1.8Т - Проверка на турбо пътищата - въпрос

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
icefire
Мнения: 1777
Регистриран на: Сря 04 юли 2007 9:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Мünchen/София

1.8Т - Проверка на турбо пътищата - въпрос

Мнениеот icefire » Чет 23 авг 2012 21:33


Колеги, имам повод да се съмнявам, че някъде по маркучите колата (1.8Т) изпуска въздух и губи налягането. Гледах доста данни с vagcom, но искам физически да проверя дали не изпуска от някъде. Намерих този начин за тестване: http://forums.vwvortex.com/showthread.p ... eak-Tester

Идеята е, че се разкача маркучът към дебитомера, прави се някакъв адаптер (в случая тенис топка) и се пуска налягане от компресора по маркуча към турбото. Ако се чуе съскане, значи имаме теч.

Дали така мога да повредя нещо или при налягане до 1.5-2 бара всичко е безопасно?




Потребителски аватар
satansho
Мнения: 167
Регистриран на: Сря 09 мар 2005 16:10
Автомобил: VW T4 Audi
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проверка на турбо пътищата - въпрос

Мнениеот satansho » Сря 06 сеп 2017 7:23


Тъй като аз имам явно същия филм, а никой не се е изказал ето какво смятам, че е полезно.
Със една пръскалка и малко течен сапун и вода ще напръскам маркучите и кулера като се надявам да разбера от къде се чува съскането което имам и на което се надявам да се дължи това че след 2000 оборота поти не иска да ускорява.


Потребителски аватар
dhcp
Мнения: 160
Регистриран на: Пон 12 сеп 2016 7:16
Автомобил:
Двигател:

Re: Проверка на турбо пътищата - въпрос

Мнениеот dhcp » Вто 12 сеп 2017 20:42


Маркучите ги оглеждаш и търсиш за омасляване, ако не се вижда мазно никъде разглабяш всички турбо пътища и гледаш. Кулер се тества като вземеш спрей за почистване на спирачки и пръскаш по цялата площ на кулера с много кратки "шотове", форсира ли се си за кулер. Всяка една дупка по турбо пътищата предизвиква звук, който веднага се разпознава ако си го ял преди :) На диагностика какво ти вади?


Потребителски аватар
satansho
Мнения: 167
Регистриран на: Сря 09 мар 2005 16:10
Автомобил: VW T4 Audi
Двигател:
Местоположение: София

Re: 1.8Т - Проверка на турбо пътищата - въпрос

Мнениеот satansho » Сря 13 сеп 2017 21:23


По ниско налягане надува до 1.7 на 4000 об.
Ето лога на празен ход, пусках го в темата за ВАГКОМ

Изображение

Последна промяна от satansho на Сря 13 сеп 2017 21:30, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
satansho
Мнения: 167
Регистриран на: Сря 09 мар 2005 16:10
Автомобил: VW T4 Audi
Двигател:
Местоположение: София

Re: 1.8Т - Проверка на турбо пътищата - въпрос

Мнениеот satansho » Сря 13 сеп 2017 21:25


На практика "искано" и "получено" са близки, но от това налягане според някои трябва да се извади атмосферното и се получава 0.2 - 0.3 което не знам дали е нормално за тази турбина. Двигателя е 90к.с. 1.9 AGR
От друга страна, на празни обороти няма налягане( или много малко 0.05bar ) при тези турбини и незнам дали се ще се чува от пътищата, дори да не са херметични. :screwy



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 48 госта