Проблем Голф 3 моно абу

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
Ico_kj
Мнения: 167
Регистриран на: Вто 25 окт 2011 13:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Bulgaria

Re: Проблем Голф 3 моно абу

Мнениеот Ico_kj » Нед 03 мар 2013 21:49


Възможно е да са взели ток от този черен кабел за копчето на газта прави сте, явно трябва да махна пласмасата на чистачките за да видя този сноп с кабели. Тази дни ще съм на работа и няма да имам време да се занимавал но в наи скоро време ще отворя тази пласмаса и ще пиша какво е станало :)




Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Проблем Голф 3 моно абу

Мнениеот Iezekil » Нед 03 мар 2013 21:56


Мериш директно на буксата на компа,откачаш и мериш плюсовете,не че не може и на място де.


Потребителски аватар
Ico_kj
Мнения: 167
Регистриран на: Вто 25 окт 2011 13:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Bulgaria

Re: Проблем Голф 3 моно абу

Мнениеот Ico_kj » Съб 09 мар 2013 17:14


Момчета направих каквото трябваше с кабелите, махнах пласмасата намерих компа беше се скрил под едни исъхнали листа сигурно са русенски от кадето и взех колата, и позачистих боклуците намерих кабелите червения и черния както казахте бяха по дебели в сравнение с останалите от снопа с кабели замерих ги червение имаше постоянен ток а черния след като подам контакт и резнах червения и го вързах за черния и ги изолирах както трябва и за сега колата не дава проблеми и се надявам да няма :) само дето колата като ми загрее и оборотите са ми ниски малко и се получава една вибрация дето тресе жабката и е неприятно, опитах да вдигна оборотите от винта на изпарителя ама нито на горе мърдат нито на долу, а оборотите за бензина немога да намеря от каде да ги вдигна, по принцип на другата ми кола която е голф 2 има един винт на самото моно и от там се вдигат ама на троиката няма и се чудя да я карам ли на центровка ? Иначе за сега проблема с грешките не се проявява но едва 5 км съм минал защото преди 30 мин свързах кабелите дано да няма повече ядове :) сега ми е проблема с оборотите понеже като са ниски и като завъртя волана и оборотите падат още заради хидравликата, ако може някакви съвети да ми дадете за оборотите ще съм ви благодарен. Поздрави ...


Потребителски аватар
Atanasov32
Мнения: 3
Регистриран на: Нед 08 окт 2017 15:55
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: GL 1993

Re: Проблем Голф 3 моно абу

Мнениеот Atanasov32 » Сря 14 мар 2018 13:27


Здравейте колеги,следях внимателно темата защото и аз имам Голф 3 1.6 моно 75 HP.
При мен имаше проблем с ниските обороти които изведнъж започваха да "летят" в небесата...сложих чисто ново стъпково моторче,но резултата беше същия...оказа се TPS датчика който управлява дроселовата клапа.
Като откача буксата на ТПС нещата се нормализират откъм обороти,но по преве на движение също имам заглъхване на двигателя...това не знам от къде се получава скоро ще разбера...та оборите са в граници след като махнах буксата на тпс даже смених с друг втора ръка...разликата е нулева. Остава варианта за нов датчик...но това шибано заглъхване от къде се получава нямам идея.. :rolleyes


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Проблем Голф 3 моно абу

Мнениеот Iezekil » Сря 14 мар 2018 18:38


Доколкото помня,откачането на ТПС минава само на газ,на бензин ще е невъзможно паленето,а може би и вървенето.Износват се тези пущини,но след смяна задължително се адаптира,зада знае компа къде е кота 0.Има тема как става това/за 1,8 моно е/,отделно трябва да се внимава при смяната му,да не се изкривят четците,да не окъсят,да е всичко точно.
Това го комнтираме при условие,,че имаш ресет на компа,иначе обороти могат да играят и от натрупани грешки.
Заглъхването се лекува според на какво гориво си,най-елементарното е малко предварение на делкото.


Потребителски аватар
Atanasov32
Мнения: 3
Регистриран на: Нед 08 окт 2017 15:55
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: GL 1993

Re: Проблем Голф 3 моно абу

Мнениеот Atanasov32 » Сря 14 мар 2018 19:18


Колега...сори ама нещо не можах да вдяна...прибирам се от работа и главата ми е айрян с кисело зеле...я пак обясни как да рестартна компа и нататък за заглъхването?


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Проблем Голф 3 моно абу

Мнениеот Iezekil » Сря 14 мар 2018 23:45


На газ ли си?


Потребителски аватар
Atanasov32
Мнения: 3
Регистриран на: Нед 08 окт 2017 15:55
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: GL 1993

Re: Проблем Голф 3 моно абу

Мнениеот Atanasov32 » Чет 15 мар 2018 19:00


На бензин/газ...но си карам на газ... днес ми казаха,че компа се ресва като се откачат клемите на акумолатора...направих го..в момента върви малко по-добре,но отново глъхне...на бензин върви доста по добре...но глъхнежа си остава...що се отнася до оборотите съм откачил буксата на датчика на дроселовата клапа и така карам (оборотите са в норми) но по-добре вървеше с включена букса


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Проблем Голф 3 моно абу

Мнениеот Iezekil » Чет 15 мар 2018 21:38


Ще обобщя двата си поста в трети:
Трябва да си сложиш ресет реле на компа,или ламбда емулатор.Първото е по-добре.
Трябва да смениш ТПС и/или ако си го сменил/да го адаптираш.
Понеже не разбрах какво точно се случваа с оборотитее при включен тпс,спирам дотук.


Потребителски аватар
A.Tashev98
Мнения: 9
Регистриран на: Вто 20 мар 2018 7:44
Автомобил: golf 3 vento
Двигател: ABU 1Y

Re: Проблем Голф 3 моно абу

Мнениеот A.Tashev98 » Съб 24 мар 2018 8:47


Значи имах 3ка АБУ, това си е им хроничен ппроблем, един газаджия ми каза, че на тези компютъра и ем смотан и трупа грешки, когато почнат да се сменят горивата и трябва да се рестартира компа. Един път ми свърши газта обърнах на бензин и сголям зор я закарах до бензинджийницата тя не вървеше не държеше обороти чудо едвам се довляках. :D


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8114
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Проблем Голф 3 моно абу

Мнениеот Bai Sando » Съб 24 мар 2018 14:49


За това им се прекъсва постоянния + към компютъра и се свързва към + от контакт.Така всеки път щом изгасиш двигателя,се ресетва и компа :wink Има доста писано точно за АБУ,даже и аз съм правил няколко такива системи и после нямат ядове с работата на бензин.


Потребителски аватар
nikson85
Мнения: 1721
Регистриран на: Пет 07 май 2010 20:02
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем Голф 3 моно абу

Мнениеот nikson85 » Чет 28 фев 2019 20:53


Можеше да пробва да откачи ламда сондата резултата можеше да е по-добър от това рязане на този прословут Правец. :mhihi
Той за това се бърка компютъра сондата дава данни за бедна смес когато сме на газ. И като се мине на бензин няма каране.


Потребителски аватар
slavi3331
Мнения: 421
Регистриран на: Вто 16 окт 2012 16:16
Автомобил: голф 3
Двигател: 1600
Местоположение: Сф

Re: Проблем Голф 3 моно абу

Мнениеот slavi3331 » Вто 05 мар 2019 22:30


Че аз с откачена сонда на газ разлика не виждам.Дори като прехвърля в движение от газ на бензин разлика няма във вървежа или каквото и да било.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 174 госта