Golf MK4 1.6 AKL Дросел клапа

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
plamski3
Мнения: 870
Регистриран на: Пон 24 окт 2011 20:01
Автомобил: VW Golf 4
Двигател: AKL
Местоположение: Sofia

Re: Golf MK4 1.6 AKL Дросел клапа

Мнениеот plamski3 » Нед 14 юни 2015 10:37


goro_89 написа:ако оборотите забиват на по високи от 1300 и остават така обезателно темпратурен датчик 8лв и се сменя за една минута с голи ръце ,същото важи за вс автомобили с този мотор ауди и сеат в аутодата го пише аз съм го пробвал


8лв. и след месец пак. За тези датчици съм чувал, че се купуват или оригинален или на Хелла. Оригинален беше около 40 лв., а на Хелла около 50лв. Не знам защо има разлика в цените. Аз сложих оригинален и сега нямам проблеми.




radi_pr
Мнения: 8
Регистриран на: Вто 11 фев 2014 20:45
Автомобил: Bora 4motion
Двигател: AGZ 2.3 V5
Местоположение: Враца

Re: Golf MK4 1.6 AKL Дросел клапа

Мнениеот radi_pr » Нед 14 юни 2015 13:15


Колеги, въпреки че съм с различен мотор(2.3 V5 AGZ) имам сходен проблем с дроселовата клапа и играенето на обороти. При градско каране и предимно когато навън е по-топло, в един момент оборотите се покачват и замръзват на около 1200 на празен ход, и така докато не изгася колата, и запаля пак. Тогава се оправят и си държи около 700-800 на празен ход. След въпросното покачване на оборотите, компресорът на климатика спира и започва да духа топло. Дроселът е почистван и адаптиран многократно и ефект от тези операции няма. Майсторите също не знаят какъв е проблема. Понеже в последните мнения ставаше на въпрос за температурен датчик, дали е възможно това да е проблемът при мене и за кой датчик става на въпрос, и къде се намира? Ще съм благодарен на отзовалите се, защото от доста време имам този проблем, а не ми се дават пари за нов дросел и накрая да се окаже, че не е в него проблема.

Това са грешките, които излизат при диагностиката:

17973 - Throttle Actuator (J338): Lower Stop not Reached
P1565 - 35-10 - - - Intermittent
00282 - Throttle Position Actuator (V60)
27-10 - Implausible Signal - Intermittent
00282 - Throttle Position Actuator (V60)
29-10 - Short to Ground - Intermittent
00530 - Throttle Position Sensor (G88)
29-10 - Short to Ground - Intermittent


Потребителски аватар
nmilkov
Мнения: 84
Регистриран на: Съб 08 фев 2014 19:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Burgas

Re: Golf MK4 1.6 AKL Дросел клапа

Мнениеот nmilkov » Чет 18 юни 2015 11:38


radi_pr написа:Колеги, въпреки че съм с различен мотор(2.3 V5 AGZ) имам сходен проблем с дроселовата клапа и играенето на обороти. При градско каране и предимно когато навън е по-топло, в един момент оборотите се покачват и замръзват на около 1200 на празен ход, и така докато не изгася колата, и запаля пак. Тогава се оправят и си държи около 700-800 на празен ход. След въпросното покачване на оборотите, компресорът на климатика спира и започва да духа топло. Дроселът е почистван и адаптиран многократно и ефект от тези операции няма. Майсторите също не знаят какъв е проблема. Понеже в последните мнения ставаше на въпрос за температурен датчик, дали е възможно това да е проблемът при мене и за кой датчик става на въпрос, и къде се намира? Ще съм благодарен на отзовалите се, защото от доста време имам този проблем, а не ми се дават пари за нов дросел и накрая да се окаже, че не е в него проблема.

Това са грешките, които излизат при диагностиката:

17973 - Throttle Actuator (J338): Lower Stop not Reached
P1565 - 35-10 - - - Intermittent
00282 - Throttle Position Actuator (V60)
27-10 - Implausible Signal - Intermittent
00282 - Throttle Position Actuator (V60)
29-10 - Short to Ground - Intermittent
00530 - Throttle Position Sensor (G88)
29-10 - Short to Ground - Intermittent


А на мен баш дросела ми се струва, че е сдал багажа ... Температурния датчик се намира от дясната страна на двигателя (поне при мен), където се събират тръбите за за охлаждането. Представлява пластмасов тройник, закрепен за блока

Изображение


radi_pr
Мнения: 8
Регистриран на: Вто 11 фев 2014 20:45
Автомобил: Bora 4motion
Двигател: AGZ 2.3 V5
Местоположение: Враца

Re: Golf MK4 1.6 AKL Дросел клапа

Мнениеот radi_pr » Чет 18 юни 2015 12:23


Аха.. ясно. Аз също мисля, че в дросела е проблема, защото грешките от диагностиката към него сочат. Ама все пак да проверя и тоя температурен датчик.


Потребителски аватар
pavlin.paskov
Мнения: 1
Регистриран на: Сря 07 авг 2019 21:45
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf MK4 1.6 AKL Дросел клапа

Мнениеот pavlin.paskov » Пон 27 яну 2020 20:29


Здравейте колеги искам да попитам някой знае ли голф 4 1,6 SR като загрее почва да мени обороти на празен ход от какво може дае


Stoycho Nedelchev
Мнения: 62
Регистриран на: Пет 05 дек 2014 11:48
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf MK4 1.6 AKL Дросел клапа

Мнениеот Stoycho Nedelchev » Чет 30 яну 2020 18:04


Пробвай да откачиш от буксата датчика на хидравликата.Намира се над компресора на климатика,и виж дали ще стабилизира оборотите.Аз имах такъв проблем с оборотите,писал съм по него и в други теми.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 72 госта