Какви амортисьори да си купя ?

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
stamantonov
Мнения: 120
Регистриран на: Пон 17 яну 2011 17:33
Автомобил: golf III 1.8 + honda cr-v 1 gen.
Двигател: ABS + JHL
Местоположение: Шумен

Re: Какви амортисьори да си купя ?

Мнениеот stamantonov » Съб 14 апр 2012 21:48


Втора година карам със sachs, супер доволен съм - колата е като залепнала за пътя, но са скъпи.




Потребителски аватар
rokera671
Мнения: 2543
Регистриран на: Нед 08 мар 2009 12:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: Какви амортисьори да си купя ?

Мнениеот rokera671 » Нед 15 апр 2012 7:04


stamantonov написа:Втора година карам със sachs, супер доволен съм - колата е като залепнала за пътя, но са скъпи.

Ами зависи,на мен ми ги взе едно приятелче с отстъпка и цената беше много добра.Мисля ,че цената е доста надута .А ,че са хубави спор няма.


Потребителски аватар
GuLiVeR
Мнения: 287
Регистриран на: Вто 27 мар 2012 20:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: Какви амортисьори да си купя ?

Мнениеот GuLiVeR » Нед 15 апр 2012 11:09


колега вече 2 месеца карам с каяба на предницата и съм много доволен колата стъпва като нова но отзад съм с билщаин на 1 год и нещо единият издава странен шум като стържене но пък преди години имах голф2 и му бях сложил билщаин и бях доволен,,,според мен няма смисал да се набутваш за скъпи амортисъори по добре си купи каяба защото имат 2 години гаранция и не са скъпи 137лв предни за голф3 с отстъпката в ауто плюс но изборът си е изцяло твои :beer


batVenci
Мнения: 919
Регистриран на: Пет 09 дек 2011 19:55
Автомобил:
Двигател:

Re: Какви амортисьори да си купя ?

Мнениеот batVenci » Нед 06 май 2012 20:18


ktamen написа:Най-добре е скъпи и маркови амортисьори, но няма никаква гаранция, че дори да не са ментета ще изкарат колкото оригинални ръждясали амортисьори въпреки голямата разлика в цената. Аз бих взел втора употреба - трябва да са си с калта по тях и ако са ръждясали още по-добра гаранция, че са качествени.

Също залагам на "втората ръка". Явно всичко е до късмет. Все пак няколко стотачки за амортисьори, са колкото половин кола. Пак си мисля, къде е гаранцията и при новите (пазара ни е най-бедния в Европа!). Иначе преди карах с нови KYB, които за 10 години започнаха да протичат. Дано и сегашните Kayaba изкарат поне 10 години.


Потребителски аватар
member313
Мнения: 81
Регистриран на: Пон 18 сеп 2006 11:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Какви амортисьори да си купя ?

Мнениеот member313 » Пет 18 май 2012 19:43


[quote="rokera671"]Mонро и Закс.С такива съм и съм доволен.Монро слагам за втори път.Те се знаят качествените кои са.Предните става да ги рециклираш.Един колега кара Форда си с такива и е доволен.[/quote]

Колега би ли споделил по какво се разбира кои са качествените (а и за маслени или за газови пишеш), че сега ми предстои смяна на предни?

П.С. Отзад съм с газови на Билщайн (купени от Манимпекс)- 4-та година не са мръднали, но и колата не се товари отзад изобщо - което сигурно също има някакво значение.

П.П.С. Вече купих нови Билщайн за отпред - маслени - повлиях се от мненията за мека возия в темите тук във форума. Ще пиша впечатления като ги видя монтирани на колата и ги изпробвам.

Последна промяна от member313 на Пет 01 юни 2012 5:47, променено общо 4 пъти.


super dido
Мнения: 61
Регистриран на: Съб 15 май 2010 21:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България Русе

Re: Какви амортисьори да си купя ?

Мнениеот super dido » Съб 19 май 2012 17:05


Колега,и аз съм минал през този ад,да се чудя какво да сложа на моя голф като си го купих преди 3 години. Крайния резултат беше същия като на колегата Гъливер. Отпред сложих Каяба,но беше в сервиз,защото веднага след монтажа ми направиха и реглажа. По принцип съм си спокоен шофьор и след 1 мес. нормално каране си сложих новия Билщайн отзад,който беше много лесен за смяна. И тъй като бях почнал да харча пари,смених и тампоните с BOGE. На голфа му махнах старите BOGE-та(амортисьори) отзад,които бяха оригинални след 21 години разкарване и ги замених с нови. Сега колата ми е бетон на завои,при каране с по-висока скорост и искам да отбележа,че носи много на товар. Така,че според мен колега избора си е твой,но аз ти препоръчвам да заменяш всичко с ново.Изхождал съм от мисълта,че както аз се грижа за колата си,и тя следователно ми се отблагодарява с безаварийно каране.След 3 години каране по нашите родни пътища,нямам абсолютно никакви възражения нито от каябата,нито от Билщайн-чо.Така,че успех и да пишеш какво си сложил! :beer


Потребителски аватар
rokera671
Мнения: 2543
Регистриран на: Нед 08 мар 2009 12:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: Какви амортисьори да си купя ?

Мнениеот rokera671 » Съб 19 май 2012 21:13


А бе много ясно ,че нови!!Не съм имал никакви проблеми!!От къде знаеш ,че не им е дошъл краят на втората ръка??Нали сложих бобина втора ръка !!Останах пак на пътя.Сега съм с нова ,почти на цената на втора.За сега е супер!!


Потребителски аватар
member313
Мнения: 81
Регистриран на: Пон 18 сеп 2006 11:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Какви амортисьори да си купя ?

Мнениеот member313 » Пет 25 май 2012 17:38


Сложих новите маслени билщайн-и отпред и работата заспа - не е за вярване колко стегнато и меко можел да вози голфа... Много съм доволен, а колко качествени са амортисьорите бих коментирал след поне 10 хил. км.

П.С. Колата си беше с оригиналните/заводски амортисьори...


Потребителски аватар
D1D00
Мнения: 360
Регистриран на: Пет 11 фев 2011 16:21
Автомобил: Volkswagen Golf GT
Двигател: ABD 1994
Местоположение: Шумен

Re: Какви амортисьори да си купя ?

Мнениеот D1D00 » Вто 15 авг 2017 18:58


stamantonov написа:Втора година карам със sachs, супер доволен съм - колата е като залепнала за пътя, но са скъпи.

+1 :cool На скоро и аз ъпгрейтнах Голфа с газови на Sachs, а за тампони ми препоръчаха на LEMFÖRDER. Вярно скъпички са както казва колегата, в моя случай смяната на 4 амортисьора(пълен комплект с прахоуловителите) + 2-та тампона на предните амортисьори с труда 520 лв., нооо след този ъпгрейт не мога да си позная колата, все едно карам нов Голф :eek и си струваше инвестицията. Стегната возия в което най-много търсех от към окачване, стабилен по завоите, и сега с лекота преминава през някоя неравност.
И аз бих препоръчал тази марка :th_up защото освен амортисьори сложих на скоро и нов съединител на Sachs.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: s7151kv и 208 госта