Проблем Голф 3 моно абу

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
Ico_kj
Мнения: 167
Регистриран на: Вто 25 окт 2011 13:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Bulgaria

Re: Проблем Голф 3 моно абу

Мнениеот Ico_kj » Съб 02 мар 2013 14:11


Колеги здравейте отново появи се същия проблем пак не работи добре на бензин но когато махна клемата и след 10 мин я сложа колата тругва като луда, няма никакви проблеми все едно я карам само на бензин и няма газ, но когато включа на газ и после върна на бензин колата след няколко километра пак почва да прекъсва на бензин. Някои ми беше писал че трябва да се направи някакво реле и тогава няма да има проблеми? Аз мисля че мога да направя някакво копче което да изключва тока имам пред вид да го сложа на кабела на плюсовата клема и като имам проблем на бензин просто натискам копчето и все едно съм откачил клемата, а не всеки път да махал и слагам клемата. Но неискам по този начин защото всеки път като натисна копчето и ще се занулява часовника и изминатите километри, затова ако някои може да помогне и знае каде трябва да се направи нещо нека да пише. Поздрави :)




Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Проблем Голф 3 моно абу

Мнениеот Iezekil » Съб 02 мар 2013 14:58


Iezekil написа:По въпроса с трупането на грешки-да,за моно е най удачно ресет реле,или прехвърляне на постоянния плюс на ЕКУ при плаващия.

Не работиш с плюса на акуто,а с този на ЕКУ-то.Или си слагаш реле там,или отрязваш постоянния плюс и го запояваш към този след контакта..Кабелите са един до друг,червен и черен мисля.Замерваш и правиш.Пък като искаш и копче си сложи.


Потребителски аватар
Ico_kj
Мнения: 167
Регистриран на: Вто 25 окт 2011 13:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Bulgaria

Re: Проблем Голф 3 моно абу

Мнениеот Ico_kj » Съб 02 мар 2013 15:23


Колега мерси за съвета ама не съм много на ясно каде е екуто и какви кабели имаш на пред вид даи малко по простичко ако може ?


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8114
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Проблем Голф 3 моно абу

Мнениеот Bai Sando » Съб 02 мар 2013 15:37


Хващаш снопа който отива към компютъра и намираш един дебел червен кабел.Мериш с пробна лампа за всеки случай,но по него трябва да тече постоянен +.Резваш го и тази част дето оства да върви към комп. го хващаш към дебел черен,който ти е + от контакт.Така със всяко палене на колата се ресетва компютъра и няма грешки.
Правил съм го на няколко 1.6/1.8 и нямат проблеми :th_up


Потребителски аватар
Ico_kj
Мнения: 167
Регистриран на: Вто 25 окт 2011 13:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Bulgaria

Re: Проблем Голф 3 моно абу

Мнениеот Ico_kj » Съб 02 мар 2013 16:51


А този черен кабел също ли е в снопа от кабели които отиват към компа ?


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Проблем Голф 3 моно абу

Мнениеот Iezekil » Съб 02 мар 2013 17:57


Да,един до друг са.На моята даже са първите 2 крайни на единия ред,към теб.Мериш,проверяваш, правиш.Ако не можеш-отиваш при газаджия или жичкаджия да ти сложи ресет реле,той ще направи същото но с реле.


Потребителски аватар
Ico_kj
Мнения: 167
Регистриран на: Вто 25 окт 2011 13:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Bulgaria

Re: Проблем Голф 3 моно абу

Мнениеот Ico_kj » Съб 02 мар 2013 18:57


Значи не само да го свържа с черния а направо го режа червения на две и тази част която отива към компа го закачам за черния и това е ? А останалата част от червения го оставям да си стои отрязан ?


Потребителски аватар
Ico_kj
Мнения: 167
Регистриран на: Вто 25 окт 2011 13:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Bulgaria

Re: Проблем Голф 3 моно абу

Мнениеот Ico_kj » Съб 02 мар 2013 19:00


И да попитам снопа с кабелите каде са щото не съм гледал, а и компа до колкото знам е под пласмасата до моторчето за чистачките ?


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Проблем Голф 3 моно абу

Мнениеот Iezekil » Съб 02 мар 2013 19:58


Да,под пластмасата е компа,кабелите са от буксата му.Изключваш я за да ти е по лесно,но първо замерваш кое е плюса постоянния и кой е след контакт.Режеш постоянния,парчето което остава към буксата го захващаш на предварително оголено място на другия кабел с блаващия плюс.А парчето дето остава от идващия кабел го изолираш,понеже по него продължава да си идва постоянен +.Тея манипулации ги прави на разкачен акумулатор и пак казвам,ако не можеш да замерваш иди при някой друг.
При мен единия е червен,другия е черен с бяла линия кабел,но съм 1,8 АБС.


Потребителски аватар
Ico_kj
Мнения: 167
Регистриран на: Вто 25 окт 2011 13:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Bulgaria

Re: Проблем Голф 3 моно абу

Мнениеот Ico_kj » Съб 02 мар 2013 20:12


Ок колеги ще го направя още утре, разбрах какво трябва да стане, един вид постоянния + като се прекъсне няма да има + към компа и един вид все едно съм махнал клемата а няма да е махната и + към компа ще идва от другия кабел след подаването на контакт а преди това няма ток и компа е изключен :) утре го режа и свързвам и ще пише какво е станало. Благодаря за отговорите :)


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8114
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Проблем Голф 3 моно абу

Мнениеот Bai Sando » Съб 02 мар 2013 20:54


Да правилно си разбрал :biggrin А и преди мен колегата ти е обяснил по-добре от мен,че ме няма много в обясненията :redface
При твоя голф мисля че снопа минава покрай разш.казанче.Не се налага да махаш пластмаси и т.н.
Търсиш малко по-дебел червен кабел резваш и хващаш към черния(той е + за бобината)и това е.
А излишния кабел по който си има постоянен + го изолирай хубаво и това е :c020


Потребителски аватар
Ico_kj
Мнения: 167
Регистриран на: Вто 25 окт 2011 13:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Bulgaria

Re: Проблем Голф 3 моно абу

Мнениеот Ico_kj » Нед 03 мар 2013 16:36


Колеги слезнах долу вдигнах капака и какво да видя, към компа отиват 3 кабела черен зелен и кафяв, а относно червения той е вързан за черния и е направен с бушон смисал че червения е разделен на две едната му страна води към черния а другата към купето на колата към бушониерата а не към компа и в средата на червения има един бушон. Аз помислих че са 4 кабела към компа а те моите 3 и по червения няма постоянен + а има след контакта, замерих го и разбрах. И се чудя ко да правя :( уж няма постоянен ток до компа а трупа грешки вместо да се рестартира, нещо немога да разбера, или от буксата на компа са измукнали червение кабел и са го вързали направо за черния, според ме трябваше да има 4 кабела към компа единия от които да е червения и да закача точно него към черния ама незнам. Даваите съвети, и защо червения кабел има в средара си бушон и след това кабела отива към купето, а не към компа един вид червения взима + от черния след като му подам контакт но вместо да отива към компа той отива към купето зад раз. казанче ? Чудна работа


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8114
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Проблем Голф 3 моно абу

Мнениеот Bai Sando » Нед 03 мар 2013 17:02


Е как 3 кабела?Какъв е тоя комп. с 3 кабела.Трябва да намериш дебел сноп с поне 20-тина кабела :eek


Потребителски аватар
Ico_kj
Мнения: 167
Регистриран на: Вто 25 окт 2011 13:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Bulgaria

Re: Проблем Голф 3 моно абу

Мнениеот Ico_kj » Нед 03 мар 2013 17:46


Не съм махал пласмасата за да видя по добре но се виждат 3 кабела които отиват точно под тази пласмаса до чистачките и даже замерих кои кабел е постоянен + и кои е след контантния но не намерих постоянен ток а само след контактния но иначе пак е направено с червения и черния да са вързани ама мисля че не са го направили както трябва, нали трябваше и двата кабела да отиват към компа а то при мен само черния отива към компа а червения взима ток от него след като подам контакн ама незнам за каде взима тоя ток при положение че отива в друга посока а не към компа :(


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8114
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Проблем Голф 3 моно абу

Мнениеот Bai Sando » Нед 03 мар 2013 20:07


Да не си видял кабелите на чистачките :mhihi
Човече,снопа кабели които отиват към компютъра на колата е доста дебел и увит в черен изолирбанд.
Все пак в тоя комп. влизат всички датчици от двигателя...
Не знам какво са вързали,но май си видял от къде са ти хванали ток за копчето на газовата уредба,а 3-те кабела дето са с бушона май са за за бобината :Mr Green Fun Чак сега загрях :c020



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Serto0 и 73 госта