Голям проблем с централно на Голф 3

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
WRS
Мнения: 5
Регистриран на: Пет 27 ное 2009 20:56
Автомобил: VW Passat B5 Variant
Двигател: AHL
Местоположение: Popovo
Контакти:

Голям проблем с централно на Голф 3

Мнениеот WRS » Чет 06 юни 2013 12:57


Здравейте, не намерих подобна тема като моя проблем за това пиша дано някой ми помогне. Значи проблема е следния бушона на алармата за заключването на колата взе да изгаря сменям пускам алармата колата не се заключва и гледам бушона изгорял и така няколко пъти. реших с ключа да я заключвам и какво да стане инсталацията във лявата (Шофьорската) врата се стопи тотално грам изолация не остана на кабелите. Проблема е само при заключването при отключване компресора си се чува и работи без проблем но не иска да заключва и за това си мисля че проблема не е от компресора а от самата инсталация някъде понеже отказах и компресора разглобявах и изглеждаше повече от перфектно нямаше нищо опушено по платката. Много ще съм ви благодарен ако ми помогнете къде да търся причината че 1 седмица направо откачих какво ли не се мъчих да правя ефект нулев.




Потребителски аватар
push
Мнения: 780
Регистриран на: Чет 03 мар 2011 21:42
Автомобил: mk2
Двигател: 1.9 TD
Местоположение: София

Re: Голям проблем с централно на Голф 3

Мнениеот push » Чет 06 юни 2013 12:59


виж кабелите между вратата и купето да не са се закъсали и да правят късо


Потребителски аватар
WRS
Мнения: 5
Регистриран на: Пет 27 ное 2009 20:56
Автомобил: VW Passat B5 Variant
Двигател: AHL
Местоположение: Popovo
Контакти:

Re: Голям проблем с централно на Голф 3

Мнениеот WRS » Чет 06 юни 2013 13:02


Колега и с алармата проблема е същия само , че не се запалва инсталацията и а и изгаря бушона на заключването а проблем с отключването няма. Гледах в маншоните на 2-те врати видимо нямаше протрито нищо но пак ще огледам.


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Голям проблем с централно на Голф 3

Мнениеот vucata » Чет 06 юни 2013 13:04


Развий гайката след маншона и издърпай буксата, там може да е влязла вода и да е направило късо, окислена е буксата и може да прави мизерии, другия вариант е да разкачиш кутията с бушоните и да огледаш масите да не се е разкачила някоя....абе като цяло картинката не е розова и си трябва як тараш на всички кабелченца за да се разбере от къде дава на късо :horror


Потребителски аватар
WRS
Мнения: 5
Регистриран на: Пет 27 ное 2009 20:56
Автомобил: VW Passat B5 Variant
Двигател: AHL
Местоположение: Popovo
Контакти:

Re: Голям проблем с централно на Голф 3

Мнениеот WRS » Чет 06 юни 2013 13:07


С какво да почистя окиса ако има такъв там като развия гайката


Потребителски аватар
fill
Мнения: 1574
Регистриран на: Пет 29 юни 2007 7:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Голям проблем с централно на Голф 3

Мнениеот fill » Чет 06 юни 2013 14:55


Къде се намира този бушон който ти изгаря ?
Ако е на 21 бушон на таблото, това е постоянен плюс който обикаля цялата кола. Минава през двата прага и всичките врати .....
Оригинални бушони ли използваш ?

п.с. преди около месец разглобих половината кола заради изгаряне на 21-ви бушон ..... :banghead
Но намерих виновника :beat_butt2


Потребителски аватар
WRS
Мнения: 5
Регистриран на: Пет 27 ное 2009 20:56
Автомобил: VW Passat B5 Variant
Двигател: AHL
Местоположение: Popovo
Контакти:

Re: Голям проблем с централно на Голф 3

Мнениеот WRS » Чет 06 юни 2013 15:16


Самата аларма има бушони на заключването, на отключването и на самото и захранване и именно бушона за заключването на самата аларма изгаря и след това се стопи (запали) инсталацията на централното в лявата врата а бушоните са оригинални или поне за такива ми ги дават вземам от най - скъпите които продават по авточастите но за да изгаря дава нещо на късо явно но не знам какво за да ми се запали чак и инсталацията на вратата.


Потребителски аватар
fill
Мнения: 1574
Регистриран на: Пет 29 юни 2007 7:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Голям проблем с централно на Голф 3

Мнениеот fill » Чет 06 юни 2013 16:04


До ключалката на всяка врата има постояннен плюс който идва от 21 бушон на бушониерата. Този постояннен плюс с ключе се връща към централното заключване. Предполагам този кабел ти е изгорял. При късо на този кабел би трябвало да изгори 21 бушон а не бушона на алармата. Колко ампера ти е 21 бушон ?
При тебе явно са правени допълнителни неща които трябва да се погледнат от човек който разбира от аларми.


Потребителски аватар
WRS
Мнения: 5
Регистриран на: Пет 27 ное 2009 20:56
Автомобил: VW Passat B5 Variant
Двигател: AHL
Местоположение: Popovo
Контакти:

Re: Голям проблем с централно на Голф 3

Мнениеот WRS » Чет 06 юни 2013 18:57


Бушон 21 ми е 25А и не е изгарял до сега мисля да разглобя всичко + махане на таблото с бушоните и да разпилея инсталацията и да видя продълженията на кабелите от вратата които се стопиха да не са стопени и на вътре по инсталацията но за да се стопят трябва да има причина.


Потребителски аватар
van4ooo
Мнения: 1404
Регистриран на: Нед 13 юли 2008 19:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Голям проблем с централно на Голф 3

Мнениеот van4ooo » Чет 06 юни 2013 20:31


Може при сваляне/вдигане на стъклото на шоф. врата да се е протрил някои кабел и затова да е стопено всичко имал съм подобен случаи.


Потребителски аватар
fill
Мнения: 1574
Регистриран на: Пет 29 юни 2007 7:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Голям проблем с централно на Голф 3

Мнениеот fill » Пет 07 юни 2013 9:27


Бушон 21 трябва да е 15 А :exclaim
Това обяснява изгорялия кабел, но не и късото.
http://www.a2resource.com/electrical/CE2.html

Най-добре се проследяват кабелите като се свали таблото. При мойто късо свалих таблото и проследих всеки кабел.

Купи си от някоя морга оригинални бушони, не вярвам на новите бушони. Имал съм случай бушон да се стопи, след като се стопи изгаря .... :death


Потребителски аватар
D1D00
Мнения: 360
Регистриран на: Пет 11 фев 2011 16:21
Автомобил: Volkswagen Golf GT
Двигател: ABD 1994
Местоположение: Шумен

Re: Голям проблем с централно на Голф 3

Мнениеот D1D00 » Пет 19 яну 2018 12:47


Тази сутрин и аз имах подобен проблем, и само ще споделя как го реших. Сутринта с 300 зора си отворих врата от към шофьора, по принцип трябваше да се отворят всички врати но така и не се отвориха. Заключих и отключи вратата ръчно, повторно но никакъв резултат от вакуум машинката само се чу едно цък при заключване и край. Отивам на работа и когато Заключих врата и после я отключих пак ръчно, чопа се вдигна но без никакъв резултат колата остана заключена и не можех да отворя вратата по никакъв начин блокаж от всякъде. Намерих wd 40 спрей и пръснах през процепа там дето е патрончето дето захваща вратата за купето, пробвах пак да отключа и тоя път се отвори, но централното продължаваше да не работи и другите врати бяха заключени. Разкачих вакуум машинката от Ел. Буксата и забелязах че двете пластинки вътре бяха корозирали пръснах ги с wd-то сглобих я на мястото и проблема се реши, вратите се отключих и централното се върна. Забравих да пиша че колата няма аларма и я отключвам с ключа не с дистанционно...

Така че е хубаво да имате от това спрейче, особено зимата :th_up



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 96 госта