Golf 3 - Ремонт на шибeдах?

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
shmorz
Мнения: 11
Регистриран на: Пет 04 май 2007 22:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Golf 3 - Ремонт на шибeдах?

Мнениеот shmorz » Чет 14 мар 2013 14:16


Искам да ремонтирам шибидаха,който е залепен. Тавана ми е претапециран целия много добре, но шибидаха не работи, а идва лятото и жегите. Махната е пластмасата на плафона и има плат на нейно място. Има ли някъде в София, където могат да ми го оправят и колко би струвало и дали си заслужава. Другия вариант е поставянето на климати - къде и колко :confused: Благодаря предварително:)




Потребителски аватар
Mbass
Мнения: 60
Регистриран на: Вто 01 дек 2009 18:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Асеновград

Re: Ремонт на шибидах голф 3

Мнениеот Mbass » Чет 14 мар 2013 17:43


А преди как е работил шибедахът? Стандартното със счупен ляв водач ли е бил проблемът или целият шибедах е повреден? За да свалиш шибедаха трябва да свалиш целия таван - сенници, дръжки, колонки - всичко се сваля. После шибедаха до колкото помня беше на 4 болта и си пада целият. Ако е счупен левият водач подлежи на ремонт с малко побългаряване - има теми във форума, иначе при мен беше счупено всичко отляво + счупен водач и се наложи да си купя нов шибедах. Като го свалиш ще видиш как работи и ще ти стане ясно. Няма смисъл да плащаш на някого - всеки ще ти вземе 50-100лв. за труд, като с тези пари можеш да си купиш новия шибедах, а според мен работата е елементарна - трябва само да внимаваш да не изпочупиш много щипки от колонките, но те сигурно ги продават. Аз без да имам представа кое и как се сваля и как работи си го свалих за час и нещо, при положение, че съм с комби. :biggrin


Потребителски аватар
terek
Мнения: 423
Регистриран на: Сря 03 фев 2010 15:14
Автомобил:
Двигател:

Re: Ремонт на шибидах голф 3

Мнениеот terek » Чет 14 мар 2013 17:47


Колега какъв е проблема? Ако е скъсан водача лошо новите мисля че бяха скъпи.
Може да купиш здрав шибидах втора рака от някой колега(максимум 50 лева),аз така направих сега работи идеално.
По-добро от климатик няма,но доколкото знам филма там е много голям.


Потребителски аватар
shmorz
Мнения: 11
Регистриран на: Пет 04 май 2007 22:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Ремонт на шибидах голф 3

Мнениеот shmorz » Чет 14 мар 2013 18:28


Нямам идея как е бил така го купих.Отгоре е залепен защото е имало теч. Страх ме е да махам тавана да не му направя нещо и после слагането му ме притеснява,да не вземе да висне.Ще изчакам да се постопли още малко о ще си поиграя. Я някакъв снимков материал да има някъде как се сваля?


Потребителски аватар
push
Мнения: 780
Регистриран на: Чет 03 мар 2011 21:42
Автомобил: mk2
Двигател: 1.9 TD
Местоположение: София

Re: Ремонт на шибидах голф 3

Мнениеот push » Чет 14 мар 2013 18:33


Тавана се свалаля.. като махнеш сенниците ( с кръстата отверка) дръжките на тавана по същия начин.
Преди тва обаче се махат и пластмасите около коланите и на предните колонки ..абе всички пластмаси отвътре ( те са на щипки и става с дърпане и леко поклащане) и мамата също много помага :mhihi

И 1 авер чака през целото тва време, и вадите тавана после заедно ,че се троши брутално лесно!


Потребителски аватар
Mbass
Мнения: 60
Регистриран на: Вто 01 дек 2009 18:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Асеновград

Re: Ремонт на шибидах голф 3

Мнениеот Mbass » Чет 14 мар 2013 23:21


Тавана на комбито го свалихме 2-ма човека без никакви ядове и без риск да се счупи, пък според мен е бая по-дълъг от другите. Не смятам, че ще го счупиш. Иначе щом и са го лепили, вероятно са запушени едни каналчета, които отвеждат водата, ако случайно проникне вътре - ще ги видиш от 4-те края на шибедаха са закачени с едни маркучета - продухваш ги с въздух или по някакъв начин ги отпушваш и би трябвало да нямаш проблеми занапред.
Ето тук може да добиеш представа как се сваля таванът:
http://volkswagen.msk.ru/forum/index.ph ... opic=49776


Потребителски аватар
tedor
Мнения: 9
Регистриран на: Пет 03 дек 2010 13:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ss

Re: Ремонт на шибидах голф 3

Мнениеот tedor » Пет 15 мар 2013 17:05


Относно колегата Mbass който постна линка с цялата процедура по сваляне и демонтаж.. вапроса ми е че имам абсолютно същия проблем точно по същия начин и на същото място ми се счупи и на мен водача (левия) явно са лимбизии как се вика .. фабрично направени ... и може ли да се:(запои, залепи, хване с винчета малки..) или трябва нов да сложа? някой сменял ли е такова нещо до сега?


Потребителски аватар
terek
Мнения: 423
Регистриран на: Сря 03 фев 2010 15:14
Автомобил:
Двигател:

Re: Ремонт на шибидах голф 3

Мнениеот terek » Пет 15 мар 2013 17:29


В тази тема е показано как може да се ремонтира viewtopic.php?f=5&t=89087
Аз няколко пъти се опитах да ремонтирам така моя, но все опираше някъде и трудно вървеше и накрая се късаше. Но моя съвет е да се търсят здрави водачи, да се изчисти хубаво и да се смаже и ще забравите за този проблем.


Потребителски аватар
Mbass
Мнения: 60
Регистриран на: Вто 01 дек 2009 18:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Асеновград

Re: Ремонт на шибидах голф 3

Мнениеот Mbass » Пет 15 мар 2013 18:08


Да може да се оправи с подръчни материали:
Изображение
Ето на снимката е показано къде се счупва водачът - пробиваш 2 малки дупчици и аз ги вързах с здрава корда - колкото и смешно да звучи на много катове и накрая водача заспа и смятам, че бая отваряния ще издържи, ако се скъса изобщо от толко много катове, при положение, че си смазваш шибедаха редовно, то няма да има кой знае колко триене. А самата причина да се счупи е, че има едни гумички на водача, които го държат в определена височина и с времето се протриват и водача започва да седи малко по на високо и в един момент се засрещат и се счупва. Интересното е, че и на 2-та шибедаха дясното си беше като ново, а лявото от долната му част, където се трие, беше почти до 0. Други колеги гледам, че си ги връзват и с тънка стоманена тел - пробвай и 2-та варианта.


Потребителски аватар
megatone
Мнения: 486
Регистриран на: Нед 20 яну 2008 15:05
Автомобил: Golf 3 1.8 ABS
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Ремонт на шибидах голф 3

Мнениеот megatone » Пет 15 мар 2013 20:14


shmorz написа:Искам да ремонтирам шибидаха,който е залепен.

Недей! Той неслучайно е залепен :exclaim :Mr Green Fun


Потребителски аватар
maxuel82
Мнения: 28
Регистриран на: Чет 02 фев 2017 21:45
Автомобил: VW GOLF МК3
Двигател: AAM

Re: Ремонт на шибидах голф 3

Мнениеот maxuel82 » Сря 19 апр 2017 17:20


Да не пускам нова тема ще ползвам тази . Имах счупен ляв водач на шибидаха - което явно си е стандартен проблем , дупчих ,слахах тел , лепих но така или иначе след 2-3 плъзгания се късаше . Купих работещ шибидах със здрави водачи ,но колегата бил продал моторчето и ми го продаде без моторче . Затова сложих моето от стария шибидах със счупения водач. Нагоре и надолу се отваря и затваря без проблем ,даже забелязах ,че ако е отворен и заключа колата се затваря автоматично .Проблемът е че не иска да се движи назад . Смених гумичките на двете ключалки дето влизат една в друга защото лявата запъваше ,сега си влизат точно и еднмовременно , но пак назад се движи трудно, моторчето тръгва и спира . Пробвах да сваля моторчето,но дори и без товар положението пак е същото . Явно проблема ми е в моторчето . Някакви идеи как може да се поправи ???


Потребителски аватар
georgebonev
Мнения: 3098
Регистриран на: Пет 10 май 2013 10:04
Автомобил: Golf 3 Variant
Двигател: 1.9 TD AAZ 1994
Местоположение: Търговище
Контакти:

Re: Ремонт на шибидах голф 3

Мнениеот georgebonev » Сря 19 апр 2017 18:16


Ако и откачено моторчето се движи трудно, вътре има микроключета и може да е от там.
Потърси във форума, имаше тема за ремонт на моторчето.
Надявам се, че си го центровал преди монтажа.


Потребителски аватар
maxuel82
Мнения: 28
Регистриран на: Чет 02 фев 2017 21:45
Автомобил: VW GOLF МК3
Двигател: AAM

Re: Ремонт на шибидах голф 3

Мнениеот maxuel82 » Сря 19 апр 2017 19:21


Ами как да го центровам :gruebel уж го монтирах на затворено положение на шибидаха и "затворено" при натиснато копче . Може ли линк към тази тема ,че не мога да я намеря . :redface


Потребителски аватар
georgebonev
Мнения: 3098
Регистриран на: Пет 10 май 2013 10:04
Автомобил: Golf 3 Variant
Двигател: 1.9 TD AAZ 1994
Местоположение: Търговище
Контакти:

Re: Ремонт на шибидах голф 3

Мнениеот georgebonev » Сря 19 апр 2017 20:10


Препратка към братушките била темата...
http://vwts.ru/forum/index.php?showtopic=86707
Виж и последния линк от долната препратка.

Тук бях събрал доста линкове:
viewtopic.php?f=5&t=445172&hilit=%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%84%D0%B8%D0%BB%D0%B0%D0%BA%D1%82%D0%B8%D0%BA%D0%B0+%D1%88%D0%B8%D0%B1%D0%B5%D0%B4%D0%B0%D1%85



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: w_smith и 69 госта