Сервизно обслужване и ремонт (Голф 2/Джета 2) - КНИГА

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
Golf 2GL
Мнения: 177
Регистриран на: Сря 16 юни 2004 8:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Golf 2GL » Вто 13 юли 2004 8:56


Изображение

Релето за задната чистачка е на позиция XI




Потребителски аватар
pinci
Мнения: 1195
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 14:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот pinci » Съб 04 сеп 2004 21:53


Виждам, че колегата вече е питал ама и аз да се пробвам. Виждали ли сте някъде подобно нещо за Голф 1, имам нужда!!! Благодаря предварително


XpacTa
Мнения: 424
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 16:03
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот XpacTa » Съб 04 сеп 2004 22:25


За Голф I има, но не са я превели по една обяснима причина - че са тъпи като гъдулки - аз лично веднага слагам 25 лева на масата за Haynes manual за Голф I, ама няма-а-а!!! Това в общи линии ще ми е един от най-малките разходи по колата.

Ей това или евентуално това ни трябва. Много е странно че при братушките не може да се намери. Некачествено работите, некачествено!

Някой може ли да ми обясни какво точно значи това "up to A"? Не ще да е година, защото тогава би трябвало да е за модели до 80-та, а то си пише че е до 84-та.

Pinci, сега гледам че всъщност първата е за 1.1 и 1.3, а втората е за 1.5 и нагоре, тоест с теб не бихме могли да си направим партия за закупуването от чужбина, което е тъпо. Ама се кефя че са ми сложили кочинката в една книга със Scirocco.

Друго което съм забелязал - PDF файловете от Haynes manual-а за Голф II който може да се свали от volkswagen.msk.ru се казват 1081-# като '#' е номера на главата от съдържанието. По тая логика се опитах да търся 716-1.pdf, ама ядец (тея цифри - 1081 и 716 са номерата на книгите според Haynes).


Потребителски аватар
pinci
Мнения: 1195
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 14:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот pinci » Съб 04 сеп 2004 22:55


Да ти кажа честно бих им ги дал тези пари ако ги миах, но дори и да ги имам как да им ги там те искат кредитна карта нали?


XpacTa
Мнения: 424
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 16:03
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот XpacTa » Съб 04 сеп 2004 23:41


Това с кредитната карта е преодолимо - може да ползвам някой от приятелите в чужбина (те нали затова са заминали там - да примъкват благинки за мизерстващия български народ). Въпроса е че книгата излиза 45 лева + 10.50 за доставката (поне доколкото успях да сметна). Та тук идва тъпия момент с разликата в двигателите ни - иначе щеше да ни излезе наполовина. Ако сериозно си навит ще мислим нещо, ама ще трябва да ме почакаш, защото в момента съм във финансова криза и не знам кога ще се изкопая.

P.S. Обаче забелязах две много яки неща. Едното е че продават и "калъф" за наръчника с който може да си го ползваш без страх че ще го изцапаш с масло (което иначе е неизбежно). Другото - един от проблемите с английския наръчник е че ще разбереш как се казва на английски това което ти трябва, ама 'оди го обяснявай на оня тулуп в магазина. Да обаче Haynes предлага безплатно речник на техническите термини със всеки manual. И има Англо-Български! Ебати! А тея тулупи тук един сайт не са си направили та да видиш какво точно предлагат.


Paskal

Мнениеот Paskal » Пон 06 сеп 2004 13:00


в тази книжка за всички модели на голф2 ли има раазяснение?и има ли разяснение на по сложни ремонти(като смяна на носаачи,тампони и раазни такива)?


vasilts
Мнения: 12
Регистриран на: Вто 10 авг 2004 8:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот vasilts » Сря 08 сеп 2004 15:23


В сайта на Haynes е даден адреса на преставителя на издателството за България - ET Consult, 4 Petko Voivoda Str
Plovdiv 4004. Bulgaria. 00359 32628331

Дали там ще може да се намерят книжките, па макар и на английски? :?:


prj57
Мнения: 2189
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 12:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София, Лондон
Контакти:

Мнениеот prj57 » Сря 08 сеп 2004 15:28


Haynes-a е много добър, аз имам няколко книги за тунинг и двигатели на тази фирма, верно скъпички са но аз съм ги купувал от вън около 50 - 60 лв. но както казах те са повечко за глезотиики. Иначе руга много добра компания които вече съм сигурен че правят и за доста тежки ремонти е Autodata, англичани са ако не се лъжа


Потребителски аватар
Golf 2GL
Мнения: 177
Регистриран на: Сря 16 юни 2004 8:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Golf 2GL » Сря 08 сеп 2004 15:43


Аз лично не знам точно какви са разликите между Голф едно и 2.
Но имам електронна книга за 2, а също и Хайнес на български за 2.

Смятам, че много добре се допълват.


Потребителски аватар
pinci
Мнения: 1195
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 14:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот pinci » Сря 08 сеп 2004 17:20


Абе честно казано аз не виждам нищо общо между моята единичка и която и да е 2-ка


Потребителски аватар
pinci
Мнения: 1195
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 14:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот pinci » Сря 08 сеп 2004 19:05


Ехх как не го каза това вчера, днес почти цял ден бях там. Много благодаря за инфото ще проверя и ще кажа какъв е резултата


Потребителски аватар
pinci
Мнения: 1195
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 14:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот pinci » Сря 08 сеп 2004 22:48


Утре незнам дали ще мога, защото преди 1 час ми се счупи една гадонст на жилото на съединителя, пък после май ще ходя на работа :lol:


XpacTa
Мнения: 424
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 16:03
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот XpacTa » Пет 10 сеп 2004 8:11


Аз веднага заръчах на един приятел да провери, защото така и така е там всеки ден покрай сесийката и той каза че нямало англисйки - имало ги само бъларските. Ама все пак и ти погледни.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 166 госта