Какви амортисьори да си купя ?

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
toniangov
Мнения: 55
Регистриран на: Нед 09 май 2010 20:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Какви амортисьори да си купя ?

Мнениеот toniangov » Съб 14 апр 2012 15:50


Колеги имам Голф-3, 1.9 ТДИ изпуснали са ми и четирите амортисьори и съм в дилема какви да купя? Дали да купя нови китайски щото са сравнително евтини около 150лв., доста по скъпи немски за около 280лв., или да взема втора употреба /оригинални/, но все пак използвани и без гаранция за състоянието им.
Какво ще ме посъветвате? А и интересува ме има ли разлика при купуване на амортисьорите за Голф-3 в зависимост брой врати и вид двигател?
Благодаря за коментарите предварително!




Потребителски аватар
mania
Мнения: 1749
Регистриран на: Съб 27 яну 2007 11:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Какви амортисьори да си купя ?

Мнениеот mania » Съб 14 апр 2012 16:01


НЕ купувай стари, като сметнеш труда, който ще платиш, все едно си купил нови. Все пак старите ще отидат за мах една година. Аз съм с 4 билщайна и са бетон. Бройката идваше към 100 лв. Ако са ти много накуп парите си вземи първо два за отпред и като можеш два за отзад. Верно, пара са, но са идеални. Голфът направо се роди с тях ;)


Потребителски аватар
rokera671
Мнения: 2543
Регистриран на: Нед 08 мар 2009 12:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: Какви амортисьори да си купя ?

Мнениеот rokera671 » Съб 14 апр 2012 16:27


Mонро и Закс.С такива съм и съм доволен.Монро слагам за втори път.Те се знаят качествените кои са.Предните става да ги рециклираш.Един колега кара Форда си с такива и е доволен.


Потребителски аватар
Stoqnov_
Мнения: 128
Регистриран на: Пон 02 яну 2012 23:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Balgariq

Re: Какви амортисьори да си купя ?

Мнениеот Stoqnov_ » Съб 14 апр 2012 16:37


Ако стержена не е износен се рециклират доста успешно. Твърдя, че тези, с които карам в момента- рециклирани- са по-добри от някои нови китайски ментета. Самото рециклиране не е откриване на колелото. Естествено, няма гаранция на 100 процента, че ще стане като нов амортисьора, но ако колата се използва главно за возене, е препоръчително според мен. На фона на всички боклуци, с които са пълни магазините- рециклиране за сто лева примерно на цялата ходова част на колата е супер приемлива оферта. Аз лично карам втора година с правени амортисьори.


Потребителски аватар
Enforcer
Мнения: 152
Регистриран на: Вто 27 мар 2012 20:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Какви амортисьори да си купя ?

Мнениеот Enforcer » Съб 14 апр 2012 16:44


mania написа: Ако са ти много накуп парите си вземи първо два за отпред и като можеш два за отзад.

Колата е по-нестабилна с изпуснали задни амортисьори. :idea:


Потребителски аватар
martom
Мнения: 438
Регистриран на: Сря 08 юни 2011 20:39
Автомобил: Polo
Двигател: 1.4AEX
Местоположение: Sofia

Re: Какви амортисьори да си купя ?

Мнениеот martom » Съб 14 апр 2012 16:45


Мога да ти съдействам за някаква отстъпка за нови ако не ползваш от някой магазин


Потребителски аватар
Namesata
Мнения: 728
Регистриран на: Пон 14 яну 2008 17:31
Автомобил: VW PASSAT USA
Двигател: KR 16V 9A
Местоположение: София

Re: Какви амортисьори да си купя ?

Мнениеот Namesata » Съб 14 апр 2012 16:46


mania написа:НЕ купувай стари, като сметнеш труда, който ще платиш, все едно си купил нови. Все пак старите ще отидат за мах една година. Аз съм с 4 билщайна и са бетон. Бройката идваше към 100 лв. Ако са ти много накуп парите си вземи първо два за отпред и като можеш два за отзад. Верно, пара са, но са идеални. Голфът направо се роди с тях ;)



За Б3 4 билщаина маслени 300лв 2 седмици доволен сам mhihi


Потребителски аватар
rokera671
Мнения: 2543
Регистриран на: Нед 08 мар 2009 12:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: Какви амортисьори да си купя ?

Мнениеот rokera671 » Съб 14 апр 2012 16:47


Enforcer написа:
mania написа: Ако са ти много накуп парите си вземи първо два за отпред и като можеш два за отзад.

Колата е по-нестабилна с изпуснали задни амортисьори. :idea:

Вярно, след като ме хвърли на един завой ,веднага отидох и ги смених.Определено може да стане беля!


Потребителски аватар
Enforcer
Мнения: 152
Регистриран на: Вто 27 мар 2012 20:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Какви амортисьори да си купя ?

Мнениеот Enforcer » Съб 14 апр 2012 16:49


Namesata написа:2 седмици доволен сам mhihi

Като минат 2-3г., дори 5, тогава направи заключение. :beer


Потребителски аватар
IvanMan
джедай
джедай
Мнения: 10401
Регистриран на: Пон 23 май 2005 15:12
Автомобил: Golf 7 TDI Estate BlueMotion
Двигател: CRLB
Местоположение: София

Re: Какви амортисьори да си купя ?

Мнениеот IvanMan » Съб 14 апр 2012 16:58


Купи си нови немски амортисьори.


Потребителски аватар
mania
Мнения: 1749
Регистриран на: Съб 27 яну 2007 11:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Какви амортисьори да си купя ?

Мнениеот mania » Съб 14 апр 2012 17:28


Enforcer написа:
mania написа: Ако са ти много накуп парите си вземи първо два за отпред и като можеш два за отзад.

Колата е по-нестабилна с изпуснали задни амортисьори. :idea:

Това го казах от опит. Моята я карах доста време с изпуснали задни и нямах сериозни проблеми със стабилността. Аз съм и спокоен шофьор де. Основната мисъл беше - по-добре на два пъти качествени, отколкото наведнъж смотани :beer


emo-gar
Мнения: 3443
Регистриран на: Съб 16 сеп 2006 23:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София,Lantra 1.5 ,Golf 3-ABS,Vento-R.I.P.

Re: Какви амортисьори да си купя ?

Мнениеот emo-gar » Съб 14 апр 2012 17:57


Маслени Билщайн,днес след близо 6 месеца експлоатация ги пробахме в почти офф-роуд режим(пътлето от Белица до мечия резерват)-все едно не съм ги търбушил близо 2 часа!


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6152
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Какви амортисьори да си купя ?

Мнениеот ktamen » Съб 14 апр 2012 18:57


Най-добре е скъпи и маркови амортисьори, но няма никаква гаранция, че дори да не са ментета ще изкарат колкото оригинални ръждясали амортисьори въпреки голямата разлика в цената. Аз бих взел втора употреба - трябва да са си с калта по тях и ако са ръждясали още по-добра гаранция, че са качествени.


batVenci
Мнения: 919
Регистриран на: Пет 09 дек 2011 19:55
Автомобил:
Двигател:

Re: Какви амортисьори да си купя ?

Мнениеот batVenci » Съб 14 апр 2012 19:14


Колеги, според мен стане ли въпрос за нови резервни части за нашите стари коли, почти всичко е от Китай. Едва ли в Германия още се правят части за 15-20 годишни коли, при положение че там вече работят по представянето на Голф 7. Технологиите за старите модели Голф отдавна са предоставени на Китай, където сега си ги правят за техния пазар, макар и под малко по-различна форма. Въпроса е да се попадне на качествени елементи от китайските заводи, т.е. всичко е въпрос на късмет. Такъв е необходим и при части "втора ръка" (може би у нас само те наистена са от Германия), които често се оказват по надеждни (особено при малка експлоатация) от новите "китайчета"...


Bioside
Мнения: 597
Регистриран на: Чет 01 окт 2009 16:31
Автомобил:
Двигател:

Re: Какви амортисьори да си купя ?

Мнениеот Bioside » Съб 14 апр 2012 19:25


Купи си Каяба.Не са Японски,произведени са в ефтините им заводи май в Чехия бяха.И те са същите пияндурници като нас и не можеш да очакваш Японско качество ,но за цената са си НАЙ :drunk



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 115 госта