Голф 3 Проблем с чистачките

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
bace_go6o
Мнения: 237
Регистриран на: Съб 14 май 2011 23:21
Автомобил: lek
Двигател: AFN 97
Местоположение: Sofia, Dupnica, Bulgaria

Голф 3 Проблем с чистачките

Мнениеот bace_go6o » Съб 10 ное 2012 14:22


Здравейте колеги!
Преди седмица, тръгвам си от работа, беше валяло дъжд, имаше шума по чистачките, реших да пусна да отмие мърсотията и водата по стъклото, но чистачките направиха 2 движения и спряха на средата на стъклото.
Беше вечерно време, а и бях на сред еднопосочната улица, нямах възможност да погледна бушоните, свалих чистачките ръчно и се прибрах. Вчера погледнах бушона ( по това какво пише на кората при бушоните трябва да е номер 5 ), бушона не е изгорял. Моля за съвети, ако някой може да ми помогне! Благодаря!




Потребителски аватар
Ljubon
Мнения: 3327
Регистриран на: Съб 15 авг 2009 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Проблем с чистачките! Голф 3

Мнениеот Ljubon » Съб 10 ное 2012 14:29


Трябва да направиш профилактика на лостовете. Сваляш кората под чистачките, като за целта вадиш пластмасовите тапи, които я държат. Сваляш рамената на чистачките и лостовете, които се държат за основата с няколко болта. Самите лостове блокират в едни втулки, които ръждясват. Вадиш, смазваш и готово.
Имаше тема със снимки как се прави всичко това.
:търсачкаа


Потребителски аватар
Ljubon
Мнения: 3327
Регистриран на: Съб 15 авг 2009 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Проблем с чистачките! Голф 3

Мнениеот Ljubon » Съб 10 ное 2012 14:35




Потребителски аватар
bace_go6o
Мнения: 237
Регистриран на: Съб 14 май 2011 23:21
Автомобил: lek
Двигател: AFN 97
Местоположение: Sofia, Dupnica, Bulgaria

Re: Проблем с чистачките! Голф 3

Мнениеот bace_go6o » Съб 10 ное 2012 15:29




Благодаря много колега! Темата ще ми бъде от полза, и се надявам проблема да е точно този ! :beer


aleksbelov
Мнения: 80
Регистриран на: Чет 25 мар 2010 18:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: стара загора

Re: Проблем с чистачките! Голф 3

Мнениеот aleksbelov » Нед 11 ное 2012 0:30


моите чистачки ме изненадаха така напролет в един дъжд. рамената бяха добре и се движеха свободно при мен, но моторчето нямаше сила да ги задвижи. разглобих го от любопитство и се оказа се, че четките бяха свършили. взех от морга друго за 30лв, защото не можах да сглобя отново моето :D ако ти си по сръчен най добре си го ремонтирай. и като сваляш механизма си прави белязки кое как е било, защото после нагласянето на правилния ход на чистачките е голямо приключение.


Потребителски аватар
bace_go6o
Мнения: 237
Регистриран на: Съб 14 май 2011 23:21
Автомобил: lek
Двигател: AFN 97
Местоположение: Sofia, Dupnica, Bulgaria

Re: Проблем с чистачките! Голф 3

Мнениеот bace_go6o » Нед 11 ное 2012 11:11


aleksbelov написа:моите чистачки ме изненадаха така напролет в един дъжд. рамената бяха добре и се движеха свободно при мен, но моторчето нямаше сила да ги задвижи. разглобих го от любопитство и се оказа се, че четките бяха свършили. взех от морга друго за 30лв, защото не можах да сглобя отново моето :D ако ти си по сръчен най добре си го ремонтирай. и като сваляш механизма си прави белязки кое как е било, защото после нагласянето на правилния ход на чистачките е голямо приключение.


Не знам колега, ще видя утре като разглобя какъв е проблема ...


Потребителски аватар
bace_go6o
Мнения: 237
Регистриран на: Съб 14 май 2011 23:21
Автомобил: lek
Двигател: AFN 97
Местоположение: Sofia, Dupnica, Bulgaria

Re: Проблем с чистачките! Голф 3

Мнениеот bace_go6o » Сря 14 ное 2012 14:34


Оказа се блокирало моторче, или изгоряло ...
Ако някой иска да ми продаде едно, да пише .. :)


Потребителски аватар
bace_go6o
Мнения: 237
Регистриран на: Съб 14 май 2011 23:21
Автомобил: lek
Двигател: AFN 97
Местоположение: Sofia, Dupnica, Bulgaria

Re: Проблем с чистачките! Голф 3

Мнениеот bace_go6o » Чет 22 ное 2012 18:55


Проблема продължава. Смених моторчето, с работещо, сложиш всичко отново, обаче когато рамената отидат на горе, и се върнат на долу, в крайната долна точка спират за 0.3 секунди, и се връщат с 3-4 сантиметра на горе и тогава спират ... Някой да знае ли нещо по въпроса ???


Потребителски аватар
bukoto
Мнения: 20
Регистриран на: Пет 07 май 2010 10:00
Автомобил: volkswagen golf 3 GTI
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Проблем с чистачките! Голф 3

Мнениеот bukoto » Чет 22 ное 2012 23:02


Колега да не си сменял чистачките с по голями и да си претоварил системата тогава може да ти преварти и всики назъбени пишлета да се прецакат и да се получава точно това което си описал последно.Разгледай ги и виж дали няма позагладени ръбчета и ако е така най-вероятно ще трябва да купиш нов механизъм. :beer


aleksbelov
Мнения: 80
Регистриран на: Чет 25 мар 2010 18:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: стара загора

Re: Проблем с чистачките! Голф 3

Мнениеот aleksbelov » Чет 22 ное 2012 23:10


е как пък ги преброи точно 0.3 сек. :D ...не си центровал добре механизма. няма да му навреди и така да работи, но ако те дразни ще трябва да си поиграеш някой ден да го нагласиш.


Потребителски аватар
bace_go6o
Мнения: 237
Регистриран на: Съб 14 май 2011 23:21
Автомобил: lek
Двигател: AFN 97
Местоположение: Sofia, Dupnica, Bulgaria

Re: Проблем с чистачките! Голф 3

Мнениеот bace_go6o » Пет 23 ное 2012 12:30


Всичко е паснало както трябва, механизма е нов ( не чисто нов ), затегнат е хубаво, моторчето си работи добре, но при предишното моторче просто ми го нямаше това връщане на рамената, тоест самото моторче го прави явно това.
Иначе наистина ме дразни, ще преместя новото моторче на стария механизъм да видя дали не е нещо от там проблема ..


Потребителски аватар
mr24
Мнения: 188
Регистриран на: Нед 16 ное 2008 23:14
Автомобил: Golf 3 TDI 110hp
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем с чистачките! Голф 3

Мнениеот mr24 » Пон 21 дек 2015 17:35


bace_go6o написа:Проблема продължава. Смених моторчето, с работещо, сложиш всичко отново, обаче когато рамената отидат на горе, и се върнат на долу, в крайната долна точка спират за 0.3 секунди, и се връщат с 3-4 сантиметра на горе и тогава спират ... Някой да знае ли нещо по въпроса ???

Какво стана с този проблем?

При мен чистачките не винаги тръгват и ще ги разглобявам да видя дали е от механизма или от моторчето. Намерих инфо във форума, но като прочетох този пост се учудих. При мен само при интервални стига до долу и се връща, но малко по спомен може би около 2 см. Размерите са им каквито ги дават по каталог.


Потребителски аватар
kapitango
Мнения: 113
Регистриран на: Нед 18 фев 2007 19:25
Автомобил: Audi S6 plus
Двигател: V8 AHK
Местоположение: Плевен

Re: Проблем с чистачките! Голф 3

Мнениеот kapitango » Съб 03 юни 2017 17:02


Здравейте,
Днес старото голфче направи проблема с чистачките. По-точно симптомите са:
-на интервал и бавна скорост чистачките не помръдват,
-на най-бърза скорост чистачките работят но остават в положението, в което изключиш лостчето и не се прибират до долу,
-На пръскалки работят само пръскалките без чистачки
Понеже има доста теми с този проблем, пиша как се оправиха при мен нещата.
Проблема се оказа вътре в самото електромоторче, Не работеше бавния ход.
Това лесно се проверява и на място, като се подаде директен плюс (+) на зеленото кабелче > то е за бавния ход, съответно червеното кабелче е за бързия. Масата си върви по корпуса.
Моторчето се беше напълнило с вода, съответно всичко бе станало в ръждива кал.
На платката на четките има някаква електоника, която управлява бавния ход на електромоторчето и явно от укъсяването тази елелектроника блокира.
В допълнение ръждивата смрад тормози самото моторче.
Внимателно с четка за зъби и парцал почистих самата платка и я подсуших с пистолета за горещ въздух.
С една голяма отверка почистих корпуса където са статорните магнити и с един силен неодимов магнит почистих самите магнити. Съответо подсуших и него.
Събрах го само за проба и бавния ход си сработи. За да го предпазя от последващо "удавяне" напълних обилно платката и долния край на остта с грес.
След като го сглобих и стегнах отново натрупах грес на отворите в горната част, от където има шанс да влезе вода.
Включих го да повърти малко на място без да слагам раменете за да окара греста, докато оборотите се засилиха добре.
Сглобих всичко и сега чистачките си работят прекрасно.
Разбира се подмяна на електромоторчето с ново също би помогнало, но ако ви работи бързата степен, това значи, че моточето е все още живо и поправимо.
ПС: Дано съм полезен, Ще копирам поста и в останалите теми.


ceco09
Мнения: 1
Регистриран на: Пет 14 дек 2018 18:07
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с чистачките! Голф 3

Мнениеот ceco09 » Пет 14 дек 2018 18:17


Здравейте , искам да попитам някой сблъсквал ли се е с проблем при смяна на чистачки Голф 5 , при мен не искат да спрат в горно положение при изключване на контакта , от настройките на компа ли е или е проблем ? Благодаря предварително .


Потребителски аватар
edisonov
Мнения: 550
Регистриран на: Пет 17 авг 2007 18:21
Автомобил: VW Golf 7 Variant
Двигател: DDY 2018
Местоположение: София

Re: Голф 3 Проблем с чистачките

Мнениеот edisonov » Нед 16 дек 2018 15:49


Имам Октавия 2 , но и на Голф 5 е същата процедура при смяна на чистачки а именно:
- даваш контакт
- изгасяш контакта
- веднага след изгасянето натискаш лосчето на чистачките надолу
- чистачките само се вдигат в горно положение и спират
- сменяш чистачките
- даваш контакт, натискаш пак лостето и чистачките се прибират

Ако правиш така и не става имаш проблем. Ако обаче се опитваш да ги спреш с изключване от контакт докато работят определено това не е начина.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 279 госта