Проблеми с парното на Jetta 2

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
Todrias
Мнения: 15
Регистриран на: Нед 07 авг 2011 12:55
Автомобил: Volkswagen Jetta 2
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Проблеми с парното на Jetta 2

Мнениеот Todrias » Пет 21 сеп 2012 10:44


Привет, колеги!

Имах си проблеми с парното, връщайки се от дълъг път към София - беше ми се спукал радиатора на парното. Това беше оправено вчера в сервиз, като там ми обясниха, че и някакви клапи трябвало да се сменят, но без да го видя - не го разбрах. Общо взето ми казаха, че са летяли донапрени от решетките за обдухване на купето - това си беше така - това е причината, поради която казах - ОК - правете и тези клапи.

Проблема, за който питам обаче сега се случва днес.

Нормално ли е когато се пусне топлия въздух в купето - да мирише тежко, сякаш нещо обгаря в момента? И нормално ли е от решетките да излиза нещо като дим/пушек/прах/пара ?

Когато се връщах към София от решетките си излизаше пара на поразия, но тогава се виждаше че е пара. Сега станах свидетел на нещо като дим или прах(казвам прах, за да не съм твърде черноглед....)

Нормално ли е това в първите моменти на работене на парното след смяна на тези неща? Ако не е нормално - сигнализирайте, за да взема мерки. На никой майстор не му се разглабяше цялото табло, за да сменя тези неща, но ако съм си направил сега някакъв по-сериозен проблем - най-добре да взема мерки.

Благодаря!




Потребителски аватар
i.e.i
Мнения: 2563
Регистриран на: Чет 28 апр 2005 9:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблеми с парното на Jetta 2

Мнениеот i.e.i » Пет 21 сеп 2012 10:51


Нормално ли е това в първите моменти на работене на парното след смяна на тези неща?

Ако е "омаслено" новото :да:


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Проблеми с парното на Jetta 2

Мнениеот radi_nrj » Пет 21 сеп 2012 16:24


Това за клапите е вярно, без дунапрена все едно ги няма защото имат големи кръгли дупки в тях и няма как да разделят да ти къде духа и какво да ти духа mhihi .

Новото радиаторче е намазано с масло за да не корозира и ще смърди поне месец. То по принцип се мие преди да се монтира, но те са забравили.


emo_gp
Мнения: 17
Регистриран на: Съб 19 яну 2008 1:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Проблеми с парното на Jetta 2

Мнениеот emo_gp » Нед 23 сеп 2012 21:42


Искам да се извиня към автора на темата,че ще я ползвам за въпрос,но някой може ли да ми даде снимка на тези "клапи"?
Днес следобед си разглобих долната част на таблото на голфа(голф 2),и единствената клапа която видях бе една ламарина с 3 вертикални дупки,но тя се ръководи от жилото за посоката на духане.Видях другото жило кое командва но в описаните начини за достигането на тези клапи е невъзможно,понеже те са в кутия,а тази кутия(пиша по спомен)има 2-3 пластини 4 видий и кой знае какво още за да се разглоби!
Извинявайте за директния тон,но повярвайте ми доста прочетох вчера и предния ден и нещата не са така както са описани в доста теми(а те не са малко в форума,примерно тази viewtopic.php?f=5&t=105382&start=0&hilit=%D0%BA%D0%BB%D0%B0%D0%BF%D0%B8+%D0%BF%D0%B0%D1%80%D0%BD%D0%BE).
На мен проблема ми е,че ми духа хладко парното(смених термостата,двата маркуча топли,добре обезвъздушена система)
Мисля да ги видя тези клапи и ако не ще сменям радиатор!
Благодаря за вниманието!


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Проблеми с парното на Jetta 2

Мнениеот radi_nrj » Нед 23 сеп 2012 22:39


Не се притеснявай, кутията с клапите се цепи на 2 половини и се вадят клапите. Самата кутия е съединена с щипки.

Ето как изглежда на 3-ка, но ако правилно си спомням и на 2-ката се делеше така:
Изображение


Потребителски аватар
saro777
Мнения: 22
Регистриран на: Пон 12 май 2008 19:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблеми с парното на Jetta 2

Мнениеот saro777 » Нед 23 сеп 2012 23:28


И аз сменях парно, залепиха ми картон на тези "клапани" и въпреки, че не бях много съгласен установих, че всъщност е добро изпълнението и духа топло и съответно разпределя навсякъде накъдето трябва!
Дано не правя само офф, но карам голф 2 и не зная какво повече да напиша!...


emo_gp
Мнения: 17
Регистриран на: Съб 19 яну 2008 1:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Проблеми с парното на Jetta 2

Мнениеот emo_gp » Пон 24 сеп 2012 16:32


Да разбирам ли,че трябва да сваля и кутията където влизат жилата за клапите?


Потребителски аватар
jorocrazy
Мнения: 16
Регистриран на: Пон 07 яну 2008 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Асеновград

Re: Проблеми с парното на Jetta 2

Мнениеот jorocrazy » Пон 24 сеп 2012 17:23


И на мен ми се е случвало такова нещо с парното. Самото радиаторче е намазано с някаква смазка, като загрее и започва да мирише и в началото пропушва . Ще се оправи след време, но е неприятно. Би могло да се избегне ако се измие преди монтажа.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19133
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Проблеми с парното на Jetta 2

Мнениеот stefan4o » Пон 24 сеп 2012 18:11


emo_gp написа:Да разбирам ли,че трябва да сваля и кутията където влизат жилата за клапите?

Моите успях да ги направя що-годе прилично и без да я свалям, но ползвах много "майката" и си изпонадрах ръцете, че беше тесничко за работа. Ако разполагаш с време и НЕ те мързи като мен - свали я и си я направи като хората. mhihi


Потребителски аватар
Todrias
Мнения: 15
Регистриран на: Нед 07 авг 2011 12:55
Автомобил: Volkswagen Jetta 2
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Проблеми с парното на Jetta 2

Мнениеот Todrias » Пет 28 сеп 2012 10:42


Парното ми поработи известно време и сега мирише по-малко. Пък и се успокоих като ми обяснихте от какво е.

Само се чудя сега - преди да се смени радиаторчето духаше топло и на ниски обороти. Сега като се спра на светофара рано сутрин в задръстването и въздуха става хладък, чак като вдигна обороти става отново топъл/горещ. Сякаш с оригиналния радиатор, който замина, нямаше значение дали си на високи или ниски обороти, въздуха си се топлеше. Не знам що е така.


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Проблеми с парното на Jetta 2

Мнениеот radi_nrj » Пет 28 сеп 2012 11:11


Честито, имаш чисто ново и леко запушено радиаторче. Ако искаш да имаш парно ще трябва да правиш рекламация :(


pavel bosilkov
Мнения: 1
Регистриран на: Вто 03 юли 2018 1:13
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблеми с парното на Jetta 2

Мнениеот pavel bosilkov » Вто 03 юли 2018 1:43


не мога да спра да духа топлото на jetta2001 ,пишете за помощ моля?


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13428
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Проблеми с парното на Jetta 2

Мнениеот kris11 » Вто 03 юли 2018 8:54


pavel bosilkov написа:не мога да спра да духа топлото на jetta2001 ,пишете за помощ моля?


заседнала клапа топло студено , нна топло.Най-вероятно моторчето е дало фира / с редукторче е/ . Честито, че е и на "удобно място".



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: tonchev и 67 госта