Golf 4 1.8 20v AGN - придърпва при рязко подаване на газ

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
xopxepo
Мнения: 3
Регистриран на: Сря 20 мар 2013 18:03
Автомобил:
Двигател:

Golf 4 1.8 20v AGN - придърпва при рязко подаване на газ

Мнениеот xopxepo » Пон 15 юли 2013 17:37


Здравейте! Голфа придърпва при рязко подаване на газ на ниски обороти(1000-1400). Да започна с това, че голфа има газов инжекцион. Прави го само на газ (правило го и на бензин, но просто не се усещало). Още след като се сложи газовия инжекцион го усетих. Досега се разбра само, че не е от газовата. Като за начало смених свещите, но промяна нямаше. След това смениха изпарителя, дюзите, компютъра и инсталацията, но отново промяна нямаше. Кабелите на свещите до колкото знам са добре, защото ги провериха. Дросела е почистен и адаптиран. Връзваха я, но грешки няма. С друга бобина не съм пробвал. Прочетох повечето теми, относно подобен на моя проблем, но не ми помогнаха особено. Ще се радвам някой да помогне.




Потребителски аватар
feniksgod
Мнения: 751
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 19:33
Автомобил: VW Golf 4
Двигател: AGU 1999
Местоположение: София

Re: Golf 4 1.8 20v AGN - придърпва при рязко подаване на газ

Мнениеот feniksgod » Пон 15 юли 2013 20:15


Стойностите на дебитомера и ламбда сондата в норми ли са ???
Иначе другите неща ти си ги направил. А на бензин прави ли го или не го прави.


Потребителски аватар
niki1_j
Мнения: 671
Регистриран на: Нед 12 юли 2009 21:22
Автомобил: Golf MK IV
Двигател: ASZ
Местоположение: Sliven
Контакти:

Re: Golf 4 1.8 20v AGN - придърпва при рязко подаване на газ

Мнениеот niki1_j » Вто 16 юли 2013 18:54


И аз го имам тоя бъг, ама само на газ и то само на ниски. Лично моето обяснение е че влиза много газ, която преобогатява сместа и от там придърпването. Аз съм с една от най-старите модели на Тамона и това обяснява всичко. И все пак рязко подаване на газ между 1000 и 1400 оборота на висока предавака (3,4) на тая кола не е много добра идея. Нали знаеш, че максималната й мощност е 125 к.с при 5800 об.?


Cvetniq
Мнения: 1
Регистриран на: Чет 18 юли 2013 15:36
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf 4 1.8 20v AGN - придърпва при рязко подаване на газ

Мнениеот Cvetniq » Чет 18 юли 2013 15:41


Здравейте, Имам същият голф и от 2 години съм с пълен инжекцион. Не му бях сменял нищо, докато от месец ми вдига разход, моментният също играе много, губи мощност, не се набира, а гори повече. Изчистихме всички грешки от компа, но няколко остават перманентни. едната от които е датчика на коляновият вал, пише че замасява постоянно.Майстора ми изкочи с заключението че трябва да сменя ламбда сондата, дебитомера и датчика на коляновият вал, защото трудно ми пали( около 5=6 секунди на стартер държа докато запали). Възможно ли е според вас и трите детайла изведнъж да се окажат за смяна или е възможно единият да води до грешки в другите. Много пари са тия датчици и глупости. Уж цилиндрите работели нормално, по думите на майстора, но се съмнявам и си взех колата и ще я нося за второ мнение.


Потребителски аватар
feniksgod
Мнения: 751
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 19:33
Автомобил: VW Golf 4
Двигател: AGU 1999
Местоположение: София

Re: Golf 4 1.8 20v AGN - придърпва при рязко подаване на газ

Мнениеот feniksgod » Пет 19 юли 2013 10:58


Щом датчика на коляновият вал дава постоянна грешка. Смени него първо.....
Проблемното палене и липса на мощност наистина може да е от дебитомера и ламбда сондата. Все пак обаче смени първо датчика на коляновият вал, вземи почисти дебитомера, даже и дросела няма да е лошо да почистиш. Виж тогава какво е положението.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19698
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Golf 4 1.8 20v AGN - придърпва при рязко подаване на газ

Мнениеот Vlad777 » Нед 22 сеп 2013 21:16


Моето Ауди А3 с AGN мотор палеше трудно на бензин преди да сложа газовата. Върти, върти... Това в продължение на доста месеци и се чудех какво става, но така и не установих проблема. В един момент изобщо не запали и се оказа бензинова помпа. Смених я и от тогава няма проблеми.

Обаче в случая проблема с придърпването на газ няма как да е от помпата...

На колко мм са ти пробити дюзите на газовата?


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19698
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Golf 4 1.8 20v AGN - придърпва при рязко подаване на газ

Мнениеот Vlad777 » Нед 10 апр 2016 10:46


Да допиша в тази тема, че и моето ауди А3 с 1.8 20v AGN двигател придърпваше при рязко подаване на газ и даже понякога имаше гърмежи в колекторите, когато е на газ. Отначало проблемът беше само на газ, след известно време се появи и на бензин.

Оказа се, че два от кабелите за свещите (2-ри и 3-ти цилиндър) са изгнили в бобината и вече няма добра връзка. Наложи се смяна на бобина, кабели и свещи и колата се оправи.

Това са частите, които сложих:
Бобина BERU ZSE003 - цена 192.00 лв
Комплект запалителни кабели NGK 0967 - цена 109.00 лв
4 броя свещи NGK 3045 по 11.10 = 44.40 лв за четирите

Посочените цени са без отстъпките, които съм ползвал. Смяната си я направих сам - доста е елементарно.

Та ако имате проблеми с придърпване и неравномерна работа - освен свещите, разкачете и кабелите откъм бобината и прегледайте какво се случва там.

Ауди А3, Голф 4, AGN, АГН, agn, агн, прекъсва, прекъсване, придърпва, придърпване


dimitars
Мнения: 282
Регистриран на: Чет 09 мар 2006 20:54
Автомобил: Golf 3
Двигател: AEA
Местоположение: Пловдив

Re: Golf 4 1.8 20v AGN - придърпва при рязко подаване на газ

Мнениеот dimitars » Пон 11 апр 2016 17:45


При мен няколко пъти се е случвало да търся причина за такова "придърпване"-на бензин не се усеща, а само на газ. Разбира се, след проверка на газовата. Причината винаги е била прескачане на искра /слаба/ по кабелите, която се вижда на тъмно. Не знам как са ти проверявали кабелите, но вземи един мултицет и си ги провери сам. Централният е не повече от 2 кома, а другите-не повече от 5 кома. Сигурно е кабел.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19698
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Golf 4 1.8 20v AGN - придърпва при рязко подаване на газ

Мнениеот Vlad777 » Пон 11 апр 2016 17:57


При AGN няма централен кабел. Има бобина, в която влиза букса от компютъра и от нея 4 кабела до 4-те свещи.


dimitars
Мнения: 282
Регистриран на: Чет 09 мар 2006 20:54
Автомобил: Golf 3
Двигател: AEA
Местоположение: Пловдив

Re: Golf 4 1.8 20v AGN - придърпва при рязко подаване на газ

Мнениеот dimitars » Вто 12 апр 2016 18:58


Защото е пълен инжекцион. Това не пречи причината да е кабел-един от 4-те.Вградените в кабелите съпротивления са за намаляване на радиосмущенията.Повишеното съпротивление на кабела намалява искрата, което не се усеща при работа на бензин до определена стойност.Прескачането на искра към корпус е със същия ефект.Проверката е елементарна и всеки може да си я направи сам. Необходим е само мултицет.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 276 госта