но мисля да го карам с жици малко,за да го тествам,че се сменява трудно,пък и ми омръзна да сменявам части безрезултатно... :( мислиш ли че може от него да прави така?


Потребителски аватар
daniel golf 3
Мнения: 130
Регистриран на: Вто 09 мар 2010 10:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: kostinbrod

Re: гасне в движение голф 3 1,4

Мнениеот daniel golf 3 » Чет 05 яну 2012 8:38


карам няколко дена с жиците и за сега нямам проблеми...може и да е бил клемореда но ще изчакам още малко и тогава ще сменявам.някой ако има идея за още нещо да казва...благодаря предварително :)


Потребителски аватар
snupeca
Мнения: 11200
Регистриран на: Чет 03 юли 2008 8:26
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: ALH
Местоположение: Смолян
Контакти:

Re: гасне в движение голф 3 1,4

Мнениеот snupeca » Чет 05 яну 2012 13:40


TiL написа: mhihi за 12лв и един-два часа работа караш с жиците няколко дни facepalm


С подходящите инструменти (най-вече скобата за гайката на волана) става и за 20мин. Ако естествено си наясно какво правиш. :mrgreen: (не като едно "майсторче" дето ги избиваше със секача mhihi mhihi )


Потребителски аватар
megatone
Мнения: 486
Регистриран на: Нед 20 яну 2008 15:05
Автомобил: Golf 3 1.8 ABS
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: гасне в движение голф 3 1,4

Мнениеот megatone » Чет 05 яну 2012 14:38


Смяната на клемореда става и с разглобяване на каренцето долу, без скоба и без избиване http://forums.vwvortex.com/showthread.php?3445064
Отнема около половин час.


Потребителски аватар
daniel golf 3
Мнения: 130
Регистриран на: Вто 09 мар 2010 10:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: kostinbrod

Re: гасне в движение голф 3 1,4

Мнениеот daniel golf 3 » Вто 17 яну 2012 9:49


благодаря колеги,ще го сменя...пук дано не се окайе още нещо че ми писна.то незнам дали и остана друго за смяна де mhihi


Потребителски аватар
shr
Мнения: 68
Регистриран на: Пет 25 май 2007 10:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: гр. Костинброд

Re: гасне в движение голф 3 1,4

Мнениеот shr » Сря 01 фев 2012 13:25


ОТ ДАТЧИКА НА ХОЛ В ДЕЛКОТО 100%


DiDo_9104
Мнения: 56
Регистриран на: Съб 25 юни 2011 12:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Shumen

Re: гасне в движение голф 3 1,4

Мнениеот DiDo_9104 » Сря 01 фев 2012 20:39


И при мен е така (голф 3 абд 1.4) когато обявиха код оранжево се получи така и ме остави на пътя да мразна и при това не запали и не запали стартера вартеше като ненормален но не запалваше нито на бензин нито на газ death отидох в сервиза на другия ден естествено дърпайки ме погледнаха от кабелите дали дават ток на свещите, даваха замериха свещите едната свещ беше с пръснат а другата даваше искра отвън бялото покритие та накараха ме да ги сменя купих нови за марка не се сещам,и тогава запали но мижаво палене вартях 5,6 мин докато запали и уж от това беше но проблема си остава, сега даже сутрин едвам едвам пали и то на газ бензин въобще неще от тогава насам един ден спокоен не съм карал с тоя голф акомулатора едвам едвам върти сутрин а като загрее малко си пали добре. Казаха ми в сервиза че кабелите са добре. Но няма решение и оправия на тва отгоре издухах и новия си акомолатор и сега се ебе яката :? :063:


Потребителски аватар
van4ooo
Мнения: 1404
Регистриран на: Нед 13 юли 2008 19:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: гасне в движение голф 3 1,4

Мнениеот van4ooo » Сря 01 фев 2012 22:03


Не е лошо да смениш сервиза-те акумулаторите не са скъпи тръгват от 120лв. а още по приятно е да стоиш на пътя в тая жега :Mr Green Fun


Потребителски аватар
daniel golf 3
Мнения: 130
Регистриран на: Вто 09 мар 2010 10:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: kostinbrod

Re: гасне в движение голф 3 1,4

Мнениеот daniel golf 3 » Чет 02 фев 2012 8:14


колеги смених клемореда,и от тогава да чукна на дърво не съм имал ядове :).а колегата където ме подсеща за датчика на ''Хол'' му благодаря,но го смених и него и проблема си продължи.оказа се клеморед :Mr Green Fun иначе сега на -20 онзи ден само мойта кола запали от всички комшии и то на газ щото на бензин не ми работи отдавна :mrgreen: :mrgreen: :beer


Потребителски аватар
snupeca
Мнения: 11200
Регистриран на: Чет 03 юли 2008 8:26
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: ALH
Местоположение: Смолян
Контакти:

Re: гасне в движение голф 3 1,4

Мнениеот snupeca » Чет 02 фев 2012 8:46


daniel golf 3 написа:иначе сега на -20 онзи ден само мойта кола запали от всички комшии и то на газ щото на бензин не ми работи отдавна :mrgreen: :mrgreen: :beer


Погледни го от добрата страна колега - сменил си всичко, що би могло да причини сериозен проблем, преди да откриеш истинския проблем mhihi
Иначе и аз се изненадах днес - уж топличко, -12, а за 3км подминах 2 голфа 2-ки отказващи да запалят, една печка със замръзнала нафта, и закъсал в преспа автобус.. :shock scare


Потребителски аватар
daniel golf 3
Мнения: 130
Регистриран на: Вто 09 мар 2010 10:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: kostinbrod

Re: гасне в движение голф 3 1,4

Мнениеот daniel golf 3 » Чет 02 фев 2012 9:01


ужасс,абе някога и горивото може да те прецака,не винаги е виновна колата :)


Потребителски аватар
shr
Мнения: 68
Регистриран на: Пет 25 май 2007 10:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: гр. Костинброд

Re: гасне в движение голф 3 1,4

Мнениеот shr » Пон 06 фев 2012 21:42


daniel golf 3 написа:колеги смених клемореда,и от тогава да чукна на дърво не съм имал ядове :).а колегата където ме подсеща за датчика на ''Хол'' му благодаря,но го смених и него и проблема си продължи.оказа се клеморед :Mr Green Fun иначе сега на -20 онзи ден само мойта кола запали от всички комшии и то на газ щото на бензин не ми работи отдавна :mrgreen: :mrgreen: :beer

При мен като угасна в движене и светва лампата за маслото първо отвреме на време върта пали и така продъжение на 2 седмици докато не угасна тотално какво ли не проверявах накрая на жичкаджия той ми смени клемореда и запали и аз спокоен и доволен 35 лв., ама за два дни докато не угасна пак на магистралата, откачих буксата закачих стария клеморед и с отверката запали. като се прибрах си направих баипаси на кабелите, като угасна пак и с моите ключета не запали и тогава се замислих защо светва лампата на маслото при положение че мотора се върти (КОЕТО Е МНОГО ВАЖНО) сложих делкото от другия ми голф И ЗАПАЛИ сложих неработещото делко на (работещия) голф и НЕЗАПАЛИ ......... купих втора употреба делко БОШ защото неработещото беше ВАЛЕО и оттогава вече 12-13 хил. км. нямам проблем


Потребителски аватар
daniel golf 3
Мнения: 130
Регистриран на: Вто 09 мар 2010 10:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: kostinbrod

Re: гасне в движение голф 3 1,4

Мнениеот daniel golf 3 » Вто 07 фев 2012 7:04


колега и мойто точно така прави,двигателя върти от движението на колата,но лампата на маслото мига(това го прави като угасне в движение).от като смених клемореда нямам ядове,но може и да е закрепило случайно от тогава.купих едно резервно делко втора употреба но смених само датчика на хол от него и си останах с мойто делко.може ли да се бъзика нещо друго в делкото освен датчика на хол?


Потребителски аватар
shr
Мнения: 68
Регистриран на: Пет 25 май 2007 10:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: гр. Костинброд

Re: гасне в движение голф 3 1,4

Мнениеот shr » Вто 07 фев 2012 12:59


На старото ВАЛЕОТО беше много голям лувта на оста нагоре-надолу. Под палеца има една пластмасова капачка под нея има ламаринка с 4 отвора тя е хваната за оста, а датчика е на корпуса. Има вероятност от центробежната сила на въртенето оста да се качва нагоре или от износването да слиза надолу и лъча на датчика да не минава през прозорчетата и по този начин да не отчита въртенето на мотора. Аз затова взех цяло делко на което луфта на оста е минимален.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: deqnak__, kovrovec, petar_a и 251 госта